Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#130251) adamssss


adamssss
veterán

A nagy kérdés.

RX 5700 vagy RTX 2060 S? A nemzetközi oldalakon az RTX gyorsabb a tesztekben, itt a ph-n meg a Radeon teljesít jobban. Árban ugyanannyi lenne max pár ezer a difi. Na most mi az igazság? Melyik a gyorsabb?

Illetve a Radeonnak a Wawe feldolgozás mennyivel biztosít jobb jövőállóságot? (igen ismerem a 2900XT majd a driver megoldja gyorsulásos sztorit... :) )

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#130252) koko52 válasza adamssss (#130251) üzenetére


koko52
veterán

[link] máshol is az 5700 a gyorsabb. Állítólag driver problémák előfordulnak. (user error?)

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130253) Hannibhál válasza adamssss (#130251) üzenetére


Hannibhál
őstag

attól függ, milyen a monitorod? ha freesynces akkor inkább az rx, ha nem akkor meg a rtx 2060 supernek tpu szerint 9%-al több fps-e van: [link]

Gépelés nem az erősségemasdsdk

(#130254) kolopele válasza adamssss (#130251) üzenetére


kolopele
nagyúr

2060 super. A Radeon nem user error a legtöbb esetben. Max. a freesync szól az 5700 javára, csak még az sem tökéletes. Érdemes várni vele ( hogy meddig azt ne kérdezd, szerintem ezt azok sem tudják akik a drivert írják) :)

[ Szerkesztve ]

(#130255) adamssss


adamssss
veterán

Köszi a válaszokat.

Most egy mezei dell ips monitorom van de később ilyent szeretnék: [Alienware 2521]
Ez viszont freesync... Kérdés, hogy az NV féle freesyncel működni fog-e

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#130256) koko52 válasza adamssss (#130255) üzenetére


koko52
veterán

240hz... akkor van értelme, ha ki is szolgálod. Attól hogy a sync technológiák miatt nem lesz törés még nem lesz simább a játék. Ha a VGA max 60-80 FPS-t fog tolni akkor bőven elég a 75hz vagy max 144hz (sync-el).
Ha azt a monitort szeretnéd akkor szeress mellé egy 2080ti-t is SLI-ben vagy nem sok értelme van. Szerintem...

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130257) kolopele válasza adamssss (#130255) üzenetére


kolopele
nagyúr

Hiába működik az nVidia a freesynccel, soha nem lesz olyan mintha g--synccel használnád és fordítva. Abban pedig nagyon igaza van koko52 kollégának, hogy 240 HZ - es monitor esetén 2080 Ti (SLI), kivéve ha csak CSGO - zol :D

(#130258) VGNGR válasza koko52 (#130256) üzenetére


VGNGR
senior tag

Ez egy fullHD monitor, amelyet a gyorsaságánál fogva nagy valószínűséggel esportra szántak, ahol elég, sőt kívánatos a butított grafika. Nem feltétlenül kell oda 2080Ti SLI. :N
ui: Az 5.0 Ghz-en járatott Intel 6-8 magos annál inkább. A R2600 lesz oda kevés...

[ Szerkesztve ]

(#130259) kolopele válasza VGNGR (#130258) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem tudhatod mivel szeretne játszani, lehet hogy AC - vel, Metro - val :)

(#130260) koko52 válasza VGNGR (#130258) üzenetére


koko52
veterán

Honnan veszed, hogy e-sport-ra kell neki? Egyébként megnézném ki vesz észre 144 és 240 hz között különbséget. Azt sem akarom elhinni, hogy ettől több embert lő le vagy ilyesmi. Ellenben egy dupla széles monitort amin jobban belátod a terepet jobban el tudok képzelni előnynek. Csak az megint erősen VGA-t kér.

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130261) VGNGR válasza koko52 (#130260) üzenetére


VGNGR
senior tag

Pontosan ahogy írod. Nagyon kevesen és speciális esetben tudják kihasználni a 144-hez képest a 240Hz előnyeit. Éppen ezért nem hiszem el hogy valakinek casual gamingre kelljen a 240 Hz! :)

(#130262) adamssss válasza koko52 (#130256) üzenetére


adamssss
veterán

Pontosan tudom, hogy mire jó a 240 hz. Nem ezért fogom ezt a monitort venni hanem azért mert tetszik, mert pont jó a mérete és mert fhd ips. A vga meg kisajtol majd magából annyit amennyit tud.
Szóval a kérdés még mindig az, hogy 5700 vagy 2060. Pl ennél a monitornál jobb lenne az AMD?

