Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52951) Fancy-boy válasza eron009 (#52950) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Doro 1370 jó választás: [link]
Amennyiben mindenképpen szükség lenne a füles nélkül működő rádióra, akkor viszont Alcatel 2019G: [link]
Az Alcatel talán bonyolultabban kezelhető. Például a hívásindítás nem megy rögtön a megszokott módon. ( zöld piktogram )

[ Szerkesztve ]

(#52952) sentinel válasza Fancy-boy (#52949) üzenetére


sentinel
aktív tag

3310 3G érdekelne...
szerinted honnan szerezzem be?
simán beütve ebay-be egy csomót kidob [link]

:) Lehet-e itt hamis?

(#52953) peppe79 válasza Fancy-boy (#52949) üzenetére


peppe79
senior tag

Idén dobják piacra az Energizer P280S-t, hátha az már egy jobban kezelhető KaiOS mobil lesz. Külsőre nagyon rendben van, hasonlít az S5610-re:

https://www.energizeyourdevice.com/en/mobiles/product/details/kaios-operating-system/

(#52954) sentinel válasza peppe79 (#52953) üzenetére


sentinel
aktív tag

Na végre... talán jó is lesz :)
Bár képeken és leírásokban a régi is jónak ígérkezett, aztán kiderült hogy nagyon nem ajánlott. Ha már a beszéddel is gond van akkor tényleg gáz lehetett a régi Energizer.

[ Szerkesztve ]

(#52955) eron009 válasza Fancy-boy (#52951) üzenetére


eron009
tag

Köszi, rádió nem lényeg, csak előny. Inkább az egyszerű kezelhetőség.

Esetleg egy Nokia 220? Tudom ez már nem az a nokia mint régen, de ez 4g képes, Digi mobilnál előny lenne ha tudná a VoLTE-t.
Vagy egy Nokia 216? Árban ez is kedvező

(#52956) peppe79 válasza sentinel (#52954) üzenetére


peppe79
senior tag

Majd kiderül...

Közben felfedeztem egy újabb bug-ot az Alcatelen: éjszakára szeretem kikapcsolni a mobilom, ezért is hiányolom sok készüléken az időzíthető ki- és bekapcsolást. Ez az Alcatelnél is hiányzik, így kénytelen vagyok/voltam "manuálisan" kikapcsolni...de csak eddig a pillanatig. Most fedeztem fel ugyanis, hogy a hívásazonosító minden egyes bekapcsolást követően alaphelyzetbe áll, és ilyenkor a hívófél ismeretlenként lát! Mivel nem szeretném minden egyes nap beállítani a hívószám kijelzést, így kénytelen vagyok 0-24-ben bekapcsolva hagyni a készüléket. :( Számomra ez egy elég bosszantó hiba. Tesztelgetem még, aztán meglátjuk...

(#52957) sentinel válasza peppe79 (#52956) üzenetére


sentinel
aktív tag

Nem a készülék védelmében, mert nem szerettem meg... de nekem ilyet nem csinált. Viszont olyat igen, hogy újraindult magától (pin kód kérés a telón), meg volt hogy elállította a csengőhangokat. Szóval visszaállt magától default-ra párszor. Gyanítom hogy nem szereti az SD kártyát, mondjuk értelme nem sok bele... de akár az is bekavarhat. Instabil telefon az tény.

Te nem gondolkodtál a 3310 3G-ben?

(#52958) peppe79 válasza sentinel (#52957) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi, kipróbálom SD nélkül!

Az új 3310-es nálam teljesen ki van zárva. Az a készülék számomra a Nokiák megcsúfolása.

(#52959) sentinel válasza peppe79 (#52958) üzenetére


sentinel
aktív tag

Én meg mást nem látok okostelefon mellé jó alternatívának ami tudja a 3G-t.

KaiOS nálam leszerepelt, inkább valami "beégetett" rendszer mint ez az instabil félokos valami. Lehet 1,2 év múlva már jobb lesz a helyzet, de most részemről nem javasolt.

