Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dexter68


Dexter68
addikt

Sziasztok! Itt a nagy kérdés:
Canon Bj i550 -et vegyem meg, vagy az EPSON Stylus C82-t.
Azért ebbôl kell választanom, mert komolyabb nyomtatót akarok, de Sulineten belül.
Ezeknek színenként cserélhetô a patronjuk, és elég jónak t?nnek a paraméterei.
DTP-vel foglalkozom, ezért fontos, hogy szépen nyomjon és valamennyire szính?en.

Valakinek van tapasztalata?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#2) pilóta válasza Dexter68 (#1) üzenetére


pilóta
nagyúr

Én az epsonra esküszöm, mert olcsóbb a fenntartása.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#3) Dexter68 válasza pilóta (#2) üzenetére


Dexter68
addikt

No, pont az ilyen dolgok érdekelnek. Hogyé adják a patront bele? Mennyire nyomtat szépen?
illetve, hogy jobb-e a Canon annyival, mint amennyivel drágább?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#4) pilóta válasza Dexter68 (#3) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem ebben a kategóriában már mindegyik nagyon szépen nyomtat.
Az epson azért gazdaságosabb, mert ott a patronnal csak a festéket veszed meg, a többi típusnál a nyomtatófejet is.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) Dexter68 válasza pilóta (#4) üzenetére


Dexter68
addikt

...és milyen az Epson fejének az élettartama? Azon gondolkodom még, hogy hogyan lehet
megvédeni a beszáradástól az ilyeneket? Mi van, ha mondjuk két hétig nem nyomtatok?

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#6) pilóta válasza Dexter68 (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Két hét az még nem gáz, de hónapokig nem szabad állva hagyni.
Az epson fejének az élettartama megegyezik a nyomtatóéval.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#7) Dexter68 válasza pilóta (#6) üzenetére


Dexter68
addikt

Sejtettem.
Ez akkor olyan, mint egy ember :D

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#8) pilóta válasza Dexter68 (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Kivéve a fejnélküli lovast :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) Sipi válasza Dexter68 (#1) üzenetére


Sipi
addikt

Nekem az Epsonról csak rossz tapasztalataim vannak. Több típussal is találkoztam a Stylus Color-sorozatból. A tapasztalatok:

Nyomtatásban talán a leglassabb minden nyomtató közül. Színei viszonylag jók, de nem árt hozzá speciális papír. A tinta ehhez (is) drága.
Ráadásul könnyen elállítódik, a kalibrálás után pedig a mechanika elállítódik.

Rengeteg macera volt velük.

Canon Bj-t párszor láttam. Sima papírra is jól nyomtattak, nagyon gyorsan.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#10) Dexter68 válasza pilóta (#2) üzenetére


Dexter68
addikt

Hát... hogy olcsóbb-e az epson?

A következő ajánlatot kaptam tintapatronra:

A Canon fekete patron 2709,-+ÁFA , a szinesek 2215,-+ÁFA / db.
Az EPSON fekete 9412,-+ÁFA , a szinesek 3635,-+ÁFA/db.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#11) Ploszi


Ploszi
senior tag

nekem ilyen Canon-om van karácsony óta, elégedettvagyok vele, most seréltem a hozzáadott patronokat először, pedig fotókat is szoktam nyomtatni. szépen, fehér szegély nélkül is tud nyomtatni :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#12) Chapell


Chapell
aktív tag

Nekem epsonnal szintén rossz tapasztalatok vannak. Egyik régebbi stylusomnak elbarmolódott kb. 2 év után a feje, és ''beleszáradt'' a piros tinta úgy (pedig nem voltak hónapos állva hagyások), hogy a fejcsere drágább lett volna mint egy nyomtató. Most az új C82-esemmel ugyanez a helyzet, a piros nem akar nyomtatni 1 hónappal a vásárlás után, pedig majdnem minden nap nyomtattam vele.

''Csak állsz ott, vagy nézel is?''

