Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#90050) dkess válasza blakey (#90048) üzenetére


dkess
őstag

#90048 és #90049

Pedig reméltem, hogy lejön, hogy tisztában vagyok nemcsak a hivatkozott hozzászólásaiddal, de az összes e témában (AX82U vs. AX58U) releváns hozzászólásoddal ezen illetve az Asus routeres topikon belül.

Igen, a visszajelző LED általánosságban is neuralgikus pont az újabb SOHO routereken. Az, hogy a visszajelző LED -ekkel kapcsolatban immáron nincs visszajelzés a forgalmazással kapcsolatban és/vagy az ethernet csatlakozók nincsenek különvéve és/vagy a 2.4 és 5 GHz -es sávok nincsenek külön reprezentálva az sajnos általános jelenség.

A fragattacks -os fw frissítésnél valóban volt két hónap különbség. Ez tényleg érthetetlen volt miért - ugyanakkor kb. a minden más akár biztonsági javítást tartalmazó fw frissítés egy napon érkezett a két típusra. Szerintem ezzel együtt is jobban megéri a kérdezőnek az AX82U ...

Akkor összefoglalom a kérdező szempontjait:

- a nagy házban fő router: 15 WiFi kliens + tervezett WiFi backhaul a teraszon levő AiMesh Node -hoz,
- összesen 3 routerrel tervezett. Fő routernek eleve képbe került nála a AX82U ...
- a Merlin egyáltalán nem szempont. Olyannyira nem, hogy a általa tervezett 3 routerből egyik modell sem támogatott Merlin -t (ugye AX55 volt a másik típus),
- az AX58U később került képbe Nála - és a kis házba ethernet backhaul -on lógva AiMesh Node -ként ... Oda egyébként tökéletes választás lenne - ebbe a részébe nem is kötött bele senki.

Továbbá figyelembe véve a további hozzászólásaimat most ezen témában én tényleg nem értem az AX82U meg az 5 GHz -en a 4x4 "lehúzását" a kérdezőnél a főrouterrel kapcsolatban. Különösen a sok WiFi kliens és annak a fényében amit most is írtál: " bőven elég a gyári firmware akkor jó döntés az AX82U". A kérdező pont gyári szoftverrel akarja az összes routerét használni ...

Igen, én is olvastam önszorgalomból a releváns SNB, reddit egyéb fórumokat. Nekem kifejezetten furcsának tűnik a "hozzáértők különböző nemzetközi fórumokon" véleménye AX68U (Dual-Band AX 3x3, HT160 támogatás nélkül) kapcsolatban. Mármint az AX92U -val szemben:

- amiben ugyanaz a hardver van,
- szabad szemmel is látható módon olcsóbb az AX92U a AX68U -nál,
- az AX92U Tri-Band (igaz 2.4 GHz -en nem AX) és több spatial stream -el rendelkezik összességében is,
- az "AX92U anyaghasználata igényes" ahogy írod és amúgy mellékesen könnyedén falra is szerelhető, ha valakinél ez szempont lenne ...

Itt is elmondható, hogy kb. az egyetlen előnye az AX68U -nak az AX92U -val kapcsolatban az a: Merlin fw. És itt kb. kifújt ...

Félreértés ne essék - nem a Merlin -t akarom bagatelizálni illetve nem személyes támadásnak gondoltam amit leírtam az eddigiek folyamán. Egész egyszerűen és zanzásítva, ha a kérdezőnél sok WiFi kliens és pláne, ha WiFi backhaul is, továbbá Merlin biztosan nem lenne, akkor főrouternek semmilyen előnyét nem látom az AX58U -nak az AX82U -val vagy éppen az AX92U -val kapcsolatban. OK, olcsóbb valamivel meg a fragattack -os fw (kivételesen) hamarabb jött ki rá, de ilyen környezetbe a az én véleményem szerint a sok (több) spatial stream számít ...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.