Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52351) Shooder válasza Fancy-boy (#52349) üzenetére


Shooder
kezdő

Az e-stock-on 21900 Ft-ért rendelhető.
Várható szállitás. : február 14.
Magyar menüvel
Ja a Qin 1S..... :)
Amiről végig beszéltem.

[ Szerkesztve ]

(#52352) BoB válasza Shooder (#52351) üzenetére


BoB
veterán

Nem, senki sem említette (te sem) hogy 1S csak annyit írt hogy Qin. :U

Ezért feltételteztem a simáról van szó.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52353) peppe79 válasza BoB (#52347) üzenetére


peppe79
senior tag

Elnézést a hülye kérdésért, de nem értek hozzá: ennek milyen hátrányai vannak?

(#52354) BoB válasza peppe79 (#52353) üzenetére


BoB
veterán

Nem hiszem hogy lennének hátrányai hiszen amúgy is butafonokról beszélünk amiknek a funkcionalitásuk alapvetően nem bővíthető.

Esetleg magyar nyelv hiánya? Fogalmam sincs van-e benne.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52355) peppe79 válasza BoB (#52354) üzenetére


peppe79
senior tag

Az angol nyelvű menü nem zavar. Az oprendszer hátrányairól nem tudok csak semmit, nekem az Android sem mond semmit. Nem szoktam mobillal netezni, bár néha azért jól jönne, ha lenne kéznél GPS, szótár, vagy valamire gyorsan rá tudnék keresni a neten. Ezekre akkor semmilyen applikáció nem tölthető le? Inkább telefonálásra használnám, viszont az emlékeztető nagyon kellene még.

[ Szerkesztve ]

(#52356) Fancy-boy válasza Shooder (#52351) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Ahogy a kolléga mondja, csak annyit írtál, hogy Qin.
Egyébként linket tudnál küldeni?

Xiaomi Qin Al Dual LTE készüléket találtam ott és azt írja, hogy angol menüs.

Mindenesetre nem túl bizalomgerjesztő bolt.

[ Szerkesztve ]

(#52357) Pali33 válasza volandy (#52333) üzenetére


Pali33
kezdő

Nem akartam addig hülyeséget írni, amíg meg nem fejtem a működését, mert azért nem volt olyan egyszerű mindent beállítani. :))
Két SIM-et használok, és be lehet állítani, hogy melyiket használja telefonálásra, SMS-re, és netre.
Ezzel ki tudtam váltani egy mobil wifi modemet, egy kütyüvel kevesebbet kell hurcolászni, és annál nagyobb sávszélességet tud. A modem 42,2/5,6 Mbit/s-t tud, az Energizer H240S 150/50 Mbit/s-t, pedig a modemmel sem volt semmi gondom, ha volt térerő. :)

(#52358) volandy válasza Pali33 (#52357) üzenetére


volandy
senior tag

Akkor ezek szerint jól lehet használni wifi hotspotnak is. Most már akkor lassan összeáll a teló?

És köszi az infókat!

[ Szerkesztve ]

(#52359) wanted5


wanted5
őstag

Sziasztok!

Nagyszülőnek gondolkozok valamilyen telefonon. Találtam a telekom oldalán ezt a Doro 1360-t. Elég jó árban lenne. Van valakinek tapasztalata vele? + Megerősítést szeretnék kérni, arra, hogy ha listaáron, SIM és minden nélkül veszem - meg, hogy eleve dual sim a telefon - független ugye?
Nem szoktam szolgáltatótól telefont venni, szóval nem nagyon vagyok otthon a témában.

(#52360) Pali33


Pali33
kezdő

Érdemes néha ránézni az Energizer H240S árára, ennyiért ajándék lett volna, majd csak lesz újra valahol...
Akár tatamobil helyett, ez sokkal jobban bírja a gyűrődést, és már használható is valamire.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#52361) volandy válasza Pali33 (#52360) üzenetére


volandy
senior tag

Igen most teljesen eltűnt! Holnap kezdődik az MWC, lehet hogy ott végre kidobnak valami jót!

(#52362) Fancy-boy válasza volandy (#52361) üzenetére


Fancy-boy
addikt

"Noha az MWC hivatalosan február 25-én, hétfőn nyit, a szokásoknak megfelelően vasárnap lesz a legtöbb bejelentés."

Tehát a mai napon. :)
Például HMD 16 órakor tartja a sajtótájékoztatót:
"HMD is holding a press conference at MWC in Barcelona to showcase some Nokia-branded phones. The conference starts at 4:00 PM CET (3:00 PM GMT, 10:00 AM EST)."

