Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#124501) KAMELOT válasza kolopele (#124500) üzenetére


KAMELOT
titán

Mielőtt kidobnád nézd meg az 5700 vrm hőfokokat. Engem nem nyert meg.
Szerk. Nem csak a ref hanem a custom is.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#124502) kolopele válasza KAMELOT (#124501) üzenetére


kolopele
nagyúr

A ref. kártyára gondolsz? Mert azt tudom hogy 110 fok csak maga a GPU, amire annyit reagáltak a "hozzáértők" a teszt során AMD oldalról hogy teljesen normális :)
Customot még nem néztem ilyen téren, mivel abszolút nem érdekel ez a kártya.

[ Szerkesztve ]

(#124503) Misogi


Misogi
aktív tag

Az érzés mikor azért az árért amennyiért tavaly nyáron vettél videókártyát most vehetnél egy kétszer jobbat több garival.. :DDD

Sebaj, a játékok ígyis futnak faszán..de akkor is, ezért nem szeretek hardverapróra járni. :F

(#124504) kolopele válasza Misogi (#124503) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az, hogy egy év múlva mi lesz és mennyiért senki nem tudhatja előre. Az ember akkor vásárol amikor szüksége van rá.

(#124505) NightGT válasza KAMELOT (#124501) üzenetére


NightGT
senior tag

Ez alapján nem látok semmi aggasztót... (forrás: Techpowerup)

Speed is the only truly modern sensation

(#124506) nordino


nordino
tag

Sziasztok!
RTX 2060-as kártyák között melyek a legjobban sikerült hűtésűek,és melyek kerülendőek?
Köszi.

(#124507) Pörp válasza nordino (#124506) üzenetére


Pörp
senior tag

MSI Gaming Z-ről eléggé pozitív a vélemény.

(#124508) BerserkGuts válasza koko52 (#124493) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Eredetileg memória teszt de végre nem csak 2080ti-t láthat a közönség :DDD
Nekem is fórumon dobták de jó teszt érdekes van olyan játék amit vissza se kell venni [link]

Jó persze 1080p-n nézték csak de az feletébb felüdítő hogy sebességben hozod a 2080ti-t legtöbbnél mert az 1% fps mutatja meg az ingadozásokat az átlag tévút mivel nem állandó sajnos az FPS bár úgy volna hogy a 144 250 stb egy valós szám de nem az mert 1000ms aha 16ms vagy már ugye 10ms alá lőttük be a sebességet akkor hol érdekes az 1000ms

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#124509) kolopele válasza BerserkGuts (#124508) üzenetére


kolopele
nagyúr

Erre most mit lehet mondani? Valóban teljesen lényegtelen az hogy a minimum fps 160 vagy 190...............
4K - ban kell tesztelni a két kártyát, csak ha jól láttam az még ennyire részletesen nincs sehol.
Egyébként üdítő volt olvasni a meglátásodat a végén, csak párszor el kellett olvasnom mert olyan szépen össze lett foglalva :D

[ Szerkesztve ]

(#124510) bigrob válasza NightGT (#124505) üzenetére


bigrob
őstag

Ezek a memória hőfokok nagyon aggasztóak szerintem...

Teljesen döntésképtelen vagyok, hogy 2560*1080p-re mostanában mit vegyek... (R9 280X már nagyon a végét járja)

Ma már elgondolkoztam azon is, hogy veszek egy 2060 supert ami nem olyan erős mint az 5700XT, cserébe hűvösebb és halkabb és nem érdekel az a pár FPS..

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#124511) kolopele válasza bigrob (#124510) üzenetére


kolopele
nagyúr

Egy 2060 Super elég oda, egy cimborám is ma kapta meg az új Aorust, áradozik róla azóta is :)

(#124512) bigrob válasza kolopele (#124511) üzenetére


bigrob
őstag

A kérdés, hogy ezen a felbontáson vajon milyen hőfokon menne az 5700XT? Nem bánnám ha lenne tartalék a kártyában, illetve kb ugyanazon az áron van a 2060S Aorus és az 5700XT.

