Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#116901) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

banyasz kartya garival? mennyire opcio?

(#116902) Vismajor01 válasza ThorsHUN (#116901) üzenetére


Vismajor01
addikt

Szerintem teljesen. De mindenki maga döntse el. Szerintem csak a ventillátoroknak van ilyesféleképpen "élettartama", maga a bányászás máshogy terheli a kártyát mint a játék. Én amikor kártyát vettem azt olvastam, hogy a laikus vélemény az, hogy persze 2 évig megy 100%-on a kártya akkor biztos kuka mindjárt, közbe meg a szakmai fórumokon meg longterm teszteken ennek nyoma sem volt, ellenben a meghúzott karik amik folyamatosan játékra voltak használva nagy terheléssel szarabbul jöttek ki ezekből a tesztekből.

Annyi, hogy tuti jó bios legyen rajta különben játékra nem alkalmas és neked kell vacakolni vele (ami amúgy 5 perc, na de mégis)

Amivel még nincs tapasztalatom az a gariztatás, hogy a gyár megtudja e mondani h babráltál e a biosával mert ha igen akkor az gari vesztés de ha nem lehet különbséget tenni ha visszarakod az eredetit akkor mindegy... Meg az is kérdés h foglalkozik e ezzel a gyár/bolt egyáltalán. De sose vittem vissza még bányász kártyát szóval erről fogalmam sincs.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#116903) nagybá válasza Lorden (#116885) üzenetére


nagybá
senior tag

Hupsz, köszi! :D
Speed(R) neked is az ajánlást!

(#116904) csiga8 válasza ThorsHUN (#116901) üzenetére


csiga8
senior tag

Nekem 2 db RX 580 nitro+ van bányászatból. Egy a fiataloknak, és egy nekem. Egy évig bányásztak velük, 1 év garival vettem. A kártyák - eddig , tehát 2,5 hónapja - hibátlanul üzemelnek. A fiatalok napi sok órát nyúzzák, én eddig egy Call of WWII-t és egy Witcher3-at toltam rajta végig.

Munkatársamnak 25 db Nvidia kártyája van rigekben. Vásárlás előtt átmentem hozzá, jól megnéztem miről is szól és hogyan is néz ki a bányászat. Gyakorlatilag alulfeszelve, ( kevesebb áramot fogyasszon, esetleg órajel csökkentéssel is) 55-60 C fok körül üzemelnek ( kártyától függően néhány fok +, -). Azt mondta a memóriákat szokták inkább feljebb tornázni de csak addig, míg nem hibázik a kártya, tehát "ésszel".

Elmondása szerint már több ( bányász) kártyát is adott el, illetve bányásztól is vett, gondja azokkal nem volt. Állandóan felügyeli ( program) és amelyik melegebb, újrapasztázza. Amelyik kártya 1 évet kibírt, azzal valószínűleg nem lesz baj, mert amelyik összerogyott, az kb max 3-4 hónap után tette azt. ( csak új hasalt meg eddig nála)

Nála a rigben a kártyák előtt csendes ventik fújták a hideg levegőt a kártyákra. Állandó terheléssel, szinte állandó hőfokon üzemelnek. A ventilátor a kártyákon viszont állandóan pörög....

Szerinte a BIOS mókolással lehet bennük kárt tenni, ha nem hozzáértő kezekben volt, jellemzően AMD kártyákon. Jobban ajánlotta a Nvidia bányász kártyákat emiatt, mert abban nem mókolnak a BIOS-ban.

Ennek ellenére - szerintem akkori jó áron - vettem 2 db RX 580 nitro + kártyát.

Laikusként véleményt alkotva a bányászkártya szerencse nagyon attól függ, kitől veszed. Az állandó ( normál) hőmérsékleten tartott, hűtött eszköznek nem szabad, hogy baja legyen. A ki-be kapcsolás, a játék miatt a hőingadozás jobban terheli a forrasztásokat. A memória tuning nem tudom mennyire befolyásoló, de az alaplapba dugható memóriákat is szokták húzni 0/24-be is akár.

[ Szerkesztve ]

(#116905) nihill


nihill
őstag

Sziasztok!

Jelenleg GTX770/2GB kártyám van.
Szinte csak WoT-ra használom, minden ultrán 70+FPS de ott már tele van a vram.
Ezért, illetve a jövőre gondolva tervezek cserét, bányász 480/580-okat nézegetek az aprón.
Kérdésem elsődlegesen az lenne, FHD-ra elég-e 4GB-ban gondolkodni, vagy mindenképp 8 legyen a cél.
Árban 580/4GB papíros garival, ami pont feküdne (46e), de láttam ennyiért papír nélküli 480/8GB-ot...??

