Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46283) old_artist válasza Clickbait (#46281) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Sajnos, a Dell U2312HM kifutó széria, de még kapható belőle ezüst kávás - ezt ajánlanám, vagy a Dell P2314H monitort!
Viszont, ha nem zavar a tükröződő felület, akkor a Dell S2340L is szóba jöhet.

Az új LG-ről még nincs nagyobb tapasztalat, bár az dicséretes ezeknél az "MP" szériáknál, hogy Flicker-Safe technológiával sikerült egy villódzásmentes háttérvilágítást készíteni.

(#46443) Rasiel válasza Tiszaaa (#46413) üzenetére


Rasiel
senior tag

Az LG 22MP55HQ-P új széria, egyelőre sokat nem tudunk róla, csak pár információnk van. Ami pozitívum, - a hivatalos oldalon közölve van, illetve itt, a fórumon old_artist is megemlítette - hogy ennél a szériánál (is) alkalmazva van a Flicker-Safe technológia, amely LED-es háttérvilágítású monitoroknál előny. Ha hozza minden másban az EA63-as széria szintjét (képminőség, homogenitás, input lag, stb.), akkor teljesen jó választás lehet.
Benq GW2320 már egy ideje a piacon van, fórumba ritkán volt ajánlva, általában a hasonló árkategóriájú LG-ket (22EA63V-P, 237L-BN) helyeztük előtérbe. Ha netán ezt választod, akkor egy DVI kábelt mindenképpen szerezzél be hozzá, ha nincs otthon.

Képminőségre igazság szerint nem tudok mit írni, hiszen egyik kijelzővel sem találkoztam még. Ami plusz, hogy IPS mindkettő, tehát annyira rossz választás egyik sem lehet, bár ez nem feltétlenül jelenti azt, hogy csakis jók lehetnek. Általában ezekre szoktam azt írni (ha nem játszik a személyes megtekintés), hogy vedd azt, amelyik jobban bejön. :)

(#46415) bluyoo: ASUS nem a kiváló monitorairól híres, de szó, mi szó vannak jól sikerült típusai. VX239H emlékeim szerint 50k körül megy, így néhány esettől eltekintve nem igazán ajánlottuk, részben azért, amit már fentebb leírtam Tiszaaa-nak, illetve ennyiért már ott vannak a - talán írhatom így - best buy Dellek (P2314H, U2312HM), amelyeket azért nyugodtabb szívvel ajánlok, hiszen valamennyivel többet nyújtanak az ASUS VX239H-nál. Tény, külsőre sokaknak megnyerő, olvastam már pár helyen. Átlagos felhasználásra szerintem megteszi az ASUS, ha annyira tetszik és nem akarsz Dell-t, akkor megveheted nyugodtan. Ilyenkor általában azt szoktam mondani, hogy egy kis összefoglalót írhatnál ide, ha emellett döntesz és megjön a monitor. :K

(#46417) BeriHampeR: Elég csak a VGA típusa. Persze a legpontosabb, ha a gépedhez van állítva, de így nagyon minimális, nüansznyi különbségek vannak, esetedben felesleges is lenne becipelni a gépet.

(#46424) QwErTy42: U2410-edet nem lenne értelme leváltanod egyikre sem, még ma is egy nagyon jó monitor pár negatívumával, hibájával együtt is. Ha komolyabb előrelépést akarnál, akkor mélyebben a zsebedbe kellene nyúlnod.

(#46441) I3EI\ICE: "A panelhomogenitás feature nem azért nem csinál semmit, mert nincs kalibrálva? "
:N. Sajnos vannak olyan monitorok, ahol nem működik megfelelően, minden igényt kielégítően a homogenitás-kiegyenlítő (kompenzáló, ahogy épp tetszik) funkció. Isual NEC 231 SV-jén például eléggé komoly eredményt lehet vele elérni már alacsony szinten és még report alapján (illetve ő is írta) a kontraszt is szép magas értéken marad kalibráció után. Nálam például nem ilyen rózsás a helyzet, bár nem mondom azt, hogy rossz, mert lehet látni jótékony hatását (és itt nem a statikus kontrasztra és a fekete fénysűrűségére gondolok :) ).
"hamarosan beruházok egy I1DisplayPro-ra"
Hidd el, jól fogsz járni vele ilyen monitorokhoz, amelyek nálad vannak, illetve megfordulnak. :K

[ Szerkesztve ]

(#47324) old_artist válasza Powermetal (#47323) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Pl.: LG 22MP65HQ, LG 23MP65HQ, LG 24MP55HQ - és ezek már PWM mentesek (Flicker-Safe).

(#47550) Ghard válasza I3EI\ICE (#47548) üzenetére


Ghard
őstag

Az új játékok mindegyikében van szinte blur opció (BF4).
A legfontosabb ami miatt az LG megtetszett, az a flicker safe dolog, a válaszidő csak másodlagos.
Ha ez az ips 5ms-el képes hozni egy 5ms-es tn sebességét, akkor nekem már bőven jó. Csak azt nem találtam sehol leírásokban, hogy az 5ms az LG esetében már overdriveolt érték vagy sem.

[ Szerkesztve ]

(#47736) South Velen


South Velen
addikt

LG-Flicker-Safe

Az új megvilágítási technológiának köszönhetően sikerült minimalizálni a villódzásból adódó szemfáradást. A csak elvétve tapasztalható, nulla közeli villódzást biztosító technológiának köszönhetően tovább nézheti a képernyőt kényelmesen.

Na ez most mit jelent vajon? Most akkor van villódzás vagy nincs? Ha nincs, miért fogalmaznak ilyen hülyén, és miért csak "almost-zero flicker"?

