Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) biega


biega
aktív tag

Sziasztok!

Van egy remek, ám rosszul szellőző házam:), be szeretnék építeni egy ventit a házba (a proci fölé), amelyik kifújná a meleg levegőt a házból.
Melyik típust vegyem meg, fontos szempont, hogy halk legyen.

Ui: most cseréltem a tápom (Codegen) egy Coolinkre, rögtön 5 fokot emelkedett is a proci hőmérséklete:(

(#2) Deniella válasza biega (#1) üzenetére


Deniella
csendes tag

Hát én előbb ezt elolvasnám

[L]http://prohardver.hu/rios2_uzenetek.php?from=10295[/L]

ha még lenne kérdésed segitünk:)

Oly sok háborúban csitult már el az értelem, hogy nekem nem kell már más csak szex és szerelem... Michael B. Dangerion Winchester

(#3) biega válasza Deniella (#2) üzenetére


biega
aktív tag

köszi, pedig kerestem előtte:)

(#4) Deniella válasza biega (#3) üzenetére


Deniella
csendes tag

szívesen én is innen meritettem az ötletet:)

bejött,mert most a 2100+ procim max 41°C-os

Oly sok háborúban csitult már el az értelem, hogy nekem nem kell már más csak szex és szerelem... Michael B. Dangerion Winchester

(#5) biega válasza Deniella (#4) üzenetére


biega
aktív tag

Nekem meg 60:(, pedig korabban 53-55 volt.

(#6) Ser Róbert


Ser Róbert
csendes tag

Elképeztő manapság hogy felmelegszenek a cuccok:(. Egyszer lepattant a kapocs a proci hűtőmről(még szerencse éppen a bioszban voltam:o)2 perc alatt 103-ra melegedett, így gyorsan ki tudtam kapcsolni. Régen ez nem így volt

(#7) PeliScan válasza Ser Róbert (#6) üzenetére


PeliScan
addikt

A régi szép idők..? :))
Vissszatérhetsz a 486DXhez, ki akadályoz..? ;]

(#8) biega válasza Deniella (#2) üzenetére


biega
aktív tag

Elolvastam az egészet és tanulságos volt, viszont konkrét választ nem kaptam a kérdésemre, milyen ventit javasoltok beépíteni a gép hátlapjába, hogy elszívja a procitól a meleg levegőt.
Fontos, hogy halk legyen:)

(#9) MaUser válasza biega (#8) üzenetére


MaUser
addikt

Ha halk kell akkor csak csúszócsapágyas alacsony fordulaton, de ez nem sokat ér.
Nekem egy Enermax szabályozható van a legkisebb fordulaton, de ez meg így is hangos. Igazán jó megoldás sajnos csak sok 6v-on járatott ventillátor.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10) PeliScan válasza biega (#8) üzenetére


PeliScan
addikt

Igazat szólt MaUser barátunk; nekem két Coolermaster csúszócsapágyas venti van benn, halkak, bár alig pörögnek 1200t. :))

(#11) J.J. András válasza PeliScan (#10) üzenetére


J.J. András
őstag

na, én hülye vagyok!
akkor most hogy álljon a 8 cm-es venti ??
a táp alatt van közvetlenül, egymagasságban a ház belsejében lévő CPU hűtővel!
szóval?-a 8 cm-es fújja befelé, vagy szívja kifelé a levegőt inkább??
köszi,csocs

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#12) MaUser válasza J.J. András (#11) üzenetére


MaUser
addikt

Ha van a ház elején egy venti akkor az fújja a hátul lévő pedig szívja.
Ha a ház tetejére raksz, akkor az is szívjon.
Ha csak a ház hátulján van, akkor vegyél előre is egyet (csúszócsaoágyas elég és olcsó) és aplikáld.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#13) Protoss


Protoss
senior tag

Hali!