(#13) Dexter68 válasza Ploszi (#11) üzenetére


Dexter68
addikt

Wow! Wégre infó első kézből!
Mennyire kalibrálható?
A szegély nélküli nyomtatásnál nem lesz maszatos a gumihenger?
milliméterre tudja, hogy hol kell abbahagyni?
Nekem mindig ilyen rémálmaim vannak.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#14) Dexter68


Dexter68
addikt

A Canon mennyire érzékeny az utántöltött patronokra/tintákra?
Volt olyan HP a kezem közt, amibe citromlevet töltöttünk és ''titkosírást'' nyomtattunk vele. Persze ennek már vagy 8 éve... De a lényeg: a nyomtatónak nem lett baja.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#15) morzsol


morzsol
aktív tag

Nem olvastam végig, amiket írtatok, csak pofázok, mert még mindíg újonc vagyok, és kiváncsi, hogy meddig, mert már vagy 3-at írtam és még mindíg, ... érted!?

DE AZT HISZEM MAGAMRÓL, HOGY értek A NYOMTATÓKHOZ! Papíron legalább is.

Talán nem írták: ha olyat akarsz, aminek NEM FAKUL a tintája ÉS OLCSÓ, akkor C82, vagy várj a C84-re. Sokaknak ez nem szempont, de kenterbe veri a direkt pigmentes epson foto nyomtatókat (persze, ez is pigment alapú festéket használ).

A HP kb.: 70 évet ad az új (5X-es) nyomataira, ez kb 3,5x tovább bírja. Ha falra akarod tenni, kiállítani, stb. (Engem ez érdekel.)
OK! Kiszálltam!!!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#16) Dexter68 válasza morzsol (#15) üzenetére


Dexter68
addikt

Igazán nem akarom a nyomatokat 70 évig nézegetni, és nem gondolok digi. fotókat nyomtatni vele (ber lehet, hogy rákapok:)), inkább arra kéne, hogy ha elkészülök egy munkával, azt korrektúráztatni lehessen, meg valamennyire megközelíteni vele a végleges nyomdai színeket. Mindezt viszonylag olcsón, gazdaságosan.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#17) morzsol


morzsol
aktív tag

Nekem minden nyomtaóval csak rossz tapasztalataim vannak: kifogy belőlük a tinta!!! :((

Mennyire kalibrálható...

Epsonéknál választhatsz egy csomó profil közzül:

sRGB,
ICM (ide olyat töltessz be, amilyet csak akarsz, szerkeszthetsz is),
PhotoEnhance4 (itt élesítés, tónusbeli és egyéb effektek),
NoColorAdjustment (itt NEM használ színkezelést), és
Color Controls (Manuális - itt mindent állíthasz: világosság, kontraszt, szaturáció, és az egyes tinták mennyiségét külön csúszkákkal).

Ha jól összehangolt ICM rendszered van (szkenner, monitor, nyomtató), akkor persze az ICM,
ha zöldfül vagy, akkor az sRGB is tökéletes minőséget fog nyújtani. (''Ahhoz képest'' - hogy csak egy sRGB)

Épp, amit akarsz: kiegyensúlyozott, természetes színek. Neutrális. A szürkék szürkék, nem zöldek, bíborak, stb. Ez a TERMÉSZETES az Epson egyik vesszőparipája, ahogy figyelem a fejlődést az évek alatt. Szkenereknél is. Természetes, magától értetődő színhelyesség. ''Mindenek felett''. Ezzel nem lesz baj.

Az i550-es Canont nem ismerem. S530-as nyomatát láttam, annak egy picit nagyobbak voltak a szemcséi, mint a C82-esnek, de ugyanolyan természetesen színhelyes volt.
Mindkettőbe (full) Élettartam fejek vannak, a CANON közismerten villámgyors, és (az 530-ast) majdnem fele annyi tintával etetni.

