Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21401) TechN7ne válasza marcusa (#21384) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ott a pont uram,köszöntem! :K :R

Témától függetlenül még mindig összemérhetetlenek tartom a két gyártó működési folyamatát. Kiválóan lehet játszani AMD-n és egyaránt Nvidia kártyán,viszont teljesen különböznek "képmegjelenítés" és "működés" szempontjából is.

Laikus szem lehet néhol nem látja,én viszont igen.

[ Szerkesztve ]

(#21402) marcusa válasza energy4ever (#21387) üzenetére


marcusa
addikt

Asus-nak nagyon jó a hűtése, nem lesz gondod tuning esetén sem a hőmérsékletekre. :K
Én ilyen kis árkülönbségnél egyértelműen a 660-at választanám.

:-)

(#21403) Alastair' válasza marcusa (#21402) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Hát a hűtéssel biztos nem, a tuninggal esélyes. Az Asus Top verziókra erősen jellemző, hogy még a gyári órajelet sem bírják, nemhogy még + tuningot. Nekem is volt egy olyan Top-om, hogy ráraktam a sima biost, mert nem bírta.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#21404) marcusa válasza Alastair' (#21403) üzenetére


marcusa
addikt

Ez érdekes, 660 topic-ban két tulajnak is 1240Mhz körül megy 1,21V-on az ASUS...

[ Szerkesztve ]

:-)

(#21405) Mate


Mate
nagyúr

Napokban kértem tanácsot, hogy milyen videokártyát vegyek. GTX 650 Ti Boost-ot javasoltátok. A kérdésem az, hogy várható mostanság a 700-as széria? Azon belül is 750-760?

Két dolog miatt kérdezem. 1. Gondolom, ha kijön az új széria, a régi kicsit lejjebb megy árban. A másik, hogy lehet inkább vennék 750-es kicsit drágábban.

(#21406) troland26 válasza marcusa (#21404) üzenetére


troland26
őstag

valószínű régebbi nem 660-as top kártyája volt

mate3553 3. negyedévben talán , de az újdonságok általában magasabb áron nyitnak ...

[ Szerkesztve ]

(#21407) marcusa válasza Mate (#21405) üzenetére


marcusa
addikt

A 760 25-én jön, 750-ről még nincs infó...

:-)

(#21408) Mate válasza marcusa (#21407) üzenetére


Mate
nagyúr

25-e június 25-öt jelent ? Szerintetek lejjebb nyomja az árakat majd?

(#21409) marcusa válasza Mate (#21408) üzenetére


marcusa
addikt

Igen, júni. 25. Nem fogja lejjebb nyomni sajnos, a 770 (ami egy gyárilag tuningolt 680) megjelenése sem nyomta lejjebb a 680 árát, maximum a használt piacon. :(

:-)

(#21410) TechN7ne válasza marcusa (#21407) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

hmm. egy GTX750-750i-t szívesen meglesnék,fogyasztás és teljesítmény szempontjából is,milyen lehet majd. Elvileg 660 szintjét kéne majd hozniuk kevesebb fogyasztással,ha az előző szériához mérném a teljesítmény különbséget (GTX560-560ti/GTX650-650ti).

[ Szerkesztve ]

(#21411) troland26 válasza marcusa (#21407) üzenetére


troland26
őstag

Hol olvastad a 25.-ét ? :)

(#21412) Mate válasza marcusa (#21409) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm! :) Akkor nem igazán érdemes tovább várni. Lecsapok majd egy GTX 650 Ti Boost-ra. Teljesítményben jócskán odaveri majd a mostani 260 gtx-et, ami a mai napig singleplayerben max grafikán elvisz mindent (gta 4-el azért nem birkózik meg :) )

(#21413) marcusa válasza troland26 (#21411) üzenetére


marcusa
addikt

A gtx680 topic-ban. :)

:-)

(#21414) Alastair' válasza Mate (#21412) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Azért azt ne feledd, hogy a GTX260 most minden játékot csak DX9-ben futtat, vagy max DX10. De manapság a DX10 már nem nagyon jellemző. Így jó, hogy elbírja, ha megkapná a DX11-es effekteket, kicsit másképp alakulna a helyzet.

