Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:59:05

LOGOUT.hu

Milyen pendrive-ot vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11551) jeni


jeni
félisten

szia!

ezzel van valakinek tapasztalata?
még mindig tartja a minőségi színvonalat?

Corsair Flash Voyager USB 3.0 128GB

úgy gondolom az egyik legmegbízhatóbb típus és márka.
nekem a piros 16GB GTX van meg vagy 10 éve és még mindig hibátlan.
arról nem is szólva,hogy egy strapa termék.

[ Szerkesztve ]

(#11552) Ciccuka válasza jeni (#11551) üzenetére


Ciccuka
veterán

Masszív fajta.

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11553) F-ECT$


F-ECT$
titán

3.0-s pendrive-ot keresek, 5 év garival, olyan 5e Ft környékén. Méretben elég a 64 GB, de ha belefér, akkor lehet nagyobb is. Sebesség elvárásom különösebben nincs, hozza az "átlagot". Mik az ajánlott típusok?

Dive ever, work never.

(#11554) jeni válasza F-ECT$ (#11553) üzenetére


jeni
félisten

Igaz ezek 10000Ft körüli árak.
5év garival a legolcsóbbak az Adata és a Kingstonok (ezt most jó páran nem javasolják)
Az Alza boltban vannak most akciósan cuccok.
SanDisk
valamit azt kell eldöntened,hogy sapkás legyen vagy kitolhatós valamint legyen rajta control LED és vízállós vagy fémburkolatú legyen?
Corsair

a 64Gb verziósak 6-7-8000Ft
fajlagosan a 128Gb az olcsóbb.
ez is jó ár érték arányú
Az összefoglalóban vannak egyes modellek.

erre 99 hó garit adnak

[ Szerkesztve ]

(#11555) F-ECT$ válasza jeni (#11554) üzenetére


F-ECT$
titán

Köszi, végül a Rage nyert, de csak a 64-eset veszem, bőven elég az is.

Dive ever, work never.

(#11556) Martean


Martean
lelkes újonc

Sziasztok!

Pendriveot keresek 256 GB-os méretben. Amire főleg használnám: pár GB-os videók tárolása. Ami fontos, hogy megbízható legyen, ne adja be rövid időn belül a kulcsot írásvédettségi hibával és legyen rá min. 5 év garancia. A sebessége az csak másodlagos, ami lényeges, hogy évekig tárolja a fájlokat, amik rajta lesznek. Ha 15-20 MB/s-al tudok rá másolni az már nekem megfelel. Ha esetleg lenne olyan, amin Type-C csatlakozó is van (rá tudom dugni telefonra is) akkor az maga lenne a tökély, de nem feltétel. Árban max. 20.000 Ft, már ha van ennyiért. Ha nincs ilyen árban, ami megfelel az elvárásaimnak, akkor is ajánljatok valamit és majd mérlegelek megéri-e a plusz pénzt.

Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#11557) jeni válasza Martean (#11556) üzenetére


jeni
félisten

(#11558) jeni válasza Martean (#11556) üzenetére


jeni
félisten

ennek érdekes az árazása:

SanDisk Ultra Flair 256GB USB 3.0 SDCZ73-256G-G46

[link] itt 24500Ft
[link] itt 16000Ft
másutt ennyi

(#11559) Martean válasza jeni (#11557) üzenetére


Martean
lelkes újonc

Nem akarok kettőt venni, azt akarom, hogy egy helyen minden. Jónak néz ki a Sandisk Ultra Dual és az ára is okés, alszok rá még párat, de szerintem le fogok rá csapni. Köszi a segítséget! :R

(#11560) Egon


Egon
nagyúr

Sziasztok!

Megjöttek a rendelt pendrive-ok a Sinceritytrade-től. Szerencsére nem kapták el a vámon, de ez az össz örömöm bennük.
Rendeltem egy SanDisk USB Extreme Go USB 3.1 128GB (Z800) és egy SanDisk Ultra Flair 64GB (Z73) pent. Utóbbi mindössze 90/30, előbbi 195/63 MB-os olvasás/írás értékeket produkált CrystalDiskMark alatt. A netes teszteken ennél sokkal jobban szerepeltek.
Létezik, hogy hamis a cucc?

