Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41401) punky10 válasza vistyan (#41399) üzenetére


punky10
addikt

Vegyél 15 darab használt Spicát... :DDD
Viccet félretéve, valamelyik idei Sony vagy HTC,esetleg az uj Galaxy S
III.Ha ügyesen vásárolsz,akkor marad a keretből annyi,hogy hivatalosan vegyél hozzá egy navi appot.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#41402) tomadevil


tomadevil
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék tőletek kérni, telefont szeretnék vásárolni, de nem vagyok eléggé jártas a témában, hogy megfelelő döntést tudjak hozni, bízom benne, hogy jó helyen kopogtatok és ti segíteni tudtok nekem. Néhány fő elvárásom lenne a telefonnal kapcsolatban:

-Nagyon jó fényképeket készítsen
-Xenon vakuval rendelkezzen
-Legyen benne wi-fi
-Tartalmazzon GPS vevőt

Kinéztem pár típust, olvastam róluk teszteket is, de tanácstalan vagyok. Árban maximum olyan 120e-ig mennék el és nem tovább. Ha tudtok még ezeket a paramétereket tartalmazó telefont ajánlani, akkor ne fogjátok vissza magatokat!
Íme a típusok:
Sony Ericsson Satio
HTC Mozart
Nokai N8

Szerintetek melyik lenne a jobb választás és miért?

(#41403) tomadevil


tomadevil
csendes tag

A xenon vaku nem olyan fontos, nélküle is profi képeket csinál :)

(#41404) prolad válasza tomadevil (#41402) üzenetére


prolad
őstag

Ha fényképezni akarsz akkor mozart semmiképp,a másik kettőből pedig az n8 a nyerő.De szerintem még várj egy kicsit és kapsz ennyiért 808 ast is használtan.

(#41405) tomadevil


tomadevil
csendes tag

Mennyi idő még kb? Mert a nokiák azért elég jól tartják az árukat szerintem.
Más típus esetleg? :)

[ Szerkesztve ]

(#41406) Kephamos


Kephamos
addikt

Üdv!

Anyámnak kellene céges telefont választani. Simán telefonálásra kellene neki, viszont arra nagyon.
Csak komoly megjelenésű készülékek jöhetnek szóba, amit nem gáz kirakni az asztalra egy tárgyaláson, valamit az sem jelentene hátrányt (sőt!), ha két sim kártyával is elbírna a telefon.
Tizen x éve Nokiát használ, így praktikus volna maradni a márkánál.
Mit ajánlotok?

(#41407) Dicker válasza Kephamos (#41406) üzenetére


Dicker
őstag

Helló!

Ha mindenképp Nokia akkor:
C2-06
X2-01 - ez hajaz a blacberry kinézetére, az meg eléggé prémium kinézetet kelt, bár ez eléggé műanyag.

Ezenkívül nem két kártya, nem nokia:
Iphone 3GS, 4 - leginkább ezt szokták tárgyaláson kidobni az asztalra. :)

Szerk.: Amúgy miért rakja ki? Gondolom anyukád hölgy, így a másik nemből következtetve táskában tartja úgyis, és tök mindegy, hogy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#41408) prolad


prolad
őstag

E52-t javaslom,ugyan nem bír el 2 kártyával,de szép is,könnyen kezelhető is,tárgyaláson asztalra kitehető is,az akksi is jó továbbá nokia is.

(#41409) peti_s válasza Kephamos (#41406) üzenetére


peti_s
addikt

X2-02-t vettem pár napja, szerintem az is átgondolható alternatíva.

(#41410) Kephamos válasza Dicker (#41407) üzenetére


Kephamos
addikt

Nem rakja ki, de olyan pozícióban van, amiben szerintem nem biztos, hogy beleillik az összképbe, ha valami nagyon dzsunka cuccot vesz elő valamiért.
------
Szifont én is tanácsoltam neki, de úgy vettem ki a szavaiból, hogy nincs igénye okostelefonra, inkább a két sim volna a lényeg.
Nokia X2-02-t néztem én is. Két sim, semmi csicsa, nokia. És nem is drága.