Egy 22MP55HQ-t vennék itthonra, és igen jó lenne tudni az igazságot, de így még egy GW2265-nél fogok kikötni.

[ Szerkesztve ]

(#47771) Ghard


Ghard
őstag

Csak a számok alapján szinte nem is lehet monitort választani. A flicker safe lg megfogalmazása után ("nullához közeli", hát akkor nem nulla) a válaszidőnek is utána néztem, de okosabb nem lettem :)

Az asusnál találtam ilyet: Response Time : 5ms (GTGσ)
GTGσ ? Érdekes, már a gtg is csal, akkor ez a σ mi? Ezt találtam, igaz ez lg de akkor az 5ms GTGσ = 14ms GTG. Remek, a gtg-t is lehet fokozni :)
Az lgnél maradva van personal tv, ahol csak IPS panelt írnak, ennél a következő szerepel:
Válaszidő (GTG): Off:14ms / Low:8ms / High:5ms
Na de mi van offon és highon? A légkondi? Gáztűzhely a konyhában? Nyilván az overdrive, de ezt nem írják mellé. Tehát akkor a σ jelentése az overdive-olt érték lehet. És akkor egy újabb monitornál, aminél ah-ips panel szerepel, ezt látom: Válaszidő (GTG): 5ms. Ennyi, itt már nem is említenek semmi mást. De ez sem alap GTG az biztos, mivel hirtelen 14ről 5re csökkent volna, ami elég szép gyorsulás ahhoz, hogy a marketingesek egy szót se ejtsenek róla.
És akkor nézek egy dellt ah ips-el, ahol 8ms szerepel, látszólag ugyan az a panel, mint az lg. Ezt sem tudom hova tenni, ha overdrive nélküli akkor 6ms-el jobb. Ha overdriveos, akkor 3ms-el lassabb. Ha minimális overdriveal mért érték, akkor lenne ugyan az mint az lg, de ebben meg nincs logika, vagy a sima gtg-t adják meg, vagy a leggyorsabb értéket.

[ Szerkesztve ]

(#48343) old_artist válasza faranus (#48338) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

"... nagyon kellene a LED háttérvilágítás is remélem attól nem fog ennyire fájni és könnyezni a szemem. " - na, akkor nagyon gyorsan felejtsd el a LED háttérvilágítású monitorokat, tévhit, hogy a "LED-es"-től "jobb lesz a szemünk" vagy éppen nem fog könnyezni és fájni a fejünk!
Épp ellenkezőleg, a régi hagyományos CCFL háttérvilágítású (csöves) monitoroknak nem olyan agresszív a fényereje, mint a LED háttérvilágításúaknak!

... ha mégis LED háttérvilágításút szeretnél, akkor mindenképpen PWM mentes fényerő szabályozásúakat (Flicker-Safe) nézegess.

... és egy nagyon fontos dolog, hogy ne max. fényerőn használd a monitort, Neked érdemes lenne bekalibráltatnod a leendő monitorodat!

(#48743) mexel


mexel
veterán

Még azt is írják az újabbra hogy " Flicker-Safe ", villozódást csökkentettek. Ez vajon mit takar? Hogy PWM mentes, vagy csak egy jól hangzó semmitmondó duma?
Ezt írják csillagozva: " * A TUV tanúsítja, hogy az LG új Flicker Safe rendszere nulla közeli villódzást biztosít."

Valahol ez az utóbbi monitor 32000ft :F és azt írják, hogy "AH-IPS". Ez mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#48746) mexel válasza zippofcy (#48744) üzenetére


mexel
veterán

Közben lemondtam az EA megrendelést, 33-ért találtam LG 22MP55HQ-P monitort. Azt írják AH-IPS, és Flicker Safe. Az LG 3 napos pixelgaranciája az minden magyar ( nem szürkeimportos) cégnél él, vagy ahol csak odaírják?

Rendo84: Akkor 33-ért megéri az MP-t megvenni azt hiszem, igaz "csak" 22-es.

[ Szerkesztve ]

(#50246) old_artist válasza tomika9988 (#50243) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

"... D-sub csatlakozó van (2009)-es" - ... és gondolom TN paneles, na ehhez képest ég és föld lesz a különbség! :K

... de mivel már nem kapható a 22EA63V, ezért elgondolkodhatsz egy LG 22MP65HQ Flicker-Safe (No PWM) monitoron.

[ Szerkesztve ]

(#50312) old_artist válasza Geniusg (#50310) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Igen, a 22MP55HQ bátran ajánlható ilyen árfekvésben és "PWM mentes" (Flicker-Safe) is!
... ha Dell-ben gondolkodsz (miért is ne), akkor Dell P2214H jobb választás - ez még benne van az anyagi keretedben.

[ Szerkesztve ]

(#50319) Richvargas válasza old_artist (#50316) üzenetére


Richvargas
tag

Ez a Flicker Safe? Köszi a tippet! :)

(#51323) dbala válasza Pales2014 (#51322) üzenetére


dbala
tag

Az LG leírásokban ott szokott lenni, hogy Flicker Safe.

(#51732) Jedster válasza GRaul (#51722) üzenetére


Jedster
tag

A flicker safe/flicker free monitorokat kell keresni. Ezek PWM mentesek. Néha csak bizonyos fényerő felett (pl. 30% brightness felett), de egyre több a teljes skálán PWM mentes monitor. Elvileg az általad linkelt LG is IPS monitor és flicker safe, valamint reader mód is van rajt (csökkenti a fárasztó kék fény kibocsátását), legalábbis az LG oldala szerint. Tesztet nem találtam róla.

