Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Sziasztok!

A kérdés adott! Tűzfalas, 4 portos router kellene 10K alatt! Melyik a legjobb ebben a kategóriában? (ADSL lenne 3 felé osztva rajta)

[ Módosította: Kalandor ]

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#2) steve@prhw válasza Gábor vitéz (#1) üzenetére


steve@prhw
őstag

Szvsz D-Link 604. Komoly topicja is van, ott mindent megtalálsz. Ja, és 8.5br HUF (depo).

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#3) Szeke válasza Gábor vitéz (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

10k alatti kategóriában akármelyiket megveheted, lényegi különbség nem lesz köztük. Netmegosztásra és firewallra mindegyik jó.
Surecom, D-Link, Micronet, stb...

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#4) _Hunter_ válasza Gábor vitéz (#1) üzenetére


_Hunter_
őstag

D-Link Di-604
Én is ilyet vettem. Jelenleg két asztali és egy laptop megy rajta hibátlanul. 8,5K bruttó Pesten. Szerintem ez lenni jó vétel ahogy előttem is írták. :)

Éld úgy a jelened, hogy tudd az lesz majd a múltad, ami meghatározza a jövődet!

(#5) LinX


LinX
tag

Sziasztok!

Én is már sok jót hallottam a D-LINK-ről. Nekem valami gagyi STLab-van.
Néha cisnál olyanokat, hogy elmegy a hálozati kapcsolat, vagy elérhető, de ha sokáig nins rajta forgalom, akkor a bőngésző úgy viselkedik, mintha nem lenne netkapcsolat. Újabb Firmware-t nemtaláltam. Van valakinek ötlete?
Orvosolható, vagy kuka és új router??? :F

Mit teszel, ha látod, hogy egy védett állat eszik egy védett növényt?

(#6) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

Köszi a gyors válaszokat! :)

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#7) vfo7 válasza LinX (#5) üzenetére


vfo7
senior tag

Ha lehet, adj neki egy factory resetet. Utána újra kell konfigurálni. Ha akkor sem jó, kuka, vagy gari.

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#8) whisper01


whisper01
tag

Sziasztok.Az lenen a kérdésem , hog ymilyen routert-t vegyek 5-10 ezer ft között és , hogy mivel lesz jóbb nkem ha router osztja anete mintha símán megosztom a gépemen keresztűl??

A tökéletességre törekedni lehet, de elérni képtelenség!!!

(#9) ZahuL válasza Szeke (#3) üzenetére


ZahuL
tag

Micronetet NE! nekem is az van és folyton azt kell lesnem, hogy megy e még a net pingelés, mert vanugy, hogy csak kedvére ledobja a netet.:O ....... így nem kellemes neten a cs, volt már rá példa....:(((

[Szerkesztve]

... miért is ne...

(#10) ZahuL válasza Szeke (#3) üzenetére


ZahuL
tag

Másik nagy hibája, hogy a dhcp s kiosztása sem tökély, az upnp ről meg ről nem is beszélve:(

... miért is ne...

(#11) Matthew


Matthew
senior tag

D-Link Di-604. Ilyet vettem kb. 2 hónapja, nagyon meg vagyok vele elégedve. A LORD-nál bruttó 8400 Ft!

(#12) Notes válasza whisper01 (#8) üzenetére


Notes
senior tag

Ha a gépeden keresztül osztod akkor ugye a gépednek egyfolytában mennie kell ahhoz, hogy a másik gép tudjon netezni. A másik dolog a hardveres tűzfal, ami ugye nem rossz dolog. Persze szoftveresen is meg lehet oldani de minek még egy plussz program, ha nem muszáj? És persze a routeren van mondjuk 4 port így egy szolid kis lanparty-t is könnyű pillanatok alatt összedobni.

Nekem is DI-604-em van, kb. fél éve. A régebbiekkel voltak azért gondok (többen melegedésről számoltak be, folyton resetelni kellet stb.) én ilyesmit nem tapasztaltam. Ezért a pénzért szerintem megéri.

Romanes eunt domus!

(#13) ZahuL válasza Notes (#12) üzenetére


ZahuL
tag

Lan partyról jut eszembe, micronet a 4 lan portból max. 3 at tud kezelni stabilan. 4 nél olyan hibák jönnek hogy nem látják gépek egymást, v nincs kapcsolat jelzés, vagy feleslegesen pingel. szvsz Micronet= FUJ

... miért is ne...

(#14) whisper01


whisper01
tag

NA jó ezt értem , de nekem van egy 8-as swtichem az jó lan-okra.A másik meg , hogy cask én használom a netet csak most vettem új gépet és megmaradt a régi 1000 celeron.Az pont elég anyámnak meg a b.nőmnek , hogy netezzenek stb stb. és ezért kénemegosztanom.Ha nem vagoyk itthon akkornetezhetnek a gépemen , cask ha itthon vagyok akkor ne kelljen mar oda adnom a gépet ha gamelni akarok vagy a b.nőmnek ne kelljen órákat várnia , hogy szörfölhessen a neten. Ezért akarom megosztanom a netet. :Y

A tökéletességre törekedni lehet, de elérni képtelenség!!!

(#15) whisper01


whisper01
tag

Erre lenne arouter. cask kéárdés , hogy megéri -e venni, vag yelég ha swichbe beledugom a adsl-modemmet és úgy osztom a netet

A tökéletességre törekedni lehet, de elérni képtelenség!!!

(#16) ZahuL válasza whisper01 (#14) üzenetére


ZahuL
tag

vagy D-Link v Syslink vagy SMC Barricade, én ezeket ajánlom, routerrel egyszerűbb mint switchel

[Szerkesztve]

... miért is ne...

(#17) ZahuL


ZahuL
tag

Switchel ugyan ugy kell a windows alatt kapcsolatot létrehozni, minden gépen ami a nethez akar csatlakozni, router auto tárcsáz

... miért is ne...

(#18) whisper01


whisper01
tag

aha és a router-ba , hogy íróm bele a kapcsolódási accot meg a pass-t?? vagy ez , hogy megy??
:C

A tökéletességre törekedni lehet, de elérni képtelenség!!!

(#19) ZahuL válasza whisper01 (#18) üzenetére


ZahuL
tag

az explorer be beirsz egy ipt, a router ip jét, ami általában (192.168.1.1) a leirásban benne van, oda beloggolsz és beállitod ezeket, a menujében.

... miért is ne...

(#20) whisper01


whisper01
tag

ok thx
:U

A tökéletességre törekedni lehet, de elérni képtelenség!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.