Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#113038) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Sziasztok! Megint én. :)
Tipikusan "milyen videokártyát vegyek?" kérdéssel fordulok hozzátok. Most már tényleg váltok GTX970-ről egy GTX1080 vagy 1080Ti-re.

A szívem jobban az 1080Ti-hez húz, de eléggé drágább. Nem tudom hogy tényleg megérné még hosszú távra is? A szitu a következő:
Csupán FullHD-s moncsim van, olvastam hogy Ti inkább a 4K-s 60fps-es játékokhoz van tervezve. Viszont van HTC-m is. Szóval főleg a VR miatt upgrade-nék, de azért még sokat szeretek játszani "hagyományosan" (desktop) is.
Szeretem/ném pl. az Elite-t és az ETS2-őt VR-ben tolni és mivel ezek épp nem gyenge teljesítményű játékok
Jelenleg a 970-tel gyakorlatilag csak teljesen low graf-on tudom tolni hogy a SS-t azért 1.00 érték körül tartsam a lehetőleg 90 fps mellett, bár így is nehéz. Az Elite-ben a SS 0.85x-ös a HDM Image pedig közel 2.00x de minden más alacsony és csak a sötét űrben van folyamatos 90 fps. ETS2 hasonlóképpen van.
Egy kicsi szemüveggel tolom a htc-t. Szóval hogy még könyebb legyen elolvasni a szövegeket magasabb SS érték (is) kihozására van szükség.
Olvastam hogy a teljesen maximum graffal és SS-gel se megy mindenütt 90-nel az Elite az 1080ti segítségével sem, de igyekszem nem annyira maximalista lenni. :)
Szóval melyik kártya legyen/érdemesebb? Sőt a fő modelltípuson belül is szeretnék tippeket (Geforce, MSI, ASUS, Windforce, OC, stb.)
Láttam hogy vannak túlhajtott/ható 1080-ek/1080Ti-k is, azok vannak OC jelzővel ellátva, ha jól tudom? Azokkal mi a helyzet, jobb ennek ellenére a fenti helyzetet figyelembe véve a Ti? Vagy vállalható valami középút? :)
A sok összefüggő kérdésekért bocsi! :))
Köszi a válaszokat!

Gépem adatai:
Gigabyte ga-z97x-gaming 5, BIOS tipusa. AMI EFI, BIOS ver. F6
Intel Core i7-4790K, 4200 MHz
DDRIII PC14900 1600MHz Kingston HyperX Fury Black 2x8GB, 16 GB RAM
600W-os TAP Corsair CX600 CP-9020048
A majdan új videokártya be tételekor felmegy a friss win10.

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.