Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133451) pengwin válasza rasotamas (#133441) üzenetére


pengwin
addikt

Senkit nem érdekel egy 3-4 éves használt kártya újkori ára. ;)
Azt kell megnézni, hogy az adott használt kártya teljesítményét most mennyiért kapod meg újonnan, boltban. Ez tipikusan egy alacsonyabb MSRP-s kártya lesz, hála a fejlődésnek. Ennek az árát szorozd 0,66-tal mert nincs semmi garancia, és utána szépen vonjál le a kapott árból a mozgó alkatrészek amortizációja és a többletfogyasztás miatt. Máris kapsz egy reális árat.

A te logikád mentén a bányászláz alatt vásárolt kártyák használt árainak 1,5-2-szer az átlag piaci ár fölött kéne lenniük.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#133452) rasotamas válasza pengwin (#133451) üzenetére


rasotamas
veterán

Úgy értem mondjuk megvetted 75-ért, most 65-ért megkapod azt a teljesítményt, akkor lehet agyalni hogy 50-et ér-e vagy 45 reálisabb, 40-ért meg már nem éri meg eladni mert 25-öt rá kell dobni a gari meg a 30% fogyasztáscsökkenés miatt.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#133453) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Saját best buy lista fölfelé rangsorolva árban valahogy így.570,1060 3Gb-580-1070,2060(s)-1080Ti (max 120ig),2070,5700Xt utána egyszerű 2080 és 2080Ti :)

A használt árak gyakran meg vannak bolondulva.

A 1070 70-80-as ársávban még merészebbeknek ott a Vega56 is :)

(#133454) TheNewDawn válasza Don.Corleone (#133449) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Gainward kártyám már volt, és nem volt vele semmiféle probléma, Palit még nem, de nem hallottam róla hogy bármi baj lenne bármelyikkel is. Ahogy egyébként az MSI vel sem valószinű :)

(#133455) Paxker315 válasza TheNewDawn (#133454) üzenetére


Paxker315
addikt

Palit=Gainward=PNY

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#133456) pengwin válasza rasotamas (#133452) üzenetére


pengwin
addikt

Ha már féláron sem éri meg eladni valamit, akkor egyenesen luxus hagyni, hogy a polcon álljon és veszítse tovább az értékét. ;)
Az új PC alkatrészek vásárlása sosem befektetés volt. :N
Ha ennyire számít az a pénz amit már bőven "eljátszottál" az évek alatt a PC-den, akkor már eleve használt alkatrészeket kell venni, azokon alig fogsz bukni. Én csóri egyetemista koromban fillérekből építettem az első saját PC-met amiben alig volt új alkatrész, és minimális buktával fejlesztettem majd adtam rajta túl.

Senkit sem érdekel, hogy 4 éve 120-ért vetted az új i7-et: ha most az i3-ak is ugyanazt tudják akkor kis túlzással azok alá kell áraznod, és ez videókártyákra még jobban igaz. (Mert nincs foglalat kompatibilitás, ami szegmentálná a piacot.) Amiről ti beszéltek az szerintem egyfajta megkésett buyers' remorse. Gyanítom a bányászláz is rossz irányba terelte az általános szemléletet, mert akkor egyenesen keresni lehetett a használt hardver eladáson.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#133457) Pörp válasza pengwin (#133456) üzenetére


Pörp
senior tag

Annó én HDD-t vettem ami új, manapság SSD-t és házat. Talán egyszer volt egy P35-ös Gigabyte lapom ami új, egész életemben 90%-ban használt cuccokból építettem PC-t, sose volt semmivel gondom. (lekopogom)

[ Szerkesztve ]

(#133458) Sundesz válasza pengwin (#133456) üzenetére


Sundesz
őstag

Vicces, hogy olyan áron mennek az i7 6700 és 7700 procik, hogy simán kijön helyette egy teljes platformcsere új alkatrészekkel (pl B450 és 1600AF).