Illetve van valakinek tapasztalata, sebességben mennyi előre lépés a GTX770->RX580 ?

köszönöm

(#116906) ncut válasza Speed® (#116879) üzenetére


ncut
csendes tag

Hála és köszönet a javaslatokért mindenkinek! Ő lesz akk a választás: Sapphire RX570 4GB GDDR5 Nitro+

Nem jut eszembe semmi vicces.

(#116907) Vismajor01 válasza nihill (#116905) üzenetére


Vismajor01
addikt

Fhd-ra eleg a 4gb, de ha van cash akkor 8gb legyen mert az idotallobb. Jelenleg 4gb is eleg, de mar most vannak (optinalizalatlan) játékok amik megkajaljak

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#116908) milan18


milan18
aktív tag

Hali!

Egy ryzen 2600 mellé menne egy rx 570 egy ideig!
Sapphire pulse 570 4gb jó vétel 30k-ért?
Szolidan lehet vele játszani fhd-ban?

(#116909) Speed® válasza milan18 (#116908) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hogyne..annyiért duplán hogyne.

(#116910) Paxker315 válasza milan18 (#116908) üzenetére


Paxker315
addikt

Mivel egy gyengébb kártyával (1050Ti) is sokan játszogatnak teljesen jó beállításokkal FHD-n, így az 570- nagyon jó választás. Annyiért meg instantvétel.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#116911) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem. UEFIs alaplapommal, UEFI - bios kompatibilis videokártyára lenne szükségem. Nem vagyok nagy játékos, a fő az lenne, hogy UEFI módban tudjam telepíteni a gépet, és legyen DisplayPost a kártyán. Most egy nVidia Quadro FX1800 van a gépben de ez nem UEFIs.
Mit ajánlotok? Egyáltalán melyik generációktól ( AMD-Nvidia ) UEFI kompatibilisek a kártyák?

Köszönöm!

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#116912) asd05161


asd05161
csendes tag

Sziasztok! Régi gépemet ajándékozom el anyukámnak, és a videókártya+táp is elszállt benne. 4K-s TV lenne használva monitornak, játszani kissebb inkább netes játékokkal szokott, amúgy film/sorozatnézős gép lenne.
Konfig
Alaplap: Gigabyte GA-B75M-D3H REV 1.1
Prockó: Intel Core i5 3470
Vinyók: 320GB seagate, 1TB WD Blue
Ram 4x2GB Kingston HyperX 1333MHz
Ház Thermaltake V3

Én egy Sapphire RX550 Pulse 2GB-ost néztem ki, hasonló árkategóriában (max 40 ezer) ha mást ajánlanátok akkor jöhet.
Tápnak egy FSP HEXA+ 500W-ost, ha van jobb 15k alatt akkor küldjetek.

[ Szerkesztve ]

(#116913) Csupingo válasza asd05161 (#116912) üzenetére


Csupingo
veterán

Nem rossz ötlet, ha új kártya kell. Esetleg még a gt 1030. Az kicsit gyengébb, kicsit olcsóbb.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#116914) Vismajor01 válasza asd05161 (#116912) üzenetére


Vismajor01
addikt

Rx 550 van jóval olcsóbban is mint 40 ezer, ne riogass, 30 alatt megkapod. Tökéletes lesz.

Tápból is fölösleges az 500w egy ilyen gépbe, 400as hexa is tökéletesen elég.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#116915) syberia válasza Speed® (#116833) üzenetére


syberia
veterán

Most néztem én is, legközelebb kétszer meggondolom hogy ebből a boltból linkeljek bármit is, ami "le van akciózva". :W

https://howbad.info/

(#116916) Vismajor01 válasza syberia (#116915) üzenetére


Vismajor01
addikt

Pedig nyugodtan, én neked köszönhetően vásároltam meg 52 ezerért és már itt van a gépben.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#116917) TechN7ne válasza syberia (#116915) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Komolyan mondom ,amelyik kártya akciózva van akár egy black friday en is ,azok mind selejtek ,javítottak ,vissza küldött darabok.
Vannak termékek amik híres akció napokon sem olcsóbbak ,semmiképp sem kerülnek az akciós listára mert teljesen megbízható ,halk ,hibátlan cuccok.