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#130263) koko52 válasza adamssss (#130262) üzenetére


koko52
veterán

Ok. A Freesync miatt 5700. A driver bug miatt nézz be előtte topikjába!

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130264) adamssss válasza koko52 (#130263) üzenetére


adamssss
veterán

Köszi. :R
Volt rengeteg AMD kártyám és akkor is voltak károgók de érdekes módon betartva a telepítési lépéseket nekem sosem volt gondom velük. No még agyalok aztán meglátom.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#130265) koko52 válasza adamssss (#130264) üzenetére


koko52
veterán

Most raktam egyet egy gépbe, a tavaly év végi driverrel tökéletes. Legfrissebbel volt hogy kidobott az asztalra. Azóta jött ki újabb majd meglesem javították-e. A lényeg, hogy DDU-val töröld a régi drivereket.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#130266) kolopele válasza adamssss (#130264) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem károgtam, a tapasztalataimat írtam le, decemberben 3 db 5700 (XT) is járt nálam, és minddel volt valami nyűg, akármit is csináltam. Vagy kidobott az asztalra, vagy fekete képernyő, attól függően melyik driver került fel. Legyen szerencséd, hátha a legújabb már jó, csak akkor azt onnantól ne frissítsd, főleg ne azonnal.

(#130267) csiga8 válasza kolopele (#130266) üzenetére


csiga8
senior tag

Van nálam is tesztre/próbára egy XFX 5700 XT és az istenért se tudok hibát kihozni belőle.
Írtam a saját topikjában is, adjanak már tippet, de nem kaptam....

[link]

Lassan majd viszem vissza. Ha jó árban lesz egy jóféle nitro+, lehet ( majd) bevállalom.

(#130268) kolopele válasza csiga8 (#130267) üzenetére


kolopele
nagyúr

A legújabb driverrel? Mondjuk az jó lenne ha kitalálnál valamit a fagyásra, hihetetlen ez az időjárás :D

[ Szerkesztve ]

(#130269) csiga8 válasza kolopele (#130268) üzenetére


csiga8
senior tag

Igen az, pár napja ami a legújabb volt, azt húztam le hozzá. 20.1.4

(#130270) kolopele válasza csiga8 (#130269) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt ugye én már nem ismerhetem.

(#130271) papafater197


papafater197
tag

Sziasztok.Szeretnék összerakni egy gépet
Renderelésre használnám .A rendermotor nem használ csak CPU-t.De mivel Ryzen2700x szükségem van egy minimál VGA kártyára.Játékra nem használom.Tudtok esetleg ajánlani valamit?20000 környékén?Tápot Seasonic gold 450 re gondoltam.Köszönöm!! :R

(#130272) csiga8 válasza kolopele (#130270) üzenetére


csiga8
senior tag

Anno az RX580-nál monitorkábel gond volt ( HDMI-HDMI helyett DP-HDMI).
A csere után megszüntek a villogás gondok, amit meg az MSI afterburnerrel okoztam. :) ( anélkül nem volt)

Ahogy olvasgatom és próbálom értelmezni a topikjában tán egyes nagyfrekvenciás monitorral, kábellel, illetve WIN10 gyorsindítással ( ki kell kapcsolni) vannak gondok, illetve multiban fordul elő néha gebasz. Elhiszem, el is fogadom, de nekem nem sikerült problémát generálni.

Nem multizom. Hétköznapi userként hétköznapi gépen ( adatlap) nem tapasztaltam hibát.
Sőt.