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#124513) kolopele válasza bigrob (#124512) üzenetére


kolopele
nagyúr

Alacsony hőfokra semmiképpen ne számíts. A 80 az alap lesz maxon, de mivel már az 580 - ak ennyivel mentek, így szerintem a ref. kártyából is kiindulva 90 is lehet. A szokásos alulfeszelés elkerülhetetlen lesz megint.

(#124514) KAMELOT válasza NightGT (#124505) üzenetére


KAMELOT
titán

Szerintem meg igen. Custom és ilyen értékek gaming alatt?! Köszi! 2070 ref nyáron 35C szobában 61% ventivel 77C a gpu. Game @4k ultra 2 óra játék után.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#124515) Noukoum válasza bigrob (#124512) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezt neked kell eldönteni, itt egy pár hőmérséklet teszt: 6:35 3:34
Nekem ez az msi evoke nagyon gyenge hűtőnek tűnik. :(

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#124516) gbors válasza Kleroo (#124468) üzenetére


gbors
nagyúr

Igen, ez varhato. A legjobb pelda erre a 960 vs 760, a kozben felhozott 2060 vs 1080 pedig teljesen relevans, mert ugyanazok a valtoztatasok, amiktol a 2060 "gyorsult", megvannak az 1660-ban is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#124517) hahakocka válasza bigrob (#124510) üzenetére


hahakocka
senior tag

S cserébe 30e Ft ért drágább mint egy 5700 inkább azt vegyetek mert az kevésbé melegszik mint az XT s egál a 2060 superrel de olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

(#124518) Qtya123


Qtya123
őstag

Egyébként a tököm kivan már az AMD-vel, hogy alkotnak valamit, de megint ott van az a DE...

Jóval olcsóbban pár %-ra van a 2070 Supertől az 5700XT, és mennél is széles mosollyal venni, DE nem, mert érthetetlen módon elrontják a hűtését. Az ember meg várhat egy épkézláb customot, mint a messiást...

Veszik azért a népek a ref XT kártyákat, az árukeresőn is hamar első helyre került az XT.

Ne legyen igazam, de ezzel az lehet majd a baj, hogy 2-3 év múlva (addig is egy porszívóval élsz együtt) elkezdenek hullani a hőmérséklet miatt a ref kártyák. Az AMD meg megint pisloghat majd, mert bizalmat szavaztak neki a vásárlók, de ha csalódnak, akkor megint nem szívesen vesznek majd AMD kártyát a népek.

(#124519) KAMELOT válasza Qtya123 (#124518) üzenetére


KAMELOT
titán

Pontosan jól írtad. Kapsz olcsón valamit, DE melegszik, kell új bios, szórakozz a beállítással stb. Inkább veszek 30k drágábban jobbat amivel semmit nem kell xarakodni.
Amd... Olcsó, De... :)

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#124520) Noukoum válasza KAMELOT (#124519) üzenetére


Noukoum
veterán

Ezzel sem kell kínlódni, csak ha akarsz.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#124521) NightGT válasza KAMELOT (#124514) üzenetére


NightGT
senior tag

2 teljesen más tesztkörnyezetet hiába hasonlítunk, de azért a 77 foknál látunk az RX-eken alacsonyabb értéket is...a környezeti hőmérséklethez annyit tudok hozzászólni, hogy nálam épített hűtéssel 3 fokkal melegebb a GPU a 30 fokos szobában most, mint máskor a 22 fokosban :) Télen az ablakot egy órával előtte rányitva, szobát 5-10 fokra hűtve kaptam 48 fokot egy kör Superposition után, nyáron a 30 fokban meg kapok 52-53at...nyitott házzal mind2 esetben, változatlan setuppal, max ventivel.

A VRAM hőfokokat pedig nehéz bármihez is viszonyítani, mert nem sok kártya méri őket egyáltalán. Nvidiánál van egy GPU temp és ennyi, még VRM hőfokot is csak alig pár kártyán látsz...

@bigrob

Én alapvetően el tudom hinni, hogy HA erre van a cucc tervezve, megfelelő hőtűrésű komponensek vannak használva, akkor bírja...saját tapasztalataimból kiindulva pedig igen, már a GDDR5X is melegszik rendesen. Micron GDDR5X-eknek típustól függően 95-125 fok között van a max üzemi hőfoka, direkt megnéztem a gyári specet annó. Hogy GDDR6nál mivan? Meglepne ha ezeknél a 80-85 fokoknál számottevően alacsonyabb értékek lennének az RTX-eken...csak ott nem látod...