Hörcsög Powa'

(#133459) koko52 válasza pengwin (#133456) üzenetére


koko52
veterán

keresni lehetett a használt hardver eladáson
Szégyen-nem szégyen (amúgy az) én is azt csináltam :B volt amin 20k-t kerestem úgy, hogy átvettem, majd 1 km-el arrébb átadtam az új gazdinak :B Gtx 980

Sundesz: mert vannak még Intel hívők

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#133460) TheNewDawn válasza Sundesz (#133458) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ja hát volt csúcsprociknál még hatványozottabban úgy van, mint a kártyáknál, szóval valaki megvette anno 90 ért, akkor onnantól kezdve hiába tudná csak 30 ért eladni, jó magyar ember módjára inkább lesz olyan makacs hogy 50-60 ért kinálja, aztán majd egy nap rajtarohad és kb fizetnie kell, hogy elvigyék az ócskavas/szeméttelepre :)

(#133461) konkav válasza pengwin (#133431) üzenetére


konkav
csendes tag

Szorgosan jegyzeteltem, a 3 "piacot" majd figyelem :)
Köszi.

Megnéztem az új kártyákat, a 1660-as (6GB miatt) 80e alatt kapható több helyen is. Igen, ezzel kell összevetni a használt kártyákat.

Egyébként kommentben előkerült valami "zöld oldal". Az mi?

(#133462) TheNewDawn válasza konkav (#133461) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Zöld=NVDIA Piros=AMD :)

(#133463) Sundesz válasza TheNewDawn (#133460) üzenetére


Sundesz
őstag

A legolcsóbb i7 6700 pont annyi, amennyiért 2 éve vettem itt használtan, 7700K meg 70000 Ft-tól indul, de azok már jegeltek. Ha valaki Intel hívő, akkor 40000 Ft-ért vehet majd 10. gen i3-at, ami kb ezt tudja.

[ Szerkesztve ]

Hörcsög Powa'

(#133464) KAMELOT válasza pengwin (#133456) üzenetére


KAMELOT
titán

Ennél jobban le sem írhattad volna!
65k van tiszta új akkor a régebbi azonos teljesítményű gari nélküli 30-35k ér többet nem!!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#133465) TheNewDawn válasza Sundesz (#133463) üzenetére


TheNewDawn
addikt

30 ért van 1600AF ami alig gyengébb nála, újonnan :)

(#133466) pengwin válasza koko52 (#133459) üzenetére


pengwin
addikt

Nem szégyen, abban a helyzetben azok voltak a reális árak.
Én is 80-ért vettem Sapphire Nitro+ RX 480 8GB-ot a kriptoláz előtt, és 7-8 hónappal később eladtam 115-ért bányába.
Helyette meg vettem 70-ért egy új GTX 970-et 10 év garanciával. Akkoriban itthon ennyiért kb. 1050Ti-t kaptam volna, szóval örültem, mint majom a farkának.

A jelenlegi helyzetben az a probléma, hogy be lett harangozva a hardver áremelkedés a vírus miatt, ami az új kártyák árain még nem nagyon látszik, de a hardverapró már jó előre lekövette az áremelkedést. :))

(#133464) KAMELOT
Van egy olyan érzésem, hogy hiába járatom a szám, mert van, aki már egyetért, van aki meg sosem fog.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#133467) TechN7ne válasza pengwin (#133466) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Én az MSI RX 470 em el voltam így ,ajándék msi egérrel és pc játékkal vettem 70 ért ,aztán jött a bányászláz ,kerestem vele vagy 40 roppit (110 körül adtam el). :)

[ Szerkesztve ]

(#133468) -FLY-> válasza pengwin (#133466) üzenetére


-FLY->
őstag

Itt néztem körbe először, hátha akad valami vga nekem. Meglepődve tapasztaltam, hogy a hullámzó áraknak köszönhetően ilyen fél éves kártyák 10-15k-val vannak csak bolti ára alatt esetenként (150k-s kategóriáról beszélünk). Nyilván, boltból hozattam egyet inkább, pár ezres már nem érdekel, de akkor legyen bontatlan és teli garis.

(#133469) rasotamas válasza pengwin (#133456) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem a polcon áll hanem nem cseréled le.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#133470) koko52 válasza pengwin (#133466) üzenetére


koko52
veterán

Arra gondoltam, hogy kereskedtem a kártyákkal így segítve az emelkedést. Még a sajátomat is eladtam (980) és vettem egy 1050-et mert az nem kellett senkinek.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#133471) kolopele válasza Sundesz (#133458) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az a baj, hogy a B450 - ek sorra mennek vissza garba, sokszor procival együtt. Nézd meg a legújabb PCX videót.