(#52960) Fancy-boy válasza eron009 (#52955) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szerintem a Doro jobb választás lenne.
Annak a két Nokiának elég gagyik a gombjai, ráadásul a 220-ról azt olvastam, hogy borzalmas a hangminősége.
Persze nyugodtan kipróbálhatod őket, aztán maximum visszaküldöd, ha mégsem tetszik.

(#52961) Fancy-boy válasza sentinel (#52952) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Természetesen ahogy a 8110 4G-t is másolják, úgy a 3310 3G változatából is bőven vannak kínai hamisítványok. Alig lehet megkülönböztetni őket.

A helyedben hivatalos helyről vásárolnék, garanciával.
A Német Conradnál kapható két színben is: [link]
Megrendeled Mailboxos címre és onnan haza.

Amennyiben Angliából rendelnél akkor nagy valószínűséggel UK csatlakozós a töltő.
Plusz ami még kérdés, hogy tartalmaz-e magyar nyelvű szoftvert.

[ Szerkesztve ]

(#52962) sentinel válasza Fancy-boy (#52961) üzenetére


sentinel
aktív tag

"Megrendeled Mailboxos címre és onnan haza."

No, ezt fejtsd ki kérlek :) ebay-ről, Aliexpress-ről sokat rendeltem már, de ezt amit írsz nem ismerem. Ráadásul német a felület ahonnan lehet rendelni, így azt nem beszélem. Jó, Chrome fordítással megoldható a dolog, de a mailbox az micsoda?

(#52963) Fancy-boy válasza sentinel (#52962) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Biztosítanak Német szállítási címet. Egy raktár. Oda megérkezik a csomag és továbbítják neked: [link]

[ Szerkesztve ]

(#52964) Jenne


Jenne
senior tag

Van magyar Conrad is, de ott drágábbak. [link]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#52965) Fancy-boy válasza Jenne (#52964) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Természetesen van magyar Conrad már évtizedek óta, de rengeteg terméket nem lehet rendelni, amit a Német oldalon igen. Többek között a 3310 3G sem elérhető a magyar oldalon.

[ Szerkesztve ]

(#52966) sentinel válasza Jenne (#52964) üzenetére


sentinel
aktív tag

3310 3G nincs itt!

(#52967) sentinel válasza Fancy-boy (#52963) üzenetére


sentinel
aktív tag

Nem ismertem. És valóban a magyar Conrad nem foglalkozik a német Conrad-al :D

Azt furcsálom hogy használt, szürke import, stb sincs eladó. Pedig mintha több millió darabot adtak volna el az új 3310-es sorozatból... itthon meg nem lehet beszerezni csak a 2G-s változatot :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#52968) dik


dik
őstag

De jó nektek csak így rendelgettek össze vissza a nagyvilágból. Azt sem tudom ki kivel van lemaradott paraszt vagyok.... :O :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52969) sentinel válasza dik (#52968) üzenetére


sentinel
aktív tag

Nekem se penz, se telefon jelenleg :DD

(#52970) peppe79 válasza sentinel (#52959) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, nem tudom. Történt ugyan némi ráncfelvarrás a 2017 változathoz képest, de a menüben az ikonok ugyanolyan katyvaszosak maradtak, és összességében - azon túl, hogy formailag egy picit hasonlít az eredetire, meg van snake játék - tkp. semmi köze a klasszikus 3310-hez.

Én - jobb híján - még nem adtam fel az Alcatel 3088x-el való küzdelmet. SD kártya ide vagy oda, sajnos a hívószám kijelzést kikapcsoláskor mindig inaktiválja. Talán ez szolgáltatófüggő is, én Telekomos vagyok.
Viszont: nem bírtam már nézegetni ezeket a bénábbnál bénább appokat a Kaistore-ban, így megpróbáltam elérni a Bananahackers appokat. Valamiért a KaiOSRT simulator nem észlelte a telót, a Pale Moon WebIDE felületéről viszont gyönyörűen működik.
Így elérhető a Twitter, Viber, Gmail, Uber, Google voice, Onedrive, Dropbox, Weboffice, GPS-recorder, különböző zenelejátszók, böngészők, webrádiók stb. Azért így már picit használhatóbbá válik, már akit érdekelnek az ehhez hasonló appok.
Én egyelőre csak az Outlook-ot, Facebook lite-ot, és a Moovit-ot próbáltam ki. Az első kettő gond nélkül fut, de legnagyobb bánatomra a Moovit (ami pont érdekelt volna) csak a weboldalra navigál el, és nem ismeri fel tartózkodási helyet.