Én is most átvettem a power color 570 et 52k -ért ,3 venti van rajta de terhelés alatt még is süvít mint az állat ,1200MHz felett nem boostol és kb. megeszi a 160w ot 82 fok melegedéssel....
Ezért voltak ezek 52 ezrek ,mert volt pár problémás darab ,EZEKNEK már biztosan nincs semmi bajuk ,az ár mindig nagyon sok mindent elárul.

Ott tartok ,hogy ezt a kártyát még muter gépébe sem rakom bele ,viszem vissza. :R
Esetleg ha valakinek kell ,szívesen odaadom a vételárért (52690ft.) ,de inkább nem ajánlom senkinek.

[ Szerkesztve ]

(#116918) syberia válasza TechN7ne (#116917) üzenetére


syberia
veterán

Ha nem vagy megelégedve vele, 14 napig ugye el tudsz állni a vásárlástól, de akkor is benéztem a történetet. Vagyis eszembe sem jutott, hogy gyengébb minőségű kártyák kaptak gyanúsan olcsó árcédulát. Ebben az esetben én is vinném vissza, ha korrektek kicserélik neked egy ilyenre. :N

(#116916) Vismajor01 : Nálad is a Red Devil van? Vagy a kicsi Sapphire 570 Pulse?

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#116919) TechN7ne válasza syberia (#116918) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem mert személyesen vettem át ,tudtommal 3 munkanapon belül visszaadják a vételárat is.

Vismajor01-nél is ugyan ez van ,egyszerre rendeltük... :K

[ Szerkesztve ]

(#116920) TheNewDawn


TheNewDawn
addikt

Én is onnan vettem pedig BF kor 58 ért az 580 at és 100%ban elégedett vagyok azóta is vele:)

(#116921) Vismajor01 válasza TechN7ne (#116917) üzenetére


Vismajor01
addikt

Hehe, nálam ugyanez volt. De nem a kártya selejt, csak a biosa butus kicsit.

Beállitottam wattmanban 950 mv-t 1320 órajelre, 74 fokig kúszik fel furmark (1280x1024 és 0xmsaa) a ventik pedig 1700-on pörögnek, nem nagyon hallani. És ez igy egy nagyon erős szintetikus teszt, gémelést fhd-ban meg se érzi. Természetesen igy órajel sem megy sehova.

Egyébként hiába vetted át személyesen, ha online rendelted akkor 14 nap az elállás. Sőt, 14 napon belül csak jelezni kell, hogy elállsz a vásárlástól, és onnan még van 14 napod, hogy bevidd a terméket.

Azt pedig nem értem, miért kapnál 72 ezres 580 8gb-t ha ezt visszaviszed "ha korrektek", ha ezt egyszer 52-ért vetted nem 93-ért...

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

(#116922) syberia válasza Vismajor01 (#116921) üzenetére


syberia
veterán

Úgy értettem hogy biztosan nem adnak egy gyári hibás kártya helyett másik márkából való hibátlant. Régen nekem volt egy vadi új XFX HD 4830 karim, már a első pillanatban csíkozott . Választhattam hogy vételár vissza, vagy egy másik 4830-at. Utóbbit tettem, ironikus módon egy Powercolor 4830 lett a cserekártya, hibátlanul ment utána minden.

https://howbad.info/

(#116923) Speed® válasza TechN7ne (#116917) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kell neki a finomhangolás. Persze ha piszka nélkül nem hozza a gyári specifikációt, az lehet indok az elállásra. Ha belőve minden oké vele, nem vinném vissza..árában jobbat nem találsz.

[ Szerkesztve ]

(#116924) kosaz


kosaz
csendes tag

Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni hogy ehez a kártyához [link] elég e egy ryzen 3 2200g és ha igen mekkora táp kell hozzá ?

(#116925) Semplar válasza syberia (#116922) üzenetére


Semplar
őstag

Így van!
SB X-Fi Extreme Music sistergős lett, kaptam helyette egy dobozos SB X-FI Xtreme Gamer Fatal1ty Pro -t. :DDD

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#116926) syberia válasza kosaz (#116924) üzenetére


syberia
veterán

Talán BF5 izzasztaná meg jobban azt a procit, de amúgy simán jó párosítás. RX 580 Nitro+ 4GB megfontolandó ajánlat, 2 ajándék játékkal megspékelve, 1080p felbontáson jobb a teljesítménye az 570 8GB-nál.

Tápegységből egy 80+ Gold hatásfokút érdemes választanod, picit drágábban van jóval erősebb és minőségibb Bitfenix Formula, 580 Nitro mellé elkél a többlet teljesítmény.

