Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mikrobi


Mikrobi
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Pár éve vettem 40 ezer forintért egy Asus A7A266-os alaplapot és nem akarom kidobni. Pontosabban nem egyelőre nem akarok mindent kicserélni a gépemben, meg akarom várni, hogy befusson a SATA-2, a PCI Express, meg a DDR-2.
Ezért úgy gondoltam, most csak egy processzort cserélek a lapon, és egy évig, vagy még tovább elhalaszthatom a jelentős beruházást. Azt tudom, hogy 266 Mhz-es FSB-jű processzorokat bátran beletehetek, de nem tudom, hogy egy 333-as Barton is belemegy-e. Természetesen 266-tal akarom meghajtani, esetleg amit az alaplap tuningképességei bírnak, és azt is tudom, hogy kell a Barton szorzózárát kikapcsolni (drótozás -->Tom's Hardware).
Kíváncsi vagyok, ki mit olvasott a témáról, én az elmúlt napokban sok mindent megnéztem, de nem jutottam sokra:((

[Szerkesztve]

(#2) khalox válasza Mikrobi (#1) üzenetére


khalox
őstag

Nálunk anno ''pedagógus-PC''-kbe toltak ilyet... mondanom sem kell, hogy nem egy tuningbajnok... vehetsz bele 333-as FSB-vel processzort, de én olyan sokat nem várnék.
Ha váltani fox, akkor gondolom 64bit-re... akkor meg ezt a procit feleslegesen vetted.

(#3) Mikrobi


Mikrobi
csendes tag

Nem tudom, mitől lesz tuningbajnok egy alaplap... Az tény, hogy a CPU/memória frekvencia-arány 1:1 és nem nem változtatható. Viszont az FSB 166 Mhz-ig (333 DDR) 1 Mhz-enként változtatható. Most 150/45 FSB/PCI beállítással megy, így az 1200-as Thundirbirdöm 1359 Mhz-en fut mindössze 1,8 V-on (1,75 az alap). Ha sikerülne belerakni egy 2166-os Bartont, feloldani a szorzózárat, akkor ezen az FSB-n 150×15=2250 Mhz-en működhetne. Azért ez már megközelíti a mostani gyengébb Athlon 64-esek teljesítményét, és nem kéne kivágnom az alaplapot, memóriát, videókártyát.
De egy nagy kérdés: van egyáltalán lehetőség 15×-ös szorzóra ebben az alaplapban? Jelenleg 9×-esen megy és a proci szorzózára miatt nem tudom megnézni, mit tudna max.

Mikrobi

[Szerkesztve]

(#4) khalox válasza Mikrobi (#3) üzenetére


khalox
őstag

13x-os a legnagyobb Bővebben: link
Remélem segít... pont ezen a problémán rágcsál...

(#5) marcee


marcee
addikt

Elvileg legújabb bios-sal a 2600+-os tbred 2133MHz-es változata megy benne, gyakorlatilag valószínűleg (mint újabb ''régi'' asus lapok (a7v266, a7v333)) nem tud 1.75V-nál kissebb feszültséget adni a procinak. Tehát megy benne, de csak túlhajtva. Tehát egy 2100+os palominó sdandard beállításokkal, tbred csak túlhajtva.

\m/

(#6) Mikrobi válasza marcee (#5) üzenetére


Mikrobi
csendes tag

Valóban, 1,75 V a minimum. A túlhajtásban benne is lennék, 145×13=1885 Mhz tűrhető alternatíva lenne, de jobban örülnék a Bartonnak a nagyobb cache miatt. Azt már nem lehet beletenni?
1012-es BIOS-om van. Azért a BIOS-ba beletehettek volna lehetőséget nagyobb szorzásra... De gondolom, ez üzletpolitika.
Khalox, kösz a címet, segített!
Amúgy nincs valakinek egy olcsón eladó, az alaplapomba passzoló Thoroughbred, vagy Barton procija?;-) És nem kell valakinek egy 1200-as Thunderbird?;-)

[Szerkesztve]

(#7) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Palomino 2100+ a legnagyobb amit megeszik

Tbreddel be se mukkant 1004 rev 1012 biossal

egyébként jó kis alaplap volt, de az AliMagiK1 chipset kurvára lassú már sajna
már a KT266A is elverte rendesen mivel egy hibrid SD-DDR chipset, a ddr ramból nem sokat profitál.. Egy ECS K7S5A sis735 is leverte sebességben (pedig az se sebességbajnok)

nemrég a 2100 as XP-t összemértük ebben és egy NF7-ben, ugyanazokon a 133*13, 2-2-2-6 ram-os beállításokkal.Az NF7es rendszer majd másfélszer gyorsabb volt mindeneben... úgyhogy amit fent írtál hogy lassan utoléri egy a64 teljesítményét... háát khm, meg se közelíti..

[Szerkesztve]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#8) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Tán belefér ebbe a topicba:
Adva van egy ilyen alaplap, meg egy Manli TNT2 videokártya, fagy, videó gyanús. Hol van erről a lapról valami leírás, egyéb? Viszi a TNT2-t? 1,5 V, 3,3 V gond lehet?

42

(#9) mr_ricsi válasza Adrian Mole (#8) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Hol van erről a lapról valami leírás, egyéb?''
Mit tippelsz?
A válasz: a McDonalds Ügyfélszolgálatán [L]krisztina.varga@hu.mcd.com[/L]
B válasz: az OTP-nél a Hirdetmények között [link]
C válasz: az Asus magyar nyelvű honlapján a Letöltéseknél [link]

''Viszi a TNT2-t? 1,5 V, 3,3 V gond lehet?''
A TNT2 1,5V-tal és 3,3-mal is működik.

''egy Manli TNT2 videokártya, fagy, videó gyanús''
az ALI chipsetdrivert (főként az AGP drivert) valószínűleg nem istalláltad.
[link]
[link]

[Szerkesztve]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#10) Adrian Mole válasza mr_ricsi (#9) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Köszi, megtaláltam az OTP-ben.
Kissé el volt dugdosva az Asus honlapon, aztán csuklóból írtam a Ph-re. De aztán megtaláltam, a driverekkel egyetemben, azóta, ha jól tudom, működik.
Köszi, tényleg.

42

(#11) venember83 válasza Mikrobi (#1) üzenetére


venember83
nagyúr

333-ast nem tud fogadni, ugyanugy ahogy a kt266-os chipset se, igaz 1ik AliMagik, masik, Via, nem is tudom miert hoztam szoba...

[Szerkesztve]

(#12) Adrian Mole válasza venember83 (#11) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog (1)

Nézted a dátumot is?

42

(#13) venember83 válasza Adrian Mole (#12) üzenetére


venember83
nagyúr

Entschuldigung, aber ich spreche kein Ungarisch! :R :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.