Speed is the only truly modern sensation

(#124522) koko52 válasza kolopele (#124497) üzenetére


koko52
veterán

Én sem találtam olyan tesztet, ahol minimumban elveri a 2080 ti-t. Ezért is kértem linket de nem kaptam.
A 4K engem nem érint, viszont fontos az 1080p és az 1440p is a 144, 240 hz-es monitorok miatt.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#124523) goethe83


goethe83
csendes tag

Sziasztok!

Kedvet kaptam a játékhoz és szeretnék némi segítséget.
Jelenleg mini itx konfiggal netezek és filmezek így elmaradtam a gép fejlesztésével.
Videokártyát keresek az alábbi konponensek mellé:
2x4GB ddr3 ram, 1800 MHz
MSI 970A-G43 alaplap
Phenom II x6 1045t proci
Radeon 6850 videokártya.

Főleg használt kártya érdekelne, reményeim szerint legkésőbb januárban új gépet veszek.

Amivel játszom most a mini itx-en, Teamfight Tactics
De szeretnék komolyabb játékot is kipróbálni pl. Frostpunk

Köszönöm a segítséget.

(#124524) Speed® válasza goethe83 (#124523) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Keretet ugyan nem írtál, de a CPU miatt úgysem érdemes messzire menni, RX460-560-GTX1050 fölé nem mennék.
Ha szerzel egy FX8xx0 procit is, akkor esetleg RX570/4G-1060/3G körül is lehet nézelődni.

(#124525) kolopele válasza koko52 (#124522) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mivel nincs róla még link, így nem tudok adni. Egyelőre ami biztos hogy a 2080 Ti lényegesen erősebb összességében.

(#124526) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Ahogy előttem is sokan megjegyezték, szerintem kár vitatni, hogy egy 2080 ti jóval erősebb az 5700 XT nél, minél magasabbra állitjuk a felbontást és a részletességet, annál inkább, 4k ban valószinűleg 40% is lehet a különbség... Csak továbbra is ugye 400 ezres vs 140 ezres kártyákról beszélünk.
Szóval ha a hűtés tuti rendben lenne, akkor azért ezzel most az AMD visszatérhet rengeteg év szünet után a felsőházba. Nyilván nem lesz ez akkora áttörés, mint amit sokan gondoltak,de első lépésnek szerintem tökéletes, ahogy a Ryzen első generáció is volt.

Mostanra meg elértek oda, hogy a ryzen 3900X hozza az Intel 9900X teljesitményét, sőt, munkában még erősebb is nála. És mivel a technológiai előny náluk van, ezért nem kérdés, hogy a következő generációba már egyértelműen rá fognak verni a nagyon elkényelmesedett Intelre.

(#124527) Noukoum válasza TheNewDawn (#124526) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem ilyen egyszerű a dolog. Az emberek megfogják venni a 40-50 ezerrel drágább 2070 supert az rx 5700 xt-vel szemben, hiába azonos a teljesítményük. Mert nvidia.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#124528) goethe83 válasza Speed® (#124524) üzenetére


goethe83
csendes tag

Szia.
Nem írtam keretet, mivel használt kártyát keresek és full konfig csere is lesz.
Remélem van olyan kártya ami 20-25k körül kijönne az átmeneti időszakra.

(#124529) Speed® válasza goethe83 (#124528) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Akkor a javasoltakra keress rá. 25 körül esetleg 380/960/4GB játszik még. Proci viszont kevés mindkettőhöz igazából, hiába 6 mag, IPCben gyenge, még 4GHz körüli OCval is.

(#124530) kolopele válasza Noukoum (#124527) üzenetére


kolopele
nagyúr

Az Nvidia már bizonyított, ahogy az Intel is, az emberek ezért fogják továbbra is megvenni őket, és nem a márka miatt. Az üzlettársaim közül például még egy sem vett csak Intelt, mert eddig is az volt nekik, meg voltak vele elégedve, miért kellene akkor váltaniuk? Ha nem gond a pénz miért kellene a bizonytalant venni olcsóbban? Egyébként meg eddig egyáltalán nem meggyőző az 5700xt, főleg nem hőfokok terén. Megint egy olyan kártya amit lehet feszelgetni. A 2070S - t miért nem kell? Az új Aorus 65 fokig megy fel terhelésnél, mondhatnám hang nélkül, a Giga teljesen átvariálta a hűtést, még a ventik sem olyanok mint anno a sokat zörgősek. Miért ne ezt venné bárki is akinél nem a pénz dönt?

