Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130751) kolopele válasza Speed® (#130750) üzenetére


kolopele
nagyúr

Jogos, talán kicsit a saját szemszögemből néztem. Nekem minden pénzt megérne plusz 15 fps, mert akkor bizony szinte mindenhol meg lenne az a fránya 60 :K

[ Szerkesztve ]

(#130752) KAMELOT válasza kolopele (#130751) üzenetére


KAMELOT
titán

Lehet gyenge a proci :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#130753) kolopele válasza KAMELOT (#130752) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt nem hinném :) Így is jobbára malmozik, ennél a felbontásnál a kártya a döntő.

(#130754) Pécsi gyerek válasza Timer (#130749) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

:C :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#130755) Albigator válasza Timer (#130742) üzenetére


Albigator
őstag

Amúgy igen, a Nitro egy gyönyörű kártya. Nekem is fájt a szívem mikor vissza kellett küldjem.
Egyszerűen tényleg lehet, hogy csak egy szar darab volt nálam, nem véletlenül volt bontott ugyebár, más is elégedetlen volt vele.

(#130756) Albigator válasza kolopele (#130753) üzenetére


Albigator
őstag

Mennyin megy az a 9900K ha szabad tudni? :D

Nálad amúgy proci szinten se jött szóba sosem AMD? Tudom gamre még mindig az Intel a nyerő legtöbb esetben. Viszont igaz, hogy 4K-nál már biztos kisebb a különbség.

(#130757) xDarkBoyx


xDarkBoyx
csendes tag

Milyen VGA tudná kihajtani egy Acer XG270Hu (60Hz változat) monitort?

2560x1440 felbontás. húzható 75Hz-ig. hm, megéri húzno? Sose csináltam még :DD R5 2600 cpu mellé lenne. Most egy gtx 1060 6 gb van.

(#130758) kolopele válasza Albigator (#130756) üzenetére


kolopele
nagyúr

Saját gyári turbóján, semmi extra. Azért all core 4.7 GHZ ha valakinek nem elég 8/16 - on........... Sőt, még az alap 3.6 GHZ is kiszolgálja az embert simán, de állítsd be 4 GHZ - re all core. Minek több egy mai, modern proci esetében? Ez már nem egy Ivy Bridge. Nem kell AMD, annyira nem akarom ragozni. Mindenesetre ne gondold, hogy csak a nálad lévő Nitro nem működött jól, haveromnak is olyan venti felpörgéseket produkált a semmiből, hogy rezgett a ház. Nálam a Pulse azt csinálta, hogy ment 0 rpm - el, fasza, majd legközelebb már forgott idle. Borderlands 3 fél percenként ajánlotta fel játék közben hogy mentsek, a freesync meg akadozott. Nem, soha nem leszek vörös, semmilyen téren :D

[ Szerkesztve ]

(#130759) KAMELOT válasza kolopele (#130758) üzenetére


KAMELOT
titán

Pont ez a baj! 4,7 allcore....kompresszort kéne tenni rá és 5,2ghz járatni :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#130760) kolopele válasza KAMELOT (#130759) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nincs értelme, te tudod a legjobban hogy 4K esetében ez nem segít.

(#130761) Geller72


Geller72
veterán

..HA tegyük fel, hogy totál ugyanolyan kiszerelés/típus lenne, van difi a 2060S és egy 2070 közt, vagy mondhatjuk, hogy semmi? :U

(#130762) koko52 válasza Geller72 (#130761) üzenetére


koko52
veterán

Mondhatjuk hogy semmi. A Superek megjelenésével mára értelmetlenné tette a non Super vonalat. Hiába a több számoló egység a 2070-ben a játékokban ez nem jelentkezik. [link]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130763) Geller72 válasza koko52 (#130762) üzenetére


Geller72
veterán

:R

(#130764) Sirpi


Sirpi
senior tag

A Palit 2070 GameRock fiaskó után végül osztottam-szoroztam, és rájöttem, hogy FHD-re (Dell 2407wfp, 1920x1200 - 12. évét tapossa, de eszem ágában sincs lecserélni) úgyis túllövés lett volna az a kártya.
Végül tegnap egy Gigabyte 1660 Super Gaming OC került a gépbe. Ami játékokat kipróbáltam, ott vajsimán megy ultrán 60fps-sel. Közben pedig sokkal csendesebb, mint a 8 évet lehúzó Radeon HD7870 OC (idle-ben konkrétan fan stop van).
Ezzel a kártyával tuti kihúzom addig, míg már érdemes lesz felülni az RTX vonatra.

