Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#98151) Dr.NX válasza zzola (#98150) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Az Asus AiMeshben több router is szerepelhet és kábeles backhaullal tud működni.
A Tp-Link OneMesh megoldásánál a főegység (mesh router) és a node-ok között csak WiFi backhaul lehet, ethernet backhaul nem.
A főegység (mesh router) csak OneMesh-t támogató router lehet.
A node-ok viszont csak OneMesh-t támogató repeater-ek (WiFi-n) vagy egyfajta (TL-WPA8631P KIT) PowerLine (elektromos hálózaton).

Elfogadom a sütiket.

(#98152) Tompika777 válasza embe (#98149) üzenetére


Tompika777
senior tag

+Zzola
Az Asus mesh megoldása azért rugalmasabb,gyorsabb és stabilabb mint a TP-Link-é,mert az AiMesh-t tudó routerek között kábeles(stabilabb,gyorsabb,"környezetfüggetlen") kapcsolattal csatlakoztathatók egymáshoz,ellenben a TP-Link OneMesh rendszere csak OneMesh képes range extenderrel wifi kapcsolattal működik,ebből kifolyólag wifi backhaul-t használva,ami a sebességet is csökkenti.
Nekem az említett TP-Link AX55 routerem van,és mint router nálam teljesen megbízhatóan működik,két range extenderrel OneMesh-ben,de nekem a router hatótávján kívül biztosított OneMesh csak arra kell,hogy a telefon az udvaron vagy az emeleten se legyen wifi-n kívül,de se munkára se komolyabb dologra nem kell.Aki viszont stabil és nagyjából azonos sebességű hálózatot szeretne,és munkára vagy egyéb komolyabb dologra használná,annak az biztos,hogy az Asus megoldása a jobb,gyorsabb,stabilabb és rugalmasabb.

(#98153) zzola válasza Dr.NX (#98151) üzenetére


zzola
félisten

Értem, köszi. Bár az én lakásom be van kábelezve, de nekem nem hátrány a TP-Link féle megoldás.

(#98154) Gubek-Einste válasza embe (#98149) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AiMesh jobb mint a TP-Link megoldása?
Igen mivel csak egyetlen mesh rendszer van és minden támogatott eszköz a hálózat bármelyik pontján elhelyezhető vezetékes és vezeték nélküli kapcsolattal is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98155) zzola válasza Tompika777 (#98152) üzenetére


zzola
félisten

Értelek! Nekem van kábeles kapcsolat a work PC-hez, ezért nem olyan fontos a kábelezhetőség. Telefonnak meg elég a 300 mbit is...

(#98156) Gubek-Einste válasza zzola (#98153) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha be van kábelezve a lakás akkor inkább a Deco lenne az ajánlott, ott van kábeles kapcsolati lehetőség is, viszont csak másik Deco egységgel kompatibilis a rendszer.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98157) zzola válasza Gubek-Einste (#98156) üzenetére


zzola
félisten

A Deco mellé kell egy router, ugye?

(#98158) Gubek-Einste válasza zzola (#98157) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem féltetetlenül, az egyik egység tud router-ként is működni de ajánlottabb egy router-t tenni elé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98159) Alex91 válasza zzola (#98157) üzenetére


Alex91
félisten

Nem kell.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98160) zzola


zzola
félisten

Kösz srácok

(#98161) kpityu2 válasza Create. (#98145) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha nem tudsz kábelezni akkor legalább egy tri-band router kell a normális aimesh rendszerhez. Ebből a fajtából jelenleg ez a legolcsóbb ha jól tudom: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98162) Gubek-Einste válasza kpityu2 (#98161) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még a ROG Rapture GT-AX11000 ami dual 5 GHz-es wifi-vel rendelkezik 200k-ért, a ROG Rapture GT6 pedig nem kapható itthon (vagy legalábbis sehol sem jelzi a Google).
Az AXE-s amik "valódi" három sávos router-ek, van egy 2.4, egy 5 és egy 6 GHz-es rádiós egységük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#98163) Create. válasza kpityu2 (#98161) üzenetére


Create.
addikt

Nem kell aim mesh rendszer, csak annyi, hogy azt a 1,5métert ne kábelen kelljen összekapcsolni és nagyjából ki tudja hozni a maximumot a netemből a pc-n használva (mobilon, tableten nem lényeg ha ennél jóval kevesebb). Az egész lakás 43nm, a mostani router is teljesen lefedi jelerősségben, csak ezzel az ac routerrel 500Mbit/s körül jön a net. Torrent nem lényeg, csak itthonról dolgozok és néha drive-ról töltök le nagyobb fájlokat (pár gigásak), meg ha már az 1000-es neten fizetem, akkor ne az én eszközöm legyen a szűk keresztmetszet.