(#124531) TheNewDawn válasza kolopele (#124530) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Hát pedig de, aki jelenleg Intelt vesz, az csak a márka/vallás miatt veszi.Ugyanis bármelyik szegmenst is nézzük, egy hasonló kategóriájú Ryzen nagyságrendekkel kedvezőbb vétel minden tekintetben, kb nincsen érv Intel mellett.. Kivétel TALÁN a legfelső kategória, ahol az ár és a teljesítmény is megegyezik nagyjából .

Videokártya fronton nyilván más a helyzet még Nvdia/AMD vonatkozásban, ott még teljesen érthető, ha a többség Nvdiát választ, főleg a felsőházban, köröket vernek a vetélytársra még mindig bőven, de azért a még mindig tetemes előnyük szerencsére ( mármint vásálói szempontból) csökkenőben van.

[ Szerkesztve ]

(#124532) Noukoum válasza goethe83 (#124528) üzenetére


Noukoum
veterán

Gtx 960-ból elég sok szokott menni ilyen áron.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#124533) TheNewDawn válasza TheNewDawn (#124531) üzenetére


TheNewDawn
addikt

Az előzőhöz még annyit akartam, hogy tudom, egyeseknek furcsa, de bizony a többségnél ( min 99,5 de inkább több mint kevesebb) a pénz (IS) dönt. Szóval miért venné ugyanazt a teljesitményt drágábban, vagy ugyanannyiért gyengébbet ? ( most a 9900k vs 3900x et hagyjuk ki mert az megint csak kb a piac 1% a ahogy mondtam abban az egyben pariban vannak még) Mert... Intel ?

Akik ugye "bizonyítottak" mégpedig oly fényesen, hogy amig 6 évig az AMD szerencsétlenkedett/haldoklott, addig egy nagy l......t csináltak, és minden évben kb kemény 5% al erősödtek az új procik egészen a 8, generációig. Holott 2X annyit is elérhettek volna simán , ha nem akarnak NULLA teljesitménnyel abszolút piacvezetőkent ráülni a kurva nagy profitra. Bizonyotottak még a Spectre és Meltdonnnal is, tovább is van, mondjam még ? Úgyhogy remélem a most kezdődő szívásuk csak a kezdet.

Az 5700X meg valóban nem tökéletes még, friss kártya lévén, ja mert a 2080TI az volt ugye ? :D
Mintha lettek volna ( és ha jól emlékszem nem is kell túl messzire mennünk :D ) bőségesen olyan emberek, akiknek fél éven belül 3-4X kellett cserélni, mert a hiper szuper tökéletes mindenható NVDIA ugye egy paródiákba való selejtet bocsájtott ki, ami csodás fekete képernyőt meg hasonló nyalánkságokat adott.
És nem vagyok sem AMD fan, sem alkalmazott, procim eddig még mindig csak Intel volt, a 6 eddigi kártyám közül pedig 4 volt NVDIA és csak 2 AMD/Ati Radeon ( pont a legelső és az utolsó).
De 1000% hogy ahogy minden ismerősnek csak AMD procit ajánlottam jelenleg, amint a keret engedi, én is arra fogok váltani most.

