Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9201) alex89 válasza Rhino666 (#9199) üzenetére


alex89
senior tag

Sony Ericsson w890i 43k -> ez a legszebb és legminőségibb
Nokia 5320 46k -> ez a legokosabb és legjobban testreszabható a symbian miatt
Nokia 5610 50k -> neki vannak a legjobb adottságai (kijelző, kamera...)

Szerintem én sem tudnék dönteni :B ,igazából a három telefon tulajdonságainak az elegye alkotná a "tökéletes" mobilt ,de mint tudjuk sajnos ilyen nincs.Szóval neked kell eldöntened melyik tulajdonság a kevésbé fontos.

off: a photo hall-ban 35k a KF510 :Y , lehet benevezek egyre :B

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#9202) MSJonnie


MSJonnie
csendes tag

Üdv. Szóval nemtudom milyen mobilt vegyek. Nekem a sonyericsson vagy a nokia jöhet szóba. Követelmény: Min 3.2 mpixeles, vakus kamera; bluetooth; mp3; rádió. És ha van benne GPS vevő az sem lenne hátrány! A zene és a kép számomra fontos. Segítsetek, mi az ajánlat? :O

(#9203) nemma válasza MSJonnie (#9202) üzenetére


nemma
addikt

Domino csomagban SE K800i 22k-ért?

(#9204) blunt


blunt
aktív tag

u900ról mi a vélemény? olvastam a cikket, de kiváncsi lennék ki mit gondol.

(#9205) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!
Telefon vásárlás előtt állok és nem tudok dönteni a Nokia 3500-/9960-Ft/ vagy Nokia 6300-/14970-Ft/ és az Samsung L700-as /14970-Ft/ között. Idáig csak Nokiám volt a Samsungot nem ismerem, ismeretlen számomra a menürendszere is. Esetleg tudnátok érveket ill. ellenérveket mondani / pl.: kijelző, kamera, menürendszer, naptár, ébresztési funkció /.

(#9206) fateless válasza Frenk (#9205) üzenetére


fateless
veterán

Vagy a 6300-át, vagy az L700-at venném a helyedben. Előbbit azért, mert eddig Nokiád volt, így nem lenne annyira ismeretlen, utóbbit meg azért, mert a három közül a legjobb :D .

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9207) Frenk válasza fateless (#9206) üzenetére


Frenk
aktív tag

Köszönöm.
Mennyivel másabb az L700-as menüje a symbian-tól? Az L700-as, minőség és tartósság szempontjából milyen a Nokiához képest?
És az L700 vagy Nokia 3120?

[ Szerkesztve ]

(#9208) fateless válasza Frenk (#9207) üzenetére


fateless
veterán

Túl sokat nem lehet egyenlőre mondani a tartósságról, mivel túl új a készülék.
A menüje nem rendezhetű úgy át, ahogyan a symbiannak. Mivel ezz nem symbianos készülék, így nem fogsz tudni symbian programokat, "csak" java-t használni a telefonon. (Persze a másik két Nokia sem symbianos, amiket említettél...)
3120 az L700-ashoz (vagy 6300-hoz) képest csak játéktelefonnak tűnik. A szolgáltatáskínálat az kiemelkedően jó, de az összhatás messze van egy fém telefontól. A legjobb, ha elolvasod mindhárom tesztjét, ha még nem tetted meg, illetve elmész a vodához - gondolom ott akarod venni - és megnézed élőben. A 6300 és az L700 sokkal minőségibb hatást kelt.

Ha kell a szélessávú internet és fontos az ár, akkor vidd el a 3120-at, de ha tudsz egy kicsit többet szánni telefonra, akkor inkább a másik kettőt nézd meg. A Nokiának szebb a menüje - bár ez ízlés kérdése, nekem jobban tetszik - de a tudása messze jobb a Samsungnak. Pl egy office dokumentum megnyitásának képessége nekem sokkal fontosabb, mint egy Nokia felirat ;]

Tesztek helyben:
3120 6300 L700

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9209) Viktor0610 válasza fateless (#9208) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ami még fontos lehet, ha már szóba került a Symbian. A Nokia telefonjaira könnyebben lehet külső, Java- alkalmazásokat telepíteni.

Samsung Galaxy A54

(#9210) fateless válasza Viktor0610 (#9209) üzenetére


fateless
veterán

Ez igaz, ezt utáltam a Samsungban. Bezzeg SE-k, szinte minden java-t megesznek gond nélkül :R

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#9211) hebling


hebling
tag

Eljött a pillanat!Meguntam az n95 8gb-t viszont nem tudom mit vegyek helyette!?E90-es nokia tetszett meg de érdekelne hogy mi van még ilyen kategoriás tlo amit érdeme megnézni?