(#133472) Zicokuka válasza kolopele (#133471) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Ez is a ki kell fogni kategória 450-es Msi-m bírja a kínzást:)

[ Szerkesztve ]

(#133473) pengwin válasza kolopele (#133471) üzenetére


pengwin
addikt

Hagyjuk már ezt... azt mondanak amit akarnak. Nyilván nem fogják reklámozni a jó ár-érték arányú cuccokat, amiken kis összegű haszon van.

Elég komoly baj, hogy utána az olyanok ismétlik ezeket a városi legendákat, mint te, akiknek aztán nem pálya az adott kategória, következésképpen saját tapasztalatuk sincsen vele.

Szerintem megérné itt a fórumon körbekérdezni az AM4-es topikokban, hogy mégis hány embernek volt baja B450-es lappal. Sokkal reprezentatívabb minta lenne.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#133474) kolopele válasza pengwin (#133473) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mentek vissza garba 8700 - as és 9900k - s procik is, és a Z390 - es Giga Gaming lapok. A legtöbb selejtet amúgy az Asrock gyártotta lapok és kártyák terén is, legalábbis amit náluk vásároltak.

[ Szerkesztve ]

(#133475) dj79 válasza pengwin (#133473) üzenetére


dj79
senior tag

Az olcsó asrock b450m-hdv 14 hónapja megyeget a 2400g-vel, szóval tényleg ki kell fogni. Mondjuk ezen van még valamiféle vrm hűtés, az újabbon meg lespórolták.

(#133476) kolopele válasza dj79 (#133475) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt ők is mondják azért, hogy sokan még egy 9900k mellé is képesek valami 20-30 ezres lapot venni, és nyilván túlmelegszik minden rajta, plusz sokszor a hűtőn is spórolnak, a tápról már nem is beszélve. Egy részük ezeknek valóban user hibák, Murphy törvénye meg a legdrágább cuccokra is vonatkozik.....

[ Szerkesztve ]

(#133477) TechN7ne válasza pengwin (#133473) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezen nincs mit hagyni ,mert így van ,ennyi erővel a topik gazdák ,meg az összes prohardver le van kenve ,hogy ki mit ,és hogyan ajánlhat...
Nyílván ,hogy egy PCX naponta tucatnyi gépet rak össze ,és nem is nagyon beszélnek félre ,itt is van tapasztalat és nem nagyon tudok beléjük kötni...
Nem csak AMD volt fikázva ,míg mielőtt azt hiszed hogy az ellen van az ember ,legutóbb felkerült egy 9. generációs i3 is ami majdnem a 90 fokos hőmérsékletet verdeste ,szóval ez nem erről szól.

Nyílván ,hogy a saját szememnek ,meg egy összerakós boltnak 100x jobban hiszek ,mint itt akármelyik hasra csapott véleménynek. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek ,de mindenki a saját ízlését és cuccát fújja ,meg hogy ő mekkora tanár (azt sehol semmi).

Gyorsan hozzáteszem ,az én 8700 em is meghalt (Lec cserélte ki) ,azért lett 9700. ;)

[ Szerkesztve ]

(#133478) kolopele válasza TechN7ne (#133477) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy I5 9400f is volt, ami 85 fok fölé ment egy Be Quiet! Pure Rock slim hűtővel, bár ott meg hátra nem rakatott hűtőt a kedves vásárló, ami azért alap. Levett oldallappal lement 70-75 fokra, de az is kicsit sok egy ilyen procitól játék közben, a 9900k sem megy fel ennyire normális hűtés mellett. Mitől halt be a 8700 - ad? A 9700 mondjuk semmivel nem erősebb játékokban, de legalább nincs benne a sokat szidott HT :)

[ Szerkesztve ]

(#133479) Grózi válasza TechN7ne (#133477) üzenetére


Grózi
veterán

"ennyi erővel a topik gazdák ,meg az összes prohardver le van kenve ,hogy ki mit ,és hogyan ajánlhat"
Mesélj még kérlek...Fogalmad sincs róla hogy müködik a topikgazda rendszer-ez látszik.