(#116925) Semplar: :C

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#116927) kosaz válasza syberia (#116926) üzenetére


kosaz
csendes tag

köszönöm :-)

(#116928) Zicokuka válasza kosaz (#116924) üzenetére


Zicokuka
senior tag

Elég és ahogy már írták egy RX580 jobb "befektetés" lehet.De az RX570 se rossz kati, a másik oldalról a szokásos 1060-tól felfelé.

Össze is lehetne dobni ilyen Adott árban milyen vga ajánlott,bár ahhoz elég végigolvasni a topicot :D

(#116929) kolopele válasza Speed® (#116923) üzenetére


kolopele
nagyúr

Mégis miért természetes az ha egy kártyát megvesz az ember újonnan és piszkálgatni kell hogy jó legyen? Ez olyan mintha én mondjuk selejt terméket gyártanék (nálunk már ezredmilliméterek is számítanak), és azt mondanám a megrendelőnek hogy próbálja belőle leszedni azt a kis felesleget.

(#116930) Pécsi gyerek válasza kolopele (#116929) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

+1 #no piszka# :R

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#116931) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

RX 570-bol Sapphire nitro+, vagy MSI Gaming , ill gaming X a jobb?

(#116932) syberia válasza ThorsHUN (#116931) üzenetére


syberia
veterán

Talán a Nitro+, az MSI amúgy picit túlárazott. :DDD

https://howbad.info/

(#116933) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Melyik nVidia van jelenleg azonos teljesitmenyen a Vega 64-el? Sok tesztet talalok de a sok sw optimalizalas ota a Vega teljesitmenye javult tudtommal.

Koszi

There's a device that I've been using called a whoop.

(#116934) TechN7ne válasza SP!T (#116933) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Inkább 1080 ,1080ti meg jóval erősebb
Játék függő ,lesz ahol az AMD jobban pörög ,de javarészt végeredményben a 1080 lesz a kényelmesebb ,jobban szeretik a játékok.

[ Szerkesztve ]

(#116935) SP!T


SP!T
addikt

Koszi! :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#116936) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Tudom senkinek nincs jövendőmondó képessége, hosszú ideje agyalok egy VGA cserén, de az árak az egekben voltak/vannak és így szüneteltettem. A hírek/várható vga megjelenések/piaci helyzet alapján ti mit tanácsoltok, (nem sürgős a vga csere) várható az árak mérséklődése, vagy esetleg további drágulások várhatók?

Köszönöm a választ és türelmeteket.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#116937) kolopele válasza Pécsi gyerek (#116930) üzenetére


kolopele
nagyúr

Így van. Ki tudok azon akadni 2019 - ben amikor egy gyári beállítású kártyát alulfeszelgetni kell hogy ne legyen 90 fokos, főleg egy alsó-közép kategóriás kártya esetében ami elvileg alig fogyaszt. Érdekes hogy nálam az 1080 Ti sem megy legnagyobb terhelés mellett sem 75-80 fok fölé, pedig ott van fogyasztás is.

[ Szerkesztve ]

(#116938) BerserkGuts válasza Predator2 (#116936) üzenetére


BerserkGuts
őstag

Egy biztos tippet mondhatok ha vársz úgy pár évet még 3-4-et akkor biztosan jó áron fogod megvenni a mostani csúcsálom kártyát ezzel nem lőhetsz mellé sőt még a játékok is akciósan olcsók lesznek :DD

[ Szerkesztve ]

12600KF/ROG Strix 4070ti/ROG Strix B660/Noctua NH-D15S/ROG Strix AuraEdition 850W/SamsungOdysseyG7 32" 1440p/ThermaltakeTower900/RazerViper8K/F4-3200C14D-16GFX(FlareX)/Kingston A2000

(#116939) hhenry válasza Predator2 (#116936) üzenetére


hhenry
őstag

Talán még minimális áresés várható

(#116940) gbors válasza Predator2 (#116936) üzenetére


gbors
nagyúr

Mivel az NVIDIA-nál folyamatban van az új generáció rolloutja (és nem tudjuk, mi lesz a helyzet a középkategória alatti kártyákkal), az AMD meg talán nyáron hoz valamit, lehet számítani további árcsökkenésre, de nem tudni sem a mértékét, sem az időbeli lefolyását. Az is lehet, hogy rövid távon felfelé mozdulnak a dolgok, mint ahogy decemberhez képest most egy kicsit magasabbak.

Nem mindegy persze, milyen kategóriában gondolkodsz - meg hogy mit jelent közelebbről a nem sürgős.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#116941) RootRulez válasza RootRulez (#116842) üzenetére


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Eldőlt és RX560-akat nézegetek. Kérdésem, hogy egy Athlon II X4 750K mellé 8GB RAM-mal, 1680x1050 felbontásra kell nekem 4GB-os RX 560 vagy elég egy 2GB-os is?