Esetleg ''ház bontás'', szóval ha levehető a felső burkolat azt lecseréleheted ''likakocsra'' (izlésed szerint:D

Üdv

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#14) Protoss válasza Protoss (#13) üzenetére


Protoss
senior tag

Még korán van:D

''likakocsra''=''likacsosra''

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#15) andorpapa


andorpapa
őstag

Ha halk ventit akarsz, akkor azzal azért érdemes számolni, hogy alacsonyabb légszállítást kapsz. Szóval érdemes gyárilag potméterrel szállított cuccot venni, ilyet árul a Cooler Master, az Enermax, a Thermaltake és még pár cég. Ezeket érdemes kipróbálni, alacsony fordulatszámon tényleg halk mindegyik. A proci fölül pedig kifelé lökje a venti a levegőt, ki a gépházon kívülre.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#16) J.J. András válasza andorpapa (#15) üzenetére


J.J. András
őstag

azt szertném megkérdezni , hogy a táp-ventije is szívja kifelé a levegőt a házból, de az is a procihűtő fölött van picivel, szóval az nem elégséges?
a 8 cmes hűtő is szívja kifelé a levegőt,ami közvetlenül a táp alatt van?!
köszi, csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#17) J.J. András válasza J.J. András (#16) üzenetére


J.J. András
őstag

és amúgy merre fújnak általában a CPU ventik ??
bele fújják a levegőt a hűtőborda közé, vagy onnét szívják ki???
hozzánemértő kérdés, de most kezdek bele a ''szakmába'' még csak! :)
ksözi előre is a türelmes válaszokat!
csocs

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#18) andorpapa


andorpapa
őstag

Minden kifelé fújja levegőt a gépház hátuljánál! Ez így helyes, így szokták csinálni. A CPU coolerek pedig a legtöbb esetben a bordák közé fújják a levegőt, nagyon kevés kivétel van, mivel az speciális kialakítást igényel (lásd Alpha PAL8045 vagy a ''kéményes'' Coolink). Amúgy meg kérdezz nyugodtan, azért vagyunk itt!

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#19) J.J. András válasza andorpapa (#18) üzenetére


J.J. András
őstag

ok,köszi !
akkor igazából nem értem, mert hogy:
-valószínűnek tartom, hogy Coollink vagy milyen venti van a CPUmon,mindjárt megnézem ha megáll, ez is bordák közé tolhatja a levegőt,mert a CPU venti fölé téve a kezemet, nem érzek semmit
-ha a 8cm házventim kiszívja a levegőt előle,akkor mit fog a CPUventi bepréselni a hűtőbordák közé?

amúgy röviden és remélem érthetően ezen aggályaimat szeretném megosztani hűtésben jártas emberkékkel!
csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#20) J.J. András


J.J. András
őstag

Andorpapa ??? mit szólsz a fenti kérdésemhez ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#21) andorpapa válasza J.J. András (#19) üzenetére


andorpapa
őstag

Hidd el, jól van ez kitalálva. Elvégre honnét érkezik a levegő? A gépház elejéből. A CPU coolere és a beépített 8 centis venti is ezt szívja. Az már más kérdés, hogy a 8 centis a házból kifelé, a CPU cooler ventije pedig az alaplap irányába vinné tovább, tehát 90 fokos eltérés van a két légirány között, de a lényeg az, hogy jut elég a CPU coolernek, és a bordák közül kiszabaduló meleg levegő is távozni tud a 8 centis ventinek köszönhetően.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#22) J.J. András válasza andorpapa (#21) üzenetére


J.J. András
őstag

köszi Andropapa a helyreigazítást!
csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#23) Stately


Stately
csendes tag

Sziasztok, nekem is lenne egy kérdésem:
Melyik halkabb venti, a csúszócsapágyas, vagy a golyós, esetleg dupla golyós.
A csúszócsapágyast hívják angolul sleeve-nek?

Tom

(#24) ogabo válasza Stately (#23) üzenetére


ogabo
csendes tag

hi!

a csúszócsapágyas (sleeve bearing) a halkabb általában, de ez abszolút függ a fordulatszámtól és a lapátok alakjától, a venti elé-, mögé eső esetleges rácstól, szóval mindentől, ami örvényt kelthet. remélem érthető voltam :)

üdv, ogabo

(#25) Stately


Stately
csendes tag

OK, köszi.
Természetesen azonos típusoknál kérdezem, pl. Coolermaster DAF-B82 és DAF-S82

Tom

(#26) ogabo válasza Stately (#25) üzenetére


ogabo
csendes tag

hi!

azonos típusoknál/kiépítéseknél nem jellemző a zajszintkülönbség, hacsak nem azért, mert különböző a fordulatszám. ugyanis a golyóscsapágynak kisebb a gördülési ellenállása, mint a csúszónak, így a golyós ''könnyebben megy'', mint a csúszó, 'oszt ennek köszönhetően tapasztalataim szerint azonos felvett teljesítmény esetén fordulatszáma kicsit magasabb lehet/lesz.