"Nyílván ,hogy a saját szememnek ,meg egy összerakós boltnak 100x jobban hiszek ,mint itt akármelyik hasra csapott véleménynek. Tisztelet a nagyon kevés kivételnek ,de mindenki a saját ízlését és cuccát fújja ,meg hogy ő mekkora tanár (azt sehol semmi)."
Akkor miért vagy még itt?

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#133480) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

PCX jól olvasom, a dilettánsok brigádja ?
Youtubeon amit művelnek, az valami atom katasztrófa. Mehetne a just for laughs-ba :)

(#133481) Zicokuka


Zicokuka
senior tag

Egyetlen lapom socket 370 óta amire emlékszem és meghalt az egy Asus deszka volt,tehát fosAsus :) :) Sztem minden márkának vannak szórásai,isten Asrocktól fos Asusig.Mostanság MSI cuccaim vannak és mondjuk tényleg nem csalódtam.De volt több Manli vgam is azokkal se volt gubanc,na jó hangos volt,de nem zavart annyira.

(#133482) Sundesz válasza kolopele (#133471) üzenetére


Sundesz
őstag

Szeretem a PCX videóit, de azt is hozzátették, hogy sokkal több AMD gépet és alaplapot adnak el.

Hörcsög Powa'

(#133483) TechN7ne válasza Sundesz (#133482) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Értelemszerűen ,amiből több fogy ,több lesz a meghibásodási arány. :K
Grózi
Most én is kérdezzem meg ezt tőled ,ha már nem vagy a kivételek közt? ;]

[ Szerkesztve ]

(#133484) jokeph válasza kolopele (#133478) üzenetére


jokeph
nagyúr

:Y
Azért az nem kicsit erős... biztos hogy annyira melegedett ?
Jól lett összeszerelve ? :U
Havernak az i5-9400F-en az előd i5-4460 stock gyári Intel légkavarója van, és azzal sem forr el játék alatt... és egy teljesen stock házban van. :D

(#133485) Pécsi gyerek: :K

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#133485) Pécsi gyerek válasza SkyTrancer (#133480) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

A Pcx se más tészta mint itt a Ph, helyén kell kezelni :) Több oldalról kell megvizsgálni a dolgokat,nem feltétlenül elhinni mindent adott helyen,úgy kisebb az esély a csalódásra. ;)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#133486) SkyTrancer válasza Pécsi gyerek (#133485) üzenetére


SkyTrancer
senior tag

na ez valóban így van, csak hát a PCX-nél olyan dolgokat nem vesznek észre, hogy
Azt állítja maxra húzta a grafikát, de nem veszi észre hogy a resolution scale 0.9-en van
Azután kimer jelenteni ilyen, hogy "elképzelhető, hogy jobb kártyát raktak a dobozba mint ami rá van írva" mert nem tudja hogy az MSI afterburner nem felismeri a kártyát, hanem el van nevezve előre minden sora, és ez csak akkor tűnik fel neki mikor már a harmadik kártyát teszteli és még mindig RTX2080TI van kiírva
Azután azt mondja a Blower hűtésre, hogy hátul szívja be a levegőt, és a ventinél fújja ki
Márk megkérdezi az egyik agyast, hogy szerinte mennyi fps-t hozott a gép, amire besúg valami 150-körüli értéket, közben meg hozott 50-60 at . tehát fogalma nincsen arról hogy mi mennyi hány méter, de azért Szákembör

Áhh sorolhatnám napestig, és ami a legborzasztóbb, hogy a hozzászólók 99,99%-a nem veszi észre ezeket, csak nyalja be a témát.

Bazz, ha már speciálisan Tech cég és semmi mással nem foglalkozik és gyíkságokat beszélnek, akkor hogy legyen hiteles.
Tőlük kérdeznek dolgokat, és ők maguk sem tudják, csak mint értékesítő vállalnak szerepet és az a jó, amit el kell adni éppen.

FSP tápegység, cpu hútők stb stb, amikről fogalmuk nincsen.