Alister from Hell

(#21415) Mate válasza Alastair' (#21414) üzenetére


Mate
nagyúr

Jogos :) Szabad szemmel érzékelhető a különbség ugyan azon a játékon belül dx 10-11 között?

Ha jól tudom a mostani kártyám dx 10-et támogat. Mintha lett volna utána még 10.1 és 11. Vagy van már ennél is újabb?

pcie3 számít bármit is? Anno mintha azt olvastam volna, hogy inkább csak marketing az egész.

(#21416) Alastair' válasza Mate (#21415) üzenetére


Alastair'
nagyúr

A PCIE 3.0 nem számít, 1.0-ás lapba is elmennek a középkategóriás kártyák vígan, ugyan úgy 1.1 vagy 2.0-ába is.
A DX9 és 11 közti különbséget döntse el mindenki maga. :K Én szoktam gyönyörködni a játékokban, bejárok olyan helyeket is, ahova menni se kellene, figyelem a tájat, a vizet, kíváncsian veszem szemügyre a hi-res textúrák meglétét, avagy hiányát. :D

Alister from Hell

(#21417) Mate válasza Alastair' (#21416) üzenetére


Mate
nagyúr

Tudja az alaplapom a 3.0-át, csak kíváncsiságból kérdeztem :) A procim is el kell, hogy bírja az új kártyát, táp is, úgyhogy gond nem lehet :)

Amúgy milyen márkákat ajánlanátok még asuson kívül? Korábban volt MSI-m, de 2x is tönkrement a kártyám és vissza is vonták a szériát, így gondolom gyárilag elszúrtak valamit. Utána vettem meg az XFX-et, ami meg ha jól tudom nvidiát már nem gyárt. Asus-tól csak alaplapot vettem eddig, de tökéletesen elégedett vagyok velük, ezért gondoltam rájuk.

Én is szoktam gyönyörködni a grafikában :) Gyanítom, hogy monitorom miatt olyan túl nagy változást nem fog hozni.

A ram mennyire számít vga-nál? 2 gb gondolom jó darabig elég kell, hogy legyen.

(#21418) Mans20 válasza Mate (#21417) üzenetére


Mans20
addikt

A boostból csak a 2gb-t vedd,milyen proci lesz?monitorod milyen?

(#21419) Mate válasza Mans20 (#21418) üzenetére


Mate
nagyúr

i5-3570 8gb rammal, 620-as táppal.

A monitor egy samsung 2333 SW

Az alaplap pedig egy asus p8h77-v

[ Szerkesztve ]

(#21420) Alastair' válasza Mate (#21417) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Szerintem jó lesz az Asus. Én az EVGA-t kedvelem az nV-től.

Alister from Hell

(#21421) Mate válasza Alastair' (#21420) üzenetére


Mate
nagyúr

EVGA-t néztem én is, de semmit nem tudok a cégről. Valószínűleg Asus lesz, ha már csak pozitív tapasztalataim vannak vele kapcsolatban.

(#21422) Kakukktojás2 válasza Mate (#21421) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

Nekem régebbi szériából volt tőle egy 4870 esem, annyira nem volt rossz, a ventije kicsit hangos volt, de amúgy elég hűvös :R

(#21423) Alastair' válasza Kakukktojás2 (#21422) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Mármint az Asustól?

Alister from Hell

(#21424) Kakukktojás2 válasza Alastair' (#21423) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

Nem az xfx től :R

A mikró meg nem jó :W :W

[ Szerkesztve ]

(#21425) Mate válasza Kakukktojás2 (#21424) üzenetére


Mate
nagyúr

Én is elégedett vagyok velük. Egy 260-as és egy 250-es is van tőlük és tökéletesen működnek. Nem tudom miért hagyták abba az ipart. Msi-ben más is csalódott?