Kíváncsi vagyok, hogy a nyomógombos kategóriában lesz-e új modell.

[ Szerkesztve ]

(#52363) volandy válasza Fancy-boy (#52362) üzenetére


volandy
senior tag

Köszi az infót!
Akkor figyelem a mai híreket!
Itt napirenden erről lehet olvasni, hogy lenne rá igénye egy szűkebb rétegnek. Az hogy külföldön lenne e azt nem tudom. De pl az Energizer H240S-ből mennyit gyárthattak? Az árukereső szerint nem lehet kapni sehol. Tehát elfogyott.
Sokat lehet olvasni arról is, hogy kisméretű okostelefonra is lenne igény. Mégsem gyártják.
A telefon vásárlók mekkora százalékának lenne erre szüksége arról megoszlanak a vélemények. 5-10%-ról írnak. Az pedig ezek szerint nem sok.

[ Szerkesztve ]

(#52364) #81733120 válasza Fancy-boy (#52362) üzenetére


#81733120
törölt tag

Nokia 210 lett.
Nekem nagyon tetszik. :)

(#52365) volandy válasza #81733120 (#52364) üzenetére


volandy
senior tag

Igen, Igen egész jónak tűnik!

(#52366) #81733120 válasza volandy (#52365) üzenetére


#81733120
törölt tag

Én lehet bevállalok egyet, és még nem is drága.
Mondjuk egy 4G és VoLTE képes Nokiának jobban örülnék, szóval lehet 8810 lesz. Majd meglátom, ha lesznek teljes specifikációk. :D

(#52367) volandy válasza #81733120 (#52366) üzenetére


volandy
senior tag

8810-ről azt írták, hogy a KaiOS alapú operációs rendszer nincs igazán jól kitalálva. Én amikor próbáltam akkor a nyomógombokkal nem voltam kibékülve.
A legnagyobb hibája számomra az volt, hogy ha összecsuktam akkor megszakította a hívást is. Ha bluetooth headsetről beszélek akkor nem tudom zsebre tenni.

(#52368) #81733120 válasza volandy (#52367) üzenetére


#81733120
törölt tag

Azt mondják, elvileg fogják frissíteni a KaiOS-t.
4G mondjuk jó lenne. Nem tudom, hogy a 210-ben lesz-e, de gondolom nem. :(

"A legnagyobb hibája számomra az volt, hogy ha összecsuktam akkor megszakította a hívást is. Ha bluetooth headsetről beszélek akkor nem tudom zsebre tenni."

Ez viszont nem valami jó hír. :(

(#52369) Fancy-boy válasza #81733120 (#52364) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Elég gyenge eresztés, persze az ára is ehhez igazodik.
Egyébként: S30+ OS

(#52370) quailstorm válasza Fancy-boy (#52369) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Gyakorlatilag még mindig 2014 van...
MT6260A és MT6261, nem tudnak tőle elszakadni. Se az SW se a HW nem változik, csak új bőrbe bújtatják évente.

(#52371) Genova1983


Genova1983
tag

Nokia 210:VGA kamera (inkább akkor ne is lenne benne),nincs bluetooth,nincs memória bővítés 16mb belső tárhely mellett.Még a 2017-es 3310-eshez képest is csak visszafejlődés van...

(#52372) volandy válasza Genova1983 (#52371) üzenetére


volandy
senior tag

Vicc ez az egész! Egyáltalán minek vagy kinek gyártanak ilyen telefont?

(#52373) Vesa válasza volandy (#52372) üzenetére


Vesa
veterán

Jó kérdés, pedig lenne igény egy rendes butafonra, amivel a telefonáláson és SMS-en kívül mondjuk rendesen lehetne fotózni is. De valószínűleg úgy érzik a gyártók, hogy akinek a szimpla feature funkciókon kívól több kell, az már vegyen smaaart fóóónt.

A tudomány a valóság költészete!

(#52374) Shooder válasza volandy (#52372) üzenetére


Shooder
kezdő

Ne sopánkodjatok már! :)
Megvan a Ti telótok is : Xiaomi Qin 1s.
Minden benne van,az ára sem vészes .

(#52375) Dhampir válasza Shooder (#52374) üzenetére


Dhampir
félisten

Két változatban kapható: Qin 1 és a Qin 1s.

Nem európai piacra készült, ezért a B20 támogatás kimaradt belőle.