Itt van egy pwm mentes lista (nyilván nem teljes):
http://www.tftcentral.co.uk/articles/flicker_free_database.htm

(#51740) orionpro válasza GRaul (#51739) üzenetére


orionpro
tag

Hivatalos oldal szerint Flicker safe : YES !!!

(#51821) Jedster válasza honda 1993 (#51811) üzenetére


Jedster
tag

Hát, ő vagy az olcsóbb AH-IPS-es LG monitorokat ajánlanám, vagy jó lehet a VA-s Benq is. A szemkímélő monitoroknál a Flicker-safe és flicker-free feliratokat kell keresni. A Benq és LG legtöbb újabb monitora már ilyen. A háttérvilágítás villódzását küszöbölték ki, valamint van rajtuk kékfény csökkentő üzemmód.

Vagy: ha többet szeretnél rákölteni, akkor Dell P2414H/U2414H. Ezeknél nézd meg milyen kimenetek kellenek, mert a P2414H DVI/Displayportos, az U2414H pedig HDMI-s. Ugyanaz nagyjából a kettő, és ugyanúgy az LG 6bites AH-IPS panelját használják benne. Azt hiszem az U2414H gyárilag kalibrált is.

(#51975) haypro


haypro
senior tag

Sziasztok!

Kéne nekem gyorsan egy vélemény az LG 27MP35HQ-B IPS monitorról.
Jónak tűnik nagyon, IPS, HDMI, Flicker Safe (vagyis PWM mentes?)... Ennyiért BestBuy-nak tűnik.
Nincs pénzem ennél drágább monitorra, és a méret fontosabb mint a képminőség. (egy bizonyos szint felett, IPS, így rossz nem lehet)
Ne ajánljatok helyette ennyiért kisebb, vagy drágábban nagyobb DELL monitorokat! Tudtok valamit konkrétan erről az LG-ről?
Köszi!

[ Szerkesztve ]

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#52466) South Velen válasza ggbuffon1897 (#52465) üzenetére


South Velen
addikt

Ha PWM-es, azt sosem tüntetik fel, ha analóg (azaz mentes) azt "flicker free, flicker safe" és hasonló marketingeszközökkel szokták illetni. Viszont néha a pwm menteseket sem jelölik és vannak olyan szériák (főleg a Dell-nél) amelyben ugyanazon típusban is vannak pwm-es és analóg verziók is. Egyébként pont a Dell az, amely nem jelöli sehol, hogy milyen, de tesztek és vásárlói visszajelzések alapján lehet általában tudni ott is.

[ Szerkesztve ]

(#52790) dunc válasza Bander78 (#52788) üzenetére


dunc
nagyúr

"Gyári színkalibráció

A színhelyes megjelenítés érdekében szakértők végeztek színkalibrációs teszteket a gyártósoron, amiről tanúsítványt is kiállítottak, melyet a felhasználó megtalál a termék dobozában."

"Flicker Safe

Védje a szemét a villódzástól és a kék fénytől! Az új megvilágítási technológiának köszönhetően sikerült minimalizálni a villódzásból adódó szemfáradást. Aktíválja továbbá egy közvetlen gombbal a Reader Mode-ot (olvasó üzemmód) és ezáltal minimalizálja a szemet fárasztó kék fény mennyiségét. Töltsön annyi időt munkával, játékkal, vagy akár filmnézéssel, amennyit csak szeretne anélkül, hogy megterhelné a szemét. Használja a könnyen kezelhető és kényelmes gombokat a kezeléshez."

Kiváló termék meglepően jó ár/érték arány! A Samsungok ebbe az árkategóriába,(drágábban is) csak a buta trendi d-sub, HDMI bemenetes vackokat árulja! Persze csilli-villi szép kávával! És szebbek vékonyabbak!

(#52991) #75128832


#75128832
törölt tag

Van a P2414H monitorhoz köthető
- típushiba;
- a fórumon már előfordult probléma?

Flicker Safe (=ugye nem PWM-es)?
És ugye van a hátulján négy menet, VESA-szabványú, falra szereléshez?

Egy LG 23MP65 monitorral szemben pl. milyen előnyei vannak?
//^Gondolok itt panel típusára, a feketék minőségére (igen, tudom, hogy IPS, és, hogy ne várjak sokat), a jellemző gyári színhelyességére, háttérfény egyenletességére, min-max kandela értékére, összeszerelés minőségére, stb...

(#53136) vhw válasza szimi57 (#53134) üzenetére


vhw
addikt

A típus oldala szerint "flicker-safe" - tehát igen.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#53313) Richvargas válasza jim bcs (#53311) üzenetére


Richvargas
tag

Köszi.
Most látom, hogy a 24-esek között a 40ezres kategóriában is van Flicker Safe LG 24MP55HQ-P. Ilyesmit érdemes lehet, vagy inkábbz előző típus jobb választás?

[ Szerkesztve ]

(#53606) Richvargas válasza old_artist (#53445) üzenetére


Richvargas
tag

Sziasztok!
Engem az érdekelne, hogy ugyanannak a gyártónak (pl LG), ugyanazon képátlóval gyártva (pl 24 vagy 27), ugyanolyan specifikációjú (totál hasonló, mindegyik SP, Flicker Safe, stb) monitorjai között a dizájntól eltekintve mi a különbség? Mert árban akár 20e Ft is lehet az eltérés.
Ebben tud valaki segíteni?
Köszi.