(#52971) dik válasza sentinel (#52969) üzenetére


dik
őstag

Hibátlan! ;] :DDD :D Küldjek? :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52972) sentinel


sentinel
aktív tag

Találtam ebay-en egy megbízható kereskedőt, akit tuti nem fake/clone 3310 3G-t árusít :) Szerintem fogok rendelni egyet.
Még mielőtt valaki megint beírja: nem, Magyarországon nem lehet megvenni, ami kapható az kissé máshogy néz ki és csak 2G-t tudja...

(#52973) Fancy-boy válasza sentinel (#52972) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mennyiért árulja? Szállít Magyarországra?

(#52974) sentinel válasza Fancy-boy (#52973) üzenetére


sentinel
aktív tag

Hát ha worldwide szállít akkor gondolom ide is :) Majd beszámolok róla, elkiabálni nem akarom. 26k körül lenne a vége. Még a színen variálok hogy melyik legyen. De ha lesz tapasztalat majd megírom, remélem több lesz a pozitív mint a negatív róla :D
A Telekom továbbra sem téritette meg a leadott készüléket, ma is bejelentettem, most már ott vagyok hogy fogyasztóvédelem... Ha nincs előfizetésed semmi, nincs MT azonosítód akkor szinte nem is létezel ezeknél... pedig a netes vásárlási jogok ugyanúgy megilletnek...

(#52975) Razzul válasza sentinel (#52974) üzenetére


Razzul
senior tag

Adtak valami igazolást arról, hogy visszaadtad a telefont?

(#52976) #33253120 válasza peppe79 (#52956) üzenetére


#33253120
törölt tag

Az nem bug. Bekapcsolás után azt veszi a legtöbb normális készülék figyelembe, ami a Telekomos szerződésed szerinti Hálózati alapértelmezés.
Vagyis a Telekom fiókodba állítsd át.
Ez amúgy így életszerű, mert tudod mire van szükséged, azt beállítják a szerződés megkötésekor, de ha esetlegesen el akarsz térni tőle, akkor van rá lehetőség, és biztosan nem felejted úgy, csak a következő kikapcsolásig. :)
Az, hogy a Nokia 5110 óta sokan a Nokia féle erőltetős módszert szokták meg, az egy dolog, de ennek így kellene működnie.

(#52977) sentinel válasza Razzul (#52975) üzenetére


sentinel
aktív tag

Persze. Anélkül el sem jövök. Már 3x küldtem be mindenféle csatornán hozzájuk pdf-ben.

(#52978) peppe79 válasza #33253120 (#52976) üzenetére


peppe79
senior tag

Köszi, utánajárok!

(#52979) peppe79 válasza sentinel (#52977) üzenetére


peppe79
senior tag

Kártyás fizetés volt? Mert ha igen, akkor indíthatsz akár chargeback eljárást is. Igaz, lassú a menete, de ha kiderül a Telekom hibázása, akkor nagyon seggbe billentik őket.

Egyébként hivatalosan a lemondás bejelentésétől számított 14 napon belül vissza kellene fizetniük az összeget.

(#52980) TeeJay


TeeJay
félisten

Sziasztok

77 éves mamámnak CSAK TELEFONÁLÁSRA keresnék valami butatelefont
Telenor hálózat flottás előfizetés
Nem hátrány ha nagyok a gombjai és jól látható a kijelző
Mi az ami ajánlott akár külföldi rendeléssel is
árban 10-15ezerig

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#52981) peppe79 válasza Fancy-boy (#52945) üzenetére


peppe79
senior tag

Basszus! Most jutott csak eszembe, hogy amíg működött az előző telefonom, én beregisztráltam a KaiOS fiókba, és be volt kapcsolva a lopás elleni védelem is! Szóval feleslegesen kutakodtam a hard reset billentyűzet-kombináció után: a számítógépemről belépve, elvileg simán törölhettem volna a telefonról minden adatot, úgy, hogy az a gyári beállításokra álljon vissza. :) Még zárolásra is van lehetőség. Én meg bénáztam itt a 20. századi módszerekkel... :N