Köszi. RR

═════════════════════════════════════════

(#116942) Szabikaa20 válasza RootRulez (#116941) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Juj... :DDD

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#116943) solfilo válasza RootRulez (#116941) üzenetére


solfilo
veterán

Elég a 2GB is, de ha nincs nagy árdifi, akkor vedd a 4GB-osat.

solfilo

(#116944) RootRulez válasza Szabikaa20 (#116942) üzenetére


RootRulez
félisten

hujjujjujj :DDD

solfilo ahogy nézem, 25 felett mennek kicsivel a 2GB-osak és 30-tól a 4GBosak, de ha felesleges, akkor egy fillérrel se adnék érte többet. :N

═════════════════════════════════════════

(#116945) solfilo válasza RootRulez (#116944) üzenetére


solfilo
veterán

Hogy mennyire felesleges, vagy sem, azt nem tudom, én IGP-vel nyomulok. Esetleg a kártya topikjában kérdezd meg: [link]

solfilo

(#116946) hhenry válasza RootRulez (#116941) üzenetére


hhenry
őstag

Szerintem vedd a 4gbosat

(#116947) Speed® válasza kolopele (#116929) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem írtam, hogy természetes..

(#116948) TechN7ne válasza kolopele (#116929) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Már vissza vittem tegnap ,nekem még 52k t sem ért így ,mást meg nem fogok vele átverni.

(#116949) leKri


leKri
újonc

Sziasztok!
Szükségem lenne a segítségetekre, azért fordulok hozzátok, mert sajnos nem értek a témához, és megmondom őszintén nem is tervezem a témába jobban beleásni magam, bízom a szakértelmetekben és a segítőkészségetekben, amit előre is köszönök szépen.
Megpróbáltam összeszedni, jelenleg mim van:

(B)(B)Intel(R) Core(TM) i5-4430 CPU @ 3.00GHz
Asus B85M-G (2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN)
Corsair Vengeance CMZ8GX3M2A1600C 2 x 4 GB DDR3-1600 DDR3 SDRAM (9-9-9-24 @ 800 MHz) (6-6-6-16 @ 533 MHz)
Videokártya: Sapphire Radeon HD 6670 1GB DDR5
Windows 7 64
120 GB SSD-n a Windows+Photoshop + 2TB western digital HDD
LG Full Hd monitor(/B) (elegendő a full HD felbontás)(/B)

AIDA 64-ben nem találom hogy milyen tápom van sajnos

Jelenleg fotós munkáimhoz használom a gépet, Photoshopot illetve Premiere Pro-t videoszerkesztésre.
Mellette néha Dirt Rallyval játszom, ami egészen szépen fut, de azért néha érződik, hogy lehetne erősebb a gépem.
Szeretném fejleszteni a technikát, elsősorban még 8GB-ram-ra gondoltam, illetve egy videó kártyára. :F
Mindkettő alkatrészt újonnan szeretném megvenni, de őszinte leszek, fogalmam sincs hogy mit vegyek.

Elsősorban a videókártyával kapcsolatban szeretnék tanácsot kérni tőletek, persze tudom ehhez kellene egy hozzávetőleges ár is amit rászánnék...
Tudnátok írni egy két verziót, hogy körülbelül mi lenne az a reális összeg amit rászánva érezhető különbség lenne a mostani kártya és a új között? Nem tudom 40-50-ből tudnék venni új kártyát ami már lényegesebb fejlesztésnek számítana? Nem cél a legújabb játékok max grafikán futtatása és nem is tervezek 4 monitort vásárolni a közeljövőben, de ha a Dirt Rally minden gond nélkül szépen futna magasabb beállításokon akkor már boldogabb lennék.
2DB HDMI kimenet sem lenne rossz. Nézzétek el nekem, tényleg nem értek a témához :B
Köszi előre is ha írtok pár alternatívát, tanácsot.

"Coffee is a fruit. Don't let the fruitiness scare you."

(#116950) Vismajor01 válasza TechN7ne (#116948) üzenetére


Vismajor01
addikt

Én beállitottam neki egy alulfeszet kb 20 perc alatt, úgy, hogy soha nem nyúltam még videókártya beállitásokhoz. Igy már halkabb és kevesebbet eszik ugyanannyi órajelen mint az Asus strixem.

Samsung Galaxy s22Ultra/Corsair One Pro/Lexus RX400H

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.