Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13401) Freiherr válasza Peat;) (#13396) üzenetére


Freiherr
őstag

Az Ipon-nál tuti hogy van ilyen eksön.

XXX

(#13402) BomiBoogie válasza Freiherr (#13401) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ott volt már Never Settle is, rendszeresen.

(#13403) Peat;) válasza Freiherr (#13401) üzenetére


Peat;)
veterán

Csak jóval drágább a gigabyte 660-as. PCX-nél 56 és ha ebben kupon is van akkor az könnyen értékesíthető 5k körül. Majd ha megvan az info beírom a topikba.

(#13404) KAMELOT válasza BomiBoogie (#13402) üzenetére


KAMELOT
titán

Itt a csávó összerakott egy gépet. Tekintsd meg kérlek! :D

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13405) Apollo_21 válasza KAMELOT (#13404) üzenetére


Apollo_21
addikt

őőőőőőőőőőőőőőőőőőőő...kérem kapcsolja ki!

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#13406) BomiBoogie válasza KAMELOT (#13404) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ennek semmi értelme. "Minden nagyon jó."
Összerak egy 3770K-s procis gépet, rak bele 16GB RAM-ot, jó magas hűtésű Vengeance, hogy még véletlenül se férjen rá új hűtő a procira, amiben nyilván akkora nyolcas van, mert egész nap kézzel pörgeti...

(#13407) bombibmw válasza KAMELOT (#13404) üzenetére


bombibmw
veterán

Pont ma nézegettem egy ilyen házat(kábelmenedzsment,dögös kinézet,stb.),lehet ilyen lesz majd.
Nagyon tetszik.
Már a videó végén látható grafikáért is megérte a konfig. :D
Egyébként féltestvérem készül egy AMD A8 5800k procival ellátott konfigot venni és az lenne a kérdés,hogy ennek beépített vidikártyájával mit lehet kezdeni?
Egyenlőre ezzel szeretné használni.

[ Szerkesztve ]

(#13408) KAMELOT válasza bombibmw (#13407) üzenetére


KAMELOT
titán

Simán használhatod filmnézegetésre meg akármire. Pár játék el is megy rajta. LOW beállításokkal.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13409) bombibmw válasza KAMELOT (#13408) üzenetére


bombibmw
veterán

:R

(#13410) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

ez és ez között teljesítménybe van különbség ? Vagy csak a hűtés és a DisplayPort száma? Melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#13411) Tibi86


Tibi86
aktív tag

Sziasztok!

Egy Gtx 460 768MB-ot érdemes lecserélni egy 650Ti-re? Új kártyában gondolkozom csak.
Kb. mennyivel gyorsabb? Általában 720p vagy 1050p-ben játszom.

Köszönöm

(#13412) KAMELOT válasza rostiron (#13410) üzenetére


KAMELOT
titán

Teljesítményben egyik kártya sem jobb. Itt a különbség csak a miniDP portban van. Jobban járnál egy ASUS HD7770 DC V2 kártyával. 2xDVI, 1xDP, 1xHDMI és 3 év garancia.

(#13411) Tibi86: Biztos, hogy jobb a GTX650Ti. Bátran megvásárolhatod!

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13413) marcusa válasza Tibi86 (#13411) üzenetére


marcusa
addikt

Kb 15%-kal gyorsabb a 650ti, megbírkózik 1050p-vel is kompromisszumokkal. :)

:-)

(#13414) Tibi86 válasza KAMELOT (#13412) üzenetére


Tibi86
aktív tag

és (#13413) marcusa Köszi a válaszokat! :R

Van esetleg ajánlott gyártó ebből a vga-ból? Én a gigabyte felé húzok, jelenleg is ez van, probléma nem volt vele. Az phenom gondolom elég lesz alá, 3,8-on.

[ Szerkesztve ]

(#13415) BomiBoogie válasza Tibi86 (#13414) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Elég lesz.

(#13416) Tibi86 válasza BomiBoogie (#13415) üzenetére


Tibi86
aktív tag

:R

(#13417) KAMELOT válasza Tibi86 (#13414) üzenetére


KAMELOT
titán

Proci elég lesz és GIGABYTE is mehet.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13418) s_roland


s_roland
tag

Sziasztok!
A hd6850-esmet cserélném le. 60k-ig mit ajánlotok? Én a 7850/7870nel szemezgetek. Megérne a csere, vagy nagy változásra nem kell számítani?

(#13419) freestailo válasza s_roland (#13418) üzenetére


freestailo
őstag

sztem már egy 7850 -el is jelentős sebességnövekedést fogsz tapasztalni.

(#13420) KAMELOT válasza s_roland (#13418) üzenetére


KAMELOT
titán

ASUS HD7870 2GB Ez a te kártyád.

