Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81) Alex91 válasza Pityesz78 (#80) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor ha eleve nincs halozat, akkor hogyan gondoltad :DD?

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#82) Pityesz78 válasza Alex91 (#81) üzenetére


Pityesz78
tag

T-home-os Speedsport wifi router modemem van. Azt mondták jó a nas-hez.

(#83) Alex91 válasza Pityesz78 (#82) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, ahhoz barmelyik router jo :D. Csak mivel akarod ugye lejatszani ami rajta van :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#84) Pityesz78 válasza Alex91 (#83) üzenetére


Pityesz78
tag

Pont ezt kérdeztem hogy hogyan lehet lejétszani :DDD

(#85) Alex91 válasza Pityesz78 (#84) üzenetére


Alex91
félisten

Hat veszel valamit, ami lejatszik, ugye :DD. Mert amid van, az valoszinuleg baxik majd neked NAS-rol lejatszani. Minek neked egyebkent NAS?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#86) Pityesz78 válasza Alex91 (#85) üzenetére


Pityesz78
tag

"1.Szóvall egy olyan otthoni szerverre lenne szükségem amiről az irodáimból egyszerűen tudnék fájlokat le és feltölteni. A letöltés gyorsasága sajna nem igazán fontos mert az uploadom max 1,5mb/s a downl 7, és a letöltendő fájlok mérete sem túl nagy (dokumentumok, képek), viszont az adatbázisban való böngészésnek gyorsnak kéne lenni. A hozzáférők prioritásának beállíthatósága sem lenne rossz.
2.Továbbá meglévő média fájljaim otthoni tárolása és ezek egyszerű lejátszása is fontos lenne asztali házimozi rendszeren. (dvd.iso, xvid, avi, mp4, mp3,jpg)
A cuccot T-home-os Speedsport rooterével kellene összehoznom ha lehet ilyet egyáltalán."

(#87) Alex91 válasza Pityesz78 (#86) üzenetére


Alex91
félisten

Es hogy gondoltad, hogy a hazimozi lejatszik majd neked a NAS-rol :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#88) Pityesz78 válasza Alex91 (#87) üzenetére


Pityesz78
tag

Úgy gondoltam, hogy majd te megmondod :U
Valaki mintha írta volna a hdmi kimenetet.

A másik totyikon amikor írtam hogy erre keresek valamit a WD MyBook World 1Tb-t ajánlottad.
Innen indultam ki aztán írták h lassu így lett a ds110j vagy +

[ Szerkesztve ]

(#89) Alex91 válasza Pityesz78 (#88) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, csak nem gondoltam, hogy halvany lila gozod sincs a dologrol :DD.

Google, azt bele medialejatszo, azt utana visszajonni kerdezni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#90) Pityesz78 válasza Alex91 (#89) üzenetére


Pityesz78
tag

(75. hsz.) mindenesetre köszi.
Hát nem tudom asszem alszom a témára egyet mert így laikusként picit feldzs@szott, hogy még médialejátszót is lell venni egy NAS mellé, hogy teljes legyen a kép.

Mért is nem fér bele egy NAS-ba ez a tudomány? Az biztos hogy nem a mérete miatt, inkább mert így a többszörösét lehet lenyúzni az emberről. Mi meg vesszük há naná.

(#91) Alex91 válasza Pityesz78 (#90) üzenetére


Alex91
félisten

Mert a NAS nem medialejatszo, es a medialejatszo meg nem NAS :). De vehetsz csak medialejatszot is ami tud NAS funkciokat is. Bar szerintem a NAS fogalmaval se vagy teljesen tisztaban... Miért is jó a NAS?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#92) Rosep


Rosep
senior tag

Na én meg megrendeltem a Buffalot. Lement 40-re az A4-nél, de félek tőle hogy hívnak majd, hogy bocsi, ennyiért nincs is, meg amúgy sincs. Lehet csak egymásra licitáltak a PCLand-al...

(#93) Alex91 válasza Rosep (#92) üzenetére


Alex91
félisten

Ok, majd irsz rola, ha mejott! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#94) Pityesz78 válasza Alex91 (#91) üzenetére


Pityesz78
tag

Köszi a linket naggyából ez volt az elképzelés csak én beleképzelegtem a lejátszót is.

Synology DS210j vagy + a kérdés. Minimal torrentezés (1-3 db) 3 db kamera, rengeteg média, céges felhasználás, egyszer talán a weblapomat is átköltöztetem.
Esetleg ezzel a lejátszóval Asus O!Play HDP-R1.

Van értelme a + ost venni majdnem dupla áron?
5 év múlva is jónak számít vajon?

HDD-nél melyik az előnyösebb hozzá 5400 fordulat 64 cache vagy 5900/32 ? (sata II 300 mb/s)

floating point az vajonmii?

[ Szerkesztve ]

(#95) Rosep válasza Pityesz78 (#94) üzenetére


Rosep
senior tag

Szerintem ha ilyen igényeid vannak, inkább a 100-200.000-es kategóriában nézelődj.
Én amondó vagyok, minden funkciónak külön HDD. Így neked legalább egy négyutas NAS kellene!

(#96) Rosep válasza Alex91 (#93) üzenetére


Rosep
senior tag

Most jött az SMS, hogy átvehetem. Pénteken megyek érte, de tapasztalatok szerintem csak jövő hét vége felé lesznek.

(#97) Pityesz78 válasza Rosep (#95) üzenetére


Pityesz78
tag

Synology DS210+ 110E Huf akkor ez beleesik a "kategóriába" nem? De tudja is amire nekem kell szerintem, majd tolok rá még egy külső hdd-k.

(#98) Alex91 válasza Pityesz78 (#97) üzenetére


Alex91
félisten

Bele, esetleg QNAP TS-219P [link] meg ez. Bar ahogy nezem kevesebb IP kamerat kezel le.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#99) Pityesz78 válasza Alex91 (#98) üzenetére


Pityesz78
tag

2 kamera csak, viszont az ingyen van és a cucc is erőssebb picit, na meg olcsóbb is. Ami nagy kár h nincs magyar supportja és hogy az ISO-t nem kezeli. PHP/MYSQL ???

Valszeg még mindíg a DS210+ a nyerő csak ne lenne ilyen drága.

HDD-nél melyik az előnyösebb hozzá 5400 fordulat 64 cache vagy 5900/32 ? (sata II 300 mb/s)

floating point az vajonmii?

(#100) Alex91 válasza Pityesz78 (#99) üzenetére


Alex91
félisten

HDD-nel mindegy, csak arra kell ugyelni, hogy kompatibilitas liostaban benne legyen, mert neha erheti az embert meglepetes :). (Szoval nem mindegyik HDD-t szereti, es ez nem gyartora, hanem tipusszamra ertendo!)

Lebegopontos szamitas, lenyegtelen...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.