Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Kezdő vagyok, szeretnék projektort vásárolni, tudnátok segíteni?
Természetesen! Mindenképp olvasd végig ezt az összefoglalót és ha úgy érzed, hogy nem kapod meg a válaszod, akkor tedd fel a kérdésed nyugodtan!
Ami mindenképp fontos lesz tudnunk ahhoz, hogy segítsünk:
- mire szeretnéd használni a projektort (pl.: házimozi, iskolai célok, prezentációk, csak videó, főleg állóképek (bemutatók)),
- mire szeretnél vetíteni,
- mekkora méretű képet szeretnél vetíteni, illetve milyen távolságból néznéd azt,
- mekkora a szoba,
- van-e korlátozás arra, hogy hol helyeznéd el a projektort (plafonról, vagy asztalról esetleg a szoba másik végéből szeretnél egy polcról vetíteni),
- mennyit szeretnél rá költeni (cég esetén ha kell számla, akkor nettó vagy bruttó árról beszélünk-e?),
- mennyire világos/sötét a szoba/terem/iroda.

A topik általánosságban foglalkozik mindenféle vetítővel és ahhoz kapcsolódó kiegészítőkkel és megoldásokkal (üzleti, low budget projektorok, falra vetítés stb.).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26) #67688960 válasza neduddki (#25) üzenetére


#67688960
törölt tag

Az Infocusról nincs kétségem hogy jó, de elnéztem az árát, netto 233e és nem brutto sajnos, annyit nem igazán akarok rá költeni, a 4805-ös árban is jó lenne de az a pixmaniaban van, onnan meg nem merek rendelni.
A benq w100 sokkal jobb választásnak tűnik, nagyobb(nem natív 1280×1024) felbontás, 4000 órás izzó, 7-szegmenses tárcsa 2500-as kontraszt, de nem tudom hogy elég jó minőségű-e. ''A komponens videó jel az egyedüli, ami képes 16:9 videó formátumot
natívan közvetíteni.'' Az izzó 100e környékén van asszem.
Ezeknek a dlp-seknek 4× szintárcsájuk van nem úgy mint egy két régebbinek amiknek csak 2× valszeg nem rambosodik :) de ezt csak találgatom.
Mint a teszt is bizonyítja (amit belinkeltem fentebb), hogy pixeles az lcd, de a dlp is csak nem annyira. Az lcd-snek atomstabil képe van.
Az Epsonban gondolom hogy jó, a ő cucca ez a 3lcd teknika, meg ott a saját cinema filterük is, viszont nem tudom, hogy elég-e az 1000-es kontraszt, ha azt nézem hogy a monitoromé csak 700-as és szerintem elég, meg abba hogy a sony és a hitachié is sokkal kevesebb akkor az is rendben van.
Ami nagyon tetszik benne az az hogy nemcsak vertikális, de a horizontális trapézkorrekciót is tud ez nekem elég jó lenne. 3év gari van rá. De ellene szól hogy porszűrőt kell bele vennem 500-óránként ami 4-5e és még nem láttam egy boltban sem ilyet, viszont az izzó az epson shopban 67e. Azt írják hogy halk a gépük, echoban 28db ami szerintem nem annyira halk ha 22-25 lenne inkább mondanám hogy halk, és ez a legnyagyobb kifogásom a gépükben.
Nekem se tetszik igazán a szintárcsás pörgenytűs megoldás jobban tetszene egy stabil képes lcd, de mivel a házimozis gépükbe nagyrészt inkább ezt használja sok gyártó ezért igencsak gondolkodom rajta.
Ha tehetném LCOS 3 Panel-os vagy 3chipes dlp-s gépet vennék, de azok nagyon drágák.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  Projektor topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.