De ahogy fentebb írták, akkor inkább felé lövök a tuf ax3000-el. Értelmetlenül viszont nem költenék feleslegesen.

Multibit: igazad van, azt nem is néztem, hogy wan sebességben 1Gbit a max ott is.

[ Szerkesztve ]

(#98164) Graphics válasza Gubek-Einste (#98154) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Itt egy kérdés, a másik eszköznek is AiMesh képesnek kell lennie?

Példa adott egy AC66U B1 router, ehhez kellene plusz egy eszköz.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98165) Tompika777 válasza Graphics (#98164) üzenetére


Tompika777
senior tag

Egyértelmű,hogy AiMesh képes eszközök között lehet mesh rendszert létrehozni....Összekötni nyilván össze lehet mással is,de AiMesh akkor nem lesz.

(#98166) Graphics válasza Tompika777 (#98165) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, erre voltam kíváncsi, nekem nem volt teljesen egyértelmű az Asus kommunikációja, de akkor így keresgélek tovább :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98167) kpityu2 válasza Graphics (#98166) üzenetére


kpityu2
őstag

ASUS oldalán elég normális szűrő és összehasonlító oldal van. [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98168) Graphics válasza kpityu2 (#98167) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Köszi, ránézek, nem tudom régebbi típusokat is behozza-e?

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#98169) embe válasza Tompika777 (#98152) üzenetére


embe
nagyúr

és Gubek-Einste!
Köszi a részletes választ! Akkor lehet törpölni ...

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#98170) Janika--1982 válasza Create. (#98163) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Jól teszed,főleg ha ekkora alapterületre kell. :R

Nagy János

(#98171) lemmy71


lemmy71
őstag

A múlthéten kérdeztem hogy milyen routert is vegyek 25k -s kerettel. Az "AX" szériát ajánlottátok így a Mercusys AX1800 lett a befutó. Bőven a 20k alatti árával, olyan mintha loptam volna:DD Süvít a net a téglafalakon keresztül a házban, de kint az utcán a garázsban és a kertvégében is tökéletes. Egyetlen egy a problémám hogy a WPS gomb megnyomásával nem tudom aktiválni a jelszó nélküli kapcsolatot:U Esetleg ebben tudna valaki segítene:F

(#98172) Essejó válasza Create. (#98145) üzenetére


Essejó
veterán

Alaptétel! A zasszony nem szól bele amihez nem ért!;]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98173) Create. válasza Essejó (#98172) üzenetére


Create.
addikt

Igen, csak most az a baj annyiban igaza van, hogy nyáron festettünk, akkor kellett volna falba bevésni. Kábelcsatornával meg 8méter lenne kb a táv és szem előtt lenne a nappaliban. Csak nyáron még nem lehetett tudni, hogy lesz 1000-es net.

(#98174) zzola


zzola
félisten

Asus AX58U v2/TUF-AX3000 V2
Fenti 2 routernél mennyire jellemző a szoftveres hiba és a sebesség probléma? Kifutó modellek, érdemes ezeket még vásárolni?
Volt Asus routerem a 25-30e kategóriában, azokkal volt szoftveres probléma, csak ezért kérdem.
Kösz

(#98175) bogabi válasza zzola (#98174) üzenetére


bogabi
senior tag

Hát nem tudom, mennyire függnek össze az ár és a szoftveres problémák... Probléma lehet egy 20 ezressel éppúgy, mint egy 100 ezres routerrel is. Felhasználás jellege, beállítások, kliensek, környezet, stb... nem fekete/fehér a történet, hogy az olcsóbb Asus routerekhez gyárilag csomagolnak szoftveres problémát. Nem vagyok mérvadó a témában, két Asus-om volt eddig (N66U és most egy AX58Uv2), egyikkel sincs semmilyen problémám (gyári FW-t használok/használtam mindkettőn).

[ Szerkesztve ]

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#98176) Essejó válasza Create. (#98173) üzenetére


Essejó
veterán

Isten bizony valahol olvastam, hogy mésfél méterre van a gép a routertől. Hogy lett ebből 8 méter?
Egyébként létezik padlószegély kábelcsatorna is.

