Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#117876) kelna91 válasza zso79 (#117735) üzenetére


kelna91
senior tag

Jó, hát elég régen nem játszottam már PC-n, nem ismertem a viszonyokat. A kérdés változatlan, de akkor a 4k-tól eltekintek:

Most rakok össze egy új konfigot, és kezd összeállni, de a VGA még nincs kitalálva. Tudnátok ajánlani?

Először is: Mikorra várható a GTX1160? Mert ha pár hét, akkor megvárom, ellenkező esetben muszáj abból főzni, ami most elérhető.

Ebbe a gépbe kellene: MSI X470 Gaming Pro alaplap, Ryzen 2700 CPU, még ismeretlen 32GB RAM, és az egész egy Be Quiet 801 házban. Tápot a kész konfighoz (GPU-hoz) választok majd.

A gép elsődleges célja videószerkesztés (Premiere, AE), de játék is menne rajta hébe-hóba (lehetőleg 4k 60Hz-en), de a hangsúly nem ezen van. Szóval a lényeg, hogy a videós munkát minél hatékonyabban gyorsítsa. Max. 100k körül szánok rá. Fontos, hogy félpasszív legyen, és minél halkabb. Talán előny lenne, ha hátrafelé fújós lenne, mert a ház nem annyira szellős (állítólag), viszont azt sem szeretném, ha emiatt sokkal hangosabb lenne. Nem volt még dolgom ilyen kártyával, nem tudom, hogy viselkedik.
Előre is köszi a segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.