(#53948) gergely909


gergely909
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi 3 monitor közül melyik a legjobb ár/érték arányú?
LG 27MP35HQ - 52000 Ft
Benq GW2760HM - 29000 Ft
LG 27MP65HQ - 66000 Ft

Árban érdemes feljebb lépnem? Weblapszerkesztésre és játékra használnám, egy 19" 5:4-es FSC-t fog váltani (25ms :D )
További szempontok: 27" matt, TN paneles, Flicker-safe, és kikapcsolható vagy nem zavaró állapotjelző LED. Hang nem érdekel.

(#54150) sodokan válasza Geresics (#54145) üzenetére


sodokan
tag

ezek a dellek "szemkímélők"?
mert Lg feltünteti a honlapján, hogy flicker-safe, ellenben a dell monitor adatlapján nem látok erre utaló megjegyzést. vagy ez a default érték, így nem említik?

(#57339) kingpython válasza MiklosSaS (#57306) üzenetére


kingpython
aktív tag

Sziasztok!

Na, megvettem az LG 27MP57VQ-P monitort és nem bántam meg nagyon meg vagyok elégedve vele.

Flicker Safe valóban működik benne nem csak paraszt vakítás nem látok semmi villódzást.

IPS monitor ugye a szélein látszik a bevilágítás, de ezzel tisztában voltam, ettől függetlenül hibátlan csodaszép tükör éles képe van a színek is nagyon szépek.

A FullHD-s filmek is nagyon szépek rajta, töltöttem le 4K-s 2160p-s videókat hát valami burtál jól néznek ki ezen a monitoron.
Játékoknál is szerintem tök jó az FPS sebessége is rajta és minden játék nagyon szép, amit kipróbáltam, és én a pixelméretet se látom nagyobbnak a 24-es monitor után.

Szóval, aki ilyet szeretne, az bátran vegye meg szerintem.

ASUS ZenFone 2 ZE551ML 4/32GB WW

(#57396) Pocokk


Pocokk
tag

Na csak teszek még egy utolsó kört mielőtt kiválasztom a megfelelő monitort. Két kiszemeltre szűkült le végül a választás: Acer G237HLABID és az LG 23MP65HQ-P (ha még találok vhol...).

A kérdésem igazából az lenne, hogy PWM(flicker) mentesség/minimalzálás és input lag tekintetében melyik lenne a jobb?

Ha elhanyagolható a különbség akkor az Acer lesz, mert az még kapható is, csak annál nem írták egyértelműen, hogy PWM-es vagy nem, míg az LG-nek elvileg van ilyen Flicker Safe funkciója.

Előre is köszi a választ

(#57969) Baggio04


Baggio04
aktív tag

Hali.
Monitor vétel előtt állok, eddig a 40 ezre kategóriában nézelődtem: főleg lg és egy asus ips között. Viszont most valószínű hozzátudnék jutni egy AOC i2269VW LED (ezüstös változat)-hoz olcsóbban. Csatlakozók terén kicsit kérdőjeles a dolog, gyártó oldalán írt hdmi, dp,d-sub csatlakozást is. Kisker honalpján már dvi, d-sub. Valaki feltudna okosítani, hogy most akkor ez hogy is van. Illetve a pwm mentes vagy sem, mert nem láttam olyan írást, mint pl.: lg-nél, hogy flicker-safe.
Választ nagyon megköszönném, mert holnapra kellene eldöntenem, hogy megvegyem (vehetem-e).

Illetve típusjelzésnél van egy betű, ami néhol van néhol nincs, ezt se teljesen értem, két fajta lenne akkor?
AOC i2269VW LED és AOC i2269VWM LED

én állítólag ezt venném: [link]

[ Szerkesztve ]

Baggio

(#58711) jcass.robot


jcass.robot
újonc

Sziasztok! Szeretnék egy nagyon komoly, hozzáértő tanácsot monitor választás ügyben. Az összefoglaló jó volt, de egyelőre nem segített (teljes mértékben). Elsősorban a szememre való érzékenység miatt kellene a segítség, mert sokat szerkesztek, de kiég a retinám. Leírnám a kritériumaimat monitorral kapcsolatban.

1. Flicker free /flicker safe /PWM free
Viszont itt az lenne a fontos, hogy ne gyorsított impulzusú legyen
A ViewSonic oldalán találtam egy ábrát arról, hogy mire gondolok:
http://www.viewsonic.com.au/products/lcd/flicker-free/

2. IPS
esetleg valami hasonló, lehetőleg nem CCFL
3. glossy vagy semi-glossy kijelző
(nekem nem lesz gond a tükröződés, inkább tisztább, élesebb legyen a kép)
4. blue light filter
(még jobban vigyázzak a szememre)
5. 1-5 ms válaszidő
(a 8 is belefér, ha nem megy a kép rovására)
6. 21,5 - 24 coll
(nem kell 27" gamer monitornak lennie)
7. 50 ezer körüli ár

A jelöltek egyelőre: BenQ VW2235H vagy LG 22MP55HQ-P, viszont nem tudom, hogy ezek megfelelnek-e az 1. pontban meghatározottnak, hogy ne hamis flicker-free legyen, hanem állandó impulzusú. A ViewSonic monitorok viszont CCFL-esek, ugye? Ezt sem tudom.

Minden válaszra kíváncsi vagyok, és köszönöm!

(#60336) old_artist válasza Sinisi (#60331) üzenetére


old_artist
addikt

Üdv!

Tulajdonképp tévhit a magasab frekvencia, ez a régi CRT monitoroknál volt szempont.
A jelenlegi 60Hz bőven elegendő, a nagyobb/magasabb Hz esetleg csak HC gamereknek ajánlott.