És még egy érdekes adalék: írtam egy kódot, ami egy bonyolult számítást csinál (egy online matekos-programozós feladat megoldásához kellett). A régi kártya 3 óra 50 perc alatt végzett, az új pedig mindössze 17(!) perc alatt. 8 magos procival, gpu nélkül 20-25 órára becsültem volna ugyanezt.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#130765) Albigator válasza kolopele (#130758) üzenetére


Albigator
őstag

A venti felpörgés volt nálam a legkevesebb.. :DDD

(#130766) koko52 válasza Sirpi (#130764) üzenetére


koko52
veterán

Sok játéknál bőven 60 alatt van már most. Ha hosszabb távra terveztél nem biztos hogy jó döntés volt. Egy 2060 (S) az jobb lett volna és nem az RTX miatt, arra 2080+ való.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130767) Sirpi válasza koko52 (#130766) üzenetére


Sirpi
senior tag

Ezt mind értem, de ilyen Kazy és társai helyekről nem szerettem volna 1 év garival bármit venni, másrészt a Manli és társai se játszottak. Ilyen feltételek mellett pedig nem találtam 140 alatt kártyát, ami már durván messze van attól a 90-től, amit végül költöttem.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#130768) koko52 válasza Sirpi (#130767) üzenetére


koko52
veterán

A sima 2060 116k a 220v-nál.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130769) Csupingo válasza xDarkBoyx (#130757) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha szeretnél minden játékkal max. közelében játszani, akkor talán rx 5600 xt-től, vagy rtx 2060-tól érdemes nézelődni.
Ha hosszabb távra tervezel, és tényleg ultrához, akkor erősebb se árthat: rtx 2060 super, rtx 2070, rx 5700.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130770) TheNewDawn válasza Sirpi (#130767) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Ott az 5700 XT , ráadásul a Pulse nagyon jó hűtéssel, simán ráver +50% ot az 1660S re :)

(#130771) Perillustris


Perillustris
senior tag

Sziasztok, egy EVGA 2070 Super FTW3 mellett döntöttem (08G-P4-3377-KR), de a coil whine probléma eddig elkerülte a figyelmem. Válasszak másik gyártót esetleg, vagy tök mindegy, bármelyikkel lehet ilyen probléma? FSP Hyper S 600W táp van a gépemben. :F

Köszönöm a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#130772) kolopele válasza Perillustris (#130771) üzenetére


kolopele
nagyúr

Coil whine bármelyiknél előfordulhat, van hogy nem is a kártya hanem a táp csinálja amikor nagyobb terhelést kap. Ez nem garanciális hiba, nem cserélik, nem javítják, mert nincs mit.

(#130773) Csupingo válasza Perillustris (#130771) üzenetére


Csupingo
veterán

Az eddigi tapasztalatok alapján bármelyik kártyával, táppal, előjöhet. Inkább szerencse és táp, vga páros kérdése, ami csak a gyakorlatban derül ki.

(#130774) koko52: pedig több szenvedő alany írta már, hogy tápcserétől is megoldódott a dolog.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130774) koko52 válasza kolopele (#130772) üzenetére


koko52
veterán

Pontosítva a VGA táp áramköre csinálja. A többi ok.
Ez a PC táp csere megoldja csak Urban Legend.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130775) xDarkBoyx válasza Csupingo (#130769) üzenetére


xDarkBoyx
csendes tag

Talán egyik fontosabb információ lemaradt :D Egy EVGA 550 B3 tápom van. Ez milyen kártyát enged meg magának? Nem kötelező minden grafikai beállítást fellra feltolni :) Egyenlőre csak nézelődöm, melyek azok a darabok, amik alatt nem is érdemes gondolkodni :)

(#130776) koko52 válasza Csupingo (#130773) üzenetére


koko52
veterán

[link]
Volt CW-s kártyám nem egy. Eleinte elhittem, hogy a táp. Előszőr próbáltam ferrit gyűrűvel megszüntetni. Semmi. Aztán 3 különböző táppal is próbáltam. Semmi. Ismerős megvette a kártyámat neki is CW-volt. Aztán lett egy nem CW-kártyám ugyan abba a gépbe, aztán a következő megint az. De nem mindig. Játék illetve terhelés függő. A VGA tekercsei okozzák a jelenséget. Ezért tud megszűnni, ha a FPS limitet használsz és a kártya a 99% helyett mondjuk 90%-on jár.

