Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Elvis csávó


Elvis csávó
csendes tag

A kérdésem az lenne hozzátok, hogy egy haver most akar upgradelni P4-re.Battlafield,Secret Service..stb. játékokkal nyomul.A lényeg az lenne,hogy ezek (és a hasonló játékok)már ne szaggassanak be. Milyen alaplapot és procit ajánlotok erre a célra?:F

Ne menj gyalog, Elvis Presley!

(#2) lakosk


lakosk
tag

Abit IC7+P4 2400/800/ a nyerő páros

Mitől zakatol a vonat? Mert ezek az állatok 4zetből csinálják a kerekét! (r2*PI)

(#3) Elvis csávó válasza lakosk (#2) üzenetére


Elvis csávó
csendes tag

És azzal nem szaggatnak a fenti játékok?

Ne menj gyalog, Elvis Presley!

(#4) neduddki válasza Elvis csávó (#1) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Ha nem ko tunying akkor intel 865perl/875pbz egy 2.4/2.6-os c-val

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#5) neduddki válasza Elvis csávó (#3) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Hat monguk egy combosabb videokartya is ko meg bele, de akkor aze nincs gond...:-)))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#6) Elvis csávó válasza neduddki (#5) üzenetére


Elvis csávó
csendes tag

Köszi, de mennyi pénzmagba kerül?

Ne menj gyalog, Elvis Presley!

(#7) xuldar válasza lakosk (#2) üzenetére


xuldar
őstag

Hajszálra ezt javasoltam volna én is :) Olcsó, de izmos konfig.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#8) neduddki válasza Elvis csávó (#6) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a 865 ugy 25+f kornyeke
a 875 ugy 43+f kornyeke
a procikat meg a [L]http://www.depo.hu[/L] kornyeken erdemes megnezni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#9) P34k


P34k
tag

...szintén i865/2.4C a javaslatom!
Intelben BESTBUY!...

Abit IP35-E/E6550@3430MHz/4x1GbDDR-II@980MHz/Inno3D GeForce 8800GT 512Mb

(#10) HiperG


HiperG
addikt

Abit IC7 -et javaslok jó lap az

(#11) Hyperion


Hyperion
senior tag

Csak csatlakozni tudok az elöttem szólókhoz...
IC7+P4 2.4C

(#12) Küki


Küki
csendes tag

Nagyon sok a rossz abit ic7-es lap! Ha működik, akkor jó lenne (pláne ennyi pénzért). Gigabyte 8ipe 1000L. Stabilabb, megbízhatóbb, kb 28600bruttó. ;B

(#13) Viktor77 válasza Küki (#12) üzenetére


Viktor77
titán

Nekem is ilyen van, és sztem, meg még jópár fórumtársam szerint ez nem így van.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#14) zfarkas


zfarkas
senior tag

Én az ABIT IS7-E-t javaslom. Nincs rajta sok cucc, elég olcsó és megbízható. 2x256 MB RAM-mal és egy 2.4/800-as procival istenkirály gép lesz. Mellé egy GF4Ti4200-t javasolnék, de ez nem volt kérdés. Nekem majdnem ilyen config-ban (a proci 2.6-os) egy játék sem szaggat be. Meg remélem egy jó ideig nem is fog. De ha igen, akkor a videokaresz lesz a szűk keresztmetszet, szerintem.

Raw Dark Pure

(#15) Elvis csávó


Elvis csávó
csendes tag

Köszi srácok a segítséget!:))

Ne menj gyalog, Elvis Presley!

(#16) Elvis csávó


Elvis csávó
csendes tag

Amúgy a P4-es Celeronokról azt mondják, hogy nem érdemes megvenni, mert gyengék. Erről mi a véleményetek, illetve tapasztalatok?:F

Ne menj gyalog, Elvis Presley!

(#17) janati válasza Hyperion (#11) üzenetére


janati
őstag

Off

3dm2k1-ben mennyit megy a géped? (Alapon és húzva a proc.(

A "Kivel érdemes üzletelni" topikot NEM én, hanem Thunderzolee tartja karban!!!

(#18) HiperG válasza Elvis csávó (#16) üzenetére


HiperG
addikt

Télleg nagyon gyengék... nehogy vegyél olyat...

OFF
Ha pénzszűkébe vagy vegyél inkább AMD-t mint Celeront :DDD
ON

(#19) Viktor77 válasza HiperG (#18) üzenetére


Viktor77
titán

Egyetértek!