[ Szerkesztve ]

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#98177) MaCS_70 válasza Essejó (#98176) üzenetére


MaCS_70
félisten

Gondolom: légvonal/csatornavonal.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#98178) Create. válasza Essejó (#98176) üzenetére


Create.
addikt

Levegőben másfél, falon meg 8, mert egy ajtót körbe kellene vezetni. Tudom, hogy van, de akkor meg cseréljem le az egészet, ami vagy 20méter +a toldó/sarok/vég elemek, annyiból már simán veszek egy jó routert.

[ Szerkesztve ]

(#98179) gjanner


gjanner
tag

Sziasztok!
Használ valaki Asus RT-AX55 routert Telekom optika Sagemcom 5670 modem után? Szeretném kvázi Bridge módban használni (PPPoE belépés beállítva a belső routeren) a T-s modemet és mindent a saját routeremen kezelni, ezért érdeklődöm, hogy mennyire stabil és képes-e hibamentesen működni ilyen felállásban.
Köszi előre is!
UI: vagy ha van tippetek egy kb. 8-10 (vezetékes+WiFi) eszköz kiszolgálására, néha virágbolti letöltésre, de alapból semmi extra sávszélt nem igénylő feladatra, kb. 30e Ft-ig, ami garantáltan jól működik a T-s csodával, azt megköszönöm! :)

(#98180) stef71


stef71
csendes tag

Sziasztok!
Családi házban van 2 ASUS AX58U v1-es routerem wifis backhaul-al, 1-1 alsó és felső szinten (sajnos ethernet nem kivitelezhető), a kettő 40 eszközt szolgál ki. Fő router fennt, alsó szinten gyakorlatilag alatta a szatelit (leszámítva a falat más akadály nincs a kb 2 m-ernyi távolságon kívül, de lehet még annyi sem). Eddig mentek rendesen, de az utóbbi időben azt veszem észre, hogy az alsó nagyon-nagyon gyakorian lecsatlakozik a routerről, majd megint vissza egy idő után (pár perc). A kettő között -75/80 dBm a jelerősség (volt az kevesebb is amikor megvettem kb 2 éve, ha jól emlékszem olyan -54).
Előfordulhat, hogy az alsó haldoklik?

Gondolkozom egy másik routerben is (addigra is amíg ez kiesne szervizelésre), csak ezek után nem vagyok benne biztos, hogy válasszam-e az 58U v2-öt vagy előbbre lennék egy TUFAX5400-el vagy egy AX86S-el (esetlegesen javulhatna a jelszint velük?). Illetve okozna-e gondot AImesh rendszerben, ha az egyik router 4 antennás 2x2/2x2-es a másik 3 antenás 3x3/4x4-es vagy 6 antennás 2x2/4x4-es.

Előre is köszi a segítséget!

(#98181) bogabi válasza stef71 (#98180) üzenetére


bogabi
senior tag

-75/-80 jelszint nagyon gyenge. A - 54 az jó volt, most rossz.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#98182) stef71 válasza bogabi (#98181) üzenetére


stef71
csendes tag

Az, de hozta a 100mbit/s-et le-fel irányban, ami bőven elég volt bármire. De a lecsatlakozásokkal már nincs mit kezdjek, minden szakadozik. :(

(#98183) bogabi válasza stef71 (#98182) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha jól értem a leirtakat, akkor most - 75/-80 a két router között a jelszint. Na ez nagyon kevés, nem csoda, hogy szétesik a kapcsolat a két router között.

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#98184) Janika--1982 válasza stef71 (#98182) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Szerintem haldoklik a routerod,kiszáradnak a kondik benne. :(

Nagy János

(#98185) Dr.NX válasza Janika--1982 (#98184) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

2-3 év után kiszárad? Az durva lenne.
Lehet, hogy hülyeséget írok, de nem lehet, hogy inkább a tápjával van valami gond és az hat negatívan a teljesítményre?

Elfogadom a sütiket.

(#98186) kpityu2 válasza stef71 (#98180) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha már wifis backhaul akkor legalább egy AX92U-t válassz a tri-band miatt és akkor lesz dedikált csatornád a backhaulnak. Ha anyagilag belefér persze.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98187) TOZ válasza kpityu2 (#98186) üzenetére


TOZ
addikt

De akkor abbol kettot kell venni. Ha jol tudom, akkor a dedikalt csatorna csak két triband router kozott fog mukodni. Egy dualband - triband duo eseten ugyan ott leszel. 5ghz-1 csatornan alakul ki a backhaul a ket eszkoz kozott.