[ Szerkesztve ]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11561) Egon válasza Egon (#11560) üzenetére


Egon
nagyúr

Bezzeg az ezeréves 32 gigás Sandisk Cruzer Extreme 3.0-s cuccom 220/110-el teker - igaz azt itthon vettem kiskerben, nem Kínából rendeltem...:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11562) DrDobos


DrDobos
őstag

Hali!
Mostansag tele vagyok a memoriaplaza.eu hirdetéseivel, es tenyleg olcsók a pendriveok. Megbizhato bolt?

Samsung Galaxy A55 5G

(#11563) csibe1 válasza Egon (#11561) üzenetére


csibe1
addikt

Érdekes. Köszi, hogy leírtad; akkor ezután nem rendelek kintről, mert ez így nem éri meg hiába olcsóbb ha gayi a cucc.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#11564) Egon válasza csibe1 (#11563) üzenetére


Egon
nagyúr

Annyiban árnyalnám a dolgot, hogy a 128 gigás, gyorsabb cucc végülis hozza azt, amit egy másik tesztben találtam: valamiért alulmér a Chrystaldiskmark, de a valós másolás írási sebessége szép egyenletesen 120 MB körül alakult, ami bár elmarad némileg a gyártói weboldalon található értékektől, szerintem elfogadható.
A 64 gigás Ultra Flair viszont elég gagyi, csak az olvasás értéke mondható jónak, de 3K-ért szerintem egynek elmegy.

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#11565) Vajga


Vajga
tag

Sziasztok!

Valami hasonló pendrive-ot keresek, mint a SANDISK Extreme Pro 128GB, de elég lenne egy 64GB-os is, illetve az sem baj, ha nem kitolhatós. Van ennél mostanában gyorsabb?

Ami fontos lenne:
-64Gb az ár miatt, jó lenne 12k környékén vásárolni (ezen a 128Gb 20k-n már azért szívom a fogamat)
-gyors legyen

Köszönöm előre is a segítséget.

(#11566) headhunter válasza Vajga (#11565) üzenetére


headhunter
addikt

eBay-es ajánlott eladótól: [link]

[ Szerkesztve ]

(#11567) Vajga válasza headhunter (#11566) üzenetére


Vajga
tag

Nincs is rossz áron, szerintem megrendelem. Köszönöm a segítséget! :R

(#11568) emiki6


emiki6
veterán

Sziasztok!

Van egy sandisk cruzer blade-em windows telepítőnek. Van értelme jobbra cserélnem? Gyorsabban fog telepedni akkor a win? :D
Ha igen, akkor tudtok ajánlani valamit erre a célra? 4 giga is elég, bár ha több az természetesen nem baj. :)

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#11569) arcitec


arcitec
addikt

SanDisk Ultra Flair 256GB. Érdekes itt a gyártói oldalon nincs 256GB. : [link]
Attól tartok az mind hamis ami 256-os, Nekem is van, írásra nagyon gyenge, zenelejátszásra jó. Ki mit tud ez ügyben?

[ Szerkesztve ]

(#11570) lacko6 válasza arcitec (#11569) üzenetére


lacko6
senior tag

nem hamisak,kinai piacra szántak

(#11571) Ciccuka válasza arcitec (#11569) üzenetére


Ciccuka
veterán

Arukereso

A Flair belépőmodell. Írása lassú és melegszik is.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#11572) arcitec válasza Ciccuka (#11571) üzenetére


arcitec
addikt

Az Amazon is tele van vele. Valóban melegszik , de nem kicsit, van hogy hűtöm. De a gyártó az miért nem vállalja fel?

(#11573) emiki6 válasza emiki6 (#11568) üzenetére


emiki6
veterán

Mi a baj a kérdésemmel?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#11574) lacko6 válasza emiki6 (#11573) üzenetére


lacko6
senior tag

Kb 32gb a minimum a sebesség miatt.De nem mérvadó a telepítés sebessége,manapság.Vegyél 5 év garanciás samsungot.KB [link]

Ha lestopperoltad a sebességet és nem válik be,visszaviszed.