Így van helyén kell kezelni minden, sok szemszögből megnézni, de amit ők csinálnak az semmire nem jó.Még arra sem hogy szórakozzon az ember, mert Márkon kívül, bár ő is félrebeszél, a többiek a nevüket nem tudják elmondani. Jááá, hát fel is idegesítettem magam máris...őrület :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#133487) flikenflaken


flikenflaken
tag

Csak annyit fuznek hozza, hogy en is szoktam nezni neha a pcx-es videokat es valoban szoktak mondani hogy amdbol tobb jon vissza, csupan azt a kis apro informaciot felejtik el hozza tenni hogy intel-amd 25%-75% az eladasi arany... Tehat ha azt mondja hogy adott ido alatt 10 intel es 30 amd jott vissza, akkor valoban igaz hogy "haaa az amdbo tobbet kudenek vissza" csak a valosagban pont ugyanannyi a meghibasodasi arany.

(#133488) TechN7ne válasza SkyTrancer (#133486) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nyilván a colos gyerek sok hülyeséget összehord ,sokszor ő sem tudja mit beszél.
Alap dolgok ,összeállítás ,beüzemelés ,valamennyi kis infó ,aztán annyi. Igazán belemenni egy adott konfiguráció teljes tesztelésébe ,számomra minimum 2 hét folyamatos használat ,félóra tesztelés nem sokra elég ,megy azt csumi. Sokszor ez is a baj a gariztatással ha akad hibás hardver, bedugják ,megy ,küldik is vissza lesz@rva a vásárló tapasztalatait,hiba jelentését.

(#133489) SkyTrancer


SkyTrancer
senior tag

pontosan
Mindegy bocs, nem akartam teleszennyezni a fórumot, nyugodtan ignorálja mindenki amit írtam, csak kijött belőlem végre. hatvanhatszor le akartam már írni a posztjuk alá, de sosem tettem, mondom minek,. hát itt jött ki belőlem sorry...
lépjünk tovább a pcx-ről :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#133490) kolopele válasza jokeph (#133484) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igen, fenn van a videó.

(#133491) csucsbicep válasza Zicokuka (#133481) üzenetére


csucsbicep
nagyúr

Na latod nekem meg csak seggrock lapjaim haltak be. Asus meg 0. Pedig 1x evig csak toluk vettem, mig el nem kedztek szerencsetlenkedni a zen2nel. Azota MSi.

(#133492) TechN7ne válasza Zicokuka (#133481) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Vlmelyik nap írtam az alaplapos topikba ,van egy kis időd olvasd el.
[link]

(#133493) Pörp válasza kolopele (#133490) üzenetére


Pörp
senior tag

Dehát ott mi lehet a gond? A kupak alatti paszta? A 9900K-nak mi volt a baja? Az forrasztott pedig.

[ Szerkesztve ]

(#133494) Pécsi gyerek válasza TechN7ne (#133492) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Neked vagy így vagy úgy az asus körül forog az életed :C ;]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#133495) TechN7ne válasza Pécsi gyerek (#133494) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hát van benne vlmi ,magas is a vérnyomásom. :)
Két napja ki vette a thunderbolt kártyát ,meg csináltam egy bios frissítést ,ha szerencsém van marad ,ha meg nem ismét így jártam (és jogosan meg is érdemelném ezek után).(OFF)

(#133496) KisBundi


KisBundi
őstag

Sziasztok! A kérdés rövid. Érdemes a 1080 Ti-t lecserélni egy 2070 Super-re? Munkára is használnám, de a hűtése is elég bajos a 1080 Ti-nek. :)

[ Szerkesztve ]

(#133497) bobalazs válasza KisBundi (#133496) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Szerintem nem, elég izmos a Ti.

(#133498) kolopele válasza Pörp (#133493) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerintem a túlhúzás, magas fesz, vagy ki tudja.Nálam 4.2 GHZ - en megy all core, felesleges több, még ennyi sem kellene. Ami számít az inkább a 16 szál, Assassins esetén jól jön.

[ Szerkesztve ]

(#133499) Pkc83 válasza KisBundi (#133496) üzenetére


Pkc83
őstag

Max a gari miatt ha nem kell nagyon zsebbe nyúlni. :D

(#133500) KisBundi válasza Pkc83 (#133499) üzenetére


KisBundi
őstag

Kb +15-öt kell rákölteni. De a jóval alacsonyabb TDP miatt jól jönne a hűvösebb gép. Sajnos komplett gépházat nem akarok cserélni emiatt. :F

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.