Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-20 17:39:44

LOGOUT.hu

Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a Gyakran feltett kérdések szekciót!
A topic célja, hogy segítsen eligazodni a NAS-megoldások folyamatosan bővülő, színesedő piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41) Alex91 válasza csimmasz (#39) üzenetére


Alex91
félisten

Cyrin-t kerdezd, neki van nagyobb NAS-sa! :)

(Amugy az enyemben is most majd 20 van... 128 MB RAM, ha ennel tobb, akkor persze jobb. :) )

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#42) tritone válasza djmagyar (#12) üzenetére


tritone
csendes tag

Szia! Kb. 2 hónapja egy Raidsonic IB 4210-et használok egy 1TB-os, energiatakarékos SEAGATE vinyóval. Német fórumon olvastam, hogy a Samsung vinyókat nem kedvelik (a 4210 és 4220 sem), a WD-ról nem olvastam semmit se jót, se rosszat.
Szinte biztosan formázni kell az új vinyót, mert úgy tudom 3 partíciót hoz létre a lemezen. A médialejátszó témához nem tudok hozzászólni, mert én csak adattárolásra és BT-re használom.

(#43) csimmasz válasza Alex91 (#41) üzenetére


csimmasz
aktív tag

Köszönet!

Ha kártya kell - https://www.plasticcard.it https://plasztikkartyainfo.hu Egyéb nyomtatás miatt - https://exinprint.hu

(#44) Kuter


Kuter
senior tag

Pl :http://prohardver.hu/tema/plextor_px-nas-l_gigabit_lan_nas/hsz_1-200.html

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#45) v-roland


v-roland
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudjátok, hogy az IOMEGA Home Media Network milyen torrent klienst használ?

Tudtok mondani egy olyat, amire a Transmission-t fel lehet tenni és nem drága?

Köszi

(#46) Steady74


Steady74
addikt

Sziasztok,

Magam is NAS vásárlásán töröm a fejem, elsősorban a pc nélküli torrentezés miatt, illetve, hogy az itthoni notiról el tudjam érni a leltött file-okat, továbbá ha sikerül, akkor egy TVIX 6500-zal megnézni a leszedett filmeket. A következő NAS-ok közül tudok választani:
Linkstation Live
Linkstation Duo
Amit szeretnék:
- időzített ki-bekapcsolás
- kedvező fogyasztás
- kb 40-70 torrent kezelése
- halk működés
- 2 TB kapacitás

Szeretnék véleményt és tanácsot kérni tőletek a választásommal, illetve más készülékekkel kapcsolatban.

köszi.

(#47) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Erről valakinek van infója? Az ár jónak tűnik, csak USA ár, valaki tudja, itthon be lehet-e szerezni?

(#48) gaborbol válasza tritone (#42) üzenetére


gaborbol
őstag

Sajnos keson vettem eszre a hsz-edet, de beiron en is akkor,hatha masnak jol jon.

Vettunk egy elitenas nevu szerkezetet, megpakoltuk 8 darab WD 2TB green vinyokkal, es olyanokat szoptunk vele mint a nyenyec.A support elso kerdese, energiatakarekos vinyo? Bingo!
Keruljetek ezeket a "green" vinyokat ha raid-rol van szo.

[ Szerkesztve ]

(#49) Steady74 válasza Steady74 (#46) üzenetére


Steady74
addikt

Valaki?

(#50) Alex91 válasza mimi_bacsi (#47) üzenetére


Alex91
félisten

[link]
Buffalo 1TB NAS Storage LinkStation Duo külső merevlemez

Steady74: neked is!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#51) Alex91 válasza mimi_bacsi (#47) üzenetére


Alex91
félisten

MacPower Hydra Super-S LCM, ilyen pl. kaphato...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#52) Steady74 válasza Alex91 (#50) üzenetére


Steady74
addikt

Alex,

Köszi a tippet, viszont nem tudom, hogy mennyi torrentet képes futtatni egyszerre. Van erről infód? Illetve a halk működéssel kapcsolatban az ipon-os teszt kicsit bogarat tett a fülembe. A live nem lehetne jobb választás szted?

(#53) Alex91 válasza Steady74 (#52) üzenetére


Alex91
félisten

En egy MyBook World-ot hasznalok, rahackelt Transmission klienssel. Abba is volt, hogy be volt teve majd 40 torrent, de igaz, nem ment mind egyszerre, es mondjuk joval gyengebb hardver.

Szerintem ha biztosra akar menni az ember, akkor Synology vagy QNAP NAS, ezeken is van torrent kliens, es a Transmission is felteheto rajuk.

Passziv hutesu ez van: QNAP TS-119 Turbo NAS, de mondjuk az ara meredek.

A tobbi aktiv, szoval kisse zajosabb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#54) Steady74 válasza Alex91 (#53) üzenetére


Steady74
addikt

A buffalo NAS-ok véleményed szerint nem jók? A Synology is meg a QNAP-ok is sokkal drágábbak. Annyit áldozni nem akarok rá.

(#55) Alex91 válasza Steady74 (#54) üzenetére


Alex91
félisten

Nem az, hogy nem jok. Csak a termektamogatas nem olyan, mint a masik kettonel. Ha megnezed a linkelt tesztet, akkor latszik, hogy a Synology (es a QNAP) egyszeruen mas kategoria... Nem tudom pl. hogy a BT kliens mit tud, ami neked ugye erosen kellene. Amugy HW-esen nincs a Buffalo-val se gond.

En a sima World-dommel is elvagyok, pedig ez tenyleg az alja :). De az en netemhez, toltesi szokasaimhoz ez is megfelel...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#56) Steady74 válasza Alex91 (#55) üzenetére


Steady74
addikt

olvasom, olvasom a leírását a NAS-oknak, amit Te írsz, de egyik sem adja meg egyértelműen a választ arra, amit szeretnék tudni, hány torrent-et kezel egyszerre. Vajon, szerinted milyen klienseket lehet ezekre a NAS-okra rátenni, amik stabilak, gyorsak, jók, stb...

(#57) Alex91 válasza Steady74 (#56) üzenetére


Alex91
félisten

A Synology gyari 20-at, a QNAP-os tan kevesebbet. (Bar a folyamatos firmware frissitesekkel ugye minden valtozhat :).)

Ezert mondtam, hogy telepiteni kell rajuk egy Transmission klienst...
www.transmissionbt.com
SynoBlog

Esetleg rTorrent is van.

Amugy esetleg lehet epiteni egy Atomos cuccot erre FreeNAS-sal, az se lenne sokkal dragabb...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#58) LordX válasza Kalandor (#1) üzenetére


LordX
veterán

Gondoltál összerakni egy Atomos miniATX-es gépet?

Alaplap 20e HUF
Ház 9e HUF
1 GB memória 6e HUF.
Plusz lemez.

Összesen 35e, a többi igényedet viszont kielégíti. (És nem kell szopni mindenféle hülye beágyazott oprendszerrel, tehetsz rá akár Windowst is.)

(#59) Cyrin


Cyrin
addikt

Synology NAS-okra nemsokára itt az új 3.0-s kezelőszoftver, jelentős újításokkal:

[link]

(#60) endrep


endrep
csendes tag

Sziasztok!
Eladó Synology DS210j NAS.
Hírdetés:
http://hardverapro.hu/apro/nas_synology_ds210j_elado_uj/hsz_1-50.html

endrep

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen NAS-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.