Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-05 17:45:35

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót!!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103351) Pécsi gyerek válasza Speed® (#103335) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Amelyikkel gyorsabb a gugli :DDD

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#103352) zsocasoss


zsocasoss
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek az alábbi konfighoz melyik videókártyát vegyem meg?
HD 7770 1GB vagy R7 250 2 GB

Alaplap: Foxcon 2A8C
Proci: Core 2 Duo 2,95 GHZ E 7500
RAM 4 GB DDR 3

Tudom, hogy nem egy mai lap a socket 775, de nem is annyira mai játékokat szeretnék futtatni rajta.
Illetve nincs nagy igényem az újabbakkal szemben. Ha low grafikán menne a Pes 18 annak
már nagyon örülnék. De a Pes 17-el is beérem.

Ez a proci a fent említett videókártyák közül melyiket tudja kihajtani jobban? Esetleg ajánlhattok egyéb kártyát ehhez a konfighoz. 15 E van rá, használtat szeretnék venni.

[ Szerkesztve ]

(#103353) Speed® válasza zsocasoss (#103352) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az R7-250 lényegében egy 7750, a 2GB vRAM nem segít a gyenge GPUn, a 7770 gyorsabb. Ellenben 15 körül már találsz GTX750/2GBot is aprón.
A lapod G41 chipsetes, nézz utána a Xeonoknak, egy E5450 illene mellé.

(#103354) Kreash


Kreash
aktív tag

Sziasztok
Adott egy Fm2-es A4 5300 8 gb rammal.
Ez mellé milyan vga-t lehet rakni maximum amit ki is hajtana ?

Vagy jobban járnánk egy használt AMD A8-5600K val ?

(#103355) Speed® válasza Kreash (#103354) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A8+VGA, ha már..attól függ mivel akarsz játszani.

(#103356) Kreash válasza Speed® (#103355) üzenetére


Kreash
aktív tag

Öcséméknek kellene, egyelőre minecraft és hasonlók.....
De nem egy gyors jószág igy vga nélkül, nagy beruházást nem akarnánk

(#103357) zsocasoss válasza Kreash (#103354) üzenetére


zsocasoss
csendes tag

Köszi. A Xeon-al jó tippet adtál. És az ára is baráti.

(#103358) Speed® válasza Kreash (#103356) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az a helyzet, hogy 2 magról beszélünk, azok se valami fürgék..így jó szívvel nem ajánlanék mellé VGAt. Az A8-5600 már értelmesebb, ~i3 szint, erősebb VGA résszel, ha más nem, első körben javasoltabb a beszerzése, aztán ha kevésnek bizonyul, lehet mellé hajtani valami épkézláb VGAt is.

(#103359) DoItYourself


DoItYourself
addikt

Sziasztok,

RX560-ból elég a 2GB ramos verzió fullhd felbontáshoz, vagy inkább a 4GB javasolt? Egy alap játékgépbe menne Ryzen 3 procival.
Szerk.: most látom, hogy 1050 is van már ennyiért, nyergeljek át akkor arra?

Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#103360) giornalista válasza DoItYourself (#103359) üzenetére


giornalista
senior tag

2 gigásat nem igazán éri már meg venni, rövidtávon is nagyon kevés lehet FHD-ra.

most annyira nem tudom az árakat, de régebben az RX 560-nál jobb volt ár/érték arányban a 1050 Ti. esetleg megérhet egy körülnézést.

(#103361) Pécsi gyerek válasza zsocasoss (#103357) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Bizony,jó kis előrelépés neked a xeon.Nekem is van az egyik gépben egy R7 250 X társaságában (kb hd 7770) Vígan játszok a gta 5 rise of tomb raider-rel is pl igaz lowban hd ben :K

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#103362) Roli5 válasza Silentfrog (#103322) üzenetére


Roli5
tag

... akkor kíváncsian várom a hétfőt, mert már a GLS - től is kaptam értesítőt csomagszámmal. Remélem az lesz a dobozban, aminek lenni kell... :)

(#103363) apple87


apple87
senior tag

Sziasztok

Milyen 1070 es videókártyát ajánlanátok? Ez amit kinéztem jó lehet vagy másikat válasszak ?