(#98188) TOZ válasza stef71 (#98180) üzenetére


TOZ
addikt

Dong (https://dongknows.com/) szerint a legjobb eredemenyt az azonos antenna szamu eszkozok osszekapcsolasa tudja kiadni (wifis backhaul eseten). AiMesh esetén a 5G-s antenna szamot kell figyelni. Ezert is van az a mondas (hogy a TUFAX5400 a AX86S-sel peldaul jo parost alkot)
De (szinten a sajat megertesem szerint) ez na jelerossegre, hanem elsosorban az atvitelis sebbessegre fog hatni.

(#98189) kpityu2 válasza TOZ (#98187) üzenetére


kpityu2
őstag

Most már elég ha csak az egyik tri-band és a többi dual: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98190) TOZ válasza kpityu2 (#98189) üzenetére


TOZ
addikt

o.O az oszt igen. :Y :C

(#98191) €uro


€uro
őstag

Sziasztok!

Kinéztem magamnak a TP-LINK Archer AX55 routert. És már majdnem megrendeltem, amikor azt olvastam róla, hogy több szolgáltatása előfizetéshez van kötve. Ezért keresek helyette tudásban és árban valami hasonlót.

Felhasználási környezet:

- Gigabites DIGI netem van.
- LAN-on keresztül kiszolgál egy PC-t, Synology NAS-t, asztali médialejátszót és néha egy Samsung TV-t.
- Wifi-n keresztül kb. 10-15 okos-otthon szenzor csatlakozik.

Egyéb igények, elvárások:

- Dynamic DNS-t tudjon.
- 30-50 ezer forintos kategóriában szinte bármelyik router megfelelő lehet. Természetesen szeretném ár/érték arányban a legjobbat választani.
- A Wifi gyorsasága másodlagos. Fontosabb a stabilitás, gyors reakcióidő és a nagyobb lefedettség.
- A Wifi jelerősség kapcsán már örülni fogok, ha tudja azt, mint a mostani TP-LINK TL-WR1043ND routerem. Remélem, nem nehéz megugrani ezt a szintet.
- A TP-LINK-et, mint márkát előnyben részesítem, de nem ragaszkodom hozzá minden áron. Eddig szerettem mindegyik általam használt routerüket. Bár, ha előfizetéshez kötnek szolgáltatásokat, akkor el fog menni tőlük a kedvem.

Előre is köszönök minden ajánlatot, segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#98192) woodworm válasza kpityu2 (#98189) üzenetére


woodworm
veterán

Ja, az aimesh működik, de dedikált backhaul nem lesz közöttük. Magyarán minden átjátszás után feleződik a sebesség.

(#98193) kpityu2 válasza woodworm (#98192) üzenetére


kpityu2
őstag

A táblázat azt mutatja, hogy dedikált lesz. Mondjuk logikusan felvetődik a kérdés, hogy akkor a dual készülékeknél az egy szem 5G mit csinál, dedikált backhaul lesz, vagy vegyes forgalmat csinál? Ez utóbbi csak akkor gond, ha az 5G-t fullra ki szeretné használni valaki. Az elsőnél meg gondolom az 5G megy backhaulnak, a 2.4G pedig full sebességű wifi. Nyilván kompromisszum arra az esetre, ha valaki nem tud csupa tri-band egységet venni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98194) woodworm válasza kpityu2 (#98193) üzenetére


woodworm
veterán

A dedikált kapcsolaton más nem megy, azért dedikált. A kétrádiós eszközöknél az egyiket lefoglalni erre és csak a másikkal forgalmazni meg elég öszvér megoldás. A xiaomi routereknél már 10 éve is így működött a repeater mód, de ott legalább ment így is a 150-200Mbit. Azért 2,4 GHz-en nem mindegyik router vagy kliens tudja ezt.

(#98195) kpityu2 válasza woodworm (#98194) üzenetére


kpityu2
őstag

Jó, de így van egy teljes értékű 2.4G mesh hálózatod ami tud roamingolni. Azért mondtam, hogy kompromisszumos. Nyilván akinek belefér választhat drágább megoldást is. Pl. a második legolcsóbb a 2db AX92U párban (AX6100) néven kapható: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98196) papa019 válasza Gubek-Einste (#98142) üzenetére


papa019
senior tag

Igen de egy sima switch-csel könnyen/olcsón növelhető a LAN portok száma.
Közben átnéztem az ASUS FAQ-ban a LAN backhaul felépítését (jobb lett volna ha ezzel kezdek egyből... :W ) és rájöttem, hogy nem gond a 3 LAN, mert a node-on úgyis WAN-ba megy a routerből az UTP.