(#41411) Dicker válasza peti_s (#41409) üzenetére


Dicker
őstag

Nálam is van itthon egy X2-02, de idővel változni fog róla a véleményed, ha még pozitív. :D
Amúgy, ha nem lenne a legfontosabb kitétel a dualsim, és egy max árat is kapunk, akkor egyszerűbben adunk javaslatokat. Vagy az ár, céges lévén mindegy? Mert akkor hatalmas a választék. Rengeteg jó megjelenésű telefon van.
Nokia Lumia 610/700
HTC Desire C
Blackberry-k közül rengeteg.
Sony Xperia U

----

Szerk.:
Egy okos telefont le lehet butítani, ha nem használja az összes funkcióit. De, ha mondjuk emaileket fogad, amik fontosak lehetnek, vagy office dokumentumokat tárol, akkor már szüksége van rá.

[ Szerkesztve ]

(#41412) peti_s válasza Dicker (#41411) üzenetére


peti_s
addikt

Nekem az SMS írás nem tetszik, az sem, hogy nem nyomja ki bluetooth fülesre a rádiót, az sem h átvágás a leírásában az FM Recording rész, nem írja ki RDS esetén a műsor nevét, csak a csatornát, és az sem, h nem tölthető USB-ről. Ez utóbbi fáj a legjobban. Neked mi a problémád vele? :D

(#41413) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Üdv mindenkinek!
A kérdésem inkább elméleti lenne. Akinek nem jönnek be egyáltalán az érintőképernyős telefonok, viszont szívesen kihasználná a mai technológia nyújtotta lehetőségeket az milyen telefont választ?
Van egy 4 éves Nokia 6500 slide-om és lassan esedékessé válik a csere de nem túl szimpatikus a felhozatal.

(#41414) Dicker válasza peti_s (#41412) üzenetére


Dicker
őstag

Majd, idővel el kezd gond lenni a kártyák kezelésével/térerővel is, és a gombokkal. Eddig 2-ből 2. :D

mantequilla
Attól függ mit értesz a mai technológián.
Blackberry-k között szimpatikus? Nem érintő, mégsem egy buta telefon.
Esetleg QWERTY-s telefonok?
HTC Chacha
Samsung B5510 Galaxy Y Pro
Nokia E6

Az előtted élvő kérdezőnek: Samsung B5512 Galaxy Y Pro Duos Pedig kétkártyás mobil. Ha esetleg az android nem idegen.

[ Szerkesztve ]

(#41415) prolad válasza mantequilla (#41413) üzenetére


prolad
őstag

E52-t tudom ajánlani,de ha jó kamerát is szeretnél mellé akkor vadászhatsz egy n86-ra vagy egy samsung innoiv 8-ra.

(#41416) peti_s válasza Dicker (#41414) üzenetére


peti_s
addikt

Erősebb töltővel próbáltad tölteni, a gyári 350 mA helyett ha 900-al töltöm, u.úgy 5 V-s töltővel, azt bírja? :D

(#41417) Dicker válasza peti_s (#41416) üzenetére


Dicker
őstag

Csak gyári van, meg autós, de egyik sem erősebb :D
Igazából nem tudom mi lesz. Szerintem korlátozza a telefon, hogy milyen gyorsan tölt max. De azt nem tudni, ugye, hogy mi a maximum, amit elbír. :D

(#41418) kepzavar


kepzavar
csendes tag

Sziasztok!
Céges telefoncsere előtt vagyok, és nem tudok dönteni. A céges előfizetések mind a telenornál vannak, úgyhogy csak onnan választhatok. Értékhatár nincs.
Amire használom:
- Telefonálás és sms küldés,
- e-mailezés több címről,
- internetezés mobilnetről és wifiről,
- navigáció.
Ami fontos:
- röccenésmentesen tudja ezeket és ne kelljen naponta kismillió alkalommal bezárni a háttérben futó programokat,
- a navigáció gyorsan induljon el, ne kelljen hosszú perceket várni rá,
- jó minőségű mikrofon és hangszóró,

És akkor a feketeleves. Jó lenne a Galaxy s3 csak sajnos nekem nagy. Privát telefonként egy iPhone 4-et használok és ez a méret az, ami nagyjából jó. Tehát ennél egy kicsit nagyobb lehet még, de a 4” fölött már nem tudnám rendesen megfogni és használni. Az, hogy Windows vagy Android lényegtelen. Ami még fontos, hogy 2 évre kell, akkor lesz a következő csere.

Előre is köszönök minden segítséget.

(#41419) tresh válasza kepzavar (#41418) üzenetére


tresh
addikt

Sony P esetleg? :U (igaz 4,3 de az még bőven jó méretileg Méret: 64 mm x 10 mm x 128 mm :) vagy HTC One S?