(#103364) kolopele válasza apple87 (#103363) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ezt semmiképpen, ezekből viszont bármelyiket: MSI Gaming X, Palit Jetstream, Gainward Phoenix, EVGA SC, FTW, Gigabyte Aorus Rev. 2.

[ Szerkesztve ]

(#103365) kolopele válasza Pécsi gyerek (#103361) üzenetére


kolopele
nagyúr

Ha valakinek elég a low, akkor igen. Mondjuk én ezen mindig elcsodálkozom, azért egy Rise Of - nál igen csúnya már a low.

(#103366) Mangosztán


Mangosztán
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
R9 270x-ről váltanék (hónapok óta tervezem) és nem tudom eldönteni hogy RX570 4GB vagy GTX 1060 3 GB legyen ( ezekre lenne pénzem és igényem ).
Nem vagyok egy Hardcore játékos, alkalmanként játszok és abszolúte reális elvárásim vannak a két kártyát illetően( tudom vannak jobb kártyáik is : 1080/1080/580 ).
Annyit sikerült eldöntenem hogy a kettő közül valamelyiket megveszem,de...
Alapvetően AMD párti vagyok az elmúlt 6-7 évben , előtte csak NVIDIA kártyáim voltak. Gondolkoztam visszatérnék a Zöldekhez,de félek nem elég a 3 GB memória ha 1080-ban szeretnék játszani a lehető legFULLosabb beállításokal.
Valamint nehezítés, hogy hamarosan monitort is vennék, és amiket néztem mind FreeSync-esek.
Az 570 kicsivel drágább lenne és nem tudom hogy a fentiek fényében megéri-e a "felárat"

Válaszokat előre is köszönöm.

(#103367) Pécsi gyerek válasza kolopele (#103365) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Ha egy normálisabb kártyát tesz a xeonja mellé,akkor nem csak lowban tud játszani.Nálam az R7 250X 1 Gb a gyenge láncszem,nem a proci ;) Amúgy meg nekem a játékélmény számít (amihez persze hozzátud rakni a grafika,de nem az a döntő),és én ezen a xeonos gépen lettem Tomb raider rajongó :D Plusz ha az a kérdés,hogy idáig nem mentek a gépen az újabb játékok,mert csak egy 2 magos procija volt,és most párezerből vehet olyan procit amivel már mennek élvezhetően az újjabb játékok is,(lowban de mennek 30-50 fps el) akkor nincs miről beszélni,csóró ember annak is nagyon tud örűlni :K Természetessen ha nem egy hd 7770- t rak mellé, akkor mint fentebb említettem nem csak lowba mennek a játékok.Én is tervezek egy 750 ti 2 Gb ot még a gépbe.Azzal ami megy megy a többi meg marad az új gépre :)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#103368) kolopele válasza Mangosztán (#103366) üzenetére


kolopele
nagyúr

Inkább az 570, az a 3GB egy nagyon félresikerült húzás volt az nVidiától. Persze egy teljes értékű 1060 vagy egy 580 jobb lenne.

[ Szerkesztve ]

(#103369) Speed® válasza Mangosztán (#103366) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az 1060/3G addig oké 1080Pben, amíg nem fojtod meg AAval és mindentmaxra csúszkákkal. Helyén kezelve a vRAM igényt teljesen élhető kari.
Freesynchez viszont AMD kell, de abból pl. az 570 lassabb, 480 javasoltabb, 4GB kiszerelésben azt is meg lehet szerezni emberibb áron.
Az igazsághoz viszont hozzátartozik, hogy a legjobban egy 1060/6GB kivitellel járnál, be lehet szerezni 75 körül..Freesync nem akkora szám, azon nem segít, ha beszakad az FPS a gyenge VGA miatt. Egy gyorsabb panellel szerelt monitor erősebb VGAval jobb élmény.

