Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86015) dkess válasza Daralo:) (#86011) üzenetére


dkess
őstag

Egy új ház és nem sikerült egyetlen kábelt sem behúzniuk? Gratulálok ... :) OK, akkor nézzetek körbe mi újság és akkor a kapott információk alapján tudunk majd továbblépni.

@bigdaddy,

Az alábbiakat javasolnám első körben, mint "legolcsóbb" verziót:

- C5v4 - ha OpenWRT támogatás a fontos
- C6 - ha OneMesh (kábeles backhaul -t nem tud) érdekelné a jövőben
- AC57U v3 - ha AiMesh érdekelné a jövőben (kábeles backhaul -t tud)

Amennyiben Mesh érdekelné(/érdekelheti a jövőben), akkor a legutolsó opciót ajánlanám.

@1amarr,

Ezen a linken van "okoskodás" ER-X mögé AP illetve Mesh WiFi össszerakásáról: [link]

Ez alapján illetve amennyiben jól tudom, akkor Ubiquiti AP -kkal ez nem tud Mesh -t kábeles backhaul -al. Ennek utánanéztél esetleg.

Mármint a "kis Asus" nem AP feladatokat, hanem konkrétan router feladatokat teljesített korábban - ugye? Ez most mennyire szórja be az egész lakást WiFi -vel? Amennyiben lesz még egy repeater (ami úgy kezdi, hogy mindjárt lefelezi a WiFi sebességet mindenhol+jelentősen gyengíti azt) akkor mit gondolsz mennyit fog javulni a történet?

Javaslom első körben olvasd el a pont előtted írt hozzászólásomat: [link] . Avagy csak ebben a topikban a csak az elmúlt hónapokban írt horrorsztorikat, melyek mindegyike úgy kezdődött, hogy "azt hittem" ...

Jól értem, akkor ez lenne a tervezett felállás: ER-X -kábelen-> Repeater (AP tulajdonképpen) -WiFi-> másik AP?

Van bármilyen kábelezés a kecóban? Milyen ez a lakás, mennyi és milyen kliensek és hol?

Elöljáróban - én nem vagyok biztos, hogy egyetlen WiFi -s eszközzel (súlyosbításként pláne egy repeater -el) az egész lakás megoldható az eddig leírtakból. Ez még AC -s alapokon is problémás lehet. Jelen esetben talán egy AIMesh kábeles backhaul -al alapú WiFi -t tartanék járható útnak, de ez két helyen hibázik az eddigi információk alapján:

- a kábeles háttér kérdéses,
- nem fog beleférni a kb 15-20e Ft-ig határba ...

Egyébként miért ER-X? Miért nem mondjuk egy WiFi -s router ami mellé lehetne egy másik WiFi -set tervezni és akkor alapból két WiFi -s egységünk lenne ...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.