Köszi a segítséget, maradok ennél a párosnál. :R

(#98197) littlemamba


littlemamba
aktív tag

Sziasztok!

van egy 6,5 éves Huawei HG8245H routerem, amit a Telekomos nethez kaptam. Egyi ideje van vele némi kis gondom, kicsit köhög, viszont ami jobban zavar, hogy steamen nem tudok játszani, mert szétdobál rossz internetkapcsolat miatt.(Munkához, 2 laptoppal, telefonnal egyébként, videóval nem nagyon van bajom, max ahová nem ér el a jel már eléggé ott szakadozik, de közel a routerhez jól megy)
Ha veszek egy TP-Link Archer C24 akkor simán le tudom váltani a Huawei HG8245H-t? Átkábelezem, beállítgatom és boldog ember leszek?

Semennyire nem értek hozzá, de mielőtt berendelek egy másik routert gondoltam megkérdezem, hogy működőképes-e a koncepcióm...

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#98198) Janika--1982 válasza Dr.NX (#98185) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Szerintem,ki kellene méretni-tesztelni.
Szakemberrel,szervizzel valahol.

Nagy János

(#98199) Lali-213 válasza littlemamba (#98197) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Ugyan másik szolgáltatótól, de nekem is ilyen eszközöm van. Sajnos ezt az eszközt teljesen nem tudod kiiktatni, mivel ez egy ONT, ami modem és router egyben, ha úgy tetszik.
E nélkül nem fogsz hálózathoz kapcsolódni, mivel ebbe megy bele az optikai kábel.
Ha gyengének érzed a wifi teljesítményét, akkor próbáld meg modem módban használni (ilyenkor nem szór wifi jelet) és saját routerrel megoldani az internet megosztását. Erre egy AX-es (Wifi6-os) szabványú lenne a legjobb.

(#98200) littlemamba válasza Lali-213 (#98199) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Köszönöm szépen! Az elejét teljesen értem (és nagyon szomorú a helyzet), a második felének utánaolvasok. Valószínűleg még jövök majd kérdezni! Köszönöm! :R

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#98201) Lali-213 válasza littlemamba (#98200) üzenetére


Lali-213
senior tag

Az első hozzászólásodban említett routert én 2023-ban biztosan nem venném meg, mivel csak 100 Mbites WAN portja van. Ha jól sejtem, akkor neked (legalább) 1Gbites lehet az internetelőfizetésed. Így a teljes sávszélességed 1/10-ed részét engedné át.
Mindenképp gigabites WAN-nal rendelkező routert érdemes választani.

(#98202) stef71 válasza Janika--1982 (#98198) üzenetére


stef71
csendes tag

Az lesz előbb-utóbb. Még nem zártam ki a fw hibalehetőséget, mert a januári fw frissítés után kezdett "hülyéskedni".
Kondikiszáradásra eddig nem gondoltam, de most elgondolkoztam, hogy vajon egy ilyesmi nem játszhatott szerepet a v2 megjelenésében (de ez lehet hülyeség). Csak nem igazán értem mért kellett v2? Az erősebb procit meg főképp nem értem, hisz 6-7%-os leterheltséggel megy nálam a v1, míg a RAM foglaltság 80%-os, ennek növelését sokkal hasznosabbnak gondoltam volna, ha már v2-znek.
58U v2-v1 mix-el valakinek esetleg van tapasztalata?
(TUF AX5400-at leírtam, 86S úgyis lebutulna egy 58u mellett, 92U szerintem párban az igazi, de annyit most nem költenék).

[ Szerkesztve ]

(#98203) littlemamba válasza Lali-213 (#98201) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Egy kisebb csomagom van szerintem 30-as csak (NetMánia L)
A lakás kicsi 40nm, amiben lakom, a router a lakás közepén van, a legtávolabb eső ponton már szakad néha, de ez nem zavar annyira.
Most januárban kb 3 hete kezdődött az, hogy nem tudok másokkal együtt játszani online mert engem kidobál a netkapcsolatra hivatkozva, ami nagyon dühítő, ha csoportban vagyunk. Miután mindent újraindítottam azt hittem a játék szerverével van a gond, de már hetek óta rossz (ugyanazzal a játékkal az előtte lévő 1 évben nem volt gondom, mert simán), így most arra jutottam, hogy talán a router a baj.
Tulajdonképpen nem is tudom mi a baj, csak próbálok megoldást keresni. Lehet, hogy díjcsomagot kellene növelnem csak?