(#103370) gbors válasza Mangosztán (#103366) üzenetére


gbors
nagyúr

A 3GB VRAM alapvetően a textúraminőségbe fog beleszólni - vannak már most is olyan játékok, ahol a 3GB VRAM esetén a textúraminőséget eggyel lejjebb kell venni, mint 4GB esetén. Ha szereted az AMD-t, akkor az 570 jobb választásnak tűnik - persze attól is függ, hogy a "picivel drágább" pontosan mit jelent.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#103371) Mangosztán válasza Speed® (#103369) üzenetére


Mangosztán
csendes tag

Monitorból VA/IPS paneles 144Hz monitor van kinézve.
Minőségre hajtok, hiszen ezen át látok mindent :)
Számomra ennek a minősége fontosabb mint a VGA-nak.

(#103368) kolopele : Köszönöm a válaszodat.

[ Szerkesztve ]

(#103372) Mangosztán válasza gbors (#103370) üzenetére


Mangosztán
csendes tag

Tisztában vagyok vele hogy a jelenlegi árukért csodát ne várjak. Nyilván én is mint sokan mások szeretnék ha minden játék max beállításokon flottúl menne, de belelóg a bilibe a kezem:)
A 1060 63.000 míg az 570 70.000 lenne.
Pont ezért nehéz is a döntésem, mert az 570-nek ahogy néztem picivel rosszabb a teljesítménye azonban a több VRAM talán 2-3 évig jobban kiszolgálja a kártyát.

[ Szerkesztve ]

(#103373) gbors válasza Mangosztán (#103372) üzenetére


gbors
nagyúr

A legtöbb játékban tök egyforma a két kártya (3-4% ide vagy oda édesmindegy), viszont van pár játék, ahol az 1060 markánsan gyorsabb (hirtelen a GTA V-öt, Project Cars-t látom), ill. a DOOM esetében (meg idővel majd a Wolf 2-ben is) ez fordítva van. Az egyszer fontos kérdés, hogy ezek a játékok mennyire érdekelnek.

A "jobban kiszolgálás" annyit fog jelenteni, amennyit lejjebb írtam - az 1060 3GB-n egyre több esetben egy kategóriával lejjebb kell venned a textúrák minőségét.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#103374) kolopele válasza Mangosztán (#103371) üzenetére


kolopele
nagyúr

Nincs mit. Egy 144HZ - es monitorhoz viszont kellene egy 1070-1080 hogy ki is tudd használni. Egy 1060 jó ha very high - on hozza a 60-70 fps - t stabilan.

(#103375) Mangosztán válasza gbors (#103373) üzenetére


Mangosztán
csendes tag

Gyakrolatilag minden evő vagyok fontossági sorrendben : FPS/RPG/MMO/RTS.
A példaként felhozott DOOM pont jó megközelítés volt. :)
Ha jól értem akkor az 570-l jobban járhatok, hiszen "magasabb" beállításokra alkalmasabb lehet.
Az a pár FPS ide vagy oda...A két kártya már alapból 2xszer gyorsabb mint a jelenlegi.
Ja igen... elsősorban újonnan venném őket olyan 70.000-ig.
Vagy megerőltetem magamat és 80.000-ért használtan egy 1060 6 GB garival (mondjuk ez elveim ellen lenne )
Persze utóbbi mondat csak hangos elmélkedés volt, hiszen az elején kijelentettem hogy a kettő között variálok és tudom hogy épeszű ember szerint nem kérdés hogy 10.000-l többért vegyek kártyát :)

[ Szerkesztve ]