[ Szerkesztve ]

(#124534) kolopele válasza TheNewDawn (#124531) üzenetére


kolopele
nagyúr

Csökkenőben van az lehet, de veszélyben semmiképp. Készül az 2080 Ti Super is elméletileg, az megint jól oda fog verni. Az Intel meg az Nvidia arra ügyel nagyon hogy a felsőházban ne legyenek komolyabb vetélytársaik, alsóbb szinten meg nem nagy ügy elfogadhatót kihozni (lényegében semmiben), hidd el ezt én nagyon jól tudom, nem véletlen uraljuk a piacokat világszerte (persze nem számítástechnikában, de ez most mindegy). Abban viszont teljesen igaza van mindenkinek, hogy átlag felhasználás mellett már teljesen mindegy a mai modern procik, kártyák közül mit vesz az ember, FHD (vagy az alatt) 60 fps már szinte semminek nem jelent akadályt. A sebezhetőséget meg hagyjuk már, olvastam olyan hozzászólásokat hogy ellopták valakinek a pénzét a HT miatt, és amikor rákérdeztem a proci típusára valamilyen I5 volt...........Felfújt lufi, lehet végre az Intelen csámcsogni. Az tény, nem volt zökkenőmentes az RTX széria indulása sem, de ez elvileg a micron hibája volt a felső házban, nem véletlen hogy szinte csak samsungok kerülnek már rájuk, talán 2060- tól lefelé maradtak meg vegyesen. Szóval a lényeg, örüljünk annak hogy mindenki megtalálhatja a neki valót, más meg nem számít ;)

[ Szerkesztve ]

(#124535) Dyde válasza kolopele (#124530) üzenetére


Dyde
aktív tag

Wáó :DD "miért kellene akkor váltaniuk? Ha nem gond a pénz miért kellene a bizonytalant venni olcsóbban?"
Gondolom akkor ha 4x annyiba is kerülne akkor is azt vennéd mert bevált. Jó döntés :D
"Egyébként meg eddig egyáltalán nem meggyőző az 5700xt, főleg nem hőfokok terén." Custom kártyáknál teljesen tökéletesek a hőfokok, és jóval olcsóbban hozzák a Nvidia kártyák szintjét (szinte 2070s).
Sajnos az ilyen márkab*zi emberek miatt szálhatnak el a mai napig az árak bizonyos termékeknél. Egy jó példa erre az Apple. De szerencsére ott a túloldal, a TUDATOS vásárló, lásd honnan indult és mi lett a Xiaomiból.

(#124536) kolopele válasza Dyde (#124535) üzenetére


kolopele
nagyúr

Tudod attól még nem márkabuzi az ember mert 4K esetében 9900k és 2080 Ti mellett dönt, és legközelebb is azt vesz ha kijön a Super változat, mert egy 5700xt köszönőviszonyban nincs ezzel a felbontással. Jellemző a legtöbb emberre hogy egyből márkabuzinak titulálják azokat akik hajlandóak és tudnak is áldozni valamire, amire ők nem...........A legtöbb esetben ez van, lehet tagadni csak nincs értelme. Egyébként meg különbözőek az igények, legyen az PC, lakás, autó, bármi.

(#124537) Dyde válasza kolopele (#124536) üzenetére


Dyde
aktív tag

Elbeszélsz mellettem. Nyilván nem tud versenyezni az 5700xt a 2080Ti-vel. Nem is akar, nem az ellenfele. A 2060s az ellenfele árban, és azt rommá veri. Én arról beszélek aki ezt a pénzt szánja kártyára és akkor veszi a 2060s-t mert hogy az nvidia, pl amit pont te mondtál munkatársaid.

(#124538) kolopele válasza Dyde (#124537) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nem akartam elbeszélni melletted, illetve nem is a 2060S - ről beszéltem eleve, hanem arról hogy aki a csúcskategóriát tartja szem előtt továbbra is marad az Intel, Nvidia vonalon nagy valószínűséggel. Aki középkategóriában gondolkozik temérdek kártya közül választhat, és ott már elképzelhető hogy jobban fog az ár dönteni, de azért valamennyire a minőség is számít majd, bár ez nem mindig van így, legutóbb egy igen komoly gépet rakatott velem össze egy emberke ( 800 ezres kis masina), és a tápegységnél azt mondta abból elég egy olcsó is, attól úgysem lesz több az fps...........

(#124539) pandras83 válasza goethe83 (#124523) üzenetére


pandras83
senior tag

Phenom X6 1100T-vel használtam gtx 1060-at, single címeknél egész kellemes élményt nyújtott, már ami elindult, ugyanis a Phenomok sse 4.2 utasításkészlet híján egyre kevesebb címet tudnak futtatni. A helyedben túlterveznék kártyával, előremenekülve a januári upgradehez.