Sajnos, manapság már a LED háttérvilágítású monitorok uralják a terepet, ami viszont "agresszív" fényerejével veri ki a biztosítékot több felhasználó esetében, ezért ajánljuk a régebbi CCFL-es háttérvilágítású monitorokat azoknak, akiknél ez meghatározó szempont lehet - a fejfájás és a különböző szem problémák, szem fáradás -, viszont ezekből már elenyésző típusokat találni újonnan a neten.

Esetedben mindenképpen ajánlom, legalább egy napos tesztelését pl. egy LED háttérvilágítású monitornak, ami Flicker-Safe vagy tulajdonképpen PWM mentes fényerő-szabályozással működik.
A régebbi CCFL-es háttérvilágítású kijelzőknek sokkalta nyugodtabb volt a megjelenítettsége, olvashatósága, jól le lehetett szabályozni a fényerejét is,

Tudnod kell, hogy nincs tökéletes kijelző - sajnos, ezért mindenképpen kompromisszut kell kötnöd.

(#61208) AxBattler válasza Mukucs (#61194) üzenetére


AxBattler
félisten

Nekem az LG Flicker-safe IPS panelje bevált, tudom ajánlani, szvsz érzékenyebb szeműeknek is ideális.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#62001) Vesa


Vesa
veterán

Sziasztok,

27-es monitort keresek, főként munkára, de játszani is szoktam.
Keret 80k körül. Ezt találtam, de nem igazán vagyok képben a monitorokkal
Annyi világos, hogy IPS-es és állítólag flicker safe. Megköszönném ha valaki felhomályosítana, megvehetem-e, ajánlott-e, és ha nem, akkor mi lenne helyette üdvözítő!?

A tudomány a valóság költészete!

(#63836) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Érdemes az Ausus monitort cserélni az LG re?Nézegettem több fajtát van acer vagy dell monitor is a dell ek 60EFt felett vannak,az acer meg hát nem tudom jó márka e.Nekem a lényeg pl dvi csatlakozás,akkor ne legyen pwm es na meg ugye az IPS panel ezek a legfontosabbak az LG 56EFt az elég jó ár érte,bár másik forgalmazónál 62500Ft+pixel garancia és kalibrálás együtt 3000Ft az úgy 65EFt +gondolom a szállítási díj de így már sokallom az árát.

Csak nézegettem a két monitornál ezeket az adatokat
Asus:Színmegjelenítés: 10bit LUT/color, 3x10bit színkezelés,
98% sRGB színtér, 92% color gamut (CIE1976),

Lg:Színmegjelenítés: 8bit LUT/color, 3x8 bites színkezelés,
99% sRGB színtér, 82% ISO color gamut (CIE 1976),

Hogy mennyi eltérést jelentenek ezek az adatok,na meg olvastam,hogy az AH ips kicsit jobb újabb fejlesztés.

ASUS PA238Q ProArt


Képernyő átmérő: 23" (matt fekete kivitel)
Panel típus: P-IPS panel, W-LED háttérvilágítás,
LG Ghem polarization, High Brightness Uniformity
Felbontás: 1920x1080/60Hz (16:9 wide), 1080p
Képpont távolság: 0,2652mm
Fényerő: 250cd/m²
Kontraszt: 1000:1 (typical), DCR (ASCR): 50 000 000:1
Válaszidő: 6ms g2g (jellemző), 6/6ms fekete-fehér váltás
Látószög: 178°/178°
Színmegjelenítés: 10bit LUT/color, 3x10bit színkezelés,
98% sRGB színtér, 92% color gamut (CIE1976),
gamma korrekció, 6-axis color controll
Csatlakozók: D-sub, DVI-D és DisplayPort 1.1a (HDCP),
HDMI 1.3, audio mini Jack, 1 Up-/4 Down-Stream USB 2.0
Állvány funkció: állítható magasság (100mm), pivot,
döntés (-5/20°), forgatás (+/- 60°), kábelrendező, VESA
Tartozékok: leírás, CD, D-sub/DVI/USB/audio kábelek
Teljesítményfelvétel: 41W (max), 23W (jellemző)
Extra: PIP/PBP (Picture-in-Picture and Picture-by-Picture)
QuickFit Virtual Scale, szín pontosság: △E ≦ 5

Garancia: 3 év

LG 24MB37PM-B


Képernyő átmérő: 23,8" (fekete kivitel)
Panel típus: AH-IPS (overdrive), W-LED háttérvilágítás,
Light Anti-glare (matt), Flicker-Safe (No PWM)
Felbontás: 1920x1080/60Hz (16:9 wide), 1080p
Képpont távolság: 0,266mm
Fényerő: 250cd/m² (jellemző)
Kontraszt: 1000:1 (typical), DCR: mega
Válaszidő: 5ms g2g (jellemző), Input-lag: ...
Látószög: 178°/178°
Színmegjelenítés: 8bit LUT/color, 3x8 bites színkezelés,
99% sRGB színtér, 82% ISO color gamut (CIE 1976),
6 Axis Color Control
Csatlakozók: D-sub, DVI (DHCP támogatással)
Állvány funkció: Állítható magasság (120 mm), pivot,
dönthető (-5/20°), forgatható, kábelrendező, VESA
Tartozékok: leírás, CD, D-sub és táp kábel
Teljesítményfelvétel: 26W (jellemző)
Extra: Smart Share, Cinema Screen, True Color Finder,
Reader Mode, Flicker-Safe, gyári szinkalibráció,
2x1W stereo hangszóró

Garancia: 3 év (LG gyári garanciával)

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#67293) xjj


xjj
csendes tag

Valakinek van saját tapasztalata, hogy az LG 24MP48HQ-P PWM-mentes, avagy sem? Ez a lista nem tartalmazza, de az LG a saját weboldalán Flicker Safe-ként írja le. Kérdés, hogy egyenlőségjelet tehetünk-e a Flicker Free és a Flicker Safe kifejezések közé.

