Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen modemet? [ADSL] (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

Helló!

Kerestem, de ilyen komplexebb fórum ADSL modem témában nem volt.
Logout-on volt ADSL modem összehasonlítás/teszt ,de úgyérzem kimaradtak belőle még modemek, igy akinek lenne tapasztalata más modemekről, megoszthatná!

Ami engem érdekelne ( logout cikk szereplőin kívül), azok főleg TP-Link modemek.

Annex-B-s típust keresnék.

Ellentmondásokba keveredtem:
[Gyári weboldal]

[Egy Kisker szerint]

Jöhet más ötlet is!
Remélhetőleg egy fórumban többféle tapasztalat összegzödhet mint a neten fellehető termékismertetőkben!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#2) AstraCDX válasza ferkoboy (#1) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

Én ezt a TP-Link márkát nem ismerem . :U

Ahogy mutatod te routerrel kombináltat szeretnél .

Ilyet nem tudok ajánlani, nem ismerem ezeket . :U

Ha viszont router nélküli megfelel, akkor én D-Link DSL_380T-t javaslok . :K

Egy éve én is kerestem, ezt ajánlották megvettem, és megelégedéssel használom, ezért bátran merem ajánlani . :R

Ha segíthettem . . . :)

Üdv.

Astra

(#3) ferkoboy válasza AstraCDX (#2) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Helló!

Köszi!
ADSL-el kombinált, vagy sem, amit belinkeltem,az egy egykimenetes verzió.
Magyar honban bár lehet kapni, de sehol sem találtam róla jellemzést.
380T-t én is néztem, Telindus1111 lett volna a másik, amit szimpatikusnak találtam, de ezeket újonnan, vagy nem lehet kapni, vagy 10k felett kicsivel.
De amikor az ember lát 5k alatt vadiújat 5 év garival...elgondolkodtam.
A tippet köszi! Még várom, hátha lesz valaki, aki használt/látott már ilyet- vagy akár látott már olyat, aki ilyet használ. :)

Meggondolandusz-megfontolandusz. ;)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#4) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

Annyit sikerült kideriteni, hogy alapbol a 8810 tipus Annex A szabványú, de idehaza ( meg máshol is ) lehet kapni a 8810B típust, amely Annex B-s.

Nem igaz, hogy nincs senkinek egy ilyen modem/router-e.

D-link 380T-t pedig már találtam kb 8200 Ft-ért, újonnan. ...

Ennek ellenére lehet bevállalom a 8810B-t...

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#5) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Hahó !

Lehet, hogy láttad már, van a Logout-on ADSL modem teszt (2. rész) ott is a D-Link DSL-380T lett a király .

De már nem gyártják . :(((

De van másik ! :DD

A D-Link DSL-380T utódmodellje a D-Link DSL-321B .

Az új eszközt is tesztelte dchard Úr . :C

Íme ADSL modem teszt: Dlink DSL-321B, olvasd okosodj, remélem segít a választásban . :K

Nagyon tetszik, meg is venném ha nem lenne nekem a D-Link DSL-380T . :K

Ha segíthettem . . .

Üdv.

Astra

(#6) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Hali!

Van olyan ADSL modem amiben van WI-FI? Tehát ha meg akarnám osztani itthon a netet, ne kelljen bekapcsolni a "fő gépet", hanem a modem megy csak és szétszórja a netet a házban.

(#7) xabolcs válasza Mikiller (#6) üzenetére


xabolcs
őstag

van persze :D
de en szemely szerint nem ajanlom :U

inkabb vegyel egy kulon wifi-s routert, s az nem csak adsl-hez lesz jo (mint az adsl modemmel egybeepitett routerek)!

igen, abban igazad van, hogy a kulon adslmodem + router fogyasztasa tobb, mint a 2in1 kombonak. de azt is kell tudni, hogy ezek a kombok tobbet fogyasztanak, mint a sima adsl modemek.

aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

(#8) Hidó


Hidó
tag

Üdv!
Beszereztem én is egy 380T modemet, csak az a gondom vele, hogy a T-Home-os beállításokhoz nem jutok hozzá. A szolgáltató nagyon készséges és nem mond semmit.
Tudna valaki ebben segíteni? Egyébként nekem a régi 360T muzsikál egyelőre már vagy 4 éve.
THX

(#9) AstraCDX válasza Hidó (#8) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Szia !