[ Szerkesztve ]

(#130273) adamssss válasza koko52 (#130263) üzenetére


adamssss
veterán

No tessek csak kerni kellett: :)
emellett az ASUS VG259QM, a Dell AW2521HF és az LG 34GN850 is felkerült az újonnan validált G-Sync kompatibilis megjelenítők listájára.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#130274) kolopele válasza csiga8 (#130272) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez a szörnyű, hogy ennyire nem plug & play az AMD. Én csak betettem a 2080 Ti - t, és már száguldott is minden a g-sync mellett. Ezért is szeretem többek között. Plusz nekem az Afterburner kell :)

(#130275) csiga8 válasza kolopele (#130274) üzenetére


csiga8
senior tag

Sajnos így van, de azért nem annyira szörnyű a helyzet. Vannak egyedi esetek, amikor tényleg nem jó valami. Sokon lehet segíteni, de tény, az Nvidia ettől mentes.

(#130276) bankjob


bankjob
tag

Üdv. Mindenkinek!

Kisebb játékos gépet szeretnék össze rakni és videókártya választásában szeretnék kérni egy kis segítséget.

Cpu: i3 9100f vagy ryzen 5 2600 lesz, de inkább az utóbbi.

Videókártyából Rx570, RX580 vagy egy GTX1060 lesz (használtan, garisan szeretném vásárolni).

Használt piacon nagyon sok MSI Armor hűtésű RX kártyákat látok, ennek ilyen rossz lenne a hűtése vagy valami más okból adják el?

Sok tesztet nézegettem, de nem tudom eldönteni, hogy melyik lenne a jobb választás és az is kérdés, hogy melyik memória mérettel!?

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#130277) kolopele válasza bankjob (#130276) üzenetére


kolopele
nagyúr

RX - ből a Sapphire a legjobb, Pulse, Nitro+. A két proci közül meg inkább a 2600.

(#130278) Zicokuka válasza bankjob (#130276) üzenetére


Zicokuka
senior tag

2600 plusz 580 jó pàros lehet, Msinek főleg a Gaming X verziók ajánlottak.Az Armor egy olcsóbb kiadás,de nagy galibák nem szoktak lenni velük.

(#130279) attiati válasza lenoma (#130242) üzenetére


attiati
veterán

és megbízható az a bolt?
gmail-es cím, ÁK-n szaporodnak a panaszos ügyek

(#130280) KAMELOT válasza kolopele (#130257) üzenetére


KAMELOT
titán

Ja SLI + legalább hedt proci.
Pénztárca az kell. :)

Attiati: olyan boltból vegyél, ami nagy. Alza, pcx, oázis, média, ipon.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#130281) kolopele válasza attiati (#130279) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha veszel: Alza, Aqua, Ipon, Pcx, Compker.

(#130282) VGNGR válasza kolopele (#130281) üzenetére


VGNGR
senior tag

Oázis

(#130283) kolopele válasza VGNGR (#130282) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ja, mint a kisbaba ha éhes :DD

(#130284) attiati


attiati
veterán

a) Mit tapasztaltok, a mai vga kártyáknak mennyi a várható élettartama?
Nagyátlagban, saccperkábé. Tudom, sok mindentől függ.
Mondjuk gariidő duplája, háromszorosa, épphogy gariidő?

b) és milyen az élettartama az 5 évvel ezelőtti vgakhoz képest?
sokkal több, sokkal kevesebb, kábé ugyanaz?

elmondani nem tudom, mennyire fogalmatlan vagyok a kérdésben :D, úgyhogy bármi válasz jól jön, ami ehhez képest több infó :)

[ Szerkesztve ]

(#130285) lenoma válasza attiati (#130279) üzenetére


lenoma
aktív tag

Nem ismerem a boltot, de látok telefonszámot is.
A keretedbe csak ott fér bele 2 ventilátoros kártya.
Azért az árukereső valamennyire megbízható, DE a Te felelősséged, hogy honnan rendelsz!
Ár-érték arány mindig az egyén preferenciája.

(#130286) Lorden válasza attiati (#130284) üzenetére


Lorden
senior tag

Mégis honnan tudjuk, hogy pl egy 1660nak mennyi az várható élettartama?
GT 1030-ak menni fognak még 6-8 év múlva is, többihez meg kell egy jósgömb. Tippre azt mondom az RX590 necces lehet 2-3 év múlva.

(#130287) kolopele válasza attiati (#130284) üzenetére


kolopele
nagyúr

Gari időt általában mind kibírja, ha nem húzod akkor akár többet is, persze minőségi kártyát kell venni, nem véletlen hogy egy MSI Gaming X vagy egy Asus Strix drágább mint egy Manli.