Idegen tinta-... hát az jól elbarmolja azt a bizonyos színhelyességet! És biztosan sokkal jobban fakul... Minden szín össze-vissza, ahogy eszébe jut. (Persze, mást mondanak.)

El kell dönteni, hogy mit akarsz...
Jó képet, vagy csak képet, esetleg csak valami utánzatot..., egy rajz is megteszi..., egy skicc...??
A tinta bizony ARANY ÁRBAN van mérve. Idegenek is sokféle tintát gyártanak, a NAGYOK (kodak pl.), mert abból is sokféle van ám. Van meggylé, (láttam!!: citromlé), ... meg egyre jobbak. Az igazán jó idegentől sem olscóbb. És ez biztos, az epson kegyetlenül belefeküdt ebbe... (a tintába). (Kotozz utánna a neten! vérprofi tesztek!!!) De csak ha komolyan gondolod!
Lehet még hivatni, (levilágíttatni - digitális fotolabor) és lehet, hogy sokkal olcsóbb!! Egy komoly 10x15-ös fotopapír majd egy százas, és még sehol a tinta. A feléből biztos, hogy előhívják!! - Megint csak az: mit akarsz, milyen célra kell... Ha elég a fotolabor (asszisztens!!!) minőség- akkor ne végy nyomtatót, mert garantáltan nem jössz ki annyiból. Ha annál is kevesebb is elég, akkor végy egy 4 tintásat és töltögesd szutyok tintával és lehet, hogy olcsóbban kijössz. Ha meg a legjobb sem elég, akkor végy 6 tintás Epsont.
A 950-es már 110 körüli (Kovex - keress rá!) és színenkénti patron,
a 915-ös 44eFt és és T07/T08-as tintás, ami sokkal olcsóbban etethető, mint
a 830-as 30eFt-ért, de drága patronokkal.

Ha idegen tintán töröd a fejed, akkor ne CHIP-es potronú nyomtatót végy! Menj ki a zsibire, végy egy 1440 dpi-s Epsont és etesd üvegből! (''Continues printing'' keress rá!)


Még:
4 tintával IGAZÁN jót nem lehet nyomtatni, kevés árnyalat (arcbőr pl.), részletek tűnnek el, a világos részeken pedig pöttyösödés.

6 tintát pedig idegen gyártótól nem lehet összehangolni.

Ááá - elfáradtam.

Egy nyomtató nem elég... ennyi biztos, mert annyiféle célra használnád, annyiféle (minőségi) igény, amire...
Na majd máskor!

Nézz meg még egy 8 tintás HP nyomatot (Csak a legújabb, legnagyobb tudja) (7760? vagy 7960?)...

Mindezeket csak azért írtam, hogy mostmár biztosan ne tudj dönteni. Remélem sikerült!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#18) morzsol


morzsol
aktív tag

Mára kiszálltam.
Nem akartam, de lehet, hogy válaszoltam: Neked az i550 kell.
Nézd meg, hogy uolyan patront eszik-e, mint az S530-as, mert ha igen akkor uolyan gazdaságos. A patron ár nem túl sokat jelent önmagában, mert ugye nem egyforma a kapacitásuk. Erről mondanak valamit a gyártók, de nekik nem olyan jó hinni... inkább érdeklődj, meg kotozz a neten. A német ColorFoto-ban elég korrekt tesztek szoktak lenni, ahol a 4tintás canonok mindíg a leggazdaságosabban szerpelnek [fele, mint a többi(, a lexmark meg a 3*osa)]. (S530, ?750 - két ilyet láttam eddig) Üdv

Hány benyögés után vénülök már??
Csúnyán lehet beszélni, vagy akkor kizárnak?
Más kérdésem most nincs.

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#19) Fefefe


Fefefe
csendes tag

Nekem egy epson nyomtatóm volt, most cseréltem hp-re. Nos az igaz, hogy szépen nyomtat, viszont fél évig nem használtam, és beszáradt a nyomtatófej. Többé nem nyomtatott. Ja és a patront nem lehet utántölteni, mert a gép nem érzékeli, hogy több van a patronban. no és persze csak a nyomtatószoftver szerint is kiürült patront lehet cserélni.