Mi a kérdésed ?

Ha segíthetek . . . :K

Üdv.

Astra

(#10) retzius


retzius
csendes tag

H.Krisztina,merre vagy édesem?

(#11) Kasza08 válasza retzius (#10) üzenetére


Kasza08
őstag

Balra ment.

(#12) ferkoboy


ferkoboy
aktív tag

A történetem vége az lett, hogy elsőként egy 360R-et vettem. 2e Ft-ért nem volt rossz vétel.
Webes barangolásra bőven elegendő. Nem volt vele különösképp bajom.

Majd kb egy hónap mulva volt egy lehetöségem, s kb 7e Ft-ért vettem egy 321B-t.
Azóta is vígan megy nap-mint-nap, egyetlenegy alkalommal fordult elö, hogy le kellett resetelni. Azóta már eltelt pár hónap, s hiba nélkül üzemel. :)

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#13) bivalyolo


bivalyolo
őstag

hi

olyan problémám lenne h a nemrég megnövelt sávszélesség után fél-1 óránként elmegy a net.
eddig 2mbites volt most pedig 5mbit. kb 1 éve volt 4mbites azzal is ugyanezt csinálta és lecsökkentettük a 2esre amivel teljesen jó volt, egyszer sem szállt el.

a modem dlink 360r!!!

kérdésem az h a modem csere megoldaná-e a problémát ha igen, mit ajánlotok? vagy ne is reménykedjek abban h 2mbitesnél nagyobb netem legyen? :F

[ Szerkesztve ]

"Let's agree to disagree!"

(#14) forrest85 válasza bivalyolo (#13) üzenetére


forrest85
senior tag

Meglehet vagy tegyenek át ADSL2+-ra. 360T modem is better :F

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#15) bivalyolo válasza forrest85 (#14) üzenetére


bivalyolo
őstag

oksa, a 2+ az nem lenne rossz..
312b-t néztem és egész jónak tűnik :K

"Let's agree to disagree!"

(#16) badbull1


badbull1
csendes tag

Hi!

Hogy haladjunk a korral :)
Amit keresnék:
ADSL2+ AnexB (TNSR, SRA "paraméterezhetőség" nem árt)
n es WiFi
router
min 4 Gbit port
(diagnosztikai lehetőséggel ... telnet min.)
Nem baj ha kicsit drágább de ne vállalati árazás legyen (szóval ne kerüljön többszörösébe mintha 3 külön eszközként venném meg)

Köszi előre is!

(#17) bandras0226


bandras0226
aktív tag

Üdv!

D-Link DSL360R modemet szeretnék lecserélni egy D-Link DSL-321B-re.Van belőle Annex A és Annex B. Honnan tudom meg (a szolgáltatót mellőzném) hogy nekem melyik kell?

T-Home-os netem van.

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#18) Truman válasza bandras0226 (#17) üzenetére


Truman
senior tag

"Annex B" kell neked.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#19) bandras0226 válasza Truman (#18) üzenetére


bandras0226
aktív tag

Köszi :R

Amúgy ezt honnan lehet tudni,vagy mi a különbség?

Miért lakik mindenki pont azon a bolygón, amelyiken én???

(#20) Truman válasza bandras0226 (#19) üzenetére


Truman
senior tag

Onnan, hogy a Magyar Telekom ezt a szabványt használja. Hogy mi a különbség Annex A és B között, aszt majd valami okosabb tudja neked megválaszolni.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#21) badbull1 válasza bandras0226 (#17) üzenetére


badbull1
csendes tag

a vonalon (réz érpár) az adatok forgalmazását fizikai réteg szinten frekvenciasávokban ill. vivőkön végzik. Az első 32 vivő szabványilag az ISDN számára fenntartott hely
- Annex A (Invitel terület habár ha jól tudom ők min2-t használják) használja az első 32 vivőt is s igy ISDN nem lehet mellette
- Annex B (MT terület) nem használja az első 32 vivőt s emiatt ISDN kompatibilis
A 321B az Annex B -s! DE lehet fel rakni rá Annex A -s fw -t is (halottam, nem próbáltam, felelősség csak azé aki csinálja :)
ha most vásárolod, ajánlom figyelmedbe ezt ill. ezt ...