(#103376) Raymond válasza Mangosztán (#103371) üzenetére


Raymond
félisten

A kinezett kartyakkal a 144Hz nem fontos mert nem tudod igazan kihasznalni, talan alacsony beallitasok mellett jatektol fuggoen. Ha a 1070 mar draga akkor egy hasznalt 980Ti meg jo lenne oda, de akkor is mar 90-110e Ft korul jarsz. Ez a 1060 3GB arahoz kepest sok, de mondjuk az RX 570 araitol (80-90e) nincs mar olyan messze es a hasonlo teljesitmenyu 1070-tol meg boven olcsobb.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#103377) Mangosztán válasza kolopele (#103374) üzenetére


Mangosztán
csendes tag

Az a gond hogy az túl sok lenne az ára , a keretbe beleférne, de most cserélem le a gépemet ( folyamatban ) és ki tudja mit kell még vennem bele.

(#103378) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

Egy régi, i7-2600K-s gépben cserélnénk le a GTX 580-at valami újra.
A GTX 1060-ast néztem ki. Két kérdésem lenne:

- megéri-e ár/teljesítményben a 6GB-s változat, ha nagyon hosszú távra, de csak FullHD-re tervezünk?
- van-e valami best buy, honnan, és melyik gyártó megoldását érdemes beszerezni? Nincs extra igény, csak legyen egy jól összerakott 1060-as, korrekt áron.

(csak bolti jöhet szóba, 3 év gari előny lenne)

[ Szerkesztve ]

(#103379) Mangosztán válasza Raymond (#103376) üzenetére


Mangosztán
csendes tag

Huh , kezd bonyolódni :)
Jó akkor a legalapvetőbb infót leírom, amit már az elején le kellett volna írnom, hogy mennyit szánok rá :)
A nagyon-nagyon max 100.000!!!, de az elképzelésemnek és a gépre szánt kalkulációm szerint ez az összeg inkább 70.000.
A helyzet hogy egy 500 W-s tápom van, ami már kevés a 1070-hez.
Az eredetileg kiszemelt két kártya az egyéb perifériákkal együtt még bőven bele kell hogy férjen a jelenlegi teljesítménybe.( 85+ -s a táp ).

[ Szerkesztve ]

(#103380) Raymond válasza Mangosztán (#103379) üzenetére


Raymond
félisten

Nem gond a kiszemelt kartyak se, csak a 144Hz akkor max mutatoba lesz addig amig nem lesz valamikor egy jobb kartya. Az 500W tap egyebkent boven eleg egy 1070-hez, alapon durva tulhajtas es tulfeszeles nelkul kb. 150W kell neki, ha jobban megnyomod valami custom kartyan akkor megutheti a 200W-t, de ehhez mar kell rajta tekerni rendesen es itt mar tenyleg az ertelmetlen regiokban jarsz (plusz fesz es plusz 30W hogy 20-30Mhz-el tobbet kapj 2100Mhz kornyeken).

Szoval jo lesz szerintem az RX570 is, csak akkor monitor vasarlaskor vedd figyelembe azt hogy a 144hz ne legyen igazan mervado vagy ha igen akkor az egy per pillanat nem sokat hozo es inkabb jovobe valo invesztalas.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#103381) Mangosztán válasza Raymond (#103380) üzenetére


Mangosztán
csendes tag

:R
És az RX 580 gondolom dettó ugyanez ugye ?

(#103382) Raymond válasza Mangosztán (#103381) üzenetére


Raymond
félisten

Az az ara miatt teljesen ertelmetlen, mert abbol mar azert a 8GB lenne ertelmes annyiert meg kapsz garis szinte uj 1070-et apron es az ujak arai sincsenek mar messze. Viszont mindharom messze a megcelzott 70e folott van :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#103383) Speed® válasza Mangosztán (#103379) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ezt és ezt és ezt és ezt ideteszem..csak keresni kell.