Unatkozó okoskodó gyappantak kérem kíméljenek meg!

(#9212) Rhino666 válasza alex89 (#9201) üzenetére


Rhino666
őstag

Hát igen, a legfontosabb szempontok: minőség, testreszabhatóság és a villantós kamera. :DDD Esetleg valami alternatíva? Zenetelefon kellene, ami bluetooth fülessel is tökéletesen szól. :(

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#9213) blueye válasza hebling (#9211) üzenetére


blueye
veterán

Samsung? i900 vagy i8510?

(#9214) Frenk


Frenk
aktív tag

Sony Ericsson K660i 9900-Ft-ért vagy érdemesebb a Samsung L700-at választani 14970-Ft-ért? Megéri a többletköltség?

(#9215) Viktor0610 válasza Frenk (#9214) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Attól függ.
A Sony Ericsson felhasználóbarátabb abból a szempontból, hogy játékokat/alkalmazásokat/egyéb tartalmakat (pl. téma) könnyebben találsz/teszel fel rá, illetve előbb vehetsz átalakítót a fülhallgatóhoz. Ami még erdekes lehet, HSDPA-képes.
Viszont a Samsung férfiasabb.

Samsung Galaxy A54

(#9216) Frenk válasza Viktor0610 (#9215) üzenetére


Frenk
aktív tag

A kamera minősége és a menü felhasználóbarátsága / szép magyarosan / érdekelne elsősorban. Internetelérésre nem sűrűn használnám.

A Nokia 3500, Nokia 6300, Samsung L700 és most a K660i közül kellene választanom. Ahogy Én látom ár/érték /?/ aránya talán a 660i-nek a legjobb.
De biztos van aki jobban ért ehhez a témához, ezért kérnék segítséget a választáshoz.

(#9217) Viktor0610 válasza Frenk (#9216) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ezek közül szeritem is a K660i a legjobb választás a 3G-kedvezmény miatt, egyébként a 6300 mellett döntenék.

Samsung Galaxy A54

(#9218) Frenk válasza Viktor0610 (#9217) üzenetére


Frenk
aktív tag

Ha kérhetném kifejtenéd miért a 6300-a, ér e +5000Ft-tal többet? A 6300 kamerájának minőségét is "leírták" ezért lennék kíváncsi, hogy a 660i "minőségibb" kamerát kapott e?

(#9219) spyduck válasza Frenk (#9218) üzenetére


spyduck
nagyúr

Mint 6300 tulaj elmondhatom Viktor0610 is azért döntene mellette mert egy elegáns, minőségi mobil. Én is emiatt választottam. Rengeteg telefonom volt már. Mostanára már nem a tudása miatt veszek telefont hanem az eleganciája, minősége és megbízhatósága miatt.
Én nem tudom miért, biztos az "ízlések és pofonok" hatás miatt de ha ránézek egy SE-re szinonimaként a gagyi ugrik elő belőlem.

(#9220) hebling válasza blueye (#9213) üzenetére


hebling
tag

i900 nem tetszik az i8510-et pedig még nem láttam eladot!Valami ötlet? :R :R

Unatkozó okoskodó gyappantak kérem kíméljenek meg!

(#9221) blueye válasza hebling (#9220) üzenetére


blueye
veterán

Pedig már van gsm boltokban, hamarosan lesz a szolgáltatóknál is.
Én megvárnám.

(#9222) hebling válasza blueye (#9221) üzenetére


hebling
tag

:R

Unatkozó okoskodó gyappantak kérem kíméljenek meg!

(#9223) <NewL> válasza spyduck (#9219) üzenetére


<NewL>
addikt

Kifejezetten az utolsó mondtattal értek teljes mértékben egyet! :C
Nekem is volt egy rövid ideig 6300,ebben az árkategóriában én is inkább a Nokiát választanám,ez egy kicsit komolyabb visszafogottabb készülék mint a lentebb emlitett SE.

There's an app for that

(#9224) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Érdemes Motorola V9re cserélni a Nokia N80asom, ha elsősorban telefonálok, zenét hallgatok és néha modemként használom a telefonom?
Fontos lenne a jó összeszerelési minőség és az 1 napnál hosszabb üzemidő.