(#52982) sentinel válasza peppe79 (#52979) üzenetére


sentinel
aktív tag

Ez is opció, köszi!
Viszont kaptam már stronó számlát a Telekomtól, tehát a héten most már tényleg kell utalniuk...
Megrendeltem eBay-ről a 3310 3G-t :D Majd lesz pro és kontra összegzés hamarosan... Remélem ez jobban be fog válni mint az Alcatel :)

(#52983) sentinel


sentinel
aktív tag

Feltettem egy kérdés a Nokia (HMD Global) supportnak. Hogyan tudom a folyamatosan szinkronban tartott (IPhone ide szinkronál) Google contact-jaimat átvinni a szűz, Nokia 3310 3G készülékre? Nyilván gondoltam már hogy csak a manuális .vcf fájlos módszer működik, de írják le hivatalosan is. Akit érdekel ők így tanácsolják:

Welcome to Nokia Mobile Care.

The Nokia 3310 3G is based on the operating system Series 30+. However, there is no any app or built-in mechanism to access Google Mobile Services. Therefore, you can export Google Contacts as vCard.

- Get a Nokia with an inserted SD card (mounted to FAT32 by PC or via card reader);

- .VCF file extension file (final format of Contacts file extension which you want to Import);

- Get a Compatible USB Cable

- Computer (with Windows OS) to work with;

Please, follow below steps:

• Export contacts from Gmail (or iCloud.. etc), but in the end, you need one consolidated file with all the contacts you want to import. It needs to be in .VCF file format. For example, the file could be named Contacts.vcf;

• Change the file name and the extension (Contacts.vcf) to (backup.dat), if you don't see the file name extensions - search the internet for example " How to show or hide file name extensions?" (not our scope of support);

• Connect your Nokia phone to a computer with a USB, you will get two choices on the Nokia screen: Charging only and Mass storage, choose Mass storage. Then you will get a note on the screen with a button Done, don't press Done yet;

• You will get a new Removable Disk (on My PC), open it as you open a Flash or external drive disc, then Search for a folder named "Backup", if you don't find it then just create a new one with capital "B";

• Copy "backup.dat" file to the "Backup folder" on your Nokia phone;

• Go back to your Nokia phone and now press "Done" and disconnect the USB.

• . On the Nokia phone go to Menu-->Settings-->Backup-->Restore Backup-->Choose-->Contacts-->Done you will get a note Restoring data contacts and the phone will restart.

• Wait for a little until the phone power on and loading all your contacts.

I hope the information above is useful and wish you a great day ahead.

If you have questions or face any difficulties, please contact us at your convenience.

You can also reach us via chat daily, English support is available 24/7. The live technical support channel is easily accessible from the Nokia support application your Nokia smartphone and from your PC, at: https://www.nokia.com/en_int/phones/support#contact-us.

Wish you all the best.

Best regards,
Nokia Mobile Care

(#52984) dik válasza sentinel (#52983) üzenetére


dik
őstag

Ez tiszta kínai! :DDD :D Lehet meg kellene tanulni angolul. Öreg vagyok én már ahhoz... ;] :DDD

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52985) Fancy-boy válasza sentinel (#52982) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Remek!
Végül mi döntött az eBayes vásárlás mellett a Conrad rendeléssel szemben?

[ Szerkesztve ]

(#52986) Fancy-boy válasza TeeJay (#52980) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Doro 1370: [link]

(#52987) sentinel válasza Fancy-boy (#52985) üzenetére


sentinel
aktív tag

Talán az egyszerűsége. Nem kellett külön megint regisztrálnom valahova amit írtál a csomagküldőkhöz. Ez jóval egyszerűbb volt így. Meg a magyar Conradnál érdeklődtem hogy tudnának-e segíteni, hát persze hogy nem tudtak...