[ Szerkesztve ]

(#22) hossszú


hossszú
őstag

Melyik a jobb, stabilabb modem?
D-Link DSL-360R (ADSL2+) vagy a DSL-360T?

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#23) zsigus válasza hossszú (#22) üzenetére


zsigus
őstag

Nekem 360R van, hidd el jobban jársz ha nem veszed meg, 1 nagy rakás sz*r.
Most akarom lecserélni én is, de viszont a 360T jó ha mindenképpen a kettő közül kellene valamelyik akkor a T-s.

360R tapasztalatok 6 hónap együtt élés után:
Naponta min. 5ször eldobja a vonalat és szakad a net, sokszor vissza sem jön fél óra után sem, de az állandó megszakadás jobban idegesít. Olvastam a túlmelegedésről (nem csak nekem csinálja rengeteg helyen van róla szó) és próbáltam valami hűtést rárakni, először kis ventivel (7cm) nem jó, borda a fontosabb alkatrészekre + kis venti nem jó.
Most jelenleg egy 12cm CoolemMaster venti van rajta (kivágtam a tetejét) és úgy ahogy jó reggel 8-tól kb. este 9-ig bírja szakadás nélkül de utána 10 percenként szakad.
kb. hetente 2szer amikor olyan napja van akkor hűtéssel és nélküle is 10 percenként szakad a net vele és az őrületbe kerget.

Egyszóval NAGYON NEM AJÁNLOTT A D-Link DSL-360R, és ezt nem csak én mondom, hanem egyszerű google kereséssel kb. 5 olyan oldalt találni ahol ez a téma.

[ Szerkesztve ]

(#24) hossszú válasza zsigus (#23) üzenetére


hossszú
őstag

Néhány napja sz@rakodott a netem és a T-s szerelő szédített azzal, hogy jobb a T által biztosított 360R-es modem mint az általam vásárolt 360T-s modem.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#25) zsigus válasza hossszú (#24) üzenetére


zsigus
őstag

Ha legközelebb is kitalálna ilyet mutasd meg neki ezt: [link]
Harmadik oldal szól a modem hűtéséről.
És ez csak egy példa rengeteg fórumon panaszkodnak erre a modellre, inkább örülj hogy neked nem ez van, mert hidd el néha a falra tudnék mászni tőle. És nem kívánom senkinek ugyanezt. :)

(#26) SpeedR válasza zsigus (#23) üzenetére


SpeedR
őstag

Szerintem nálad nem a modemmel van a baj, hanem a telefonvonallal. (vagy hibás modemet kaptál)
Nekem is 360R modemem van immár több mint 3 éve, és nagyon-nagyon ritka, hogy megszakad a kapcsolat. A 3 év alatt talán 4-5x fordult elő, de az is lehet, hogy ekkor sem a modem volt a ludas. A nyáron volt olyan, hogy több mint 30 fok volt a szobában, és hűtés nélkül is vígan elvolt. (kézzel érintve forró volt, de ettől még ugyanúgy tette a dolgát)

(#27) hossszú válasza SpeedR (#26) üzenetére


hossszú
őstag

Akkor Te kifogtad a hibátlan példányok egyikét.
Kiváncsiságból kipróbáltam a 360R-es modemet, vadonat új most bontottam ki a dobozából.
Kettő napig volt beüzemelve ez idő alatt legalább 20x szakadt meg a net, a 360T-vel előtte sem és azóta sem szakadt meg.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#28) SpeedR válasza hossszú (#27) üzenetére


SpeedR
őstag

Három ilyen modemem is van, mindegyik volt használva huzamosabb ideig, és soha semmi gond nem volt velük. (két C3G és egy B3 változat)
Hozzáteszem, hogy, a telefonvonalam adsl szempontból releváns jellemzői elég jók, közel van a dslam. Lehet, hogy a 360T gyengébb vonalakon stabilabb, de én meg vagyok elégedve a 360R-rel. Ezt azért írtam le, hogy legyen itt egy ilyen vélemény is.