[ Szerkesztve ]

(#9225) Atti1112


Atti1112
aktív tag

Sziasztok ! Olyan telefont szeretnék mint egy Samsung SGH E250-es, csak lényeges lenne, hogyha volt nemfogadott hívásom (magyarul: csörgött ,de nem voltam ott) ,akkor 1-2 percenként csippanjon 1-et ameddig meg nem nézem,mint pl. a motorola V3. Ne kelljen ránézni ,kivenni pl. a tokjából, stb. Asszem az E900 az tudja ezt.De érdekelne a d500-d600-d900-d900i meg a többi Slide-os telcsin, melyiken van ilyen és hogy ezeknél ez a funkció bekapcsolható-e ? Szerintem ennek alapból benne kéne lenni minden mobilban.Aki meg nem akarja hallgatni a csipogást az egy menüben kikapcsolja és kész.Válaszokat előre is köszi : Atti

Segítsetek, ha tudtok ! Köszi !

(#9226) gerlaip


gerlaip
addikt

Sziasztok.

Nem a közeljövőben, de belátható időn belül telefont szeretnék venni.

Milyen készüléket ajánlanátok?
Nem úgy kérdezem, hogy nokiát vagy samsungot, hanem konkrét készülékajánlatok kellenének. Bocs, hogy így felteszem a dolgot, ha van időtök, türelmetek, légyszi írjatok.

Az igényeim a következőek:

- Legyen nagy kijelzője,
- Nagy, jól kezelhető gombjai legyenek
- Ne nézzen ki gagyinak
- Bírja ha elpottyantom - nem ártana ha tokot is lehetne rá rakni (Nokia N70-esemre nem nagyon lehet)
- Legyen jó hanjga (Nokia N70-esmek nagyon gáz)
- Bővíthető memória
- Legyen megbízható
- Bírja sokáig az akkuja, legalább 3 nap.

Jó lenne, ha ezek mindegyike teljesülne.

Kb ennyi, ár és gyártó épeszű keretek között tökmindegy, ugyanis munkahelyi telefon lesz előfizetéssel, és lesz rá keret(em).

lámavakond

(#9227) Windsurfer válasza gerlaip (#9226) üzenetére


Windsurfer
tag

Ajánlom figyelmedbe:
[link] :B

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#9228) Frenk


Frenk
aktív tag

Sziasztok!

Az alábbi két telefon közül melyiket ajánlottabb megvásárolni:
NOKIA 3500 /9960-Ft/
SE K660i /999-Ft/

A fenti árnál többet nem szándékozom telefonvásárlásra költeni.

(#9229) alex89 válasza Frenk (#9228) üzenetére


alex89
senior tag

egyértelműen k660 :K , jó az a kis nokia is ,de nem egy kategória a sony-val.

mod: SE K660i /999-Ft/ <-itt nem maradt le egy nulla :F , ha nem maradt le akkor meg pláne k660

[ Szerkesztve ]

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#9230) Viktor0610 válasza Frenk (#9228) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Egyértelmű a Sony Ericsson.

Samsung Galaxy A54

(#9231) <NewL> válasza Frenk (#9228) üzenetére


<NewL>
addikt

E kettő közül valóban a K660i a jobb! 999pénzert meg ajándék :DDD

There's an app for that

(#9232) Frenk válasza alex89 (#9229) üzenetére


Frenk
aktív tag

Helyesbítek: a SE K660i /9990-Ft/.
Ha nem egy kategória a 3500-val, akkor mivel jobb?

Köszi a segítséget.

(#9233) alex89 válasza Frenk (#9232) üzenetére


alex89
senior tag

Igazából a kijelző az ami nagyságrendekkel jobb a sony-ban,de persze ott van még a hsdpa, jobb kamera,jobb video... na meg persze az érzés,hogy egy jóval komolyabb és minőségibb telefont tartsz a kezedben ;) .Ez persze nem azt jelenti ,hogy a nokia sz@r,sőt a maga nemében nem rossz vétel(20k körül),de a k660 más kategória,árban is(35k körül).

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#9234) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Lecserélem öreg telefonom, azonban különböző okokból kifolyólag csak a két készülék közül tudok választani:
-Nokia 6300
-Nokia 5310.

Kb azonos méret, azonos kijelző. Melyiket ajánlatnátok inkább megbízhatóság, minőség szempontjából? (Mindenképp olyan telefon kellene, ami bírja a strapát.)