(#103384) Mangosztán válasza Speed® (#103383) üzenetére


Mangosztán
csendes tag

:R

(#103385) giornalista válasza Mangosztán (#103384) üzenetére


giornalista
senior tag

annyit finomítanék a korábbi hsz-eken, hogy egyáltalán nem mutatóba lesz 144 Hz-es monitorod. (freesync/g-sync egyébként van rajta?)

ha már 90-100 FPS-t kihozol a kártyádból, ég és föld lesz a játékélmény a 60 Hz-es monitorhoz képest.

én épp most vettem egy RX 580-at 80 ezerért újonnan, 144 Hz-es freesync monitorhoz. anno az RX 470-nel sem volt különösebb gondom :) nyilván nem full ultra beállításokon, de a jól optimalizált játékokból azért elő lehet csalogatni a magas fps-t.

(#103386) Mangosztán válasza giornalista (#103385) üzenetére


Mangosztán
csendes tag

FreeSync lenne, emiatt is az AMD felé húz a szívem.
580-at ha nem vagyok indiszkrét hol vetted?

[ Szerkesztve ]

(#103387) ladanyi


ladanyi
tag

Egy kicsit elvesztettem a fonalat a tesztek nézegetésénél. Most játékra akkor az újabb rx560 vagy a régebbi rx460 két GB-s kártyája a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#103388) Mangosztán


Mangosztán
csendes tag

Apropó egy fontos kérdés !!
Nálam a gép nagy ritkán 24/7-ben is megy , kisebb megszakításokkal és ahogy nézem az AMD-nek viszonylag nagy a TDP-e, ez ezzel kapcsolatban esetleg ?

(#103389) Shkiz0 válasza Mangosztán (#103388) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nekem igaz még R9 380 van, és így néz ki az "idle" állapot:

Ez a teljes gép fogyasztása, kivéve a monitort.
Kiindulási alapnak jó lehet.
Ez még ugye egy régebbi kártya, amit te néztél annak valamelyest jobb az energiagazdálkodása.
Az alábbi hardverek mellett kaptam a fenti értékeket:

I5-6600K@4600 1.25V
R9 380@1090/1600 +20% def.voltage
1db hdd
1db m2 ssd
pár darab venti.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#103390) Domonkos


Domonkos
Ármester

Sziasztok!

Egy ideje mar fontolgatom, hogy az otthoni asztali PC-met amennyire csak lehet el kellene nemitsam.
A mostani konfiguracio:
mb: msi 790fx-gd70
ps: lcpower lc6600
cpu: amd phenom II 1090t
ram: valami random 2*4GB 1333MHz
vga: 2*vtx radeon hd6850 x edition
os: freebsd

Ez a gep eveken keresztul nagyon szepen hajtott 6db fullhd monitort (melyek atalakitokkal vga es dvi csatlakozokrol mentek). Semmi eroforrasigenyes feladata nem volt, csak vinnie kellett par terminalemulatort, megjeleniteni pdf-eket, ritkan pedig egy bongeszot es openarenat futtatnia. Tenyleg semmi komoly.
Viszont nem olyan reg az egyik videokartyanak elszallt :F a hutese, de ahelyett hogy egyaltalan nem indulna, epp fullra porgeti a ventijet. Teljesen mindegy hogy kap-e terhelest, hogy milyen homersekletu stb. Probaltam osszevarialni a 2 kartyat, kipucolni, ujrapasztazni, de semmi eredmennyel. Ez most egy kicsit megsurgeti a cserejet. Biztos vagyok benne hogy javithato a dolog, de nekem sem energiam se annyi idom nincs, hogy ezt magam megtegyem.