Rendes hazai szervizháttérrel és megbízható boltból, gyári garanciával rendelkező mobilokat érdemes venni a buktatók elkerülése érdekében.

(#52376) BoB válasza Dhampir (#52375) üzenetére


BoB
veterán

De ha butafon, minek a B20?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#52377) w.miki


w.miki
veterán

Sony Ericsson T280 magyar nyelvet szeretnék tenni. Tud valaki ebben segíteni? Van még erre valami egyszerű módszer?

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#52378) quailstorm válasza w.miki (#52377) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Nem lehet otthon flashelni, mert Sagem alapú és nincs USB slave módja.
Keresned kell olyan embert, akinek van még boxa.

(#52379) Dhampir válasza BoB (#52376) üzenetére


Dhampir
félisten

Ha nem kell kimondottan a B20, akkor nyilván nem probléma, de ma már túlmutatnak a régen meghúzott határvonalakon ezek a telefonok, lásd például a Nokia 8110 és a CAT B35-öt.

Nem árt, ha például ismeri a 4G-t, mert butatelefon ide- vagy oda, a Volte-hoz kell a 4G. Nem beszélvén arról, hogy a mai félokos, mégis klasszikus kialakítású telefonok Internetelérésben is okosabbak és jobban kihasználható a gyorsabb adatkapcsolat rajtuk.

Másrészt az, hogy nem európai piacra szánták, emiatt attól tartok, hogy a menüben nincs minden lefordítva kínai nyelvről, például egy vásárló már beleszaladt ebbe (Árukeresős vélemény alapján).

(#52380) w.miki válasza Dhampir (#52375) üzenetére


w.miki
veterán

Se rendes kamera nincs benne....
Kár volt eladni az SE k770-et, az jobb telefon volt, mint a maiak....

Bár azt mondják, a gyártók, csak az emberek igényeit elégítik ki...
Szerintem akik ezt mondják, azok szimplán hülyék...

(#52378) quailstorm : Köszi quail... :R

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#52381) volandy válasza Fancy-boy (#52362) üzenetére


volandy
senior tag

MWC-nek lassan vége! Ennyi volt a felhozatal!

(#52382) Shooder


Shooder
kezdő

Az e-stock forgalmaz újnak mondott s 40 Nokiákat..... :F
Még N95 is akad.
Erre varrjatok gombot :)

(#52383) Predator2


Predator2
addikt

Helló

Hagyományos telefonok közül létezik olyan ami rögzíteni képes a telefon beszélgetéseket?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52384) Shooder válasza Predator2 (#52383) üzenetére


Shooder
kezdő

Kinézetre hagyományos,belül már nem egészen,az ára sem vészes.
Xiaomi Qin 1s.

(#52385) hunlipi88


hunlipi88
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék családi okok miatt olyan telefont ami:
GPS alapon követhető(ha jól értem ehhez android kellene)
Új
Magyar menüvel
Lehetőleg nyomógombos
Fontos a Hosszú üzem idő
Elérhető Magyarországon, tehát ha kínai is, de meg tudom venni azonnal. ;)
Alapvetően egy egyszerű technikához szokott embernek kellene.
Köszi előre is a tippeket! ;)

(#52386) hbala válasza Predator2 (#52383) üzenetére


hbala
aktív tag

Ilyesmi modellekben elő szokott fordulni, de nem minden típusban: Blaupunkt, Prestigio, Navon, Btech, stb. Ha beesel egy Auchan-ba, vagy Media Markt-ba, ott meg is tudod nézni. A Beállítások-Hívásbeállítások-Egyéb beállítások alatt szokott lenni egy Hívások automatikus felvétele pont. Ha ezt bepipálod, minden hívást felvesz. Egyes modelleknél a hívásbeállítások egy Hívásközpont nevű menü alatt találhatóak.

(#52387) Shooder válasza hunlipi88 (#52385) üzenetére


Shooder
kezdő

A kérdésed feletti válasz a Te problémádra is megoldás! :)

(#52388) Fancy-boy válasza Shooder (#52387) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem biztos, hogy van benne magyar menü.

[ Szerkesztve ]

(#52389) Fancy-boy válasza Predator2 (#52383) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Új vagy használt készüléket keresel?