Más: SAPPHIRE HD7790 DUAL X OC Reméljük jó árban lesz!

(#13421) Mekibácsi: ASUS HD7770 DC V2

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13421) Mekibácsi válasza KAMELOT (#13382) üzenetére


Mekibácsi
tag

Köszönöm a válaszokat!

HD7770-ből melyik márka ajánlott (és melyik nem)?

"Mekibácsi felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#13422) BomiBoogie válasza Mekibácsi (#13421) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Gyakorlatilag bármelyiket veheted: ASUS, Sapphire, MSI.

(#13423) s_roland válasza KAMELOT (#13420) üzenetére


s_roland
tag

Köszi, ez kicsit több mire én gondoltam, de még átgondolom, mert nagyon szimpatikus :)

(#13424) pisty2


pisty2
csendes tag

Sziasztok!

ASUS HD7770-DCT-1GD5 HD7770 1GB GDDR5 PCIE
vagy
ASUS GTX650-DCT-1GD5 GTX650 1GB GDDR5 PCIE
?

(#13425) TechN7ne válasza pisty2 (#13424) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Szia

HD7770 erősebb

(#13426) KAMELOT válasza s_roland (#13423) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha előrelépést akarsz akkor a 7870 a megoldás. Jól is lehet tuningolni. Kakaó van benne.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13427) csucsbicep válasza pisty2 (#13424) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

HD7770, de nem kell TOP kártyát vegyél, fölös pénzkidobás.

(#13428) Mekibácsi válasza BomiBoogie (#13422) üzenetére


Mekibácsi
tag

Hali!

Történt egy annyi változás, hogy veszek egy SSD-t is, amiről a rendszer illetve a szoftverek fognak futni.
Így viszont nem lesz elég pénzem a 7770-re.

Ha most veszek egy 5770-et, aztán később, ha lesz pénzem egy 7770-et, jó megoldás lehet?

Köszi!

"Mekibácsi felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#13429) BomiBoogie válasza Mekibácsi (#13428) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Ha szeretnéd, jó lesz így, viszont arra készülj, hogy olyan nagyot nem fogsz nyerni a VGA váltással, tehát csodára ne számíts.

(#13430) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Leírhatattlan,hogy mennyire instabill egy Radeon egy Nvidia-hoz képest,teljesen más. Neharagudjatok,hogy ezt írom de nem bírtam ki,hogy ne osszam meg a tapasztalatom. Épp most teszteltem a gépemben egy HD7870-DC2-2GD5-V2 vga-t. Visszatettem a GTX660 kártyámat és "soha többé Radeon". Még az operációs rendszer működése sem olyan "stabill",teljesen érződik. :U

[ Szerkesztve ]

(#13431) Alpachino válasza TechN7ne (#13430) üzenetére


Alpachino
veterán

:D
Na látod ez a hülyeség :K én heti, havi rendszerességgel cserélem az egyik konfigomba a VGA-kat, de sem a 7870 DC2 után, sem az MSI 7950 TFIII után nem éreztem stabilabbnak sem az op-rendszert :Y sem a drivereket, a jelenlegi ASUS GTX660 DC2 után...max. a képminőségben érzek különbséget, de nem tudom eldönteni, hogy melyik tetszik jobban :N

[ Szerkesztve ]

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#13432) marcusa válasza TechN7ne (#13430) üzenetére


marcusa
addikt

És volt a kártyacserék között Win újratelepítés? Csak mert ha arra a Win-re tetted fel az AMD drivert amin előtte az NVidia volt, akkor az okozhatta az instabil működést... :U

:-)

(#13433) TechN7ne válasza Alpachino (#13431) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Kaptan ezt a HD7870 kártyát azzal a lehetőséggel,hogy lecserélhetem rá az Nvidia kártyámat. Beleraktam a kártyát,vele együtt újra tettem a rendszert,feltettem a legfrisebb driver-t mindenből. Játékok helyenként állandóan micro laggolnak,renszert használatánál is néha megakad az egész. Letöröltem a Catalys-t,visszatettem az Nvidia kártyámat,feltettem hozzá a drivert,és nem bírtam ki hogy ezt ne írjam le. Közelébe sem jönn,se játék,se rendszer használathoz. Kimondottan érezhető instabilitás!

Ezek mellet,kaptam egy lehetőséget,hogy lehessen "gyakórlatilag" egy erősebb kártyám a jelenleginél. Én sem vagyok a saját magam ellensége,ha nem így lenne amit írtam,dicsérném az AMD-t és megtartanám a kártyát! :K

(#13434) Strix Aluco válasza TechN7ne (#13433) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Nem hiszem, hogy ez hardver-probléma lenne, egy új kártya ilyet nem csinálhat.
Vagy kifogtál egy selejtes példányt, vagy valami szoftveres gond jöhetett közbe.