Cyberfuck Patchrunner

(#124540) koko52 válasza kolopele (#124534) üzenetére


koko52
veterán

Felső házban is van ellenfele ami jobb is ha PC-ről beszélünk (3900X).
De a PC nem olyan fontos mint a szerver vagy a konzol piac. Nos az EPYC azt hiszem dupla sebességet kínál jóval olcsóbban, jóval kevesebb fogyasztással az Intel csúcs Xeon procijánál. Ezt már kár is hasonlítani, itt nem beszélhetünk versenytársról. Mivel most jelent meg még nem mutatkozik a piacon számokban, de az hogy a Google és hasonló kis cégek bejelentették hogy erre váltanak az sok mindent elárul.
A konzolokban pedig szintén AMD CPU és VGA lesz ez is fix.
Az Intel ezeken a vonalakon óriási bajban van ha tetszik hanem. És siralmas nézni a vergődésüket is. Pl 10.gen jön asztalra 5.1-5.2 Ghz-el 14+++nm-en nulla IPC növekedéssel és új foglalattal (no comment). Aztán ott a mobil 10.gen ami 10nm és megmutatta, hogy nem tudják hozni a nagy Ghz számokat (4,1ghz 1 magra pár másodpercig). Itt az IPC növekedés hozott hangyányi növekedést (15%-ot) az 5 évvel ezelőtti Sky lake-hez képest. Még az előző gen. Whisky-re is alig tudott hozni, azt is csak úgy hogy alap órajelen hagyták. Ha meghúzzák a whisky jobban teljesít és oda a 10nm-es csoda.
Szóval kár ilyeneket írni, hogy Intel ügyel a felső körökre, nem, nem tud az a hajó már elúszott. És most jön a java 5nm-en jövőre, aztán a 3nm akkor mikor Intel a 10nm-t prognosztizálja.

A VGA most bontakozik, meglátjuk. Én ha most vennék sajnos még mindig csak Nvidiát nézném. Az 5700 XT-t még nem láttam árukeresőn 3. partyban. A gyári meg ezzel a hőfokkal nekem nem okés. A 2060-amat lecserélném rá, ha értelmes kártyák jönnek. E felett pedig egyértelmű Nvidia van. Sajnos. Ezért fél milla egy kártya.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#124541) kolopele válasza koko52 (#124540) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én inkább azt kérdezem akkor, hova ez a fene nagy fejlődés, ha ennyire nincs értelme? Mondjuk egy 9900k mire nem elég, vagy mire nem lesz elég a jövőben is, főleg játék fronton? De ugyanez érvényes a kártyák esetében is, ha valaki FHD - ban gondolkozik. Van egy db Metro, két AC a dupla védelmével, ill. pár ocsmányul optimalizált játék, amik alá tehetsz bármit. Amennyiben maguk a játékok nem fejlődnek szinte semmit, a hardvereknek sincs nagyon értelmük. DX12. Mióta is van már? Értelme szinte semmi. RTX. Hány játék használja? 3? Ha bekapcsolja az ember meg zuhan az fps. Értelme? Nem sok. Én csak azért írtam ezt, hogy egy 9900k - val meg egy 2080 Ti - vel az ember előtt nincs akadály, és látva a játékokat nem is lesz még évekig, legalábbis ha a felbontás 1440p, mert 4k - ban már lehetnek akadások, főleg a későbbiekben.

(#124542) Kleroo válasza TheNewDawn (#124533) üzenetére


Kleroo
veterán

Én olyat is betennék a "kalapba" hogy vajon a pc alaktrészek vásárlásának manapság hány %-a magánember, aki szépen összeválogatja mi kell neki , és összerakja. Gynaítom manapság már a PC alapú gépek (apple nyilván nem is kérdés :D ) vagy 90%-a vmilyen előre elkészített konfig. Csak ezt hajlamosak vagyunk elfelejteni itt egy ITs szakfórumon. :) Mára már sajnos cseppek vagyunk a tengerben, mindenki igénytelen, nem érdekli mi van a gépben, csak gyors v nem. Intel és nvidia 6-8év alatt felépített egy nagyon magas trust-ot, amit a koca userek, cégek kb megszoktak. Még a Ryzen átütő sikere se nagyon volt elég. Én legalábbis nem látom a Ryzen záport....kb annyit ért el a cég, hogy már nem nézik annyira semmibe. :((

"ergo mindenki Corollát fog venni akinek kicsit is van pénze rá, és nem fog kísérletezni Hyundai-al, hiába lett sunyiban etalonjó a Hyundai is."