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#20) azzio


azzio
aktív tag

+1 a 865+2.4C javára, mer nekem is az van.
ha nem ez lenne, akkor is ezt mondtam volna, mert erre vágytam.

(#21) azzio válasza HiperG (#18) üzenetére


azzio
aktív tag

tökéletesen!
mondjuk nforce2+barton2.5 ugyanojan nyerő, mint 865+2.4C
de celeront inkább ne, jó?

(#22) Elvis csávó


Elvis csávó
csendes tag

Sziasztok skacok! A kérdésem az, ha netán AMD-ben gondolkodok, akkor melyik a legjobb alaplap hozzá?:F

Ne menj gyalog, Elvis Presley!

(#23) azzio válasza Elvis csávó (#22) üzenetére


azzio
aktív tag

ha vállalod a kockázatot, hogy 2x-3x vissza kell vinned, mire kapsz egy működőt, akkor Abit NF7, ha nem vállalod, akkor majd az AMD-guruk megaszondják melyik ASUS vagy Epox kell neked. És persze hozzá barton 2.5+ a jó vétel.

(#24) HiperG


HiperG
addikt

Ha tuningolni akarsz akkor nForce alalapot... ilyen pl. Abit NF7-S vagy Asus A7N8X Deluxe. Ez valamivel gyorsabb de nem számottevően

Ha inkább megbízhatóságra vágysz akkor inkább Via KT600 frontról válogass itt az Asus A7V600... vigyázz mert létezik A7V600-X változat is ami nagyon szar nehogy olyat vegyél...

Procinak AMD Athlon XP 2500+ vagy 2600+

(#25) HiperG válasza HiperG (#24) üzenetére


HiperG
addikt

Természetesen BArton magos cuiccokra gondolok

(#26) Elvis csávó


Elvis csávó
csendes tag

Köszi fiúk! Várom a további tanácsokat.

Ne menj gyalog, Elvis Presley!

(#27) t_ferenc


t_ferenc
őstag

nekem abit is7-e lapom volt. kettobol ketto volt gyari hibas.
csereltem egy abit ai7-re ezzel mar semmi gond.

egyebkent szerintem abit ai7 vagy ic7

if you fall seven times, stand up eight

(#28) Scorpion


Scorpion
tag

Hi. Sokáig Inteles voltam, majd 1 körre átmentem az AMD-hez. Szóval most AMD-ben jobban otthon vagyok. Nos Az AMD procik jók, de az alatta levő lapok már nem annyira. Ez a véleményem. Pontosítok nforce-nál a driverrel lehet szenvedni, meg néha a pci portokkal, ill. a CD írás is gázos lehet. Ez chipset bibi, nem gyártó. De ott az ASUS A7N8X-Deluxe lap tűnik jó választásnak. Via. Nos a via 4-1-jával nem volt gondom. Nekem Soltek SL75DRV4-em volt. Nagyon jó kis lap volt. Ilyen stabil, hibamentes konfigom, még p1-es korszakomban volt. Viszont a via kt600-as lapok nem a sebesség bajnokai. Tehát 2 lehetőséget látok. Vagy vársz, s veszel 1 új Via-s lapot, ami majd fogja tudni a Dual-t, mint az Nforce, vagy veszel egy P4-et. Nálam az utóbbi fog bekövetkezni. ASUS P4C800-at néztem ki magamnak. Remélem jól fogok választani. Állítólag csak deluxe-nál vannak gondok, a via miatt. De köztudottan a via nem a legjobb a pentiumoknál. Abitban nem bízok. Rossz élmények. Procinak P4 2.4 v. 2.6 Ghz /800 FSb-vel/ Ezt néztem ki. Szerintetek jó ez a kettős? Van vkinek ilyenje? Remélem én is tudtam segíteni.

u.i. vhol olvastam, hogy P4 nem a legjobb a játékokhoz. Nektek mi erről a véleményetek?

(#29) Barton


Barton
senior tag

Ezen a héten Intel hetet tartok. :)

Most egy Intel D875PBZL van az egyik gépben 2,4C procivan 512MB RAM-mal, Sapphire 9600 Pro-val(Ultimate Edition).

2.6-os kernellel Fedora Core 1-el atom stabil és most is ezen nyomulok. 3D is megy ezért aztán Americas Army 2.0 rulez !

