Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#128701) Csupingo válasza capafic (#128700) üzenetére


Csupingo
veterán

Volt már nvidia driver telepítve? Ha már volt DCH, akkor azután csak olyat enged. Ha standard volt, talán arra se lehet DCH-t. Gyakran előfordul, hogy csak experience-n keresztül sikerül. Ha standard-et szeretnél, akkor elvileg DDU-val megoldható. Előre le kell tölteni a drivert, aztán érdemes a netet is kihúzni, ddu-val törölni, újraindítani, standard drivert kézzel telepíteni. Bár elvileg ez a csoda DCH lesz a jövő. Sokan inkább már most beadják a derekukat, viszont előfordulhat, hogy így nincs bent az nvidia vezérlőpult. Azt külön kell letölteni az áruházból.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128702) capafic válasza Csupingo (#128701) üzenetére


capafic
csendes tag

Köszi, közben megoldódott. Nem volt driver, most került be a gépbe az első videókari, ma hoztam el a boltból. A manuálisn letöltött 441.66 sikeresen felment, sőt az Experience-t sem volt kötelező feltenni.
Szép a kép ETS2-ben....."e örö...e bódottá"....:-))))))))

(#128703) Norby86


Norby86
őstag

Sziasztok!

Előre elnézést ha kicsit offosnak tűnik amit írok, nem annak szánom, érdeklődnék inkább. Az a helyzet hogy még egy hónappal ezelőtt filóztam rajta milyen videokártyát lenne érdemes venni, akkor többen mondták hogy RX 570 strix és alza kuponok. Akkor még nem tudtam megvenni viszont mert az eddig videókártyám az RX 460 szervizbe volt amit sajnos nem tudtak megjavítani. Úgyhogy most jutottam el oda hogy videokártyát vegyek, azonban már nem látom az RX570 Strix-et jó árban az alzán sem. Elkezdtem azon is gondolkodni hogy nem e lenne érdemesebb akkor már egy PS4 Slim-et vennem szerintetek? Tudom, hülye kérdés egy videokártya topikban, de azt gondolom van itt elég hardcore gamer aki tudna nekem ebben tanácsot adni. :) Szóval most az a kérdés hogy ha RX 570 Strix-et akarok vásárolni, azt hol érdemes legolcsóbban megvenni jelenleg? Másik kérdés amit előbb írtam is hogy nem e lenne érdemesebb PS4 Slim-re költeni inkább? Sosem volt PS4-em így nem tudom, alkalmi játékos vagyok, de ár/értékben a legjobbra törekszem.

[ Szerkesztve ]

-Norbi-

(#128704) bobalazs válasza Norby86 (#128703) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az én két forintom az hogy 570 nitrót kell venni, és mivel nem vészes az ára a többi gép alkatrész meg adott, ez a olcsóbb befektetés.

(#128705) Norby86 válasza bobalazs (#128704) üzenetére


Norby86
őstag

570 nitrót melyik gyártótól érdemes venni? Gigabyte márkában nem bízom videokártyát illetően, az ment tönkre az RX 460-ból. Vagy esetleg RX 580 8 GB? Mert itt aprón látok olyat is, árban az sem több sokkal. Igaz lehet inkább garanciálisat vásárolnék. Így is az RX 460-ra még mázli hogy volt 3 év garancia, mert 2,5 év után ment tönkre.

-Norbi-

(#128706) bobalazs válasza Norby86 (#128705) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

nitró az csak sapphire azt ajánlgatják, mert jó a hűtése meg az órajele, a nézz be a 570-80 topikba az olvassgass vissza ott sok szo van az ajánlottakról.

[ Szerkesztve ]

(#128707) Norby86 válasza bobalazs (#128706) üzenetére


Norby86
őstag

Köszi, benézek oda is akkor. Viszont 570-ből kizárólag a Sapphire éri meg? Mert ajánlották még a Strix kódnéven futó 570-et amit az Asus gyárt.

-Norbi-

(#128708) 0xmilan


0xmilan
addikt

Udv! Dell Optiplex 790-be, i5-2400 melle keresek videokartyat, ami tud 4k 60 Hz-et. A tap a gyari 265 wattos (Dell L265AM-00). Nem jatszok, szoval tenyleg csak annyi kell, hogy tudjon kepet adni, de ha egy minecraft havonta egyszer turhetoen elfut vele, azt nem banom.
Van olyan megoldas, amihez nem kell uj tapot vennem? Hasznalt piac is jatszik.