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#9235) <NewL>


<NewL>
addikt

Eldobom az agyam ha már neked is a 6300át fogja mindenki ajánlani. Én e kettő közül azért az 5310et választanám. Külsőre még mindig a 6300 jön be azért :DDD

There's an app for that

(#9236) Frenk válasza alex89 (#9233) üzenetére


Frenk
aktív tag

Akkor, hogy egy kicsit borzoljam a kedélyeket a SE k660i-vel /9990-Ft/szemben a Nokia 3120 Classic-nak /4990-Ft/ van esélye. Természetesen vásárlás szempontjából.

[ Szerkesztve ]

(#9237) Narim


Narim
tag

Üdv!

Mobil vásárlás előtt állok, és ki szeretném kérni a jártasabbak véleményét.
Igazából a Nokia 3120 Classic és a Sony Ericsson K660i között próbálok dönteni (a Nokia jobban tetszik külsőre), de ha valaki tud még hasonló tudásút mondani, szívesen fogadom.

Számomra az a lényeg, hogy bővíthető memóriájú legyen, a fényképezője jó minőségű és legalább 2 Megapixeles legyen (gyakran fogom használni szövegek fotózására - pl. teleírt/nyomtatott A4-es lap - és szeretném, ha el ezt tudnám olvasni). Ezért kicsit kétkedve állok a fent említett két telefonhoz, mert mind a kettő fix fokuszú. E miatt nem tudom, hogy szöveg fotózására mennyire felelnek meg. Valaki tudna esetleg ilyen téren tapasztalatot mondani?

(Amit ezen kívül elvárok a mobiltól, igazából ma már alap követelmény: Bluetooth, usb csatlakozó (a nagyobb fájlok így mégiscsak gyorsabban mennek át), mp3 lejátszás (bár ez nekem max. csengőhang lejátszáshoz kell, van külön mp3 lejátszóm), viszonylag soká bírja az akksi, ébresztőóra, számológép, kihangosítás, rádió nem lenne rossz, de nem követelmény, netezésre pedig nem nagyon akarnám használni.)

Melyik lenne jobb a kettő közül?
Esetleg valaki tudna ajánlani árban hasonlót, aminek a kamerája megfelelne az elvárásaimnak? (Ha lehet, vodásat, mert ott szeretnék előfizetéssel mobilt venni.)

Előre is köszönöm a segítséget!

(#9238) mrlujoak válasza Narim (#9237) üzenetére


mrlujoak
veterán

Szia!
A dokumentumok fotózásához már elkel a 2 megapixeles kamera AutoFocus-szal, itt gyakorlatilag mindkét modell kiesik.
USB-kommunikációra alkalmasak, a SE modellek még töltődnek is ilyenkor.
Ha a vodánál szeretnél előfizuval venni telefont, 2 éves hűséggel, akkor te az 5-10 ezer forintos kategóriát nézted ki. (az általad megjelölt modellekből kiindulva)
Ez kemény dió.
A követelményeidben leírtak alapján a Nokiának - az ára miatt - jobban áll a szénája, a K660i mellett a HSDPA képesség szól (emiatt drágább is), amit nem használnál ki a leírásod alapján.

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#9239) Narim válasza mrlujoak (#9238) üzenetére


Narim
tag

Árban elmennék azért 15 ezerig is (a 20-at nem mondanám biztosra...), amennyiben tényleg jobb minőségű kamera lenne benne. Szóval szerinted szöveg fotózására a fix fókuszú kamera abszolút nem jó?
Tudsz esetleg ajánlani másfajta telefont, aminek szerinted már megfelelő erre a kamerája?

Köszönöm.

(#9240) Narancs


Narancs
őstag

Hali!
Nekem olyan teló kéne, ami USB-ről intézi az adatátvitel és a töltést, JACK-ről meg a fülest. És persze legyen minél olcsóbb, az se baj ha használt.
Mostani telóm egy SE V630 (K610 soft), amivel nagyon elégedett vok, 15K volt újonnan, de a csatlakozója egy átok. :W

Beauty is pain

(#9241) Lasy válasza bumper (#8) üzenetére


Lasy
veterán

ba.....us még nem voltam bejelentkezve...

narim:
ha nem kell hogy új legyen akkor jó a k750, vagy a v3x. ezek tudnak nagyon jó makrót készíteni. ha új akkor k800 (ha még akciós) ez is jót csinál makróban. :)

[ Szerkesztve ]

+36702778032

(#9242) Lasy válasza Narancs (#9240) üzenetére


Lasy
veterán

ennek semmi gond a csatlakozókkal. csak k800i töltőt vegyél hozzá, és akkor tudod tölteni is a telódat.