(#130288) VGNGR válasza attiati (#130284) üzenetére


VGNGR
senior tag

Régi kazán kartyák szerettek elhalálozni gari idő után nem sokkal. Szerintem a technológia fejlődése jót tesz az élettartamnak is. Régen nem volt ritka a 90 fokos kártya, ma 70 fölé nem igen mennek. A Maxwell kártyák futnak már lassan 5 éve, egyelőre tartják magukat.

(#130289) Paxker315 válasza attiati (#130284) üzenetére


Paxker315
addikt

Ha aggódsz, feszeld alul. Amúgy is megéri, ahogy Tomsolo is tanúsítja.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#130290) attiati válasza Lorden (#130286) üzenetére


attiati
veterán

simán statisztikai alapon

Hogy mondjuk az 5 éve kijött kártyák x %-a elfeküdt az első két évben.
De a 2 éve kijött kártyáknak meg mondjuk y %-a.
(És a statisztikából kiszedve, ha kijött egy full selejt sorozat. Vagy ha valamelyik gyártó átment full kreténbe).
És ezt ki lehetne vetíteni hosszabb távra. Gondolom nem úgy fekszenek meg a kártyák, hogy az első pár évben pont ugyanolyan a hibásodási arány, mint bármikor korábban, DE a harmadik évben ötszörös, mint régen.)

Ha itt remegni kell a gari időn túl a 100e ft-os kártyákkal, akkor nem igazán érzem, hogy ez be lenne árazva a használt piacon.
1660 super 85e ft 3 év garival, a teljesítményben kb hasonló 3 éves 1070 pedig 20e ft-al olcsóbb? Miközben mondjuk egy 5 éves életciklussal számolva már megette az életének a 3/5-ét?

Vagyis kvázi 40%-os állapotban van.
Tudom, ez a valóságtól nagyon elrugaszkodott értékelés, de ha romlott a gpu-k élettartama, akkor jogos lenne így árazni, nem?

VGNGR: köszi, ez már közelebb visz.

[ Szerkesztve ]

(#130291) bobalazs válasza attiati (#130290) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Erre nem fogsz statisztikát találni. Könnyen lehet hogy egy adott kártya elmegy akár 10 évig és akkor mi van? Kkor nem ette meg az élete 3/5ét.
Ipon vezetett statisztikát hibás dolgokról, de aztán weboldalt újított a statisztikák meg mentek a levesbe, ahgoy régebbi termékek linkjei is unfortunately.
10 év amúgy nagyon hosszú idő, teljesen elavul; mondjuk egy 2010es kártyát nézel ma. Számolj 4-6 évvel annyit meg szerintem a nagy átlag kibír. Egyébként is, ha aggódsz, vegyél újat; és tudsz plusz 3év garanciát vásárolni mondjuk Alzán, többi boltról nem tudok. Vagy vegyél pl EVGAt iponnál, és tudsz extra ?? év garit venni evgan keresztül. Vagy ott a Zotac, 5 v 10 év extra, garit ad ha beregisztrálod a terméket 30? napon belül.
A másik dolog meg, ha nem szériahibáról van szó, ami bizonyos esetben garancia időn belüli meghibásodáshoz vezet, a használattól is függhet az adott vga élettartama. Csutkán hajtva, mondjuk 144 hz-el, egy melegedős fajta, hamarabb el fog nagy valószínüséggel hullani mint egy 60 hz-es jó hűtésű kártya.

[ Szerkesztve ]

(#130292) attiati válasza bobalazs (#130291) üzenetére


attiati
veterán

Hajlok az új(szerű) kártyák felé a topiknak köszönhetően.
Abban a tévhitben éltem eddig, hogy "örökéletűek" ezek a gpuk.
(Cpu-ból kiindulva)

Nem aggódom, csak az árazást nem értem. Például 6 éves életciklussal számolva akkor 50%-os állapotban van egy 3 éves kártya. A teljesítményben hasonló újhoz képest viszont 70-75%-on cserélnek gazdát. Pedig az életciklusában csak most kezdődik a kockázat.
Bár nem jogos a lineáris amortizáció, mert úgy is lehet nézni, hogy pl első évben 5% esély van hibára, második évben még 10%, harmadik évben még 15%, így reális lehet a 70%-os állapot. Csak hát innentől kezd begyorsulni a hibalehetőség.

sorry

ON

[ Szerkesztve ]

(#130293) kolopele válasza bobalazs (#130291) üzenetére


kolopele
nagyúr

A 144 meg a 240 HZ hátránya. Kártya maxon, melegedés, nyilván élettartam rövidülést okozhat. Mondjuk ilyen monitoroknál van értelme, az a teljesen felesleges amikor valaki egy 60 HZ - esen hajtja maxon a semmiért.