Állítsátok meg a Földet, ki akarok szállni!

(#20) Dexter68 válasza morzsol (#17) üzenetére


Dexter68
addikt

Morzsol: kösz a kimerítô elemzést! A 6 tintás technológia akkor hatna meg, ha tényleg fotókat
akarnák nyomtati. De én nyomdai anyagokat tervezek és a hexachrom technológia még nem elterjedt
kis hazánkban, és úgy gondolom, hogy a négyszínnyomást négy színnel tudom megközelíteni a
legjobban. Legalábbis így kéne legyen.

Off
Amúgy asszem ötvenvalahány nyögdécselés után léptetnek elô lelkes újonccá, de sztem nem
szégyen az, ha valaki kezdô
nem lehet mingyá négyszázat nyögni... :)))
On

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#21) pilóta


pilóta
nagyúr

Hát igen ízlések és pofonok...
Nekem több féle Epson nyomtatóm volt, SC200-tól a 660-ig, de egyikkel sem volt soha problémám.
Viszon a Canonról meg a Canon szervizese mondta, hogy amilyen jó cuccokat gyárt nagyban a Canon (pl. fénymásolók), olyan gagyik a tintasugaras nyomtatóik. Rengeteg a panasz rájuk.

Úgyhogy szerintem nézd meg magad, és úgy dönts...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#22) Notes


Notes
senior tag

#19 : Elméletileg a nyomtatószoftvert nem lehet resetelni nem? Ennyire béna megoldást nem hiszek el. :(

Nekem eddig a Canon tintasugis nyomtatók nagyon bejöttek. Epson-ból csak tűs és
lézer tapasztalataim vannak, ez utóbbi szörnyű rossz, folyton elromlik benne valami.

Romanes eunt domus!

(#23) morzsol válasza Dexter68 (#20) üzenetére


morzsol
aktív tag

Bocs, hogy a válaszom kicsit mellészállt, de otthon (telefon) offlájn irogattam. Csak amikor fel akartam rakni, akkor láttam, hogy van új reakció... és hogy elcsúsztam, meg addigra el is olvastam az elejét... na, hát ez már így volt.

Hogy minek 6 tinta, sokáig (épp a nyomdák miatt - 4 szín elég) nem értettem, de hát összehasonlíthatatlanul jobb, éspedig minden márkánál ugyanúgy. (HP, epson, ...) De hát a nyomda másképp is működik (végső lényegét tekintve), mint egy nyomtató... Vagy a PhotoRet jól modellezi??

Nekem bizonyos képekhez csak a legjobb elég jó, de sok más képpel meg lennék elégedve, ha csak egyáltalán, egy akármilyen papíron a kezembe foghatnám őket.

Ehhez pedig egy 4 szinű, szutyok tintával is tök elég. Az új epsonok patronjait chip védi, (fel lehet törni - keress rá,) de az 1440 dpi-sek már igen jó képet adtak, és sokkal strapabíróbbak a mostaniaknál, biztos nem vágja haza őket az idegen tenta. A szoftvert pedig (Color Controls) csak hozzá lehet állítani valamennyire, ahogy már elfogadható…

A citromos titkosírás baromira tetszett, de nem írtad, hogy végül is működött-e.
Persze, a HP-nél csak egy patront vágsz tönkre, de ezeknél az egyfejű korcs-oknál az egész gépet.

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#24) Ploszi


Ploszi
senior tag

nálam az i550-es szépen nyomtat szegély nélkül, semmi fehér szegély, az nem láttam hogy a laptovábbítót összekeni-e? de valószínűleg nem ,mert a köv. kép nem lett maszatos :) tetszik, hogy optikailag nézi a tinta mennyiségét és nem sacc számolgatja hogy mennyi lehet a patronban :) én az USB2 meg a Vivid Photo (digitális masinákhoz való javítás) miatt választottam ezt :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#25) morzsol


morzsol
aktív tag

Most látom, hogy kicsit szóismételtem.