(#21426) Kakukktojás2 válasza Mate (#21425) üzenetére


Kakukktojás2
aktív tag

:K mondjuk én alaplap terén, vatta új lapra olyan kicsi chipsetet tettek hogy semmire sem lehetett használni a lapot, max megsütni a reggeli tojást benne :)) Elkezdél játszani 95 fokos lett a chipset és kikapcsolt a gép, 86 euró volt a lap.... :W

(#21427) Alastair' válasza Mate (#21421) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Az EVGA az egyik legkomolyabb gyártója az nVidiának. Az árain is látni, mert még az Asustól is drágább.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#21428) Mate válasza Kakukktojás2 (#21426) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem n9600gt zilent halt meg 2 is. Cserélni meg nem akarták mondván kicseréltem rajta a hûtőt ventisre miközben gyárilag ventis volt. Helyette kaptam a 260-at.
Meg alaplappal is fürödtem már be. Meghalt rajta a hang.

(#21429) Mate válasza Alastair' (#21427) üzenetére


Mate
nagyúr

Igen, régebben asus volt a legdrágább erre néztem, hogy számomra ismeretlen gyártó milyen drága. Húzni nem akarok majd, így gondom nekem elég egy asus is.

(#21430) Hubba12 válasza Mate (#21428) üzenetére


Hubba12
senior tag

én még csak billentyűzettel fürödtem be:)) :R

Csak az ASUS!

(#21431) Bigemperor


Bigemperor
senior tag

Na vazze, jól összekavarodtam már.
A GTX 770-et a saját topicjában sem ajánlják a 7970 ellenében.
Nagyon bug-os állítólag és nem is veri a 7970-et. Viszont nem az Asus dc2t,hanem sapphire Ghz editiont ajánlják, mert állítólag az újabb az Asus sokszor clock limites. :U

[ Szerkesztve ]

(#21432) A_ScHuLcZ válasza Mate (#21419) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Detto ugyanez a konfig nálam is, csak a monitor különbözik, azt nemrégiben újítottam egy IPS paneles LG IPS234-re, ehhez keresem a megfelelő választást VGA ügyileg, mert ezzel a 4890-essel eléggé VGA limites a gépem most, ráadásul favorit játékom még allergiás is most a HD 4800-as szériára, persze ezt majd lehet kijavítják.
Szóval javasoltátok a 7850-et, a 7870-et, a gtx650ti boostot, és a gtx660-at is, én már nem tudom melyik lenne a jó választás. Játékok, amikkel rendszeresen játszom: StarCraft2, HunZ (WarZ) (nvidiát jobban szereti), COD részei, BF3-at szeretnék majd, Tomb Raidert újra kijátszanám (inkább ATI), az új GTA-t is nagyon várom már, illetve az új Saints Row részt.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#21433) AAntii válasza A_ScHuLcZ (#21432) üzenetére


AAntii
őstag

Mi felvázoltuk neked a lehetséges választásokat (pár héttel ezelőtt is), innentől csak rajtad áll, hogy mikor teszed fel az apróra a régi kártyádat és mikor rendeled az újat :K

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#21434) Buci21 válasza A_ScHuLcZ (#21432) üzenetére


Buci21
addikt

7870XT aka Tahiti LE, ha találsz :D ha nem, akkor GTX 660 van bitang jó áron.