+36702778032

(#9243) alex89 válasza Frenk (#9236) üzenetére


alex89
senior tag

Hát igen, ők kb egy szinten vannak :K ,szóval a kettő közül most a nokia-t tartom jobb vételnek hiszen csak feleannyiba kerül.

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#9244) Narancs válasza Lasy (#9242) üzenetére


Narancs
őstag

nem szabványos. bárhova megyek, cipelhetek magammal három kábelt. Pedig Usb kábel mindenhol akad, ahogy az összes hangcucc is jack csatis.

Beauty is pain

(#9245) dragonfx


dragonfx
veterán

i-mobile-t lehet nálunk kapni??
vélemények róla??
a 625ös elég bejön..

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9246) alex89 válasza Narim (#9239) üzenetére


alex89
senior tag

Ha jól néztem 20k alatt most semmilyen AF-es telefon nincs a vodánál ("A" kategóriában) :((( .Én azt javasolnám,hogy vegyél használtan egy d900-at, mert avval elég jó/éles közeli képeket lehet csinálni. :)

''A bolygó működése során kritikus hiba lépett fel. Az ember.exe file súlyosan sérült. A rendszer leáll. Próbáljon meg egy újabb evolúciót.''

(#9247) mrlujoak válasza Lasy (#9242) üzenetére


mrlujoak
veterán

Dehogy kell oda olyan kábel.
A Sony Ericssonok USB-s adatkapcsolat során tudnak áramot felvenni a PC-n / laptopon keresztül.
Ez a funkció akár ki is kapcsolható a szervizmenüben.

Narancs:
Ha ennyire ragaszkodsz a szabvány csatlakozókhoz, akkor ajánlom a Sony Ericsson J132-t ami már itt nálunk is kapható, és szabványos Jack illetve mini USB csati van rajta, amin keresztül igen, tölteni is lehet.
Ugyanígy a Sony Ericsson Xperia X1 is neked való, mert ott is miniUSB és jack van.

"Nekem olyan teló kéne, ami USB-ről intézi az adatátvitel és a töltést,"

Ebben az esetben a Nokiák kiesnek, mert csak spéci két végű USB kábellel tudod ezt megoldani, de akkor szintén kell magaddal cipelned a kábelt.

mrlujoak

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#9248) Narancs válasza mrlujoak (#9247) üzenetére


Narancs
őstag

Ááá csak ez a két véglet van? A legfapadosabb, meg a legdrágább SE tudja egyedül ezt az egyszerű dolgot 2008-ban? Ez egy vicc... :((

Beauty is pain

(#9249) mrlujoak válasza Narancs (#9248) üzenetére


mrlujoak
veterán

Mármint melyik egyszerű dolgot?
Az USB-adatkábelről tölteni, vagy saját, 3.5-es jack fülessel zenét hallgatni?
Mindegyik SE tölti az akkuját adatkapcsolatnál, illetve adatkábel segítségével tölthető!
Mindegyik HPM-64-től felfele lévő headset középen kettészedhető, és ott 3.5-es csatlakozó van.
Bizony, az a plusz kábeldarab elviselése lehetővé teszi a saját, kedvenc füleseddel történő telefonbeszélgetéseket is...
Ja, és ne feledd azt, hogy a SE csatija - most már - 3 féle lehet:
2001-2005-ig megjelentek esetében sima SE port
2005-től Fast port
2008-ban már szabványos mini USB is megjelent, ami a töltést és adatkapcsolatot biztosítja, ill. 3,5 jack.

Ez sztandard, nem kell válogatni, hogy ilyen, olyan soros port, 2.5 jack vagy 3,5 jack, mini vagy microUSB kicsi, vagy nagyobb lyukú töltőnyílás, és ezek mind össze vissza keverve jelennek meg...(ez ráadásul csak a Nokia kínálata az elmúlt 2-3 évben kijött modelljeinél)

mrlujoak

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#9250) Narancs válasza mrlujoak (#9249) üzenetére


Narancs
őstag

Igen, azt az egyszerű dolgot, hogy 3.5"-ös jack meg miniusb legyen rajt, amin tölteni is lehessen. Én úgy hittem ez tök alap. FastPort-os telóm van, elég hamar elkopott a műanyag, kiugrálnak belőle a csatlakoztatott kábelek. Ideiglenesen mindig megoldom (belenyomok egy csavarhúzót az adott tartozék villás végébe, közben öngyújtóval melegítem, így kitágul a műanyag), de azért ez nem agyrém? Szóval akkor egyelőre egy középkategóriás telefonon sincs miniUsb meg 3.5" jack?

Beauty is pain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.