Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LOTR


LOTR
addikt

Hi!
egyik ismerősöm vett a mostani gépébe egy agps gf 6600-at, de közben gépfejlesztésre adta a fejét
754-es 3000+ sempron menne bele
de mibe menjen?
na ehhez adjatok tippeket légyszi
köszi!

One Ring to rule them all

(#2) bozont válasza LOTR (#1) üzenetére


bozont
veterán

asus k8n-e deluxe,ez a legjobb

(#3) nemtommi


nemtommi
senior tag

DFI Lanparty UT NF3 250Gb

(#4) MyKonzerv


MyKonzerv
senior tag

Abit KV8 Pro

Halott indul hozzád, Uram, lelkét ezer kínba taszítsd! Könnyel terhes jajsiráma megváltja majd bűneimet.

(#5) pini1020 válasza nemtommi (#3) üzenetére


pini1020
tag

DFI a legjobb

Life's a piece of shit, when u look at it, life's a laugh and death's a joke, it's true. U will see it's all a show.

(#6) LOTR válasza bozont (#2) üzenetére


LOTR
addikt

árban kb ilyenre gondoltam

dfi az már sok
abitot meg nem találok eladót ph-n

tehát akkor az asusnak végülis egy jó lapja az?, mert olvastam, hogy vmilyen asus ... X (nem tudom a pontos típust) nem túl jó
köszi válaszokat

One Ring to rule them all

(#7) erdey_a


erdey_a
őstag

Asrock K8 upgrade lapok (tuninghoz Nforszos)
és megoldott a 939-re váltás is :)

Ja igen...és ismerőst 3000+ -os Sempronról lebeszélni!!! Vagy 2800, vagy 3100.

[Szerkesztve]

Vérboci

(#10) nemtommi


nemtommi
senior tag

[Hozzászólások a felhasználó kérésére törölve. - peterkeT]

(#11) Whaskes válasza LOTR (#6) üzenetére


Whaskes
senior tag

Szia! Van eladó 754 es Gigabyte Alaplap. 14K ért. Gigabyte GA-K8NS Pro.

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#12) Móci


Móci
addikt

s754: ASUS K8N-E Deluxe a legjobb választás. Sok embert ismerek, akinek ilyen van, és mindenki tökéletesen elégedett vele. :D
s939: létezik itt is jó kis AGP-s lap, névszerint az ASUS A8V Deluxe. A tuningpotenciálját nem annyira nem ismerem, de ha fontos az agp, sztem ez éri meg a legjobban.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#13) Incognito


Incognito
senior tag

Én most cseréltem egy MSI K8N Neo2 Platinum Edition -re és teljesen jó. Sok extra van rajta az Asus A7N8X Deluxe után amibe egy 2500+ -os Sempron proci volt, ebbe egy 2800+ os A64 -es van (szerencsére ugyan olyan hangtalan). Végre 400 -on megy a memóriám, de overclock még nem volt.

Bocs ha totálsz@r a fogalmazás, de hulla vagyok...

[Szerkesztve]

(#14) tts válasza LOTR (#6) üzenetére


tts
addikt

ez is sok?

DFI nF4x Infinity 21.060,- nVida NF4X 754

(#15) L|zsidoboz válasza erdey_a (#7) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

miért jobb egy 2800+ mint egy 3000+? :U

Good to be good, but better to be lucky.

(#16) Csepy


Csepy
senior tag

Gigabyte K8NS (esetleg az pro)

Az alap 17k, az pro 23k.

[link]

Regards: Csepy
[kép]

Regards: Csepy

(#17) erdey_a válasza L|zsidoboz (#15) üzenetére


erdey_a
őstag

L2 Cache méret miatt...
Nem állítom, hogy jobb a 2800 a 3000-nél, de a 128kB cache-sel szerelt változatokat én kerülném. Szerintem az ma már karcsú.
2500, 2800, 3100 ezekben 256kB az L2 gyorsítótár mérete.
Tehát a 3100-at kéne venni 3000 helyett (azonos órajel, 2 x cache)

Vérboci

(#18) Whaskes válasza Whaskes (#11) üzenetére


Whaskes
senior tag

14K ért senki? :O

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#19) Vigneau válasza LOTR (#1) üzenetére


Vigneau
félisten

Jó választás lehet az ABIT NF8-as szériája is. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#20) Whaskes


Whaskes
senior tag

Befejezzétek! Ne rontsátok el a ''keletkező'' biznicemet ;] :D

|87 104 97 83 107 101 83| "Itt nincs rasszizmus, de igény lenne rá!" [muszály, egyenlőre, helység, szallag] Az ön bankkártyáját az ATM elnyelte, tájékoztassuk a Microsoftot a felmerülő problémáról?