(#52390) hunlipi88 válasza Fancy-boy (#52388) üzenetére


hunlipi88
csendes tag

Köszi a választ! Közben rákerestem erre a készülékre de érdekes hogy két webshopban lehet megvenni ahol az egyikben van magyar menü a másikban nincs. Az is érdekes lehet hogy ez az android származék milyen appokat tud kezelni. Van e rajta play áruház. Stb. Hol lehet ezt esetleg kipróbálni? Van vkinek személyes tapasztalata? Van esetleg fóruma a típusnak? (Kerestem már)

(#52391) Shooder válasza hunlipi88 (#52390) üzenetére


Shooder
kezdő

A készülék nagyon új, igy tapaszalat sem sok van.
Az Árúkeresőn egy értékelés van az öt *.
Magyar menüje is van a forgalmazó szerint.
Egy telefont megér hogy meg tudd mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#52392) hbala válasza hunlipi88 (#52390) üzenetére


hbala
aktív tag

Csak angol és kínai nyelv van benne.

(#52393) Predator2 válasza Fancy-boy (#52389) üzenetére


Predator2
addikt

Melós mobilt keresek.

Minél kisebb annál jobb, rögzítse a beszélgetéskét, ha kamera nincs benne az nem gond sőt, a cégnél tilos, így nem kellene állandóan leragasztgatnom. Telefonálni+sms lenne.

Ha netán létezik ilyen dual simben az egy nagy piros pont lenne.

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52394) hbala válasza Predator2 (#52393) üzenetére


hbala
aktív tag

Pl.: Nokia 130

(#52395) Predator2 válasza hbala (#52394) üzenetére


Predator2
addikt

Jónak tűnik.
Hogyan lehetne meggyőződni, hogy biztosan rögzíti a beszélgetést?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52396) hbala válasza Predator2 (#52395) üzenetére


hbala
aktív tag

Itt is a hívásbeállításoknál lehet beállítani, hogy automatikusan rögzítse a hívásokat, bár most olvasom, hogy a felvétel elindulásakor sípol. A kínaiaknál nincs sípolás.

[ Szerkesztve ]

(#52397) Predator2 válasza hbala (#52396) üzenetére


Predator2
addikt

A másik fél is hallja ezt a sípolást? 105-ben is megvan ez a tulajdonság? (Mármint hangfelvétel)

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52398) Fancy-boy válasza Predator2 (#52397) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Naná, hogy hallja. Pont azért van, hogy tudja a másik fél, hogy rögzítik a beszélgetést.
A régebbi készülékekben nincsen pittyegés, mert akkor még nem volt ilyen előírás.
pl. Nokia 6233, 6280, de azok nem Dual SIM-es készülékek.

(#52399) hbala válasza Predator2 (#52397) üzenetére


hbala
aktív tag

105-ben nincs.

(#52400) Predator2


Predator2
addikt

Külföldi beszerzés is szóba jöhet ha lehet PayPal-al fizetni.

- Tudja a készülék magyar nyelvet.
- Ne csipogjon felvételkor
- Telefonálás, SMS működjön normálisan bármelyik szolgáltatóval.

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52401) hbala válasza Predator2 (#52400) üzenetére


hbala
aktív tag

Néhány "hazai" pl. : Blaupunkt FL-01, Archos Access 28F, Navon Classic S, Ilike F-183, Blaupunkt RS01, Prestigio Muze F1.

(#52402) gulyasa válasza Fancy-boy (#52398) üzenetére


gulyasa
őstag

Az "ősidőkben" volt olyan, hogy a kamerás "buta" mobiloknál fényképezésnél volt kikapcsolhatatlan a shutter hang. De azoknál is - aki értett hozzá - meg lehetett oldani trükközéssel vagy el kellett vinni egy mobil szervizbe és megoldották a némítást. ;)

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#52403) Predator2 válasza hbala (#52401) üzenetére


Predator2
addikt

Ezek közül melyik a legjobb? Te melyiket vennéd?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#52404) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Sziasztok. Apám klasszikus nyomógombos, dual-simes telót használ, de a mostanival van baja (talán egy hitvány Nokia 230). Emlékszem nekem is meggyűlt vele a bajom, amikor át akartam tenni a számokat a régi telójáról erre: Nokia PC Suite-ot sehogy sem sikerült felvarázsolni, mármint működésre bírni vele a telót, BT-on csak egyenként lehet átküldeni a számokat ha jól emlékszem. Borzalmas. Apám meg azt mondja - jelentsen ez bármit is - , hogy mindig átvált a 2-es SIM-re, és ezért arról megy a pénz, meg hogy számok eltűnnek róla. Nem tudom ezek hogy lehetségesek, de gyanítom, van köze hozzá apámnak is, mert nem egy nagy tech guru.
Szóval ha új telót nézne, mi az amit érdemes venni mostanság? Fő szempontok:
- dual sim (normál méretű, mini-sim)
- normális, jól látható kijelző
- legyen azért használható memóriája, hogy ha 1-2 képet csinálna (ne ilyen 16MB méretű), vagy bővíthető dual sim mellett
- jó akku, ami minél tovább bírja
- lévén, hogy állatorvos, vidéken laknak, és sokat jár esőbe, sárba, mezőre, nem árt ha ütés- és vízálló, bár az eddigi telefonjai sem voltak különösebben azok, szóval végtére nem fő szempont
- csak új telefon, az ár nem elsődleges szempont
- felhasználás: csak telefonálás, néha sms (nem ártana, ha értelmesen, átláthatóan rendszerezné az sms-eket, mert úgy rémlik, a Nokia 230 ezt is bénán csinálja)