(#13435) TechN7ne válasza Strix Aluco (#13434) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem rég adtam el egy Gigabyte HD7870 kártyát amit kipróbáltam Win újra telepítés nélkül,ugyan így reagált mindenre. Gondoltam a Gigabyte-el van gond,mert ők ilyenek,hát nagyott tévedtem,mindegyik Radeon ilyen,ez már többszörös tapasztalat.

Ellnézést ha eddig a Gigabyte kártyákat lehordtam,semmi gond nincs velük,egyszerüen ilyen az AMD. :U

Szó nincs róla,nem hardver hiba,egyszerűen kezdetek óta ez egy ilyen grafikus processzór,érzékenyebb és kényesebb az Nvidia-tól.

[ Szerkesztve ]

(#13436) Strix Aluco válasza TechN7ne (#13435) üzenetére


Strix Aluco
aktív tag

Vagy a Catalyst driver rosszalkodott, vagy valami egyéb probléma a rendszeredben, de azért valószínűtlen, hogy két Radeon ugyanazt a jelenséget produkálja. Legalábbis visszaolvasva itt, és a 7870 topikban keveseknek volt hasonló gondjuk, bár az is lehet, hogy pont kifogtál két selejtes példányt, aminek azért elég kicsi az esélye.

(#13437) Alpachino válasza TechN7ne (#13433) üzenetére


Alpachino
veterán

Akkor ezzel a gondoddal egyedül vagy, mert itt nagyon sokan használunk/használtunk NV. után, vagy előtt 7-es ATI karikat és nem hiszem, hogy ilyen jellegű problémáról valaki beszámolt volna :(

"Hagyjuk a szexualitást a hanyatló nyugat ópiumának!" ( Virág elvtárs)

(#13438) KAMELOT válasza Mekibácsi (#13428) üzenetére


KAMELOT
titán

Felesleges. Későbbiekben már megéri inkább venni HD8770-et ami kicsit gyorsabb lesz. Ára kb. ilyenre várható 30-40K között.

(#13433) TechN7ne: Elkezdtem játszani a CRYSIS 3-at. Első 5 percben én is valamiféle microlaggokat vettem észre pedig nekem érzékeny a szemem. Utána ezek a laggok eltűntek. SImán ment a játék. Tiszteletben tartjuk véleményedet, de sajnos nem mindenki érzékeny a laggokra. Amire érzékenyek az emberek az a pénztárcájuk. Általában mindenki ahhoz mérten vesz. Természetesen én is vennék GTX670 4GB-set csak nincs rá 420euro. Inkább vásárolok 260euroért akkor már HD7950-et. Ugye majd 200euro már elég nagy pénz. :) Nekem egyik játékban sem microlaggolt semmi pedig mindig AMD kártyám volt.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13439) M@rdel válasza TechN7ne (#13435) üzenetére


M@rdel
őstag

14 hónapos rendszer /win7 64/ 3proci, 2vga/AMD/,+táp csere után sem instabil.
Fent volt a 12.8 utáni összes beta driver is. Ja és még két 10 év alatti gyerek is játszik vele.
Azt nem mondom, hogy nem kellene cserélni, mert már belassul néha, de nem fagy le.

Ezt a problémát mástól még nem hallottam. Mondjuk nekem mindkét kártya sapphire.

(#13440) apro válasza TechN7ne (#13433) üzenetére


apro
senior tag

hALI
Az a helyzet,te egy NvIdIa "fan" vagy (mellesleg váltogattam én is a Amd-nvidia-Ati kártyákat és közömbösség csak esetleg a szin megjelenésben kőlombőznek egy árnyalatnyit)és egy ilyen embert lehetetlen meggyőzni arról amit állít, lehet hogy nagyon "vájt szemű" vagy ,de a legtöbbet az elkötelezettséged nyom a latban a zöldek felé.
hali

(#13441) KAMELOT válasza apro (#13440) üzenetére


KAMELOT
titán

Nem értem mit kell kínlódni! Mindenki azt vesz amit a pénztárcája megenged és hogy melyik számára a szimpatikusabb.

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13442) apro válasza KAMELOT (#13441) üzenetére


apro
senior tag

Hali
Nem tudom te olvasod amit Ö ír itt, nem arról van szó hogy tudok é? venni egy 120.000Ft-s kártyát hanem árról mindenképp meg kell hogy győzzön az ö állitásárol ill hogy csak a zöld ami jó..még egy szer írom, lehet hogy 'vajt szemű"de az éllistásai elég sokszor részrehajló.És én részemről ezt be is fejezem,sőt a "kollégával "ill fórum társsal semmi bajom ,ez az én véleményem.
Szép napot.