(#21) LOTR válasza Whaskes (#20) üzenetére


LOTR
addikt

muahahaha :)

igazából ez nem az én döntésem, hogy milyen lap lesz
csak mondtam havernak, hogy ne vegyen semmit, de asrock vmi 333mhz-es lapja van még dual ddr sincs rajta-sajnos így muszáj
de haverja ért hozzá, ő ajánlotta az agp-s 6600 ot 28k ért :)
jó lehet, hogy akkor még nem volt tervben a teljes gépfelújítás, de akkor is, momndtam neki megkérdezhetett volna, és akkor normáis gépe lenne talán még kevesebb pénzért
na mindegy legalább egy normális lapot nézek neki

ja, és ha ajánlgattok, akkor legyen zsír új, garival -ilyeneket nyugodtan dögivel :D

One Ring to rule them all

(#22) LOTR válasza erdey_a (#7) üzenetére


LOTR
addikt

ez a lap egész jónak tűnik, árban is király
ebbe akkor a 939-es procikat is bele lehet rakni?
vagy hogyan?

One Ring to rule them all

(#23) erdey_a válasza LOTR (#22) üzenetére


erdey_a
őstag

Van az alaplapon egy spéci foglalat. Leginkább az AGP-re hasonlít, de nem az. Ebbe lehet vásárolni a későbbiekben processzor bővítő kártyát.
Már kapható a 939-es procit fogadó bővítmény, de később az M2-es procokhoz is adnak ki ilyen egységet. A 939-es ára úgy tudom (ha jól tudom) 7-8 ezer körül van.

Vérboci

(#24) csibor


csibor
őstag

Esetleg ECS 755 A-2[link]Kb 13XXXFt körül lehet kapni.

(#25) LOTR


LOTR
addikt

köszi válaszokat

One Ring to rule them all

(#26) Sanya válasza LOTR (#25) üzenetére


Sanya
nagyúr

vagy veszel egy 939-es asrock dual sata2-t, amiben van agp port, és pci-expressz is, csak abba 939-es proci kell. egy 3000+ venice mindenféle hókuszpók nélkül lazán eldöcög 3500+-ként.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#27) kribe


kribe
őstag

S754-ben én a DFI LanParty UT Nf3 250Gb-t ajánlom... nekem bevált.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#28) Illidan válasza kribe (#27) üzenetére


Illidan
tag

A DFI-vel csak az az egyetlen baj, hogy sajnos már nem nagyon lehet beszerezni. A kiskerarak.hu is csak egy találatot ad be :(

(#29) Balinov


Balinov
félisten

egy szavazat a Gigabyte K8NS-re

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#30) Calogero válasza LOTR (#1) üzenetére


Calogero
addikt

Én ezeket tudom ajánlani, azt hogy pontosan melyik kell az pénztárca függő.

MSI K8N Neo FSR (FSR V2-t kerüld)
MSI K8N Neo Platinum
Gigabyte K8NS
Gigabyte K8NS Pro
Asus K8N-E DLX


Nekem volt Gigabyte K8NS ,amit MSI K8N Neo FSR-re cseréltem.
Az ok (nálam) több ventit tudok csatlakoztatni rá, valamin 90 fokosan elfordított proci foglalat.

Mindkét lap jóbírta a tunningot,
MSI-n a kondikon van hűtő borda ezér nem melegszenek annyira mint a Gigán.
Gigabyte K8NS Pro-n hangos a chipset hűtő venti.