(#21435) AAntii válasza A_ScHuLcZ (#21432) üzenetére


AAntii
őstag

Ezeknek az inkább nvidia vagy inkább ati kitételeknek akkor van szerintem értelme és létjogosultsága, ha az egyikkel 18 fpssel megy a játék, a másikkal meg 26-tal, illetve csak egy olyan játékkal játszol 1000-1500 órát az elkövetkezőkben, amelyikben egyik vagy másik gyártónak előnye van a másikkal szemben. A felsorolt kártyák a kis 4890-hez képest egytől-egyig brutál erősek és ha tisztában van vele az ember, hogy 50 ezerért vett kártyát és nem 120-ért, akkor be tudja úgy lőni a beállításokat, hogy kényelmesen tudjon játszani mindegyik felsorolt játékkal. 7870-et nem tudom ki ajánlott bruttó 50 ezres keret mellett, amikor a legolcsóbb is 55 ezer belőle.

Látom végre felkerült a 4870, háleluja! :R

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#21436) A_ScHuLcZ válasza AAntii (#21435) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

660-ak vannak 50-ért valóban, és láttam azt használsz te is, bevált, jó választás volt számodra? Azért vannak fenntartásaim az nvidiával, mert sok éve használtam utoljára, és akkor is gondjaim voltak vele (8600gt talán).

Az imént tettem fel a 4870-et hirdetni, 5 perc sem telt el, már van rá jelentkező a szomszéd utcából, ezt azért nem gondoltam volna. :)

ui: 660-ból melyik gyártót javasoljátok? ASUS? Láttam pár hsz-el korábban voltak vele kapcsolatban pro-k és kontrák is.

[ Szerkesztve ]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#21437) kero35 válasza A_ScHuLcZ (#21436) üzenetére


kero35
tag

A 660 teljesen rendben van minden szempontból veheted nyugodtan

Az élet olyan mint a motor néha be kell rúgni

(#21438) AAntii válasza A_ScHuLcZ (#21436) üzenetére


AAntii
őstag

A teljesítménnyel abszolút meg vagyok elégedve, amit azt hiszem az összes gtx 660 tulajdonos meg tud erősíteni, aki tisztában van azzal, hogy mit várjon egy középkategóriás kártyától :) A konkrét típussal kapcsolatban: marinea szerint és szerintem is megfelelő a hűtése, ha nem is egy asus dcu2-es (mondjuk olcsóbb is vagy 7 ezerrel annál). Marcusánál melegszik, szóval ha kis tesco value házba rakod, akkor mást típust kell keresned, mivel azt elvileg nem szereti. Ezt kell tudni az msiről.

Gigabyte: fórumban panaszkodtak, hogy gyári hibásat kaptak, csapágyas, zörgő venti- nem tudom mi a helyzet ezzel, nem volt ott, mikor használták, de ha csak a fele igaz, akkor felejtős.

Gainward: a hűtése szerintem semmivel sem jobb, mint az msi hűtése.

Msi Tf: csak jót hallottam róla, semmi hangja.

Asus: marinea2-nek asus van, tőle kérdezz konkrét tapasztalatot.

Az Asussal kapcsolatban a visszafogott tuningpotenciált szokták felemlegetni, de a tuning mértéke kártyánként változik és hallottam már hasonlót az Msi Tf-fel kapcsolatban is.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#21439) A_ScHuLcZ válasza AAntii (#21438) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Nem tescos házba megy, hanem egy nagy dög Coolermaster HAF932-be. Viszont a ventik hangjára nagyon allergiás vagyok, mindig vadászom a halkabb lehetőségeket, ezért cseréltem a 4890-em vapor-x-ét is egy normális Alpenföhn hűtésre, és a köztudottan kazán-kártyát így már hang nélkül tartja nagyon hűvösen.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#21440) AAntii válasza A_ScHuLcZ (#21439) üzenetére


AAntii
őstag

Az msiről ezt érdemes tudni szerintem:

LINK

Furmark alatt 7x fok, 47%-os ventifordulat mellett, ami szerintem halk, bár nálam a gépház a lábam mellett van, nem a fejemnél, így eltérő elrendezés esetén lehet más lenne.