Ezt a Ploszit kéne megfaggatni az ő 550-eséről, mert hát neki a keze között van.
Valami fontosabbat akartam...

A canonnal csak az a bajom, hogy valahogy zsigerből nem megy.
Én a fotó felől érkeztem ide, és ott azt látni, hogy van egy nagyon emberléptékű csoda dinoszaurusz, a Nikon és a c (le se írom) mingyán ledózerolja.

Itt azt látom, hogy van egy másik csoda, aki szintén csak a szakmának él, szent dolgokat művel (KÉP-et akar nyomtatni, nem csak olyat, ami majd úgy néz ki - és neki megy is) ... ... ..., de megint itt van a c, és ezerrel dózerolja.
Egy szilikonszívű szörny, kvázi-dolgokat csinál: messziről úgy néz ki, mintha nyomtató lenne, mintha fényképezőgép lenne... és ebben a mintha-világban ez vhogy kur.ára bejön neki, mert 95%-ig elegek is a mintha dolgok... És...

Na, nagyon elszálltam és nem is ezt akartam...

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#26) morzsol válasza morzsol (#25) üzenetére


morzsol
aktív tag

Szia Ploszi!
Na itt is vagy! Dexi kérdezni akar valamit!!...

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#27) Bobojsza válasza pilóta (#21) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Kedves Pilota es Morzsol....

Nem vagyok beepitett ember...

DE

A tintasugraras technologiat a CANON talata ki.
Ha osszehasonlitanatok a high-end cuccaikat nem irnatok ilyeneket.

Fenykepezoben pedig a NIKON igen nehezen kezelheto, es 1altalan nem eberlepteku. Ezt szinten a tapasztalat mondatja velem. A fotozas teren is a CANON jar elorebb!

Persze valamibol meg kell elni, el kell tartani a fejlesztogardat, erre valok az olcso dompingtermekek.

De ket markat, ceget ez alapjan ne hasonlits ossze!!!!

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#28) Dexter68 válasza morzsol (#23) üzenetére


Dexter68
addikt

Mondjuk tudom, hogy a 6 tintás nyomatjobb - láttam ilyet ofszet technológiával nyomva, csak az van,
hogy kis hazánkban még nincs rá igény/pénz.

Ha valakinek fotónyomtatásra kell igényes nyomtató, nyilván válasszon 6 tintásat, de én a
tükörreflexes géppel fényképezett képeimet elôhivatom, a másodlagos kis digigéppel készülteket
pedig csak nézegetem a monitoron ill. a tv-n.
Max akkor nyomtatok belôle, ha festek, de akkor meg inkább a részletek érdekelnek, a szineket úgyis
én kenem fel.

Nekem tényleg arra kéne a nyomtató, hogy viszonylag normálisan megközelítse a végeredményképp
elkészülô nyomatot, hogy ne a proofoláskor jöjjön a döbbenet.
ja és ne csak a saját papírján, hanem sima papíron. esetleg valami struktúráltan is (pl. rives). Persze
ezekben az esetekben nem várok Playboy minôséget, csak lássam, hogy mi várható.

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#29) Dexter68 válasza morzsol (#23) üzenetére


Dexter68
addikt

ja, és a citrom-ügy egy q*rva régi HP-val volt, (valamiért úgy rémlik, mintha annak is 550 lett volna a
száma, de lehet, hogy ez hülyeség) még abból a fajtából, amelyik nyomtatás elôtt leglább 5 percet
csattogott és zörgött a papíradagoló és fogadó kütyüivel. Baromi igénytelen nyomtató volt és
agyonverhetetlen. a patront simán ki lehetett mosni és azt töltöttél bele, amit nem szégyelltél.
és m?ködött!
a titkosírás is, meg a nyomtató is.
ma már nem merném megcsinálni.
De ma már senki nem gyárt olyan készüléket, ami a gari után egy héttel nem esik szét.
(fogyasztói társadalom, meg ilyenek)
Lásd még: a 9 éves Sony Discmanem még mindig megy, a 2 éves Pana meg haldoklik. És ez
alapvetôen nem a két márka közti különbség...