[link]

(#31) SystemRoot válasza erdey_a (#17) üzenetére


SystemRoot
őstag

A64 architektúránál a második szintű cache mérete alig számít. A gyakorlatban semmi különbség nem mutatható ki a 128kb al és 256kb al szerelt változatok között. De még az 512kb/1mb al szerelt változatoktól is nagyon gyenge a visszaesése a 128kLevel2 es procinak... íme egy link erről: [link]

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#32) SystemRoot válasza Calogero (#30) üzenetére


SystemRoot
őstag

''MSI-n a kondikon van hűtő borda ezér nem melegszenek annyira mint a Gigán''
gondolom itt a MOSFET-ekre gondolsz. Én kondenzátoron passzív hűtést még nem láttam... :DDD Szvsz nem sok pluszt ad az a passzív hűtés. Az esetek többségében úgyis kap aktívan levegőt a prociventiról. Meg itt A64 platformon én nem észleltem hogy annyira melegednének ezek a FET-ek... szal szerintem fölösleges.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#33) SystemRoot


SystemRoot
őstag

Egyébként csakhogy érdemi hozzászólást is írjak, én a Gigabyte GA K8NS -t ajánlanám.
Ezen passzív a chipset hűtés, bár ettől mondjuk melegszik is mint állat de nem okoz gondot. Továbbá itt nem spóroltak a MOSFEteken, mint ahogy azt a K8N/ -E Deluxe esetében látható! (ott van 3 kis fém felület ahol FET-eknek kéne csücsülniük...:()
Továbbá a múltkoriban egy barátomnak egy ilyen lapból raktam össze gépet és eléggé impresszív tuningot vitt a lap. 300as FSB minden erőlködés nélkül (a 2800+ os A64 CH 2.4GHz en ment alapfeszen...). 350en is ment, bár azt mondjuk már nem teszteltem annyira hosszasan hogy 100% ig stabilra mondjam. Tuning Opciókban is jobban el van látva ez a lap az Asustól. Szal szerintem vedd meg bátran! ;) (újonnan ~<15K)

Üdv: SystemRoot

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#34) L|zsidoboz válasza SystemRoot (#31) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Én is ezt a linket kerestem! :R

Good to be good, but better to be lucky.

(#35) klambi


klambi
addikt

ilyen alaplapot nem érdemes venni mert a 754 es is és az agp is leáldozóban van...!
Hacsaknem most már 10 évig tutira azt a gépet akarod használni.
inkább 939 mert pl azokat már tood bővíteni jó cuccokal és pci mert mért jobb és gyorsabb! :)) :DD

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#36) L|zsidoboz válasza klambi (#35) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

754-ben szerinted nincs PCI? :DDD
Sőt, van amiben még PCI-E is van!

Good to be good, but better to be lucky.

(#37) SystemRoot válasza klambi (#35) üzenetére


SystemRoot
őstag

Ha kijön az M2 (jövő év közepe) akkor már semmivel nem lesz hátrébb a S754 es a S939estől... Egyébként meg PCI-E van S754 en is. Szal ezen nem múlik. Bár sztem annyira nem kell erőltetni. AGP-n jelenleg elég jó karikat lehet venni egész olcsón, amik tuti kiszolgálnak még egy évet ha nem többet...

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#38) rollins válasza Csepy (#16) üzenetére


rollins
őstag

Még 1 szavazat a GA-K8NS -re :) Bár a mobilA64 cpu -k nem tudom hogy mennek -e bele (annak hűtése hogy?)

[Szerkesztve]

(#39) Okoska2


Okoska2
aktív tag

Sziasztok! Bocsi hogy ide irok de nem szerettem volna uj topicot nyitni. Hatha itt megkapom a valaszt. 754 es lapot szeretnek venni ami nforce chipes 4 memoria foglalata van es AGP-s. Kerestem mar sok helyen de nem jott ossze ez a felallas. Minden amit irtam kellene mert a regi lapom tonkrement. Az VIA chip-es volt de azt kihagynam inkabb Nforce. A vidkari az AGP-s es 4x512 ram-om van. Esetleg ha megy az 1giga plusz 2x512 valmelyik lapban az is jo akkor eleg a 3 memoria foglalat. De sajna eddig amit kiprobaltam mind lefagyott vagy be sem jott a win ebben a felallasban.
Elore is koszi!