Vagy veszel kínából egy 32gb kb 2000ft

[ Szerkesztve ]

(#11575) emiki6 válasza lacko6 (#11574) üzenetére


emiki6
veterán

Igen, tudom, hogy a sebesség nem minden, azért is gondoltam, hogy bekérdezek. Nameg egy bizonyos szint felett már nem éri meg drágábbat venni, megéri egy jóval olcsóbb, picit lassabb is.
Teljesen jó nekem a kínai. Van valami ajánlottabb típus?

Miért kell a gari? Szokott lenni baj az új PD-okkal?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#11576) Skyhunter


Skyhunter
senior tag

Pendrive-ot vásárolnék, 32GB méretben, max 10k jó magyar forintért. Kizárólag mp3-ak tárolása, lejátszása, céges autó usb dokkolójában.

Mit ajánlotok?

üdv

(#11577) emiki6 válasza Skyhunter (#11576) üzenetére


emiki6
veterán

Dokkolóba gondolom a kisebb a jobb, így:
"Mini
Corsair Flash Voyager Vega
Sandisk Ultra Fit
Transcend JF 710"
Az összefoglalóban linkelt boltokból.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#11578) Albigator válasza emiki6 (#11577) üzenetére


Albigator
őstag

Sziasztok!

Bestbuy 128GB-os viszonylag gyors pendriveot keresek, max 10 ezerig "belföldről", pontosabban árukeresőn is fellelhető boltokra gondolok.

Ezt a Patriot Supersonic Rage 2 128GB-os eszközt találtam meg hirtelen. Vélemény?

Tesztet is néztem innen a topikból amit, ami elég meggyőző pedig ekkor még kb dupla áron volt elérhető. Kékes525 teszt (link)

Van ennél jobb esetleg ilyesmi áron?

Előre is köszi. :R

(#11579) Albigator válasza Albigator (#11578) üzenetére


Albigator
őstag

Végül megrendeltem, de a 256 gigásat, mert az sokkal jobban megérte.
Teszt, beszámoló róla: Pendrive irás-olvasás sebesség 2158 hsz (link)

[ Szerkesztve ]

(#11580) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Win 10 telepítőre lenne szükségem egy usb-c laptophoz. Nekem nincs usb-c gépem...

Ha veszek egy dual pendrive-ot, akkor az sima USB felével megcsinálom a telepítőt, majd berakom a usb-c felével a másik gépbe akkor menni fog a telepítő?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#11581) Zola007


Zola007
veterán

szükségem lenne 10db márkás 1-2 GB pendrivera
hol kapni egyben olcsón ilyet?

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11582) tibbike01 válasza Zola007 (#11581) üzenetére


tibbike01
őstag

Ezt az oldalt szokták ajánlani a pendrive-os topickban. SAVE5 kóddal -5% és a posta is ingyen van. Így kb 1250ft egy 16gb-os Toshiba. 1-2 hét alatt itt van. Én is rendeltem már, megbízható.

(#11583) rumkola válasza Zola007 (#11581) üzenetére


rumkola
veterán

sehol

(#11584) Zola007 válasza tibbike01 (#11582) üzenetére


Zola007
veterán

kifejezetten ilyen kicsi kellene

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#11585) rumkola válasza Zola007 (#11584) üzenetére


rumkola
veterán

meglepetésre 2gb-t még találtam:
[link]

Olcsóbban nem lesz szerintem.

(#11586) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Sziasztok! Nálunk kapható 64-128GB-os pendriveok közül tudnátok ajánlani párat? Arra használnám, hogy ismerősnek másolok rá 20-30 videót, majd ha megnézte, törlöm és újabbakat teszek rá.

(#11587) dargelot


dargelot
senior tag

Sziasztok, gyors 256Gb-os pendrive-ot keresek.
[link] Ezt találtam hazai boltban. E márka benne van az ajánlottban az összefoglalóban, de ezt a típust nem láttam. Valami vélemény van-e illetve van-e a piacon jobb alternatíva?

Előre is köszönöm.
Üdv, dargelot

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen pendrive-ot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.