Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9018) ecaddict válasza Speeedfire (#9010) üzenetére


ecaddict
senior tag

Mivel semmi közöm se az Asus-hoz, se a TP-Link-hez (se a többihez), nekem oly mindegy, hogy ki mit vesz. Max. van egy-egy tippem, akit érdekel.

OK, lehet az RT-N16 aránytalanul drága a 1043-hoz képest. Azaz nem annyival erősebb a vas mint amennyivel drágább (ez mindennél így van, talán az autó a klasszikus példa). De az RT-N16 erősebb vas, ez tény.
És per pill. több firmware közzül lehet választani az RT-N16-nál mint a 1043-nál. Ez is tény.

A 1043-ban alapból csak 32 MB RAM van (RT-N16: 128 MB). A WL-500-ban is 32 MB van gyárilag. Sokan (én is) még a gari elvesztése árán is kicserélték a chip-eket, hogy 128 MB RAM legyen benne (mivel a 1043-ban csak egy RAM chip van, 64 MB felé chip cserével is macerás menni). Zavaró volt a 32 MB RAM.

Ja és az Oleg már két éve is kezelte a WL-500-ban a 128 MB RAM-ot. OpenWRT meg valamikor mostanában.

De mint korábban is írtam nekem mindegy ki mit vesz. Aki occsó routert tud vagy akar venni az vsz. TP-Link 1043-at (vagy más TP-Linket) vesz. Akinek nem kell NAS és/vagy nyomtató szerver funkció az sem két USB-s routert fog venni.
Akinek kell a 5GHz-es WiFi az sem N16 fog venni, stb stb...

### RT-N16, WL-500 Oleg optware script ami majdnem mindent feltesz ### ===========> http://wl500g.info/showthread.php?t=23684 <===========

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.