Arculat tervezés | Weboldal készítés | Nyomdai anyagok | Illusztrációk, grafikák, festmények | http://www.artcharacter.hu

(#30) Bobojsza válasza Dexter68 (#29) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Lasd mosogepek...

Fogyasztoi tarsadalom vagy mifene!!!!

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#31) Ploszi


Ploszi
senior tag

azzal én is egyetértek, hogy a Nikon hozza ki először a legprofibb fotós cuccokat majd a Canon adaptálja őket :) csak ugye van egy ár/érték jellemző is, ez meg sokszor a Canon mellett szól :) egyébként a helyedben várnék egy kicsit, nem tudom mennyire sürgős :) mert most jöttek ki az új Canon nyomtatók :) van amelyik CD-re is tud nyomtatni, az nekem is olyan jól esne :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#32) pilóta válasza Bobojsza (#27) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szia Bobojsza!

(Volt egy ilyen nevű kutyám :D Tényleg!)

Nem tudom miért címezted ezt nekem, de mindegy.
Éntőlem lehetnek jók a canon tintasugarasok, nem tudom, még soha nem használtam. Amit írtam, azt a szervizes gyerek mondta, aki hozzánk is jár szervizelni a fénymásolókat. Azok viszont nagyon jók. Én hiszek neki, és ezért nem vennék soha canon tintasugaras nyomtatót.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#33) Bobojsza válasza Ploszi (#31) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

a szemvezerlesu fokuszalast ki talata ki ?????

hatfali menuvalaszto tarcsa milyen gepen volt eloszor ?

mondj 1 dolgot amiben a NIKON elorebb jar!

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#34) Bobojsza válasza pilóta (#32) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

milyen kutyus volt?

ja es a masik nyomtatos topicomra legyszives reagalj koszi :)

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#35) pilóta válasza Bobojsza (#34) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egy nagy barna keverék. Nagyon jó fej volt.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#36) béla12


béla12
tag

Nekem is egy i550 figyel az gép mellett. Maximálisan meg vagyok elégedve vele. Szépen nyomtat és nem horror a költsége sem. Fekete patron 3000, szines darabja 2250. Persze eredeti. Ha meg piszkozatban nyomom a szövegeket (általában ez is bőven elég) akkor a fekete patron elég sokáig bírja, kb 2-2,5 csomag papír. Ja és eddig még Canon nyomingerrel soha nem volt problémánk. Pedig elment már egypár. Az Epsonok is jók, csak drágább az üzemeltetésük és szerintem a sebességük is elmarad egy picit a Canon-tól. A hp-röl nem nyilatkozom, mert csak felhúzom magam.

Feltelepítettem a Win '98-at. Most cserélem a Reset gombot... elkopott...

(#37) Bobojsza válasza béla12 (#36) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

''A hp-röl nem nyilatkozom, mert csak felhúzom magam.''
:C:C:C:C:C:C

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#38) gesuz


gesuz
senior tag

I550 szépen nyomtat és kapható hozzá inktec utántöltő. Én ajánlom ezt.

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#39) pilóta válasza Bobojsza (#34) üzenetére


pilóta
nagyúr

Reagáltam.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#40) Bobojsza válasza gesuz (#38) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

1 arat tudnal irni kb mennyi ?