A többi kártyáról pedig gondolom linkelnek a többiek hasonlót, akiknek más gyártótól van.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#21441) Mate válasza A_ScHuLcZ (#21432) üzenetére


Mate
nagyúr

Felhasználói szemmel hiába "ATI párti" egy játék, nálam többnyire nvidiával jobban mentek. Jó pár játéknál írták, hogy ati csúcskártyájuk van mégis akad a játék. Én öregecske nvidiával meg röhögve végigjátszottam, mire ők elkezdhették a frissítésekkel nyomni.

Úgyhogy szerény véleményem szerint nvidiát vegyél, bár tudom papíron ATI-k jobb vételnek tűnnek.

Továbbá még egyszer megemlíteném, hogy ezek az én tapasztalataim, nem vagyok szakértő a témában, csak felhasználó.

ui.: Konfigunk még házban is megegyezik :D
Ha van ötleted a porszűrésre privátban megoszthatnád, mert bár hidegebb van a házban, mint a szobában sajnos por is több van benne.

[ Szerkesztve ]

(#21442) Alastair' válasza Mate (#21441) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Olyan sokat "hallottam" már erről a mítoszról, de valahogy fura mód még sosem találkoztam vele. Ez pedig az én felhasználói véleményem.
Én inkább a játékgyártó számlájára írnám, hogy nem képesek úgy kiadni egy játékot, hogy azok hibamentesen fussanak mindkét gyártó vga-ján. Kapkodnak a kiadással, hogy ne csússzanak el, mert már közel a beharangozott dátum. Aztán kidobnak egy félig kész rakat sz@rt, amit nem győznek utána javítani.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#21443) Buci21 válasza Alastair' (#21442) üzenetére


Buci21
addikt

de ez nV oldalra is volt már, lásd Tomb Raider :D És mindig frissítenek drivert a gyártók a játékhoz igazítva, és a játékok is kapnak a hardware-hez kapcsolódó frissítést. Nehéz lenne egy játékot kitesztelni végtelen hardverkombón, így maradnak az updatek, Ezrt éri meg népszerű hardware-t venni + utánakérdezni fórumokban, ki mit tapasztalt / tud a dologról.

(#21444) Alastair' válasza Buci21 (#21443) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Ezekben a bugosan meg akadozva fut mítoszokban nagyon sokszor a warezolt játék is felelős. Nem minden esetben, de szerintem a 85%-ban a nem eredeti játék tehető felelőssé.
Jó pár játék topikját olvasgatva, sokszor ugyan azok a hibák fordulnak elő, de a Steam-ről vagy az Oringinről szinte rögtön megkapott frissítések után, ezek a hibák eltünnek, és tökéletesen ki lehet szürni, hogy ki játszik eredetivel, és ki warezossal. Egy moderátor kisöpörhetné sokszor a fél topikot.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#21446) Sondi1986 válasza Mate (#21441) üzenetére


Sondi1986
addikt

Akkor ez neked való cikk: Gondok vannak az új GeForce driverrel

(#21447) Sondi1986 válasza AAntii (#21386) üzenetére


Sondi1986
addikt

Hogyha pedig annyira húzni akarod, akkor módosítod a 660 biosát és határ a csillagos ég.

Nem csak annak lehet változtatni a biosat.
Annyival másabb az AMD oldal hogy ott engedi emelni a feszt. ráadásul az Asusnál meg Misnél még jobban.

(#21448) Rypejakten válasza Bigemperor (#21431) üzenetére


Rypejakten
addikt

nem a GTX770-nel van baj, hanem a driverekkel, amiket mostanaban eleg lazan kezel az nVidia.
szerintem vedd meg a 770-et, a legtobb jatekban jobb a 7970-nel (meg a Ghz editionnal is) a driver gondokat pedig ugyis kijavítjak par heten belul.

(#21449) AAntii válasza Sondi1986 (#21447) üzenetére


AAntii
őstag

"Nem csak annak lehet változtatni a biosat."
Még az a szerencse, hogy ilyet én nem is állítottam! :R

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.