Szoval a szituacio a kovetkezo:
Mivel a gep feladatkore nem fog megvaltozni, igy nem akarok jobb/erosebb/szebb dolgokat bele, csak csondelebbeket. Igy arra gondoltam, hogy lecserelem a videokartyakat, a hazat (hogy passziv hutesu kartyakkal se legyen gond) es a tapot is.
Annyi megszoritas meg lenne, hogy az adott tipushoz mindenkepp letezzen open-source driver freebsd-n.
Ahogy latom ez nagyjabol 2-re redukalja a valasztasi lehetosegeimet:
hd6450 vs hd5450. (hd6670 sajnos nem jatszik, mert mindenkepp szuksegem lenne 1-1 vga es dvi csatira per kartya.) Melyikkel jarnek jobban a ketto kozul? Arban nem sokkal ternek el.
Arra gondoltam hogy a fent emlitett modellek egyikebol beszerzek 3 darabot (az egyik egy pci-e 8x slotba menne...) es azokrol hajtanam meg a monitorokat. Eletkepes otlet?
Milyen haz es tap lenne alkalmas hozza? (majd atlinkelek a tobbi topicbol)

Valaszokat elore is koszonom!

[ Szerkesztve ]

Gender of electrical connectors is defined by the pins.

(#103391) Csupingo válasza ladanyi (#103387) üzenetére


Csupingo
veterán

Szerintem csak kicsit gyorsabb az 560. Ha olcsóbb a 460, akkor akár érdemes lehet azt venni.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#103392) matyifej


matyifej
tag

Sziasztok!

3 hónapja vettem egy full új konfigot.

Ryzen 5 1600
Asus 1060 6gb OC
Gskill 2x8 gb RAM

Benq GW2765HT monitor lett végül a választás.

Most utólag azon gondolkodom, hogy megérné-e esetleg eladnom a VGA-t és váltani egy 1070-re.
Szerintetek érdemes lenne?

(#103393) modecom1994


modecom1994
tag

Hali

MSI GEFORCE GTX 1060 AERO ITX 3G OC 60e-ft ért?! jó vétel lenne? 2év garival. :R

A bizalom jó dolog. Az ellenőrzés még jobb.

(#103394) KGyST


KGyST
csendes tag

Sziasztok, a következő a hasfájásom.
Természetesen nagyon olcsón akarok nagyon jót venni, nem használtan.

Miután rejtélyes körülmények között bereccsent az alaplapi videokártya*, szükségem lesz egy újra, ami a következőket tudja:

A legfontosabb, hogy két monitort kell, kezeljen, egy 1920×1280 pixelest (DVI+VGA) és egy 3840×2160 (VGA, HDMI, display port; Philips BDM4350UC).

Az alaplap Gigabyte GA-78LMT-USB3, 1×PCI-E 16×, 1×PCI-E 1×, Athlon II x2 270 procival (tervbe van véve a nyolcmagosra bővítés). A táp Thermaltake Hamburg 530W. A mobo slotjaiban nincs kártya, minden alaplapra integrált.

A tipikus felhasználás CAD (ArchiCAD és Blender), esetleg neurális hálózatra is fel lesz használva, a videokártyát azok is szeretik használni. A Blender jobban szereti a CUDA 2.0-t, mint az OpenCL-t, ez alapján az nVidia a preferált gyártó. (A tervezőprogramoktól nem kell hanyatt esni, sokkal kevesebb poligont dolgozok fel bennük, mint a leggagyibb játék). (PS a CUDA 2.0 must-have, annál korábbi verziót a Blender nem támogat.)

Ezen paramétereken belül kb. a legolcsóbbat szeretném venni, tényleg a tizenezer forintos kategóriában.

Kérdések:
Van pl. egy ilyen versenyző:
MSI GeForce GT 710 2GB GDDR3 64bit PCIe (GT 710 2GD3H LP)
ez pro forma mindent tud, a legnagyobb felbontása 4096×2160 pixel, van rajta egy HDMI kimenet és egy DVI is. Ez ténylegesen meg tud hajtani két monitort (a kicsit DVI-n, a nagyot HDMI-n keresztül)? Mondom, azt nem tekinteném katasztrófának, ha archicad-ezés közben szaggatna (nem fog), viszont ha nem kezeli a két monitort, az felbosszantana.