[ Szerkesztve ]

(#29) Coolmat válasza hossszú (#27) üzenetére


Coolmat
őstag

Jól konfigolva a 360R-el is stabil kapcsolatot lehet elérni rossz vonali körülmények között is. Nálam 5 Mbit/s-et bír a vonal, ha annyin megy, már szakadozik, bármilyen modemet használva. Az SNR-t 18dB-re belőttem, így visszaesett a letöltés 4,3 Mbit/s-re, de azóta betonstabil, napi egyszer csatlakozik csak újra, mikor új IP-t kér.

(#30) bivalyolo válasza Coolmat (#29) üzenetére


bivalyolo
őstag

uh hát az már vmi :D

nálam ugyanez a modem szintén 5mbites net és jó ha 3megán stabil..

perpill annak is örülnék ha ez a 3mega menne de még az 1et se éri el pár napja :(

"Let's agree to disagree!"

(#31) SpeedR


SpeedR
őstag

Szintén 5Mbit + 360R : stabilan ennyi

[ Szerkesztve ]

(#32) flash-


flash-
veterán

sziasztok

az lenne a kérdés hogy egy Dlink dsl360 modemmel ki lehet teljesen használni egy adsl 10megabites internet kapcsolatot?
(tehát nagyjából1200KB/s letöltésre számíthatok?)
a letöltés maximálisan fog menni ezzel a modemmel?

csak mer a modem angol nyelvű használati utasításán ez áll:

G.dmt full rate: Downstream up to 8 Mbps
Upstream up to 640 Kbps
G.lite: Downstream up to 1.5 Mbps
Upstream up to 512 Kbps

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#33) SpeedR válasza flash- (#32) üzenetére


SpeedR
őstag

Ha ADSL2+ -os a modem akkor igen. Ha nem, akkor érdemes lehet lecserélni. Itt az aprón 1-2 ezerért már lehet venni.

(#34) flash- válasza SpeedR (#33) üzenetére


flash-
veterán

dlink dsl360t az azt hiszem nem adsl2 es

de ez hogy jön ide?
ami 10 megabites,az már adsl2?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#35) SpeedR válasza flash- (#34) üzenetére


SpeedR
őstag

Az ADSL1 max 8 megabitet tud. A 10-hez már kéne a 2+ -os modem.

(#36) flash- válasza SpeedR (#35) üzenetére


flash-
veterán

oké értem köszi
melyiket ajánljátok?
10 megás adslhez?
torrent tükrében?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#37) SpeedR válasza flash- (#36) üzenetére


SpeedR
őstag

Nem nagyon tudok tanácsot adni, mert csak Dlink 360R -rel van tapasztalatom. Sokan panaszkodnak rá, de nálam teljesen jól működik évek óta. Igaz én csak 5 megás csomagban vagyok.

(#38) mobbo


mobbo
senior tag

360T-hez melyik a legújabb stabil fw?
10mbithez kellene, a jelenlegi esténként akadozik (DSL-360t_fw_revALL_20060220_ALL_eng_20060220)

(#39) Avalion


Avalion
csendes tag

Hello!

A velemenyetek szeretnem kerni! Tonkrement az adsl modemem de nem tudom, hogy milyenre erdemes lecserelni!?A mostani egy Huawei smartax mt882 -es tipus volt de nem voltam vele meglegedve..non stop levagott a netrol...Jelenleg ISDN vonalam van, ahhoz milyen modemet ajanlatok!?Inkabb legyen komolyabb meg ha kicsit dragabb is minthogy ugyanaz a problema meruljon fel megint...

(#40) ferkoboy válasza Avalion (#39) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

D-Link DSL-321B - nálam bevállt.

Üdv: Ferkó

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#41) mrstrato


mrstrato
csendes tag

Hali!

Inkább újraélesztem ezt a témát, mint nyitok egy új topikot, a kérdésem úgyis ide illik:

Van egy jó 7 éves Huawei ADLS modemem, ami random időközönként ledobja a netet, és ezt szerettem volna lecserélni egy újabbra/korszerűbbre, ami nem csinál ilyet. A szolgáltatóval beszéltem, és azt mondta az ügyintéző, hogy csak arra kell figyelnem, hogy ADSL2+-os legyen.
Rendeltem is egy új TP-LINK modemet a már meglévő TP-LINK router mellé. A választásom a TD-8616 típusra esett. Megjött, bedugtam, és persze nem megy vele a net. Utánaolvastam, állítgattam, de sehogy sem sikerült netre bírnom. Aztán kiderítettem, hogy ez egy Annex A/I/J/stb/M szabványt használó modem, és elvileg ez a T-elekom területre nem lesz jó, mert ide sokak szerint Annex B kell (bármit is jelentsen ez).