"Köszönjük szépen levelét.
Az alábbi termékből 5 db létezik, különböző németországi üzletekben.
Rendelésre sajnos nincs lehetőségünk, mivel német készletinformáció szerint végleg elfogyott."

Érti valaki? :DD Én nem, ezért visszakérdeztem:

"A Conrad.de felület a német boltok készleteit is megjeleníti, a magyar Conrad csak német központi raktárból tud rendelni, üzletből sajnos nem."

Szóval Conrad kihagyva emaitt.

(#52988) TeeJay válasza Fancy-boy (#52986) üzenetére


TeeJay
félisten

köszi, tökéletes nagymama telefon lesz és az ára is jó :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#52989) peppe79 válasza sentinel (#52983) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez így nem két lépés hátra?

(#52990) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok ajánlani olyan nyomógombos készüléket amelyiknek az átlag feletti a fotós képessége?!

(#52991) quailstorm válasza zolya1973 (#52990) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Új nincs.
Az utolsó az a Samsung S5610/S5611 volt. Korábban meg a Sony C széria, vagy Nokia bizonyos modelljei, mint N82.
Mai szemmel nézve már gagyi ez a minőség, de munkára fogható, ellentétben a kamerának csúfolt szörnyűségekkel, ami a mai kínálatban van.

[ Szerkesztve ]

(#52992) peppe79 válasza quailstorm (#52991) üzenetére


peppe79
senior tag

Hát, ja. Jobban tennék, ha alapból ki is hagynák belőle a kamerát, mert sok értelme nincsen. Legfeljebb arra jó, ha boltban jár az ember, és néhány árat szeretne rögzíteni.
Ha egy MILC-el hasonlítom össze, az S5610 is nagyon szerény képességű, de ez legalább dokumentálásra, webes fotók közlésére alkalmas. Nagylátószögűként viszont az apró részletek itt is csúnyán elmosódnak.

Néhány kép az Alcatellel, és az S5610-el: https://files.fm/u/hy6kn7s9

(#52993) zolya1973 válasza quailstorm (#52991) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Köszönöm szépen!!

(#52994) dik válasza peppe79 (#52992) üzenetére


dik
őstag

Nem is vészes. Távolabbi fotó esetleg nincs velük?
A gomba a nem sikerült az s5510 annál többre képes jóval új fotó kellett volna. :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52995) peppe79 válasza dik (#52994) üzenetére


peppe79
senior tag

Ez van. Nem találta el az AF, én meg nem szoktam statikus témáról több képet készíteni, hátha majd az egyik jó lesz. A kijelző meg túl pici az ellenőrzésre. Ez (is) az egyik probléma a telefonnal...a sok közül. Amikor fényképezőgépet használok, ott sem szoktam statikus témákról mennyiségi fotókat készíteni, és jellemzően MF-t használok. Egészen más dolog 'point and shoot' módon, a több tucat fotóból kiválogatni néhányat, vagy rendesen megkomponálni egyet, és lencsevégre kapni például egy régi manuális Konica-val, Takumarral.

(#52996) dik válasza peppe79 (#52995) üzenetére


dik
őstag

Jó röviden távolabbi fotó nincs. :D A lényeg ezek alapján nem vészes az Alcatel kamera sem...

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52997) peppe79 válasza dik (#52996) üzenetére


peppe79
senior tag

Van, csak annyira értékelhetetlen, hogy jobbnak láttam inkább átcsoportosítani a kukába. Teljesen elmosódnak a részletek mindkét telefonnal. De ezen nincs is semmi meglepő, hiszen attól a picike lencsétől, meg szenzortól nem is várható el több. A beltéri fotóknál a Samsung még valamennyire vállalható, de az Alcatellel borzasztóan erős a képzaj. Úgy festenek a képek, mint ha a gyerekem összekente volna a falat tejbegrízzel. Lásd pl.: https://files.fm/u/x8aagfxa

(#52998) dik válasza peppe79 (#52997) üzenetére


dik
őstag

Jó a lényeg nekem 2 db s6510 van azzal ilyen téren nekem nincs bajom nekem bőven jó. Az alcatel sem tűnik vészesnek nekem. Na most már ezt is tudom... :)

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#52999) Razzul válasza peppe79 (#52997) üzenetére


Razzul
senior tag

"Úgy festenek a képek, mint ha a gyerekem összekente volna a falat tejbegrízzel."