ogabo

(#27) HEBI válasza ogabo (#24) üzenetére


HEBI
senior tag

Ezért vágatam és vágattam ki minden ventilátor mögül a takaró lemezeket és raktam oda sima rácsot, anno. Így tényleg csak a lapátok hangját lehetett hallani. Amúgy nekem a prociról levegőt elszívni egy 5 cm-es sunon venti volt ott, a magasabb fajta, pörgött rendesen, de sok hangja nem volt, a levegőt meg tolta ki rendesen.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#28) twollah válasza HEBI (#27) üzenetére


twollah
nagyúr

Nekem egy Coolink 80mmes fordulatszám szabályzós venti szívja ki a CPU mellől a meleg levegőt.
Nem is halk, nem is hangos nekem pont megfelel a hangja, és a teljesítménye sem rossz.

(#29) ogabo válasza twollah (#28) üzenetére


ogabo
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Nekem nagytornyom van, persze kivágott ventihelyekkel, abban 4 db 8cm-es venti szellőztet elölről és oldalról hátrafele, plusz proc-, plusz tápventi. a ház ventijei 7V-ról járnak. így alapfeszen amd1800xp @ 1700MHz 42°C idle, 54 full throttle egy Titan D5TB-vel most. télen meg 36-48°C volt. betonstabil, úgyhogy (egyelőre) elégedett vagyok vele... :P

(#30) ogabo


ogabo
csendes tag

asszem kicsit kezdünk OFFulni. sorry

(#31) Stately


Stately
csendes tag

Azért nekem még lenne egy kérdésem:

Azon gondolkodom, hogy kicserélném az Azona tápom ventijét.
Kinéztem egy CoolerMaster DAF-B82 nevû ventit, ami hôérzékelôs, meg olyan csatival van szerelve, ami alaplapra köthetô (3 tûs), asszem 12V.
Csinálhatom úgy, hogy ez a venti a tápot az alaplapról kapja? Vagy nagy marhaságot kérdeztem?
A lényeg az, hogy Asus P4PE alaplapon van egy Power Fan konnektor, ami 12V-t ad, fogalmam sincs, hogy a tápventinek mennyi kell, csak így ''okoskodtam''

Elôre is köszike

Tom

(#32) Zoo Lee KA válasza Stately (#31) üzenetére


Zoo Lee KA
csendes tag

Persze hogy rákötheted a lapra.
És a tápventinek 12V kell. de rákötheted a táp 12Voltjára is ,
csak így nem tudod hányat pörög a ventid.

(#33) kovacsson


kovacsson
tag

no, én is feltennék egy kérdést:
teljesen csöndes gépet szeretnék. celeron900-am van, amit szükség esetén downclockolnék 600-ra (játszani nem szoktam, munkára kell, arra meg bőven elég a 600).

a procin most egy gyári Intel P3 hűtő van, amit pont a hatalmas bordázat miatt választottam. szintén van egy 8cm-es hűtőm, amit átkötöttem, hogy ne 12V-tal, hanem 5V-tal menjen, így gyakorlatilag nincs hangja. ezt viszont nem tudom, hogy hová lenne érdemes betenni - az eddig olvasottak alapján a táp környékére, hogy kifújja a meleg levegőt - jól gondolom?

sajnos most (a nagy venti nélkül) nem működik a dolog, leszereltem a hűtőventit, de a borda nagyon meleg lett (proci 60 C körül). ha föléraktam valahogy (lefektettem a házat és egyszerűen rátetttem a bordára) a 8 centis ventit, akkor viszont lement 40 C köré. csak nem tudom, hogy hogyan tudom megcsinálni normálisan.

(#34) =l@m@=


=l@m@=
csendes tag

Hali! Én ezt úgy oldottam +, hogy a procihűtő fölé beraktam egy 8cm ventit 12V vezérleve ami a házba befújja a levegőt, és a ház oldalába gyárilag beépíthető venti helyre beraktam egy színtén 8centis ventit ami 12V megy és kifelé fújja a levegőt!!! Cool mer a levegő pont az egerészes kezemre megy!! Így az Athlon magos AMD 1,7GHz Xp alapon megy 47C˚, Hajtva 55C˚!!!!!! :DD

Wake UP Neo! The Matrix has you!! <- Ez meg mi, ezt ki írta ide mert én nem az biztos!!!!!

(#35) kovacsson válasza =l@m@= (#34) üzenetére


kovacsson
tag

gondolom ezen nálam nem hasznos, hogy fekvőtápom van, tehát a táp a proci felett van... :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.