A kérdéseim:
- Helytálló a fenti annexes megállapításom (azaz érdemes-e még vergődnöm ezzel a modemmel, vagy nem)?
- Ha visszaviszem a boltba, milyen típusú modemet vegyek helyette, ami működni is fog T-online/com/akármi területen?
- Érdemes-e a TP-Link router mellé TP-Link modemet keresni, vagy mindegy?

Előre köszönöm a válaszokat!

(#42) Speederer válasza mrstrato (#41) üzenetére


Speederer
senior tag

A lényeg, hogy Annex B-s modemet keress! Nem feltétlenül kell TP-Link-nek lennie.

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#43) pilota


pilota
tag

Hali segitséget szeretnék kérni elsöre lehet furán hangzik de egy adsl modemet akarok tv netes modemnek használni.A beálitásoknál ugyanugy támogatja a dinamikus netet de van egykis bökenö a csatlakozo még telefon csatlakozo rajta kérdésem a következö átlehete kötni coax csatlakozosra vagy sem.

Ez egy tp link TD-W8901G Annex B modem és ruter egyben.

/Azért akarom ezt a modemet mert 3 honap alatt 2 modemet cserélt a szolgáltató nálam mindegyiknek a pingelése lasultbe.Ebben a készülékben megmég nem csalodtam./

[ Szerkesztve ]

(#44) ferkoboy válasza pilota (#43) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Szia!

Nem értek hozzá, csak laikusként írom:
2 ér van mindkettőben....szerintem nem lehetetlen a dolog, csak gyárts hozzá egy egyedi átalakítót (vagy forrasszd össze egy telefon-kábelt, a megblankolt coax kábellel.).
Ha jól sejtem csak a csatlakozó lesz a különbség...

Üdv!

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#45) pilota válasza ferkoboy (#44) üzenetére


pilota
tag

Köszi közben utánanéztem szakmai szemel azért lehetetlen a dolog ugyanis a tv modemben van egy ugynevezet tv tuner ami átalakitja a jeleket és ez nincsen az adsl modemben a dinamikus funkcio arra van ha müholdon keresztül jön a net akkor aban a modemben nincsen tv tuner igy a jel forditást nemkell elvégezni.
Azért gyárthatnának már job tv modemetis szerintem.

(#46) ferkoboy válasza pilota (#45) üzenetére


ferkoboy
aktív tag

Jó tudni. Akkor rossz volt a tippem, sorry!
De nem értem, hogy milyen jelet kellene átalakítania a TV-tunernak. Lehet másabb frekvencián kommunikál a kábel-net, mint az adsl?

Tudd ki vagy, hová tartasz, s ne feledd honnan jöttél!

(#47) Gabee8


Gabee8
csendes tag

Sziasztok az annex M-et lehet használni T-Home-os adsl net hez.

Biostar B365GTA i5-9600K Win7 x64

(#49) pilota válasza ferkoboy (#46) üzenetére


pilota
tag

Bocsi,hogy csak most válaszolok rá de nemvolt idöm igen egészen más frekvencián mozog inkáb ugy mondanám az adsl szük tartományon belül a tv dinamikus net meg széles tartományban és a modemba épitet jelvevö képes álandoan a jelen tartani a modemet.nemmenék ennél mélyeben bele melyik hány hercen mozog de eltérö technologiát alkalmaz a két szolgáltatás.

(#50) pilota válasza Enszuke (#48) üzenetére


pilota
tag

Remélem a válaszal nemkéstem el de én mindenképen tp-linket ajánlom 5 év garancia és nekem még egyse haltbe pedig már jonéhányat telepitettem.Ajánlom figyelmedbe ezekból adslre vanak adsl+ruter modem kombinácioban is ami anyit tesz modem és ruter is egyben.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen modemet? [ADSL] (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.