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#41) Bobojsza válasza pilóta (#39) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

koszi olvastam irtam

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#42) gesuz válasza Bobojsza (#40) üzenetére


gesuz
senior tag

30
mi 30
mi mennyi?
Ramiris i550 28eFt
Inktec Szines 3eFt
FF 1,5eFt

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#43) Ploszi válasza Bobojsza (#33) üzenetére


Ploszi
senior tag

pl. OPTIKA :) nem saját tapasztalatot írtam, profi fotos ismerős mondta :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#44) Bobojsza válasza Ploszi (#43) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Mar megbocsass az optika egesz mas teszta!!!!

Ebben nincs vita az optikai tenyleg jok, de tudod ha azt mondod fenykepezo en a vazra gondolok, ha azt mondod nyomtato en nem a tapegysegre gondolok....

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#45) morzsol


morzsol
aktív tag

Hali! Itt vagyok! - Hogy elszaladtatok!

Aztsemtudom, holiskezdjem!
Elkenonoztam az agyam. Szerintem itt senki sem beépített ember, egyszerűen csak tök jó fejek vagytok!

Biztos túl otromba voltam, és egy percre sem vitatom: a canon színtiszta hálytek.
A legelső canon gépben nikon optika volt, mert ők még nem gyártottak.
A szemvezérlést- úgy emléxem, a minolta kezdte csinálni, de a c az EOS-3-ban fejlesztette ''tökély''-re. A EOS-1V-be meg nem tette bele (! Te érted???) A rossznyelvek szerint a ''V'' itt győzelmet jelent (mármint -szerintük- a nikon F-5 felett). Amúgy el ne higgyétek, hogy az AF valami mindenható!!! Nagy teléknél persze, de próbálj meg egy nagylátószögűvel végtelent lőni! (Eszedbe ne jusson.)
Ha a tintasugaras technológiát ők találták ki (dereng, hogy igen) megcsókolom a lábukat. De senki sem lehet próféta a ...: az epson jobban csinálja.
Semmiféle márka vitába nem szeretnék keveredni, mert... ez méltatlan. Meg sem ítélhetők (kell??) egyetlen dimenzió mentén (jó-rossz). És nem vagyok annyira elfogult, vagy demagóg sem, hogy ha valamilyük, a legjobban megfelelne céljaimnak, ne venném meg azért, mert c. Nem a c-al van problémám, hanem inkább egy szemlélettel, amit ők most ezerrel, vérprofin csinálnak. Ez nem más mint a szakma és az üzlet viszonya, ahol én az utóbbit dominánsabbnak érzem, az előbbi rovására, mig az ep.-nál, ni.-nál kb. egál. Nüanszok. Nekik elég valamit nagyon jól megcsinálni és eladni alig olcsóbban, mint a másik, aki a lehető legjobban csinálja meg (TÖREXIK rá, -ERRE törexik). Legfelül 5% minőségnövekedés nem 5% költségráfordítást jelent, de lehet, hogy 50-et. Sokmindenben jár elöl c. és nagyon jó technológiákat köszönhetünk neki. Talán inkább a világgal van bajom... ahol az igazánnagyonjó - elég.
Amiben a nikon előrébb jár: 1005 szegmenses 3D color-mátrix fénymérés, 5 szegmenses vakuvezérlés, zár élettartam, zoomok képminősége a SZÉLEKEN, de főleg a rendszerben gondolkodás, hogy az 40 éves optikákat még mindíg használhatod (bár ez visszafejlődőben - c effektus).
Fgépen sokáig én is a vázat értettem. De a filmen/képen (és hát ezért csinálod) csak egy látszik: az optika. (Ha más nagy gixer nincs.) Ott már nem ''ment fel'' a gép.

