Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3002) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!

Sajnos tegnap elszállt a ROUTER-em (Dialcom BBR-1500), mert a közelben volt egy villámcsapás. (persze a háló- és hangkártyát is vitte az egyik gépből, megy egy asztali telefont.)

Most az előtt állok, hogy vegyek egy új routert.
Olvasgatva a dolgokat, észrevettem, hogy milyen okos kis routerek is vannak már "elérhető áron is".

Amire gondoltam:
- Legyen megy min 4 vezetékes port
- WI-FI (hogy legyen valami új is benne, de ez esetleg lemaradhat)
-10/100/1000 MB-es hálózati összeköttetés gépek között, ha már az új gépekben szokott lenni már 1000MB-es alaplapi hálókártya (nem tudom van -e ilyen elérhető áron, de ha nincs, akkor a 10/100MB-s átvitel is elég. Ez is csak egy ötlet. Ha nem, nem. )
- Letöltés management. Ez ami minden féleképpen kellene. Láttam, hogy több router is tud FTP-ről, HTTP-ről, Torrent-ről is letölteni. Ez jó lenne, hogy ne kellejen állandóan menni a gépnek. Ha jól néztem ehhez USB-n HDD-t kell csatlakoztatni a routerhez. Viszont olvastam, hogy van ami csak FAT32-t tud kezelni, így 2GB-nál nagyobb fileokkal nem birkózik meg. Tehát jó lenne egy NTFS támogatás, mert WIN hálózatból szeretném elérni.
- Lehessen portokat átirányítani (pl. 80 port az egyik gépre), bár gondolom ez már alap
- Támogassa a dyndns-t!
- Esetleg ha korlátozni lehet a képek sávszélességét, az nem baj, de szintén nem felétel
- Távolról el lehessen érni, és rajta keresztül el lehessen indítani a gépeket (a tönkrement azt tudta)
Ti mit ajánlotok?
Azért 80eFt-t nem szánnák rá... ;)

Amúgy egy kérdés még:
Amelyik router tud letölteni magától, annak ezt a részét hogy lehet menedzselni?
Pl. FTP-n ugyanúgy tudok tallózni és kijelölni mi kell, vagy egyesével kell felvenni a fileokat?
Torrenten milyen kliensnek látszik? Egyenértékű mondjuk egy QTORRENT-el?
Ha a router tölt, akkor meg lehet határozni, hogy mennyire veheti el a sávszélességet?

Előre is köszönöm a segítséget:
Üdv:
WS

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.