(#128709) Csupingo válasza 0xmilan (#128708) üzenetére


Csupingo
veterán

A gt 1030 tdp-je 20-30W. Az rx 550 tdp-je 50W.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128710) capafic


capafic
csendes tag

Ja...nem tudom, ez számít-e valamit..bár mindenhol azt olvastam, hogy nem kell táp neki, de nekem ott volt a csati az összeszerelt házban, így hát rádugtam. 27%-on ketyereg szép csendben. Terhelésnél is csak 54 fokig ment fel a hőmérséklet. Ha így marad, elégedett leszek, ez kellett nekem. :-)

(#128711) kolopele válasza capafic (#128710) üzenetére


kolopele
nagyúr

Még jó hogy rádugtad, hiszen azon a kártyán van egy 6 pines aljzat. Azoknál nem kell külön tápellátás amelyeken nincs. A lényeg hogy elégedett vagy vele, más nem számít :R

[ Szerkesztve ]

(#128712) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Közben kijött a Mechwarrior 5.... Ugyan az RDR 2 őt én még nem szereztem be , de ismerősnek ugyanaz az RX 580 kártyája van mint nekem, és biztat, mert hogy 50 FPS körüli értékeket kap mediumon, amivel vígan játszható. Viszont ahogy elnéztem a teszteket, MW 5 esetében 580 al kiváló 30 as FPS t lehet kapni...... :D És gyanitom 1660 TI vel se lehet a 60 közelébe se menni... És még mindig csak 2019, ha jövőre tényleg lesz egy 30% os gépigény ugrás , akkor tényleg 2060 és attól felfelé lehet FHD be játszani rendesen :(

(#128713) tomic


tomic
addikt

Zöldeknél melyik kari van egyszinten egy RX 580-590 kártyával?

(#128714) csabooooo


csabooooo
aktív tag

Aki rendelt a napokban a 110 ezres EVGA RTX 2070-ből, annak hogy áll a rendelése?

(#128715) kolopele válasza tomic (#128713) üzenetére


kolopele
nagyúr

1650 super leginkább.

[ Szerkesztve ]

(#128716) Csupingo válasza tomic (#128713) üzenetére


Csupingo
veterán

Rx 580, kb. gtx 1060, gtx 1650 super.
Rx 590, kb. gtx 1660.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128717) kolopele válasza csabooooo (#128714) üzenetére


kolopele
nagyúr

Azt te tényleg komolyan elhitted hogy nem elírás? Gondolom az Oázis honlapjára gondolsz.

(#128718) MZsoltee válasza csabooooo (#128714) üzenetére


MZsoltee
veterán

Engem felhívtak. Mondták, hogy most épp nem beszerezhető, csak majd januárban. Mondtam, hogy nekem ráér akkor is. Ezen az áron. Volt kis habogás, hogy hát nem tudom, aztán elbúcsúztunk. Január elején rákérdezek. :K

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#128719) koko52 válasza MZsoltee (#128718) üzenetére


koko52
veterán

Apró betűsre hivatkozva mindenki kidumálja ezeket mint téves ár feltüntetés. Ha nem fizetted ki előre akkor nem követelheted. Fizetéskor köttetik szerződés. Párszor leboxoltam már.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#128720) MZsoltee válasza koko52 (#128719) üzenetére


MZsoltee
veterán

Kifizetett terméknél is hajtott már el az Aqua engem. De nem szórakoztam, annyit nem ért.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#128721) koko52 válasza MZsoltee (#128720) üzenetére


koko52
veterán

Engem is a Kazy, 19K-ért én sem álltam neki, de kaptak szép értékelést árukeresőn. Majd elkezdtek fenyegető e-maileket küldözgetni, hogy beperelnek cégrongálásért. Ekkor már kezdett érdekelni a dolog és kaptak szép választ paragrafusokkal és álltam elébe a pernek. Azóta nem zargatnak és kint maradt az értékelés is. :C Ja és kapják az ívet itt a topikokban is, amit megemlítettem nekik.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#128722) kolopele válasza koko52 (#128721) üzenetére


kolopele
nagyúr

A Kazy az egy komolytalan webshop, velük foglalkozni is kár.