Amikor beszédültem ide valami keresőprogramból és megláttam, hogy C82 -egyetlen mondat volt, amit fontosnak gondoltam elmondani és vélelmeztem, hogy más még nem tette meg, az az volt, ami most is elsőre eszembe jut:
C82 = 200+ évig nem fakuló kép a lowbudgetben. Miért?! Mert az epson komolyan gondolja. Küldetése van. Képet akar adni. Nem ''okos lány'' - hoztam is ajándékot, meg nem is. Adok is képet, meg nem is. Még fogod, de már nincs rajta (lexmark).
Mi azt gondoljuk, hogy ez magától értetődő lenne... (de nincs így!)
Ő meg azt, hogy ez jár nekünk. Jár a pénzünkért a kép, amit egyszer már tintában kifizettünk. Mert korrekt. Pedig ebbe a világba ez nem is igény.

TITKOSÍRÁS:
Dexi! És így ''árnyalatos'' képet is tudtatok így nyomtatni, vagy azt nem próbáltátok? Gyertyalángon hívtátok elő?! -Az agyam megáll!!

i550:
Béla12! Mit jelent az a 2,5 csomag papír? (1250 lap?)
Akárki!
Mennyi idő alatt szárad be?
Milyen helyen állnak a fejek pihenőállásban? gumiperem, szivacs, ...
Milyen színprofilokat használhatsz?
Mennyire veszít tintát használat nélkül?

Most ennyi... majd otthon, még benézek hozzátok (offlájn elolvaslak benneteket).

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#46) morzsol


morzsol
aktív tag

Nagy a csend!

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#47) morzsol


morzsol
aktív tag

Minden lap, ahova bepofázok - bedugul.
Már kezem azt hinni, hogy... - pedig nincs üldözési mániám! (??)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

(#48) Bobojsza válasza morzsol (#47) üzenetére


Bobojsza
aktív tag

Szia

Tudod mi az a 3d matrix fenymeres??? mert valoban nagyon hangzatos....
Hat marketingfogas, megmeri aztan sulyozza, atlagol, es kapsz 1 dbv szamot....

A CANON ellenben oda meg ahova nezel, es azt meri meg es nem atlagol, persz ott is van ilyen funkcio, de csak valami 50 zonara, ami szvsz tokeletesen eleg...

Az optikaval nem vitazok :)

Amúgy szinte minden fizetős programnak van freeware alternatívája

(#49) Rox


Rox
tag

Nekem is Canonom van BJC 2100, de már kb. egy éve nem nyomtattam vele, mert a melóban úgyis ingyen van az ilyesmi... Lehet, hogy már be is száradt? :(
Mikor használatban volt: elég hamar megzabálta az utángyártott (Inktec) patront, de lehet, hogy a szakdolgozat-nyomtatást nem szerette (80-90 p/nap). Bár elég gyors volt, a 6lap/percet azért nem hozta.

(#50) morzsol válasza Bobojsza (#48) üzenetére


morzsol
aktív tag

Jaj, ne menjünk ebbe bele, mert ugye ez egy nyomtató topic; inkább az i550 HASZNÁLATával kapcsolatban nyilatkozzatok! (Kéne ilyen újat nyitni...)

DE:
Amit mondasssz, az (na jó, irányított) spotmérés. Az összes visszavert fény mérésén alapuló eszköz abból indul ki - mer honnan tudná -, hogy a témád 18%-os fényvisszaverésű (középszürke). De nincs így! (Néger az alagútban, hattyú a felhők között.) Ha most te bármelyik előző témára rálőssz az említett rendszerrel, akkor szürke képet fogsz kapni. (Mer asszisz, 18%-os.) Szürke. De nem az! Fekete, ill. fehér. A többi árnyalat meg ezzel együtt elmászik. (A nikoné is tudja ezt, tud az aktív AF mezőre súlyozni. Csak még a színinformáció szerint, meg a távolsággal (3D) is korrigál. Ez se mindenható, de jobban közelít.) Amúgy tényleg hangzatos, nekem is teccik, de azért nem üres szlogen. Fotózz diára, és amikor egy tekercsből 10 kép ha jól exponált lessz... akkor te is szeretnél ilyet a gépedbe! (+ én is) (Jó, tudom, nem fotózol diára.)

Lemérik, hány kiló egy hattyú...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.