[ Szerkesztve ]

(#13443) TechN7ne válasza KAMELOT (#13441) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Köszönöm! +1 :K

(#13444) anytime válasza KAMELOT (#13441) üzenetére


anytime
őstag

+1

Valóban szánalmas ez az "ezeréves" kínlódás és vergődés, az nvidia vs radeon között, persze sorolhatnám a hasonló párosításokat napestig ...

Fordítsuk le óvodai gyereknyelvre ....

Az én apukám tűzoltó ..., mondja Pistike:) Igen, az jó, az enyém pedig katona, feleli Zolika!
Hűha, az semmi, az enyémnek nagy és piros autója van, az már egy erős monstrum tromfol Pistike!
Persze, apámnak meg tankja van, az eltiporja a szaros tűzoltóautót űberel Zolika ...

Óvodás korban is ezt játszotta szinte mindenki:), vannak, akik megmaradtak ezen a szinten ...

Sorry, ma ilyen délelőttöm van, de lehet az is, hogy ez még az éjszakai póker lecsengése, ahol a sok nagymenőtől is ezt hallottam, csak egy másik átiratban:) - értsd úgy, kinek a f@rka a nagyobb ...., ez legalább annyira óvodás:)

(#13445) KAMELOT válasza apro (#13442) üzenetére


KAMELOT
titán

Olvasom és értem is amit ír itt mindenki. Pont arra válaszoltam. Kinek mi a jobb azt veszi. De sajnos egyik kártya sem tud többet mint a másik. Már leírtam én is sokszor....két különböző architektúra amit nem lehet összehasonlítani. Én is letojom az egészet. Amelyik a jobb ár / teljesítmény arányú azt fogom megvenni. Mindegy, hogy amd vagy nvidia.

Térjünk vissza a VGA ajánlásokhoz! :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13446) anytime válasza KAMELOT (#13445) üzenetére


anytime
őstag

+1, a hangsúly valóban azon kellene, hogy legyen!

(#13447) h_and


h_and
tag

Sziasztok!

Az alapszintű 7-8-9000 forintos kártyák sebessége közt (GeForce 210 és HD 5450 modellek) van érdembeli különbség? Nem játszanék.
Köszönöm

(#13448) bombibmw válasza KAMELOT (#13445) üzenetére


bombibmw
veterán

ASUS GTX 560-am volt a jelenlegi ASUS 7870 V2 előtt.
Igazából nem is nézegettem NVIDIA-t,csak RADEON-t váltáskor,mondván most kipróbálom ezt is.
Nagyon nem bántam meg a váltást.
Az is igaz,voltak nekem is microlag-ok egyes játékokban,de ezek az új driver-ek megjelenésével és azok használatával teljes mértékben megszűntek létezni.
Olcsóbban jöttem ki,mint egy NVIDIA-val,minőségi,jó tuningolható kártyát kaptam.
A kolléga(folyamatosan olvasva a topicot) párszor már megkapta a "részrehajló" jelzőt.
Engem ez mondjuk hidegen hagy és elfogadom mindenki véleményét.
Szerintem az AMD nagyon feljött az NVIDIA-hoz az utóbbi időben,nem hiába a nagyobb játékcímek már nem NVIDIA logo-val kezdődnek,mondom mindezt úgy,hogy nem vagyok elfogult,de nem is húzom le egyik gyártót sem.
Bocs,ha kicsit hosszú lett. :)

[ Szerkesztve ]

(#13449) Freiherr válasza bombibmw (#13448) üzenetére


Freiherr
őstag

+1

Átgondolva,hogy milyen teljesítményű kártyára van szükségem,átnéztem a felhozatalt mindkét oldalon.Arra jutottam,hogy jelenleg ugyanazt a teljesítményt olcsóbban megkapom piros oldalon,úgyhogy váltottam.Ha megfordul a trend a jövőben,akkor majd visszatérek zöld oldalra.Mert míg processzor oldalon egyértelmű a választás :U ,itt jobban lehet ugrálni a két oldal között,hacsak nem fanboy az ember.

XXX

(#13450) Djsaba


Djsaba
senior tag

Sziasztok!
Tudnátok nekem sorolni pár hasonló ( kicsit lehet erősebb/gyengébb) kártyát, max 45 ezerért . Lehet használt is persze, inkább teljesítményben vagyok kíváncsi, mi lenne ellenfele a 7850 -nek, ha lehet pár (kicsit gyengébbet, természetesen olcsóbban :D ) is mondjatok.

köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.