[ Szerkesztve ]

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#98204) Lali-213 válasza littlemamba (#98203) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ha megnézed a lakcímed a Telekom oldalán, akkor milyen csomagokat ajánl fel? Ha van 1000/1000, azzal biztosan jól járnál. Valószínű a havidíj sem lenne sokkal drágább, mint most.

Wifin vagy kábelen játszol? Sok wifihálózat van a környékeden? Egyébként a WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat topicba érdemes lenne átjönnöd, úgy érzem oda való ez a kérdéskör.

(#98205) Janika--1982 válasza stef71 (#98202) üzenetére


Janika--1982
aktív tag

Szia,ha magas a hőmérséklete,nem szellős helyen van,akkor meg tud történni sajnos.
Vissza kellene rakni az előző fw-ját,hátha jó lesz.
Ezek nem telefonok+laptopok,hogy javítsanak rajta,tisztelet a kivételnek.
Inkább csak kárt tesznek vele. :(

Nagy János

(#98206) littlemamba válasza Lali-213 (#98204) üzenetére


littlemamba
aktív tag

Köszönöm, megnéztem ajánl 1000/1000-eset kb 3000Ftí/hóval drágább (van még 500/150<+2500Ft> és 250/70 <+1500Ft>).
13 wi-fit látok az enyémmel együtt. wi-fin játszom.
Ha átmegyek 1000-esre vajon adnak új modemet?

Köszönöm a segítséget, ebben a témában semennyire nem vagyok otthon. Rendben holnap írok a jó topicba is. Köszönöm, köszönöm :R

Zenfone I0 I Garmin EPIX PRO I ExpertBook & ENVY I Beats Studio + I Sony Vaio Pro

(#98207) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok, segitsegeteket szeretnem kerni. Letezik olyan router/modem/switch aminek a lan portjait lehet szabalyozni? Mmint a savszelt. Kommersz cuccra gondolok, nem a mikrotikra. Koszonom :R

(#98208) Patice válasza lipido (#98207) üzenetére


Patice
nagyúr

Menedzselhető switchet keress.
L2 szintű elég.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98209) lipido válasza Patice (#98208) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi. Routerben esetleg vmi? Ax23 tp tudhatja? Esetleg huawei b535-232? Koszi :R

(#98210) pappfer válasza Multibit (#98146) üzenetére


pappfer
csendes tag

Ez tuti? A weboldalán ez van.

(#98211) Alex91 válasza pappfer (#98210) üzenetére


Alex91
félisten

Tuti :DD !

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#98212) pappfer válasza Alex91 (#98211) üzenetére


pappfer
csendes tag

Akkor nem értem. Hogy kell érteni a weboldalon leírtakat?

(#98213) Multibit válasza pappfer (#98210) üzenetére


Multibit
veterán

Ha már a weboldalán jártál, elolvashattad volna a marketing bullshiten kívül a Specifikáció-Csatlakozók szekciót is ;)

(#98214) Patice válasza lipido (#98209) üzenetére


Patice
nagyúr

Átlag routerekben nem szokott ilyesmi lenni.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#98215) lipido válasza Patice (#98214) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi :R

(#98216) kpityu2 válasza lipido (#98207) üzenetére


kpityu2
őstag

Esetleg ha felraksz egy OpenWrt-t, ott tetszés szerint legózhatsz a portokkal és VLAN-okkal.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#98217) Puro


Puro
aktív tag

Sziasztok,
routert vennék, ami bírja gyári szofttal a wan portból az 1000/1000mbit-et. Most egy tplink ac1200 van, de az megáll 600-800mbit környékén, változó. Maradnék a márkánál, vagy esetleg még asus. 20k, amit adnék érte, minimális többlet belefér, használt piac is megfelel, teljesen mindegy.

(#98218) Dr.NX válasza Puro (#98217) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Asus AX1800U
Hardveraprón van egy TP-Link AX20.
AC-s routert már nem érdemes venni.

Elfogadom a sütiket.

(#98219) TOZ válasza Dr.NX (#98218) üzenetére


TOZ
addikt

Vagy esetleg ez:
https://euronics.hu/routerek/asus-rt-ax53u-router-wi-fi-6-p259621

Lenyégében ugyan az az Asus, csak ha így hívják, akkor olcsóbb (most éppen). :R

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.