(#52405) Fancy-boy válasza Gabesz87 (#52404) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Két tipp:

1: [link]
2: [link]

A Nokia Suite nem csoda, hogy nem ment, mivel az a készülék csak feliratban Nokia.
Egyébként köze nincsen a Nokiához.

[ Szerkesztve ]

(#52406) Gabesz87 válasza Fancy-boy (#52405) üzenetére


Gabesz87
addikt

Rendben köszönöm. Hát a Samsung a nehéz (külföldi) beszerezhetoseg miatt kilőve, továbbá volt már neki egy ilyen Samsung duál SIM teloja és nagyon nem szerette. Az a baj hogy Nokiái voltak, ezt szokta meg, de hiába mondom hogy már nem ugyanazok...
Mindenesetre majd megmutatom ezt a Dorot. Nekem tetszik. Esetleg tapasztalat van róla arra vonatkozóan hogy ténylegesen meddig bírja az akku?

(#52407) Fancy-boy válasza Gabesz87 (#52406) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szívesen.
Van hozzá asztali töltő / dokkoló, így egyszerűen tölthető. Egyelőre arról nincsen tapasztalat, hogy meddig bírja az akku.
Egyébként ha normális még eredeti Dual SIM-es Nokiát szeretnél ami kompatibilis a Nokia Suite-al, akkor a Nokia 301 még néha előfordul újonnan. Viszont már csak külföldön.

[ Szerkesztve ]

(#52408) hbala válasza Predator2 (#52403) üzenetére


hbala
aktív tag

Sajnos nem tudom, melyik a legjobb. Talán a Navon-t vagy Prestigio-t venném ezek közül. Utóbbiról egy kis írás:[link]

[ Szerkesztve ]

(#52409) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Van már valakinek személyes tapasztalata a Xiaomi qin s1-el? Egészen szimpatikus készülék, bár két dolog nem igazán érthető számomra: 1.cserélhetetlen aksi, 2.AI. Bár bízom benne hogy ez az AI inkább marketing mintsem valami valós akármi. Egyébként videókon megszemlélve valamiféle butított androidnak tűnik nekem.

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#52410) volandy


volandy
senior tag

Evolveo StrongPhone Z3. Egész jókat ír róla a tesztben AliceWake!

(#52411) Fancy-boy válasza Gabesz87 (#52404) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Esetleg a most tesztelt Evolveo StrongPhone Z3 készüléket is érdemes lenne megnézni: [link]

(#52412) hbala válasza Fancy-boy (#52411) üzenetére


hbala
aktív tag

Ez valami klón? [link]

(#52413) hbala


hbala
aktív tag

Egy érdekesség: [link]

(#52414) tibor23 válasza Fancy-boy (#52407) üzenetére


tibor23
senior tag

Ezek az egyszerű Dual Sim Samsungok teljesen kihaltak, illetve Magyarországon nem kaphatók sehol sem?
Feleségem használ egy kb. 2000Ft-os ilyesmi (valamilyen feltöltős kártyával árulták ennyiért függetlenül ! ) DUOS készüléket már 5+ éve, és sokszor irigykedek rá a mai napig kb. 10 napos akkuidőre. Nagyon jó a hangminősége, nem mint az ál Nokiáknak. Annyi baja van kezdettől, hogy hívásnál néha csak kihangosítva tud beszélni, normál hangszórón nem jön ki hang. Saját agyondícsért S5610-em sajnos csak 3 napot bír egy töltéssel pedig van 2 db. 80-90%-os kimért akksim. Sajnos az a probléma, hogy a készülék nyomógombjai zsebben folyamatosan benyomódnak és ilyenkor a háttér bekapcsol, sokszor billentyűzár is kiold és mindenfélét benyom magának ha pl. leül az ember.