(#69806) #82729984


#82729984
törölt tag

Sziasztok,

Monitort vennék 21-22 col méretben árban ~40e Ft. Ami fontos:
IPS, pwm mentes, full hd felbontás. A felhasználási terület kb. a szokásos netezés + programozás. (tulajdonképpen laptop mellé lenne amikor az dokkolón van).

Ezt néztem ki:
LG 22MP58VQ-P 21,5

Szerintetek? Egyet nem tudok hogy az LG "Flicker Safe" az egyenlő azzal hogy PWM mentes?

(#69811) adalbert1 válasza #82729984 (#69806) üzenetére


adalbert1
veterán

LG-nél engem is érdekelne, hogy a flicker safe egyenlő-e a PWM mentességgel - volt olyan monitor, aminek a tesztjében az derült ki, hogy igen, de gondolom ebből azért túlzás lenne általánosítani az összes LG flicker safe monitorára.

Illetve lehet, hogy megismétlem a kérdésemet is, ugyanis az előző oldal alján van, ott valószínűleg már senki nem olvassa:

Sziasztok,
egy olyan monitort szeretnék venni, ami minél kevésbé fárasztja a szemet napi 8-10 óra munka esetén.

Amilyen kritériumokra gondoltam:
-22-24" méret
-1920*1080 felbontás
-antiglare coating
-matt, antiglare keret (a keretről visszatükröződés is zavar)
-állítható magasság
-előre-hátra dönthetőség
-IPS vagy PVA panel
-PWM mentes működés
-DVI vagy HDMI bemenet (esetleg mind a kettő), ha van esetleg fejhallgató kimenet, az plusz

Ami érdekelne, hogy LG-nél amit flicker safe-nek írnak, az PWM mentes? Próbáltam cikkeket keresni, van olyan modell, ahol igen, de van olyan modell, ahol nem derült ki egyértelműen.

Jelenleg ez a két jelöltem van (igaz, árkategóriában az egyik majdnem a duplája a másiknak :) ), tudnátok még párat ajánlani (inkább olcsóbbat, mint nagyon drágát)?
LG 22MB37PU-B
DELL UltraSharp U2414H

(#71884) zoolio


zoolio
tag

Sziasztok!

22"-24" körüli monitort szeretnék vásárolni általános otthoni használatra (net, szövegolvasás, fps játék /nem hardcore/, film). Amiket kinéztem:

LG 24M38D-B
LG 23MB35PM

Az első TN, a második ISP paneles. A gyártó szerint mindkettő 5ms on/off válaszidővel rendelkezik. Tetszik a Flicker Safe (villódzásmentes) technológia és a Reader Mode (olvasó, kék színt csökkentő) mód.
A másodikról olvastam olyan véleményt, hogy a Super Energy Saving mód még kikapcsolt állapotban is leveszi a led világítást fekete képnél, és a visszakapcsoláshoz szükséges idő alatt információ veszhet el (pl. filmnézésnél). Ha ez így van, az nem túl jó. A TN panel csak az általánosságban elmondható jobb válaszidő miatt tetszene (kisebb utánhúzás), de a gyártó szerint a másodiknak is ugyanannyi az on/off válaszideje. Van erről tapasztalatotok? Vagy a TN panel egyébként is felejtős? Melyik monitort ajánlanátok a kettő közül? Ja, a másodikra azt írja, hogy 'üzleti' monitor. Ez mit jelent? Vagy esetleg más típusban, más márkában gondolkozzak? Ez iránt is nyitott vagyok. Az említett Reader, vagy ahhoz hasonló módot jó lenne, ha tudná a monitor, gondolom hosszabb szöveg olvasásánál ez jól jön. 50-nél csak indokolt esetben szeretnék többet költeni.

Előre is köszönöm.

(#74025) sixpak válasza Guresz (#74024) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ott a specifikációiban, hogy "flicker safe".... :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#74113) tomio válasza deja vu (#74018) üzenetére


tomio
tag

Nagyon köszönöm deja vu (Asus VZ249H elég jó vétel) a konkrét típus ajánlást :R
Utánaolvasok. Csak a képminőség a fontos :K

Terjed ez az "olvasó mód" ami az általad említett "Alacsony kék fény kibocsátás, pwm mentesség" megvalósítása :F

Itt is vmi ilyesmi hangzik el mint amit én kérdeztem és jön rá egy tanács: "Arra figyelj, hogy széles színterű az a monitor.". Ami miért is fontos :F Miért kell figyelni rá?

#74038 hsz is születhetett volna tőlem is: "Csak a kép minőségükről szeretném kikérni a véleményetek. Az hogy milyen állvány van alatta vagy hogy milyen gombok vannak rajta nem szempont..." De ott ez ami kicsit felhomályosításra szorul részemről: "A leginkább az érdekelne minket hogy melyik a kevésbé ips glow-os és melyiknek szebb a feketéje." Persze olvasom én... :K

PWM mentes /flicker safe, flicker free/ (H-)IPS panel gondolom amúgy a legjobb választás a mai napig ha nem gamer szemmel nézzük a világot :U
DVI/HDMI/DP mennyit számít? Mind digitális, nem analóg mint a D-SUB szóval egykutya képminőségre :F
Nagyobb képfrissítéssel (Hz) szemkímélőbb mód érhető el vajon? Rontja a szemet az alacsony (esetleg érzékelhetően alacsony) frissítés miatti vibrálás? Én például "látom a 60Hz-et" sajnos :(( És még nem volt dolgom nagyon fölötte :(

[Ívelt kialakítás hány zolltól javallott? Mettől nem jól belátható a kép?]

