Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125925) darabont007


darabont007
újonc

Hali!

Pár nappal ezelőtt (#125722) írtam ide egy hosszút, kikértem a véleményeteket. Egész sok segítő üzenetet kaptam itt meglepetésemre, amiért megint csak nagyon köszi! :)

A régi PC-met (Intel Pentium Dual Core G620 2.6 GHz processzor, Kingmax 4 GB 1333 MHz DDR3 memória, MSI H61M-P20 (G3) alaplap, MSI nVidia Geforce 210 1GB GDDR3 videokártya, 400 W táp) szerettem volna modernizálni, minél kevesebből kijönni, ilyen 30-40 ezer Ft-ból, mivel nem vagyok nagy gamer, de szeretnék már végre új játékot is kipróbálni, meg már a szűz gép a Windows 7-tel is szakadozik. Erről a gépről tudni kell, h azt mondták, h nem értik, hogyan tudtam 10 évvel ezelőtt megjelent játékokkal játszani vele, meg alapból használni, merthogy annyira régi. :) Felkerestem a 30 km-es körzetben lévő egyetlen PC boltot, ahol szintén azt mondták, h a jelenlegi gépem "muzeális darab". :D Bár feltett szándékom lett volna, ahogy a legtöbben, úgy ők is azt tanácsolták, hogy mivel a gépem annyira régi, inkább ne küszködjek, vegyek egy teljesen új gépet. Bár tudtam h sokkal többet kell így rákölteni 30-40-nél, meg az adattárolás és másolás miatt rengeteg macerával jár, így ódzkodtam tőle, de csak beadtam a derekam.. :) OK, új gép lesz - de sajnos én nem értek hozzá, így innen-onnan összegyűjtögettem a konfigurációt. Napokon át bogarásztam, PC-s fórumokat olvasgattam (főleg az itt kapott tanácsokból építkeztem :) ), amcsikkal is levelezgettem a Redditen. Végül egy mai szemmel nézve elvileg "átlag alatti" I5, 8 GB RAM és egy csomó, nekem tanácsolt ár/érték alapján "olcsó/jó" Nvidia videókártyát (GT 710/GTX-770/GTX 750 Ti/780 Ti/nvidia 770/ZOTAC GeForce GT 730 4gb/Nvidia GeForce GT 1030 OC 2GB) írtam ki, lévén nekem tökmindegy melyiket, csak valamelyiket ezek közül rendeljétek meg, meg tegyétek bele. Nyomatékosítottam, h mivel tökre nem értek hozzá, így nekem bármelyik kártya megfelel. Aztán napokon át semmi válasz. Se teló, se SMS, és főleg sem email, pedig onnan indultunk. Volt h valakit elértem, aki azt mondta, h majd küld azon a napon árajánlatot, majd végül nem küldött. Utána nap mondta, h nem ér rá, majd visszahív délután. Nem hívott vissza, este fél 10-ig vártam, majd a saját számán a feleségét értem el a bolttulajnak, akitől megtudtam, h a keresett fél nincs otthon... :D Kellemes volt. Aztán nagy nehezen abban maradtunk, h emailben küldik az árajánlatot másnap, de nem küldték. Végül ma megint csak felhívtam magát a boltot, és egyszer csak egy ügyintéző csajszi felvette, akinek elsoroltam mindezt, aki azt mondta, h ez a gép olyan 80-100.000 Ft-ból megvan, és hogy ja, ez tényleg nem számít elit gépnek. Most este válaszoltak, SMS-ben, h 230.000-ba kerülne mindez... Meg ha akarok monitort, akkor ők olyan nagylelkűek, h Windows 10 telepítéssel és egy új monitorral akár 250.000-ért vihetem a gépet... SMS-ezgettünk, feltettem néhány kérdést, válaszolgattak. Azt mondták, a videókártya amit kinéztem "kifutott", 2 üzenet múlva ugyanarra azt is írták, hogy rohadt drága, és egy új monitort is kell venni, külön amiatt. Pedig a monitoromról azt se tudják, h milyen! :Y Sose beszéltünk róla! :Y Visszaírtam h 100 körül/alatt nem tudtok gépet? Na, utána megint nem jött válasz...

Teljesen tanácstalan vagyok már.. Ilyenkor mit kell tenni? Én szerelgetni abszolút nem tudok, pláne nem egy komplett gépet. Sürgősen kéne már egy új gép mert a mostani használhatatlan, de negyedmilliót azért csak nem szeretnék rákölteni. Ugyanakkor azt sem szeretném, h megint egy pár év múlva azt írják, h nem ér az egész 5 ezernél többet...

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.