(#52415) Fancy-boy válasza tibor23 (#52414) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Már csak egyes külföldi országokban árulnak nyomógombos Samsungot.
Itt vannak: [link]

(#52416) Fancy-boy válasza hbala (#52412) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Nem ismerem.
Ezeket a filléres kínai telefonokat nem tartom minőségi készülékeknek.

(#52417) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Hagyományos telefont keresek.

Telefonáláson kívül semmit nem kell tudnia, de azt bizony jó minőségben. Sajnos ezek az 5.000 Ft körüliek nagyon gyengék, sokszor mintha a bányában lenne valaki úgy visszhangzik, stb :(

Mondjuk max. 20.000 Ft-ig mire lenne érdemes lőni? Illetve keret nélkül mi a legjobb erre a célra?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52418) Dr V


Dr V
őstag

Sziasztok!

Édesanyám szeretné lecserélni a Nokia 7230-as telefonját.
Mit ajánlanátok helyette? Kialakítása lehet hagyományos, nem kell, h nyitogatós legyen.
Tudom, soha sem volt egy csúcs telefon, de szereti, megelégedéssel használja, viszont elnézve a mai kínálatot, valami siralmas a felhozatal... van valami, amire le lehetne cserélni?
Kínomban már Nokia csúcskorszakából származó új(szerű) telefonokat kerestem el keresni, de sokszor túlárazott.

(#52419) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Személyes tapasztalatom alapján beszámolnék a Qin S1-ről.

a készülék mérete kialakítása rendben van. Maga a készülék műanyag mindenhol, de jó minőségű. A kijelző üvege üveg. Viszont a gombok nem az igaziak, merthogy minden síkban van, és nehezen kitapintható. A belbecs már egy kicsit negatívabb. Szóval a készülék tud angolul. Ez rendben is van, viszont a billentyűzet katasztrófa. Mármint szoftveresen. Merthogy angolul tud csak, és kikapcsolhatatlan t-9 van benne + ékezetes karakterek sincsenek! Szóval írni vele olyan mint sajtreszelővel rejszolni. Továbbá az internetezés is hasonló, mivel a gyári böngésző az első oldal betöltődése után felajánlja hogy vagy átkapcsolod low memory módba, vagy kilép. (low memory mód=nem tölt be képeket).
Magára a készülékre bár android alapú, semmilyen applikáció nem telepíthető.
Ami viszont jó, és dicséretes, hogy van benne wifi és 4g. Tehát egy laptop vagy tablet számára simán megosztható az internet. Viszont nincs B20, ami nyilván csak ott hátrány ahol nincs.
A készülékben két darab hangszóró található, amik bődületesen jó hangerőre képesek, úgyhogy ide mindenképpen odabiggyeszthető a piros pont.

Tehát körülbelül ennyit lehet elmondani a készülékről ami érdemleges. Magát a készüléket senkinek sem ajánlott megvenni, mert EU-s viszonylatban nagyon sok a fogyatékossága, valószínűleg a célpiacon (Kína és India) teljesen jól szerepel.

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#52420) Fancy-boy válasza Dr V (#52418) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Amit ajánlok: Ugyanolyan típust újonnan külföldről vagy ha nincs nagy baja, akkor felújítani.

Esetleg ez az Alcatel 2038X típus: [link]
Vagy még vannak egész jó Beafon készülékek a MediaMarktban: [link]
A kinyithatós darabok beváltak, többen vettek innen is.

[ Szerkesztve ]

(#52421) Fancy-boy válasza szabonagyur (#52417) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Az időseknek szánt készülékek jók ebből a szempontból, viszont kérdés, hogy külsőre bejönnek-e.
Esetleg az Alcatel készülékek. Például 2003, 2038X.

[ Szerkesztve ]

(#52422) szabonagyur válasza Fancy-boy (#52421) üzenetére


szabonagyur
félisten

Külsővel nincs gond, most is valami Euronics 5.000 Ft-s hasonló kialakításúval nyomja.

A hangminőség ami fontos lenne meg, hogy pár napot bírjon az akksi készenlétben.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#52423) w.miki válasza Fancy-boy (#52421) üzenetére


w.miki
veterán

Alcatel 2008, az jó hangos apám ilyet használ

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#52424) Fancy-boy válasza w.miki (#52423) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Azt a készüléket annyira nem ajánlják. Akár a fórumon belül is találni véleményeket: [link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.