[ Szerkesztve ]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#124543) koko52 válasza kolopele (#124541) üzenetére


koko52
veterán

Az új konzolok már 8 magosak lesznek (most 4). A pc-re átírtak 6 magig észrevehetőek. Tehát ha a 8 magra írt játékok kijönnek akkor lesz érdekes a 12-16 mag.
Na meg a navira írt játékok is akkor jönnek, AMD VGA jobban profitál majd belőle.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#124544) KAMELOT válasza Dyde (#124535) üzenetére


KAMELOT
titán

Ha van kedved szórakozni a beállításokkal, meg kínlódni akkor vedd a másik felet. Aztán nézd, hogy throttlingol a cpu-gpu meg ugrál össze vissza a hőfok, DE legalább vettél egy picivel olcsóbbat és a teljesítmény is alul marad. :)

koko52: ez a gond, hogy majd majd. User meg most szeretne játszani.

[ Szerkesztve ]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#124545) kolopele válasza Kleroo (#124542) üzenetére


kolopele
nagyúr

Én nem hiszem hogy aki igényes az előre összeállított gépet venne.

(#124546) koko52 válasza KAMELOT (#124544) üzenetére


koko52
veterán

Persze, így van, de én arra reagáltam mi fog jönni. A pc-t a konzol fejleszti.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#124547) Goldmember01


Goldmember01
tag

1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/

3700x, valamelyik x570-es lap, 16gb 3200mhz cl16-os ram, BitFenix Whisper M 650W

2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?

Egyelőre fullHD 144hz 1 ms, jövő év elején/közepén lesz váltás 1440p-re.

3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)

Játék

4. Mennyi pénzt szánsz rá?

~200e, +/- 20e

5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?

Csak új!

PowerColor Red Devil 5700 XT-ben gondolkodtam de nem tudom hol lehetne lecsapni rá, vagy egyáltalán kis hazánkban árulják-e már. Legkésőbb szeptember elején szeretném megvenni az új PC-met a fenti hardverekkel. Ezért gondolkodom most egy 2070 super-en de mivel nem értek hozzá ezért úgy gondoltam megkérdezem itt is, hogy mit ajánlotok. Igen, láttam kétmillió review-t meg benchmarkokat, de azt nem számolják bele, hogy 5700 XT-hez a driverek még sok mindenkinél szarakodnak, amiket meg szeretnék előzni.

[ Szerkesztve ]

(#124548) kolopele válasza koko52 (#124543) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ebben van valami, pont ezért kétlem hogy ha valaki vesz egy 9900k - t tartania kellene a jövőtől. Az a 8 mag 16 szál elég lesz akkor is, sőt szerintem még a kevesebb is, attól függ hogyan írják át a portokat, amolyan hányaveti módon, vagy úgy mint a GTA 5 - öt:
[link]
Egy I3 elég neki meg egy 1060.

[ Szerkesztve ]

(#124549) BerserkGuts válasza koko52 (#124546) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Kezd jó lenni a konzol vagy inkább ébredezni mert idáig csak vissza húzta a játék ipart pl: 2005-2010 nem voltak hajlandóak fejleszteni minden dx9 szinten maradt meg ugye új konzol kiadástól függ azt meg nem csináltak.

Most 144Hz 4k lesz igérve kiváncsian várom.

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#124550) Dyde válasza KAMELOT (#124544) üzenetére


Dyde
aktív tag

Ryzen 3600m van terhelés alatt se megy 60fok fölé sose gyári beállításokkal, jelenleg mellé vega 56 ami szintén nem megy 60 fok felé 10 perc állítással. De én elengedem a témát mert látom a hőfok throttling szalag beakadt és úgyse változna a véleményed, igaz meggyőzni sem szeretnélek :) Az 5700xt-vel meg én is várok pár hónapot, de teszteken a customok szintén nem használhatatlan kazánnak tűnnek mint a szar gyári verziók. Na peace guys

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.