Csak SATA van, de kit érdekel. Beton stabil a cucc és megy a Linux+X+3D is már rendesen rajta és ez a lényeg.

Amúgy pihentetem az ABIT NF7 2.0-mat azt azért jobban szeretem.

[Szerkesztve]

(#30) Versus válasza Scorpion (#28) üzenetére


Versus
senior tag

''Állítólag csak deluxe-nál vannak gondok, a via miatt.'' Milyen via ? Az IEEE 1394 kontrollerre gondolsz ? Állítólag milyen gond van vele ? Rendszeresen használom az FW-t még nem tűnt fel hogy bármi gondja lenne.

Premium Vintage

(#31) horatio


horatio
tag

Hali!

Ős INTEL-es vagyok.
Nekem a lenti konfigem van hibátlanul működik. Csak ajámlani tudom.
Tehát Asus P4P800 Deluxe.

üdv

Két nap az élet, három nap a karnevál.

(#32) vfo7


vfo7
senior tag

És SIS 655FX chipsettel van valakinek már hosszabb távú tapasztalata?

Aki csak a lábával siet, hibázik.

(#33) Scorpion válasza Versus (#30) üzenetére


Scorpion
tag

Van egy másik hasonló névvel ellátott topic. Ott írt egy srác erről, ha jól emlékszem. (Ill azt, hogy sok P4P800-as meghibásodásáról hallott) Meg vki más olyat írt, hogy p4-el hót gyenge eredményeket ért el 3D markban. No comment.

(#34) erdoke


erdoke
titán

Ugye nem gondolja komolyan a topic indítója, hogy a PH-en még nincs ilyen téma 2003. decemberében?:F

[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=28252[/L]

A legjobb aláírás a héten

(#35) Versus válasza Scorpion (#33) üzenetére


Versus
senior tag

Komoly zavar lehet a rendszerben ,a P4P800 fizikailag nem azonos a P4C800-al hanem a P4P8X-el.A P4P800-ról és úgy átfogóan az Intel 865-ös chipsettel szerelt alaplapokról nem is olyan rég itt a PH-n Fless billentyűzetéből megjelent egy átfogó teszt ,javaslom elolvasásra! Természetesen egyik lap sem via chipset,bármely meglepő pláne nem a P4C800 DX ! Hallani én is hallok sokmindent ,sőt láttam is már gépház oldalát megfüstölő alaplapot,zörgő chipset hűtőt és apró tunningtól összeroppanó biost de ebből nem vonok le általános következtetést egy-egy gyártóról! A 3Dmark szerintem nem igazán megfelelő chipset teljesítmény mérésére ,sőt szerintem igazából már semminek a mérésére nem megfelelő de ugye mindenki másra esküszik.

Premium Vintage

(#36) Csacsa1


Csacsa1
csendes tag

Nekem volt mindkettö ASUS P4P800 és ABIT IS-7-E az Abit memoria kezelésben
sokkal gyorsabb volt mint az Asus.
Mindig ua. memoriák voltak bennük.
Az ASUS-t eladtam. Maradt az Abit nekem bevált.:)

(#37) Scorpion válasza Csacsa1 (#36) üzenetére


Scorpion
tag

A lényeg, hogy mindkettő jó volt nálad. Nekem a stabilitás a fontos. És szerintem az Asus-sal nem fürödhetek be. Olvastam a cikket. Ott azt írják, hogy minden lap stabil és jó. Az intel kitett magáért a chipsettel. Az Az i875-ös chipsetről meg azt olvastam, hogy tökéletes. A driverekről nem tudok semmit. Bízom benne, hogy az is Ok.

(#38) Csacsa1 válasza Scorpion (#37) üzenetére


Csacsa1
csendes tag

Legyen szerencséd hozzá bármelyiket választod is.
Azért a 875 chipes lapok sokkal drágábbak!!!!

(#39) Gismo


Gismo
addikt

Hali!
Haver fejleszteni akar!
Nos 2.8-as Prescotthoz kéne oan alaplap amelyen van:
Hyper-Threading támogatás
Dual-Channel támogatás
SATA
8X AGP
2.0 USB
és ha lehet ne legyen rajta hálókártya és modem integrálva!
Típusokat PLZ!
JAAA és nagyon jól lehessen benne tuningolni!!!
Köszi!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.