Mondjuk én észre se vettem amíg le nem vettem a gép oldalát és fülem mellett volt az asztalon mert egy hibajelenséget kutattam egy másik gépben.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130777) Csupingo válasza xDarkBoyx (#130775) üzenetére


Csupingo
veterán

Ha mondjuk nem tervezel 1 évnél tovább a vga-val, akkor jelen pillanatban elég lehet egy gtx 1660 super is. Az nem annyira drága. Szerintem bírna high-medium beállításokkal, 60 fps környékén még 1 évet. Viszont az nem olyan nagy ugrás az 1060 után. (Ha jól rémlik, azod van.) Jelenleg a 107 ezres rx 5600xt az egyik legjobb vétel, teljesítmény alapján. Az már határozottan erősebb a réginél.

Kérdésedre válaszolva, szerintem a minimum jelenleg az 1660 super. Még használható (high, ultra környékén is akár, de pár felesleges dolgot érdemes már most kikapcsolni a grafikai beállításoknál) , de idővel kompromisszumokat kell kötni. Ha ez nem gond, és mondjuk nem a legújabb, gépigényes játékokkal játszanál, valamint a fix. 60 fps sincs kőbe vésve, akkor még jó lehet. Bár ha már vásárláson töröd a fejed, érdemes lehet a jelenleginél határozottan erősebbet választani.

A tápod szerintem elég az eddig felsorolt kártyákhoz. A legtöbbet fogyasztó talán az rx 5700.

(#130776) koko52: persze, az világos, hogy szinte mindig a magas fps váltja ki a tápáramkörökből. Pl. játéknál töltőképernyő, átvezető videó, csgo (200 fps :) ) Azért érdemes ilyenkor a felső határt korlátozni. Pedig tényleg többen írták fórumokon, hogy csak a tápcserétől is megoldódott náluk. Abban lehet valami, hogy nagyobb százalékban a vga okozhatja, vagy tényleg alaplap, táp, vga együttállás.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#130778) kolopele válasza koko52 (#130774) üzenetére


kolopele
nagyúr

Szerinted. A gyerekeim gépei voltak élő példák erre. 1050 TI - volt az első amit betettem nekik FSP 400 W - os tápok mellé, csend és béke. Csere 1060 - sokra, iszonyat coil whine, olyan, ami már nem elviselhető. Áttettem a kártyákat az én masinámba, semmi hang. Gépeikbe tápcsere 520 - as Seasonic - okra, coil whine teljes megszűnése. Akkor ezt mivel magyarázod? Plusz ott van egy haverom, akinek 60 fps esetén is csinálta, és a tápcsere szintén megoldotta,. de olyan is volt akinek az alaplap. A coil whine nem korlátozódik mindig egy hardverre.

[ Szerkesztve ]

(#130779) Grave_444 válasza kolopele (#130778) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Csak annyit fűznék hozzá, ahol mondjuk a menüben van 150-200FPS vagy több ott mindegyik kártya "üvölt" ilyen téren. Főleg régi gamek, ahol több ezer is lehet menüben a mai felső kategóriás videókártyákkal.

(#130780) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Kellene valami belépő low-profile vga, irodai gépbe, nagyon ritkán játékra (pár éves címek), G4560, 8 giga ram és fullhd monitor mellé.

Mivel csendes környezetbe menne, első körben passzív 1030-at néztem, aztán megakadt a szemem ezen az RX 550-esen.

Ti mit gondoltok? Office, programozás, internet, max SC2 szintű játék.

Let the Zone take me if I am.