(#130294) Pécsi gyerek válasza attiati (#130292) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Igazából elég ritkán éri meg manapság használt kártyát venni.Teszem azt 65-70 ért gari nélküli 1070-hez nem kell sokat hozzárakni az embernek és van 3 év nyugalom + 10-15 ezerből hasonló vagy ugyan olyan teljesítményű kártyával. :U

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#130295) kolopele válasza Pécsi gyerek (#130294) üzenetére


kolopele
nagyúr

Igazából max. egy nevesebb márkájút úgy 2 év garival, bár az meg ritka mint a fehér holló.

(#130296) KAMELOT válasza attiati (#130292) üzenetére


KAMELOT
titán

Felesleges ezen itt filózni. Vedd meg a 1660 aztán 5 év múlva úgyis jobb kártya lesz. 85k / 120hó=708ft
Azt hiszem ennyit megér egy kártya 2€/hó :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#130297) adamssss


adamssss
veterán

Már csak 3 kártya játszik.
RTX2060S
RX5700 pulse
RX5700 stock

Mindig is akartam egy RTX kártyát de aztán simán lehet, hogy nem is látom majd a különbséget mert a yt videók alapján téenyleg nem sok van.

Az AMD Wawe technológiája jövőt állóbbnak tűnik de ott meg elég elrettentő a driver mizéria...

Na most mi legyen? :D

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#130298) BerserkGuts válasza adamssss (#130262) üzenetére


BerserkGuts
őstag

:DD :DDD :D :)) 240 fps= 4ms/képkocka ilyen nincs :N sose tud ennyit megjeleníteni egyik videokártya se folyamatosan ez egy szép álom de még nem teljesült
örülhetsz ha 8ms-ot tudják tartani

Lehet neked 300+ fps is átlagban lebutított grafikán de valójában 144-nél sose lesz több ez a limit mint látod 131 az 1% valójában nem is tudni meddig zuhanhat be ennél a játéknál mert a 0.1%-os hiányzik

de itt van egy jobb teszt itt látni: 133-217 között ugrál egy 2080ti ez nagyon messze van a 4ms-tól

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#130299) VGNGR válasza attiati (#130292) üzenetére


VGNGR
senior tag

Ha a hardveraprót böngészed és az ott található árak miatt filózol, akkor teljesen megértelek. Ahogy fentebb írták a kollégák teljesen irreális árazás van ott, és nem csak némelyeknél, hanem úgy általában az egész használt VGA piacon. Akkor már minimális ráfizetéssel valóban elérhetőek az új kártyák teljes garival. Esetleg olykor-olykor kifoghatsz egy "új" kártyát az aprón 2,5 év garival, mondjuk valaki rájön, hogy kevés neki az a teljesítmény és inkább kiszáll belőle, de akkor se 3 ezer forinttal legyen olcsóbb, mint a bolti új....

(#130300) toto76


toto76
tag

Sziasztok!

Össze kellene raknom egy új gépet a gyerekeknek játékra (főleg Fortnite egyelőre). Mostanában kicsit kiestem ebből a körforgásból, ezért segítségért, tanácsért fordulok hozzátok.
Teljesen nulláról indulok, szóval még semmi nincs kőbe vésve.

1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
Ryzen 5 3600, GIGABYTE B450 AORUS ELITE, G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS, többi folyamatban
2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
FHD
3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
Játék
4. Mennyi pénzt szánsz rá?
no igen, ez egy fogós kérdés. Most annyit, hogy a Fortnite menjen élvezhető minőségben
(mivel elég sok minden kell)
5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
Új

Előre is köszönöm a segítséget.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.