***Kicsivel*** drágábban kapnék sokkal jobbat is? Vegyek 4GB-osat stb?

A logikám egyébként az, hogy ha hirtelen nagyon sokat és nagyot kellene renderelnem/számolnom, akkor, és csak akkor vennék komoly kártyát, ennek az esélye nem túl nagy, és akkor bukom 15 ropit (de lesz egy nem használt kártyám, ebből még soha nem volt baj).

Nagy fasz vagyok? Százezerért kellene kártyát vennem?

PS még egy: ezek a kevésbé ismert gyártók (Inno3D, Zatec, Gainward, Palit stb) mennyire gázosak, probléma-e ilyet venni?

*Szóval a cucc úgy reccsent be, hogy csütörtök este átlag használat közben egyszer csak felbontást váltott a monitor és azóta a max. felbontása a 1280×768. A videokártya egy alaplapra integrált cucc, elvben ősöreg Radeon 3000 chipsettel (tenném hozzá, hogy tavaly vettem és Win 10 alatt 15 hónapja használtam problémamentesen).
Felmerült, hogy valamilyen automatikus Windows-frissítés kiütötte az egyébként ősöreg és nem feltétlenül támogatott chipset driverét. Az eszközkezelőn a Radeon 3000-hez ez az infó tartozik: Nincs illesztőprogram telepítve az eszközhöz, az illesztőprogram szállítója: AMD, verzió 22.19.128.0. Pár órán át próbálkoztam, se előre, se hátra.
A kérdéses időponban a rendszer naplózott valamilyen driver telepítést, de nem vagyok benne biztos, hogy az egy automatikus reinstall volt vagy már én próbálkoztam a driver újratelepítésével, a kettő között volt mondjuk, 10 perc diffi.

Ha valakinek erre van tippje, azt is szívesen veszem.

[ Szerkesztve ]

(#103395) Raymond válasza KGyST (#103394) üzenetére


Raymond
félisten

GT 1030 olyan 21-24e Ft-ert. Van beloluk egy milio valtozat kulonbozo hutessel (aktiv vagy passziv mert csak 30W a kartya) es kimenet kombinaciokkal. Itt egy lista azokrol amiken van DVI: [link] Azeken mindegyiken van aztan HDMI vagy DP is, keresd meg ami tetszik es jo aron van valamelyik magyar eladonal: [link]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#103396) --ka válasza KGyST (#103394) üzenetére


--ka
senior tag

A Zatec elég ismeretlen, olyat ne vegyél! :D
A Zotac jó - valójában egy GT 1030-as esetén mind vállalható; ár/garancia/hűtés/kimenetek függvényében válaszd a Neked megfelelőt nyugodtan.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#103397) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Sziasztok
AMD Phenom II X6 1075T mellé mi a max. vga ami megvehető?
Jelenleg GTX 950 van.
Van értelme a 1060 3gb vagy akár 6gb-os verziójának?
A szokásos kérdés "kihajcsae"? :D

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#103398) Csupingo válasza KGyST (#103394) üzenetére


Csupingo
veterán

Van, akinek ezzel még sikerült életre kelteni az alaplapi igp-t: " Egy 2015.01.13-as driver oldotta meg a gondomat. (8.970.100.9001) "

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#103399) Pécsi gyerek válasza KGyST (#103394) üzenetére


Pécsi gyerek
addikt

Kártyát már ajánlottak,de én benéznék a helyedben a win 10 topikba is.(pl automatikus driverfrissítés tiltás stb)

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#103400) #31600896


#31600896
törölt tag

Hello. Egy Pentium G4600-as mellé milyen kártyát érdemes max rakni? 1050Ti-re gondoltam, de ha egy 1060-nal több fps-em lesz a játékokban, akkor arra gyűjtök.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Milyen videókártyát? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.