Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#928) nszb


nszb
tag

Sziasztok!

A helyzet az, hogy van ugyan egy SMC 7004VBR routerem már több éve, és hibátlanul működik is. Az utóbbi időben elég sokat torrentezek, és a router elkezdett nagyon rosszul teljesíteni. Sokszor lefogja a sebességet a lehetőségek tizedére. Ha ilyenkor áramtalanítom, és utána újrabootol, akkor egy pár órát megint jó, de aztán megint behal. Torrent közben eleve gyakorlatilag esélytelen webezni, mert minden iszonyat lassú. Feltételezem a sok TCP kapcsolat nem igazán tetszik neki. Ha átdugom a hálókábelt közvetlen a gépbe jó a sebesség, tehát tényleg a router a gyenge pont, ezt már kitapasztaltam.

Kérdésem elsőként az volna, hogy tapasztaltatok-e ti is ilyen vagy ehhez hasonló problémát valamely router-rel, és ha igen, orvosolható-e valahogy?

Másodsorban tudtok-e olyan router-ről, amivel biztosan nem fogok így járni? Vagy a manapság kapható WIFI-s modellekben bízhatok, hogy nem fogok ugyanígy járni ha beszerzek egyet?


Torrentezésre egyébként Azureus-t használok, az egyik legjobbnak kikiáltott szoftver, tehát ezen nem szeretnék változtatni. A max. létrehozható kapcsolatot 150-ben korlátoztam neki, de 100 fölött még sosem láttam.
Átlagban 5-6 torrentet seedelek, és 3-4 jön lefele, tehát nem ész nélkül csinálom.
A net egyébként 3M/3M kábelnet, de ez valószínűleg indifferens.


Előre is köszi minden segítséget!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.