Linux, BSD, ReactOS, MenuetOS, Haiku-OS, Syllable... Van még több is! distrowatch.com/

(#74905) nesh_019


nesh_019
senior tag

Sziasztok,

Erről mi a tapasztalatotok?

Samsung monitorok:
Védd szemeidet a Flicker Free technológiával

A Samsung Flicker Free technológiája minimalizálja a zavaró képernyővillogást, ezáltal kényelmesen dolgozhatsz, olvashatsz, játszhatsz, filmezhetsz és szerkesztheted fotóidat ameddig csak jól esik, anélkül, hogy szemeid elfáradnának. Élvezd a magával ragadó látványélményt a Flicker Free technológiának köszönhetően.

LG is csak a név más, a Flicker Safe technológia.

Csak az káromkodik aki nem tudja szavakba önteni amit gondol.

(#76489) ]Phobos[ válasza deja vu (#76467) üzenetére


]Phobos[
senior tag

Köszönöm az eddigi segítséget. Még 2 dolog aztán lehúzom magamat:

Szóval az Asusnál van Eye-Care, az LG-nél meg Flicker safe. Tehát ha jól értelmezem ezt a flicker dolgot ez ezeknél kilőve. De mi van a PWM mentességgel? Ezek tudják, vagy ezt külön kell nézni, kérdezni vásárlásnál?
A másik, hogy ezeknél mennyit számít a 60 Hz vs 75 Hz/Free-Sync?

Biztos tök alap kérdések, elnézést érte!

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#76492) Joe123 válasza ]Phobos[ (#76489) üzenetére


Joe123
aktív tag

PWM mentes: egyáltalán nem vibrál.

Eye care, flicker safe, stb. jelenthet szintén teljes PWM mentességet vagy nagyfrekvenciás vibrálást is.

(#76605) ferzoli válasza deja vu (#76577) üzenetére


ferzoli
Ármester

Köszönöm a válaszod, az nem derült ki számomra, hogy ezek az Asusok pwm mentesek?

Illetve látok újonnan 56e-ért LG 27MP58VQ-P monitort, erre rákerestem a fórumon, de nincs sok találat/tapasztalat, pedig ár/érték alapon jónak tűnik (IPS, flicker safe, 3év gar) miért nem ajánlott?

Másik, amit láttam akcióban 63e-ért egy Samsung LC27F398, erről se dobot semmit a kereső.
Az iveltség szemkímélő hatása csak marketing bs? Vagy irodai munkához pont felesleges?
Amúgy ez a VA panel miatt nem ajánlott?

A DELL P2717H tetszik, ezt figyelem majd aprón vagy talán akciózzák majd...

(#78847) maxxenergie válasza k.zozo. (#78846) üzenetére


maxxenergie
senior tag

:R

Most ezt néztem 144 HZ lemondok azt hiszem egyenlőre... én is erre juttotam amennyit játszok nincs értelme..

Viszont így a keretet is lejjeb húzom, ha már nem 144 HZ akkor most ezt néztem ...

LG 29UM68-P 29″ Ultrawide IPS monitor - 72.000 Ft /Új/... Freesync, IPS 75HZ vélemény ajánlott típus 21:9-es.. :R

Gyári színkalibráció Igen
Reader Mode Igen
Flicker Safe Igen
SIX Axis Control Igen
4 screen split Igen
Freesync Igen
Game Mode Igen
On Screen Control Igen
DAS Mode Igen
PIP Screen Split szoftverben

Köszi.

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#79031) Ciccuka válasza Ciccuka (#79028) üzenetére


Ciccuka
veterán

Az LG monitorral kapcsolatos újdonságai a Flicker Safe technológia és a Reader Mode funkció. Ezeknek köszönhetően szemfáradás, vagy egyéb problémák nélkül dolgozhat, játszhat, vagy akár könyvet olvashat az LG IPS monitorokon.

Játsszon annyit, amennyit szeretne, a Flicker Safe-fel

Az LG Flicker Safe technológia feladata, hogy a villódzás mértékét folyamatosan nullához közeli szinten tartsa, megvédve szemét a kimerítő vibrálástól és a kék fényektől. A Flicker Safe funkcióval annyi ideig élvezheti a látványt, ameddig csak akarja.

Az IPS kijelzőnek köszönhetően a monitor kivételes képminőséget biztosít és olyan különleges funkciók teszik kivételessé a képi élményt, mint az LG villódzásmentes (Flicker-Safe) technológiája, vagy az olvasás mód (Reader Mode).

Mindezen felül a monitor az LG által kifejlesztett, TÜV-minősítéssel rendelkező Flicker-Safe technológiát is alkalmazza, amellyel szinte teljesen kiküszöböli a képernyő villódzását. Ez a funkció további védelmet nyújt a szemfáradtság ellen.

Az LG egy ideje bevezette az úgynevezett "Flicker safe" háttérvilágítást, ami a PWM-mentességre utal, így nem kell tartani a háttérvilágítás vibrálásától és annak negatív hatásaitól. Természetesen a villódzásmentesség a teljes beállítási tartományra vonatkozik. Ebben a cikkben olvasható.

LG-nél mit jelent a valóságban ez fajta Flicker Safe, mert az Oázis-nál mégsincs kiemelve, hogy PWM mentes lenne? Vajon teljes PWM-mentességet jelöl vagy csak részlegest?

