Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41024) farkas-j válasza hkari (#41003) üzenetére


farkas-j
őstag

Az elképzelés jó a szintenkénti routerrel ill. aktív eszközzel! Mivel kötné össze őket? Vezetékesen (UTP) vagy WiFi-vel kapcsolódnának egymáshoz? A vezetékes lenne az ideális, mert WiFi-vel erős sebesség csökkenés lenne. Szerintem 50e-be már 2 igen jó minőségű router is belefér. (Én most vettem TP-Link Archer C5-öt a TP-Link -WR941ND mellé. A C5 a fő router, a régi WR941 a "perifériát" és a g-s eszközöket látja el azonos alhálózatba kötve.) Nem írtad milyen net lesz, és mennyi és milyen kliens eszközök kapcsolódnának hozzájuk? Ez nagyban meghatározná a router típusát. Azt sem írtad, hogy közös alhálózatot szeretne e a 4 szinten, vagy esetleg szintenként más más alhálózatot akar. Ahogy írtad, hogy 50e-et rászánna darabjára, akkor ennyi pénzből már a jövőre kell tervezni gigabites hálózattal és dual WiFi-vel! Az 5GHz miatt (is) én leginkább a külső antennás eszközöket javaslom! Fontos, hogy ha igazi gigabites hálózatot akar, akkor a szintenkénti egységeket minimum CAT 6-os kábellel kellene összekötni!
CAT5: 100Mbps (100MHz)
CAT5E: 1Gbps (100MHz)
CAT6: 1Gbps nagyobb távolságra, kisebb távolságban 10Gbps (250MHz)
CAT6a: 100m-ig 10Gbps (500MHz)
CAT7: 100Gbps, 70méterig (1200MHz)

Aktív eszközből a topic elején lévő felső kategóriás eszközökből kellene választanod. (Én speciel TP-Link párti vagyok, mert sok helyen telepítettem már eszközt ettől a gyártótól, és ezekkel még nem volt gondom. Ettől persze más gyártók eszközei is biztosan jók!)

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.