Milyen operációs rendszert használsz? - Lidocaint és szikét.

(#40) kribe válasza Illidan (#28) üzenetére


kribe
őstag

A DFI-t már akkor is nagyon nehéz volt beszerezni amikor én vettem tavaly decemberben :D Vagy egy hónapig kerestem, de végül meglett és megérte... Az MSI K8N Neo Platinum az a lap amit vettem volna ha ilyet nem találok.

My soul was removed, to make room for all this sarcasm.

(#41) Illidan válasza SystemRoot (#33) üzenetére


Illidan
tag

És számít valamit, hogy 3-mal kevesebb van belőle? Stabilitás, stb.
Én most tervezek venni 754 alapú rendszert, de az alaplapok közül még nem tudtam egyértelműen eldönteni, hogy melyik legyen.
A cpu biztos, hogy Sempron 2800 lesz.
Eleinte biztos voltam benne, hogy Asus K8N lesz, de olvasgatva a fórumot elbizonytalanodtam.
A legfontosabb a stabilitás, de azért nem szeretném kihasználatlanul hagyni a processzorban rejlő tartalékokat sem. Az Asus-ról olvastam, hogy jó ha 250-es FSB-t el lehet érni, ehhez képest a Giga K8NS 300-as FSB-je ''nem rossz''. Mondjuk azt nem tudom, hogy ezt mennyire bírja stabilan, hosszú ideig.
A gép egy Foxconn házban lesz, amiben ugye 300W-os FSP táp van. Nem tudom, hogy ez mennyire szabna gátat a tuningnak :F

(#42) Illidan válasza Illidan (#41) üzenetére


Illidan
tag

Illetve a Sempron sem biztos, lehet inkább 2600-os lesz, mert a +128kb cache nem jelent jelentős teljesítménytöbbletet (árban viszont +2000) és ugye mindkettő 1600-on megy.

(#43) aXXon válasza LOTR (#21) üzenetére


aXXon
senior tag

amennyiben a 754es mellett dontessz, dualddr tovabbra sem lesz, ha belerokkan, akkor sem :U

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#44) Balinov válasza klambi (#35) üzenetére


Balinov
félisten

khmm..nem az volt a kérdés,milyet ne vegyünk,hanem hogy s754+AGP kombóból milyet vegyünk.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#45) Supr@


Supr@
senior tag

pl az enyimet érdemes megvenni:D dfi lap, lásd adataim:9 és olcsó is, 17k:) tts-nél 26k:) ja és még gari is van rá:)

(#46) Balinov válasza Supr@ (#45) üzenetére


Balinov
félisten

a pofám leszakad,hogy megint variálsz a gépeddel.abszintra gyűjtesz? :DD

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#47) SystemRoot válasza Illidan (#41) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát nekem volt Asus K8N E Deluxe lapom. A stabilitással nem volt semmi gond. Tuningnál nekem simán ment a 300as ''fsb''. Szal nem jársz azzal se rosszul. Mondjuk sztem azért tuningban jobb a Giga lapja, és tuningopciókban is gazdagabb. Nembeszélve arról hogy ottt nem irritál a 3 MOSFET hiánya... ami egyébként elméletileg csökkentheti a tuningpotenciált.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#48) SystemRoot válasza Illidan (#42) üzenetére


SystemRoot
őstag

Hát sztem jobban megéti a 2600+ os. Bár ha árban a difi jelentéktelen akkor tökmindegy. Amelyik jobban esik. :DDD

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#49) SystemRoot válasza aXXon (#43) üzenetére


SystemRoot
őstag

na és akkor mivan? lehet hogy Everest alatt nem fog olyan szép hosszú csíkot látni, de hogy teljesítményben semmivel sem lesz rövidebb az ecer biztos!

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#50) aXXon válasza SystemRoot (#49) üzenetére


aXXon
senior tag

olvasd el a hozzaszolast amire valaszoltam. abban irta a kollega, hogy azert kell a csere, mert a mostaniban meg dualcsennel sincsen. en csak erre reagaltam. mondjuk szereny velemenyem szerint azert az athlon64nel azert szamit valamennyit a dualddr (legalabbis lenyegesen tobbet, mint a k7es platformnal)

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.