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#79042) Ciccuka válasza AxBattler (#79032) üzenetére


Ciccuka
veterán

Igen, de mennyire PWM mentes valójában és hogyan, milyen formában és milyen módon aktív?

Samsung S24F350F gyártó szerint: Flicker Free
Samsung C24F390F gyártó szerint: Flicker Free
LG 23MP68VQ-P gyártó szerint: Flicker Safe

Flicker Free Monitor Database (2016)
Ebben az adatbázisban viszont C24F390F modellhez mégis No van írva.

A gyártók ködösítenek megint, nem igazán lényegre törőek. Az LG-nél ha jól veszem ki, akkor egy (Flicker Safe and Reader Mode) módban érhető el és így elképzelhető, hogy a többi módban nem teljesen támogatott vagy más képességekkel üzemel. Több review-et elolvastam, de egyikből se derül ki konkrétan semmi erre vonatkozólag. Sajnos LG és a Samsung-nál is csak a marketingre helyezték hangsúlyt.

ViewSonic korrekt gyártó ilyen téren ők egyértelműsítenek: Flicker-Free és talán még AOC monitoroknál is jobb a helyzet e téren: Flicker Free & Anti-Blue Light.

[ Szerkesztve ]

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#87772) johdepp


johdepp
csendes tag

Sziasztok!

Új monitort akarok vásárolni (mi másért írnék ide...), meg is van a kiszemelt, azt hiszem, de azért rákérdezek a véleményekre.

Az LG 24MK430H-P kódjelű eszközre esett a választásom, ezzel kapcsolatban lenne a pár kérdés:
- mi a különbség eközött és a 24MK430H-B között? Mit jelent a P és a B a végükön? Keresgéltem, de semmit nem találtam. Esetleg színre utal? Piano, mint fényes fekete és Black, mint matt fekete? Ezen kívül semmi különbség nincs köztük?
- az LG honlapja szerint Flicker Safe a 24MK430H-B, tehát PWM-mentes, ha jól értelmezem. Ez igaz a P végűre is akkor, gondolom?
- azért nem találni erről a monitorról szinte semmit a neten, mert még ennyire új? Láttam itt kábé két hozzászólásban említve, de ott sem volt róla szó komolyabban.
- ha _pontosan_ ugyanannyiért lehet kapni LG 23MP68VQ-P-t is, mint amennyibe ez kerül, akkor melyiket érdemesebb venni? (Gondolom, ezt, de azért megkérdezem.)
- ez a modell is tipikusan gyenge lábakon áll, mint ahogy az jellemző az LG-knél, vagy ennek a négyzet alapú, piramisos talpa azért izmosabb?

Ezen felül bármilyen véleményt szívesen vennék ezen modell tulajaitól, vagy olyanoktól, akik láttak már ilyen monitort egyáltalán működés közben.

Előre is köszönöm!

(#87850) andrisms


andrisms
aktív tag

Sziasztok! Ajánlásra lenne szükségem, régóta nem követem a topikot, még az U2311h,U2412M-nél leragadtam :)
2 monitorra lenne szükségem:

1: Melóban egy LG 22MP58VQ-t használok, de kifolyik tőle a szemem. Nem tudom miért, elvileg Flicker safe/ free ez is.
Amit szeretnék:
- IPS
- kicsit nagyobb (23-24"), nézem emagos P2717H-t, ha teljesíti a kritériumokat, és jó cucc, akkor a 27" is belefér
- villódzásmentes monitor kellene, legalább fullHD felbontással ( a 16:9, 16:10 képarány; 1920*1080/1920*1200 mindegy)
- 60e Ft körül
- Excel, Word felhasználási terület, ArchiCAD itt csak megnyitva

2: otthon U2412M-em van, teljesen elégedett vagyok vele. Gondolkozok a nagyobbra váltáson
Amit szeretnék:
- 27"
- IPS
- legalább U2412M szintű minőség
- villódzásmentes monitor
- WQHD vagy 4k felbontás
- Dell MSA14 állvánnyal használható legyen, VESA adapter van hozzá, súly a megkötés (9kg?)
(mondjuk 24"-ig írja a termékadatlap, van valakinek tapasztalata, hogy 27-essel is jó?)
- 140e Ft-ig/körül
- javarészt ArchiCAD, ritkán Photoshop, lightroom

Ez mennyire fogná meg a laptopom CAD felhasználásnál az U2412-höz képest? (i7-6700HQ,GTX960m, 16GB RAM, Intel SSD). ha vállalhatatlanul, akkor lemondok a nagyobbra váltástól

Mindkettő leginkább új legyen, végső esetben használt, de számlás, 27% ÁFÁS.
Leginkább a Dellt kedvelem, de jöhet nyugodtan bármi más

Előre is köszi! :R

(#91828) #94529552 válasza cd930 (#91827) üzenetére


#94529552
törölt tag

Guglin rákeresel, és általában feltüntetik, hogy flicker free vagy flicker safe[link]. Az ips277-ről olvastam, hogy nem az, és ezen videó alapján úgy néz ki, hogy az U2412M se. Szerintem ezektől újabbakat keress. Itt kereshetők a monitorok tulajdonságai, az új Dell monitornál írja, hogy flicker free, a réginél semmi. Ja, és ezt is olvasd el, igaz, hogy kellene a nagyobb monitor, az elavult régi helyett, de a látásodat is meg kellene nézetni, mert a nagyobb monitor is az 1.0-ás vagyis tökéletesnek mondott látással az igazi, és hogyha lehet, ne romoljon már tovább.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.