(#130781) kolopele válasza Grave_444 (#130779) üzenetére


kolopele
nagyúr

60 és 75 fps mellett is visítottak nekik :) Éppen ezért érdekes a dolog, és nem fogható mindig kizárólag a kártyára. Az esetek jelentős részében a nagyon magas fps az oka, ez viszont tény.

(#130782) TheNewDawn válasza kutga (#130780) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Úúúristen ezt 32 ért ? :D :D :D Felejtsd el de NAGYON NAGYON gyorsan. használtan kerits mondjuk egy 460 at, fele ennyiből, 15 körül kell hogy kapj, és jóval erősebb .vagy csak picivel többért van rx 570, ami kb 3X erősebb. De szerintem simán elég lesz neked a 460 is :)
( Meg legalább hajszálra olyan konfigod lenne mint Pécsigyerek kollégának :P )

(#130783) Create. válasza Grave_444 (#130779) üzenetére


Create.
Topikgazda

Hát nekem se a gtx1070, 3x gtx1060, gtx1050, és most az 5700xt sem fütyül még 600fps mellett sem.

(#130784) jokeph válasza TheNewDawn (#130782) üzenetére


jokeph
nagyúr

Jogos, de neki LP-s VGA kell. :U Ez meg igen erős korlátozás. :(

(#130780) kutga: tényleg csak az LP-s VGA jó ? :F

Nagy kár, aprón láttam garis Sapphire RX 580 4 GB-ot 35k-ért. Az egyik legjobb RX 580. Nagyon halk, félpasszív. :K Igaz, kell hozzá segédtáp, az RX460/550-hez nem kell, ezek is félpasszívak.

(#130786) kutga: SFF ház ? :U
Gondolom, a dizájnja miatt van, esetleg kevés a hely.
Ha ezek egyike sem, átraknám egy normál házba inkább. :D

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#130785) Grave_444 válasza Create. (#130783) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Nekem ha már mozog valami a gépben fütyül. :P
Full passzívról váltottam anno.

(#130786) kutga válasza TheNewDawn (#130782) üzenetére


kutga
nagyúr

A low profile miatt ilyen drága gondolom.

MOD
jokeph
Igen, fekvő ház, nagyobb nem fér bele.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#130787) TheNewDawn válasza kutga (#130786) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Nem, a régi videokarik, mint az 550, 560, 1050 ti és társai egyszerűen minimum 2X annyiba kerülnek, mint amennyit érnek. Emlékszem anno 3.5 éve amikor az 1050 TI t vettem, akkor meg a készleten maradt kifutó 750 TI ket kináltak 40 felett :D

(#130788) kutga válasza jokeph (#130784) üzenetére


kutga
nagyúr

esetleg kevés a hely

Igen, inkább erről van szó. Asszem a 1030 lesz mert passzív, de annyira nem kell a teljesítmény, hogy lehet inkább maradok az igp-nél.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#130789) koko52 válasza kolopele (#130778) üzenetére


koko52
veterán

Nálad úgy nálam így. Seasonic 650w focus gold nem olyan szar hogy attól fütyül a kártya. FSP 600 w Hyper M szintén nem. Ráadásúl az 1060 CW mindkettővel a 2060 egyikkel sem. Egy 2080 1 hétig volt nálam, szintén nem.
Ezt a CW áthárítást a kártyáról más részegységekre azért találták ki, hogy ne menjen vissza egy rakás kártya garira és mikor eladod te is büszkén hirdetheted, hogy nincs CW, mert ha nála cicereg akkor ráfoghatod a rendszerére. Nincs ezzel gondom csak na. Volt rá példa a csalós topikban. De ez ugye nem hiba ezért nem foglalkozik vele senki. Annyit tudsz tenni, hogy 14 napig visszaküldöd és cserélgeted amíg nem találsz jót. Volt aki 4 postát fizetett ezért.