És miből gondolod, hogy nem ő a tettes? :DDD

(#53000) dik válasza Razzul (#52999) üzenetére


dik
őstag

;] :DDD :D

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#53001) Truman


Truman
senior tag

Sziasztok!

Édesapámnak szeretnék telefont, valami robusztusabb nagyobb kijelzőset, mert elég nagy keze van és nem a legjobb látása. Gyártanak még egyáltalán valami használhatót nyomógombost még?

Kihozott egy közeli boltból egy Blaupunkt FL 01 -et, de egy rakás hulladék. Még egy 8 GB -os memóriakártyát sem haladó felismerni, van benne két gyári csengőhang, de mindegyik igesítő cincogás.

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#53002) Fancy-boy válasza Truman (#53001) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Véleményem szerint a Mobiwire Oneida 4G megfelelő lehet.
A Telekom függetlenül árulja: [link]
2.8" kijelzője van.
Esetleg a MediaMarktból a BEAFON C350: [link]
Szintén 2.8" megjelenítővel rendelkezik.

De ha a régi nyomógombos készülékek minőségét keresed, akkor már nem valószínű, hogy találsz megfelelőt.

[ Szerkesztve ]

(#53003) Fancy-boy válasza TeeJay (#52988) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen! Remélem beválik. A Doro márkával általában nem lehet mellélőni.

[ Szerkesztve ]

(#53004) peppe79 válasza #33253120 (#52976) üzenetére


peppe79
senior tag

"Az nem bug. Bekapcsolás után azt veszi a legtöbb normális készülék figyelembe, ami a Telekomos szerződésed szerinti Hálózati alapértelmezés.
Vagyis a Telekom fiókodba állítsd át."

Sajnos nem megy. :( Felhívtam a Telekom ügyfélszolgálatát, ahol azt mondták, hogy most már csak a készüléken tudom beállítani a hívószám kijelzést. Jeleztem az ügyintézőnek, hogy ez így nagyon "szuper", mert a telefonon minden egyes kikapcsolás alkalmával visszáll alapértelmezettre, ami rejtett hívószám. Annyit tudtak hozzátenni, hogy "sorry"...
Szóval, sajnos egyelőre ez még mindig egy bug... :(((

(#53005) peppe79 válasza Fancy-boy (#53002) üzenetére


peppe79
senior tag

A Mobiwire nem rossz választás. 2x nagyobb kapacitású az akkumulátora, mint a Beafon C350-nek, plusz gyári tartozék a szilikon tok is.
Csak hát az az idétlen prediktív szövegbevitel...ha nem állt volna vissza minden egyes alkalommal, még talán fontolóra is vettem volna, hogy inkább a Mobiwire-t tartom meg az Alcatel helyett. Kár érte...

(#53006) peppe79 válasza peppe79 (#53004) üzenetére


peppe79
senior tag

Közben megnéztem a Telekom fiókomat is (most használtam először), és igazad volt: ott viszont valóban beállítható a hívószám kijelzés! :K Na, ez így már szuper, egy gonddal kevesebb! Csak azt nem értem, hogy a Telekom ügyfélszolgálata miért nincs ezzel tisztában, és miért tájékoztat félre? :F

(#53007) sentinel


sentinel
aktív tag

Sziasztok,
pár Nokia 3310 3G talasztalat:

Először is sokkal jobb választás mint az Alcatel! Gyors, jó összeszerelés és fogás. A hangerő is rendben van, nem olyan iszonyat hangos a legkisebben mint az Alcatel! Ez engem zavart. És végre jó gyors a telefon könyv is!!!! Bár előtte a Predektív szövegbevitelt ki kellett kapcsolnom... nem olvastam át még a könyvét, de megtaláltam egy bill. kombóval hol lehet. Nagyon könnyű a telefon. Szinkronizálás nincs, import sincs! Amit meg írtam pár napja hogy küldte a Nokia felejtsétek el, rossz. Utolsó pár menü nincs ott ahol írják, copy-paste-lte a Nokiás supportos valahonnan. Manuál viszont be lehet tenni .vcf fájlot, tehát Google contact import ilyen formátumra és manuál felmásol és betesz. Egy baja van, több névjegyet és dupláz ha nincs kitöltve a vezeték és a kersztnév, tehát nem tökéleted. Névjegyen belül dupláz, pl Józsi -ból lesz Józsi Jószi.
Háttérkép vicces de 3db van benne és ha Te fotózol vmi akkor lehet betenni :)
Nagyon gyors a menu meg minden, szerintem tök korrekt kis alapmobil. Ennél nem leszel függő a facebook-tól :-) Bár van rajta! Nef Twitter is... de nem próbáltam. Szerintem nem is fogom, ez telefonálásra kell :)
Be lehet ezen állítani hogy csak 2G, csak 3G, vagy 3G ha elérhető. Szerintem korrekt. Gombok nagyon finoman működnek, mintha tényleg a régi Nokiások rakták volna össze. Ehhez képet az Alcatel egy kőkorszaki nyomógombbal rendelkező mobil.
Ja a Telekom továbbra sem utalta vissza egyik vételárat sem! Már a héten 3x csesztettem őket. Féreg egy banda, az egyiket el is keverték... ha nem figyelsz ezek átvernek...
Ennyi, majd még írok ha lesz hosszabb tapasztakat.

(#53008) Fancy-boy válasza sentinel (#52983) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Már rögtön a válaszuk elején látszik, hogy sablon szöveget nyomnak, ugyanis a Nokia 3310 3G nem Series30+ rendszert használ, hanem Smart Feature OS-t. Bármi is az. :D
Azt se tudják, hogy mit árulnak.

[ Szerkesztve ]

(#53009) sentinel válasza Fancy-boy (#53008) üzenetére


sentinel
aktív tag

https://en.wikipedia.org/wiki/Nokia_3310_(2017)

3G version

The 3G model has many improvements and changes apart from the 3G radio. The internal storage has been increased from 16 MB[11] to 128 MB[12], and there are some cosmetic changes, including a new silver keypad.[13] It comes in four new colors: Yellow, Warm Red, Azure and Charcoal, all being matte.[14] The phone's size has slightly increased (by 13.29%) to ergonomically make typing on the keyboard easier. The 3G radio has reduced battery talk time, but slightly increased standby time.[15] All 3310 3G versions support Bluetooth 2.1.[16]
On the software side, the 3310 3G also runs an upgraded operating system that HMD have called "Smart Feature OS" powered by Java. Its appearance is similar to the Series 30+ as on the 2G version, but has a new customizable interface.[17]

[ Szerkesztve ]

(#53010) quailstorm válasza sentinel (#53009) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Rövidebben a lényeg:
Nokia 3310 2017: MediaTek MT6260, mint bármelyik másik S30+.
Nokia 3310 3G: Spreadtrum SC7702.

A chippel jár a platform és szoftver is, meg a baseband.

A "smart feature OS" meg annyira smart mint a 2000-es években bármi random gombos, vagy inkább annyira se. Nyilván az MT6260-hoz képest rakétatudomány, de ahhoz képest kb. mi nem? még a SonyE K700 is az...

[ Szerkesztve ]

(#53011) szpeet


szpeet
csendes tag

Sziasztok!
NOKIA 220 4G vélemény???
Használ valaki ilyet???

(#53012) Jenne


Jenne
senior tag

Ezen a héten voltak a szomszédban burkolók és festők is. Kettőnél CAT B30-as melós telefon volt [kép]
Mondták, hogy mindent túlélő ez a telefon, mert már esett bele a festékkel teli vödörbe, :DDD malteros teli vödörbe :DDD ,(vízben lemosták és annyi, továbbra is működött) esett már le az állványról 6 méter magasról, esett már ki társasház negyedik emeletének erkélyéről a járda aszfaltra ....lakásokban a csiszoláskor a nagy porban voltak, semmi bajuk, még karcolás is alig látszik rajtuk.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.