(#128723) VGNGR válasza kolopele (#128722) üzenetére


VGNGR
senior tag

Sajnos egy kezemen meg tudom számolni melyikektől érdemes vásárolni. A többire rákattintasz árukeresőn és azonnal nem annyiért van kiírva, vagy ha annyi és meg is rendeled jön az email, hogy ez most pont nincsen a nagykerben, de másikat tudunk hozni 4 ezerrel drágábban és társai... :W

(#128724) kolopele válasza VGNGR (#128723) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ipon, Aqua, Alza, Pcx, ezek okésak, de a magam részéről inkább maradok a számtech boltoknál.

(#128725) koko52 válasza kolopele (#128724) üzenetére


koko52
veterán

Akikben még nem csalódtam: Alza, 220volt, PCX (csak drágák), Rufusz, Bluechip, PCLand, Aqua, Oazis

[ Szerkesztve ]

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#128726) bobalazs válasza koko52 (#128725) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

iway, nagyon elégedett voltam velük háromszor gariztattam velük szó nélkül intézték, korrekten.

(#128727) csabooooo válasza kolopele (#128717) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Soha nem lehet tudni. Több oldalon is megjelent ezen áron +- pár ezer forint (bluechip, oázis, mysoft, stb.). Végigvittem egy rendelést, de a végén nem okéztam le. Kicsit utána olvasva ennek a típusnak elég nagy része halálozott el rövid időn belül. Annyira, hogy az evga a terméklistából is kivette a 2070-et.

(#128728) capafic válasza koko52 (#128725) üzenetére


capafic
csendes tag

Nekem PCX-es a gépem. Nem reklámként, de azt kaptam, amit a neten megrendeltem és nagyon korrekt módon volt összerakva a gép. Éppen tegnap írtam, hogy betettem az új VGA-t és mivel ott volt egy tápcsati neki, hát rádugtam. Oda volt készítve/rögzítve, ahol egy esetlegesen majd belekerülő VGA-nak lesz a 6 pines csatija. De az összes vezeték is nagyon kultúráltan van elvezetve a házban, semmi gubanc, semmi kókányolás, rend van. Vagy csak az eddigi gépeimet hányták össze máshol és ezért furcsa? :-)

(#128729) kolopele válasza capafic (#128728) üzenetére


kolopele
nagyúr

A PCX jól dolgozik :)

(#128730) Bossi válasza csabooooo (#128714) üzenetére


Bossi
őstag

Hívtak . Hogy nincs és nem tudják mikor lesz....

(#128731) Gaboman


Gaboman
nagyúr

Sziasztok!

Ehhez a konfighoz milyen videókártyát ajánlanátok a jelenlegi 950 OC helyére?
Melyiknek márkának stabilabbak mostanság a driverei?
Szeretem ha nagyon halk a kártya, sokat dolgozom a gépen.

AMD X4 Phenom II 960T Black Edition, Asrock FX990 Extreme 3, 8GB Corsair Vengeance 1600Mhz, Gigabyte GTX950 OC, XFX 450W Prp, BenQ G2420HDBL

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#128732) Csupingo válasza Gaboman (#128731) üzenetére


Csupingo
veterán

Miért akarod cserélni? Erősebb kártya már sok lenne a procinak. Max. garancia miatt váltanék újabbra. Pl. gtx 1050-re vagy rx 560-ra.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128733) Popes válasza csabooooo (#128714) üzenetére


Popes
őstag

Nekem ma jött meg.(116.000 Mysoft)

Deus ex machina

(#128734) Gaboman válasza Csupingo (#128732) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Youtubon 1050Ti-vel nézegettem most.

https://www.youtube.com/watch?v=mfeU2T-SU68

Ahogy elnézem elég jól futnak a programok.

Melyik 1050 Ti az amelyik terhelés nélkül nagyon halk?

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#128735) csabooooo válasza Popes (#128733) üzenetére


csabooooo
aktív tag

Én is tőlük akartam rendelni. Ezek szerint nem elírás volt...