Szerk: egyébként az 550-es seasonic állítólag pont VGA fütyültető :DDD

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130790) kolopele válasza koko52 (#130789) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nincs itt semmi csalás, leírtam amiket tapasztaltam ezzel kapcsolatosan eddig. Nálam sem két kártya járt már életem során, és azt vettem észre nagyon gyakran, hogy minél inkább le van terhelve egy táp annál jobban jön elő ez a hang (és itt most ugye nem Akyga tápokról van szó). Egyéni észrevétel, kéretik érte nem megkövezni :)
Egyébként az 520 - as Seasonic-kal pont totál csendben van mindkét kártya :DD

[ Szerkesztve ]

(#130791) koko52 válasza kolopele (#130790) üzenetére


koko52
veterán

Saját kártyám volt vagy 30, átfutóban passz, többszöröse. Ez a CW valamikor GTX 9xx óta jött elő nálam. A táp minőség nálam a legfontosabb.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130792) kolopele válasza koko52 (#130791) üzenetére


kolopele
nagyúr

A táp minősége valóban nagyon fontos szempont. Sokszor láttam már, hogy jobb gépekbe is úgy választanak tápot, hogy az minél nagyobb legyen, mert az a biztos. Ezeket az embereket fel kellene világosítania egy hozzáértőnek, hogy nem attól lesz jó és megbízható egy táp ha 1000W - os...........Még emlékszem, volt szomszédom sok-sok évvel ezelőtt úgy választott hangfalat magának, hogy megvette a létező legnagyobbat, mert az majd úgy fog szólni, hogy csak na. Szólt is, kb. 1 hónapig :)

[ Szerkesztve ]

(#130793) Create. válasza kolopele (#130792) üzenetére


Create.
Topikgazda

de szerintem az se normális, amikor 40-50ezreket adnak ki egy tápra otthoni felhasználásra, holott ugyanazt a feladatot egy 20eft-is ellátja. èn ha cserélem a gépet veszek másik tápot is, nem viszem át az új konfigba, hiába 7év garis a mostani tápom.

[ Szerkesztve ]

(#130794) koko52 válasza kolopele (#130792) üzenetére


koko52
veterán

Igen, voltak azok a jó kis Mercury-k és JNC-k (vargáné). Pokolgépnek jók voltak.
Hangszóróban MNC-t kell venni, pár percig egész jól szól. :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130795) kolopele válasza Create. (#130793) üzenetére


kolopele
nagyúr

Gondolom nem arra a tápra célzol ami az adatlapodon szerepel, mert azt ne is vidd tovább szerintem. Azzal hajtod az 5700XT - t? Igaz, 7 évet írtál garira, így az nem lehetséges. Persze, egy 20 ezer forintos táp is ellátja ugyanazt a feladatot mint egy 40-50 ezres, csak éppen én ha meghajtom a 9900k - t meg a 2080 Ti - t oda már szűkösen elég egy 500 W - os táp, és ugye az ár is nő a nagyobb teljesítmény végett. Nekem Corsair RMx 750W - os van, az valamivel 40 felett volt.

[ Szerkesztve ]

(#130796) Create. válasza kolopele (#130795) üzenetére


Create.
Topikgazda

Márpedig 7év garis gold táp, teljesen rendben van. A milyen tápot vegyek topikban ajánlották, minőségi beles.

[ Szerkesztve ]

(#130797) Perillustris válasza Csupingo (#130773) üzenetére


Perillustris
senior tag

Az eddigi tapasztalatok alapján bármelyik kártyával, táppal, előjöhet. Inkább szerencse és táp, vga páros kérdése, ami csak a gyakorlatban derül ki.

Köszönöm. Megrendelem. Mivel terheljem, ha megérkezik? Hogyan tudom a lehető leghatékonyabban kideríteni, hogy érintett-e a kártya/alaplap/táp coil whine ügyben, hogy adott esetben el tudjak állni a vásárlástól? GTA5 alatt tuti előjön(ne)? Esetleg tesztprogramot futtassak?

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#130798) kolopele válasza koko52 (#130794) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nálunk van olyan üzlet ahol csak Akyga meg Approx tápokat árulnak, persze ez az internetszolgáltató, nem számtech üzlet.

(#130799) koko52 válasza kolopele (#130795) üzenetére


koko52
veterán

Az egy jó táp amit Create használ. A te géped és táp igényed pedig az userek 0,1%-át érinti.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130800) VGNGR válasza kolopele (#130798) üzenetére


VGNGR
senior tag

Reméljük az internetszolgáltatását nem ilyen táppal ellátott gépek/szerverek biztosítják :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.