Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#9) simonzé válasza KMan (#7) üzenetére


simonzé
addikt

Szal az USB nagyon fontos.Ez a szkennelés sebessége miatt fontos
A színmélység minimum 24, de inkább 32 bites legyen. Ez szabja meg, hogy mennyire lehetnek pontosak a színek (sosem lesznek tökéletesek, de törekedni kell rá.)
A HP gagyi programja sajnos nem leváltható. A beszkennelt kép minősége nem rossz, de a keretprogram, amely a szkenner vezérlését végzi nagyon nehezen használható. Itt előttem egy HP5400C típusú scanner van. A keretprogramja mindenkppen fekete-fehérben akar szkennelni, 300 DPI-vel valami gyalázatos minőségben. Nem képes megjegyezni, hogy nekem 120DPI-s beállítás es 32 bites színmélység kell. Nem én vagyok hülye, senkinek sem megy jól. A képminősége jó, de a használhatósága a 0-hoz közelít. Olyan, mintha a Ferraridnak csak két hengere menne. Sajna ezt a progit nem lehet mással kiváltani, minden scanner használatához kell ilyen, a gyártó adja. Ki jobbat, ki rosszabbat. A képet már abban az alkalmazásban jeleníti meg, amit kiválasztasz.
Canon scannert még nem próbáltam, de az eddigi Canon cuccaim alapján nem lehet rossz. De belefér 20e Ft-ba?

Szerintem választás előtt olvassatok teszteket. A PCWorld (vagy a Chip) rendszeresen tesztel szkennereket. Érdemes beülni egy könyvtárba, átböngészni őket.

Elfogultásgnak tűnhet, de én Musteket nem vennék még egyszer. A Mustek olcsó cuccot gyárt,és nem minőségit. Tőlem két esélyt kapott, nem élt vele. :((
Nekem ár/érték arányban a mostani Genius ColorPage Vivid III-as jött be legjobban. Sokat mostanában már nem szkennelek, de ha kell, ezzel számomra tökéletes minőségben lehet dolgozni.

Ha valakit érdekel, talán el is adnám a cuccot. Alig használtan (1 évesen) tartozékaival mondjuk 15-ért.:F

I don't fit in. I fit out.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.