(#128736) Csupingo válasza Gaboman (#128734) üzenetére


Csupingo
veterán

Ami nagyon hallk, az a passzív palit. :D Ami biztos hallk, az msi gaming x, asus strix. Esetleg asus ex. Az 1050 topik összefoglalójában van príma táblázat a kártyákról. Érdemes lehet félpasszívat választani, az terhelés nélkül biztos csendben van. Persze ezeknek a kisfogyasztású kártyáknak a nagy része nem hangos, max. a legolcsóbb fapados változatok.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128737) Rogiii


Rogiii
aktív tag

Sziasztok!
Videókártyát szeretnék a gépembe és erre szeretnék tőletek ajánlást.
A gép paraméterei Ryzen 2400G, 16gb ram, 400w táp, Full hd 60hz.
Azt a vga-t keresem Nvidia oldalról, ami ebbe a konfigba jól működne.
Fejlesztve ez a gép már nem lesz, szóval, ha lejár az ideje akkor egybe cserélem majd az egészet.
Milyen vga-t ajánlotok amit ez a proci még kihajt és a 400w tápom is elbírja?
Max keret 100e ft, de ha az már overkill, akkor olcsóbb kártya is jöhet.
Üdv!

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#128738) Albigator válasza Popes (#128733) üzenetére


Albigator
őstag

Hú milyen "szerencsés" vagy. Grat, szép fogás. :Y :C

Kár h nem linkelte valaki a BB topikba is. :D

(#128739) kolopele válasza Albigator (#128738) üzenetére


kolopele
nagyúr

Amennyiben hamar meghalnak nem biztos hogy annyira jó vétel.

(#128740) Albigator válasza kolopele (#128739) üzenetére


Albigator
őstag

Most kimondottan erre az egyre gondolsz vagy az RTX-re általánosan? ;]
Mert akkor szinte tényleg nincs ajánlott VGA a piacon már..

(#128741) kolopele válasza Albigator (#128740) üzenetére


kolopele
nagyúr

Állítólag ez a típus volt problémás az EVGA - nál, ezért is vitték le az árát, és elvileg már nem is kapható ebben a formában.

(#128742) MZsoltee válasza kolopele (#128741) üzenetére


MZsoltee
veterán

Akkor lehet küldeni az EVGA-nak és adnak másikat. Az ő garijukról még nem hallottam rosszat.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#128743) kolopele válasza MZsoltee (#128742) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ez mondjuk tény, csak érdemes beregelni hozzájuk a kártyát.

(#128744) Csupingo válasza Rogiii (#128737) üzenetére


Csupingo
veterán

Talán gtx 1650 super, rx 580. Max. gtx 1660, gtx 1660 super.
Ha a táp nem annyira minőségi, akkor esetleg az rx 580 hanyagolható.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128745) Rogiii válasza Csupingo (#128744) üzenetére


Rogiii
aktív tag

Szia!
Minőségi Be quiet 80+ gold, de mindenképp nvidiát szeretnék. A felsoroltak közül melyikkel bírkózik még meg a procim?
A 1650 super és a 1660 super között vacilálok. Lehet beruházok a 1660 superbe és maximum jövőre cserélek procit, csak félek akkor tápot is kell.

[ Szerkesztve ]

A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!

(#128746) Csupingo válasza Rogiii (#128745) üzenetére


Csupingo
veterán

Dx11-es játékok esetén annyira nem acélos a proci (dx12-ben nem rossz), de persze erősebb kártya is választható hozzá. Hosszabb távon akkor az 1660 super lenne talán a jobb választás. Szerintem nem kell tápot cserélned.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#128747) bitpork


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Szevasztok Béláim az Úrban!
Olvasgattam visszafelé, de szeretnék egy megerősítést kérni a következőre.
Jól értem hogy ha 150W körüli kártyákat nézve még nincs nagyon jobb a jelenlegi 1070 gtx dual oc asus-omnál, ami nem drágább, teljesítményben hozza ezt a szintet és a fogyasztása sem száll el?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#128748) Shaza


Shaza
senior tag

Hello!

Nem a topic témája de biztos tudtok segíteni.
1440p (27 ') monitoron mekkora AA-t érdemes használni a játékokban?

(#128749) jookomak


jookomak
őstag

Sziasztok!
Intel 2500k mellé fullhd-ra 50 körüli összegért vennék vga-t. Ajánlott versenyző?
Msi 1050ti-t néztem ki. [link] Láttam egy használt 1060-at is nagyon jó áron, de ad1 használt, ad2 lehet még sok is a procinak.

(#128750) Pécsi gyerek válasza jookomak (#128749) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

50 körűl inkább rx 570 még mindig. :)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.