[ Szerkesztve ]

(#41420) Rotate válasza tresh (#41419) üzenetére


Rotate
veterán

a P 4" :)

(#41421) tresh válasza Rotate (#41420) üzenetére


tresh
addikt

reggel van az S-t akartam írni :D thx a javítást :R de a p se rossz választás

[ Szerkesztve ]

(#41422) kepzavar válasza tresh (#41419) üzenetére


kepzavar
csendes tag

Köszönöm, megnézem őket.

(#41423) edem96 válasza kepzavar (#41418) üzenetére


edem96
senior tag

Windows terén, ha esetleg belefér akkor Nokia Lumia 900 vagy ha nem akkor Lumia 800-as.
Lumia 800: 3,7 col
Lumia 900: 4,3 col

Az áram alatt lévő kábel ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása. {NOKIA Lumia 630 Dual Sim Bright Green}

(#41424) Rotate válasza edem96 (#41423) üzenetére


Rotate
veterán

aki most vesz 150 ezres WP7-et, az hülye...

(#41425) tresh válasza Rotate (#41424) üzenetére


tresh
addikt

főleg hogy nem lesz rá új wp ha jól tudom :B

(#41427) Rotate válasza tresh (#41425) üzenetére


Rotate
veterán

arra céloztam, igen :)

(#41428) Molti


Molti
csendes tag

Sziasztok!

Telefon vásárlás előtt állok és tanácsot szeretnék kérni tőletek. Számomra fontos funkciók( fontossági sorrendben ):
- multimédia( főleg zenehallgatás és fényképezés )
- böngészés( wifi )
- helymeghatározás

Utóbbi években SE Walkman telókat használtam elsősorban, és ezeket kivétel nélkül mindet szerettem. Ami még fontos lehet, hogy T-mobile-os vagyok, de kártyafüggetlenül is érdekel a vétel, ha úgy jobban jövök ki, valamint az árban még annyira nem vagyok biztos, de eddig a Galaxy S2 az, ami legjobban tetszett, bár kicsit félek, hogy túl nagy lenne.

“After a time, you may find that having is not so pleasing a thing after all as wanting. It is not logical, but is often true.”

(#41429) ablack válasza Molti (#41428) üzenetére


ablack
senior tag

A Galaxy S2 jó választás lehet, vagy esetleg ezeket a telefonokat is érdemes lehet megnézni:
HTC One S
Sony Xperia S

(#41430) m.tomi4


m.tomi4
tag

sziasztok!

kellene egy kis segítség, mert most már teljesen meg vagyok zavarodva :(

dual sim-es telót szeretnék vásásrolni, feltételek:
- android legyen rajta
- ha az egyik kártyán telefonálok, akkor a másik kártyán ugyan úgy elérhető legyek, mint hívás, mint sms ügyileg
- érintő képernyő: capacitive
- min: 8gb-os microSD kártyát kezelje
- ne kína koppintás legyen
- akár használt teló is lehetne
- gps, wifi legyen benne

létezik-e egyáltalán ilyen teló?
Ha igen akkor az dual active mod-ot használ vagy dual talk mod-ot használ?

előre is köszi! :)

(#41431) Dicker válasza m.tomi4 (#41430) üzenetére


Dicker
őstag

Szia!

Jelenleg:
Jelenlegi "best" két kártyás mobilok között:
HTC Desire V
80~

De van itt még:
Samsung S6102 Galaxy Y Duos
50~
(ez nekem túl női már a mérete miatt..)

Jövőben:
Sony Xperia tipo

(#41432) m.tomi4 válasza Dicker (#41431) üzenetére


m.tomi4
tag

Samsung S6102 Galaxy Y Duos

ezt a telót én is néztem már, de mindenkit akit kérdeztem mást mondott :(

tuti hogy úgy kezeli a simeket hogy az egyiken beszélek akkor a másik meg bele csörög a fülembe?

edigital oldalán néztem ott azt írják a véleményekhez, hogy nem tudja azt amit szeretnék sim ügyileg. :(:(

és tényleg ezért vagyok tanácstalan, mivel valaki szerint tudja valaki szerint nem tudja :((((((( :O :O :O

(#41433) prolad válasza m.tomi4 (#41432) üzenetére


prolad
őstag

Nem akarlak elszmorítani,de szerintem a "nagy" gyártóknak nincsenek ilyen gépei.Két(vagy több)kártyás gépekben mindig is kína volt a legjobb,ez ma sem változott.Ajánlom a pandawill nevú oldalt,vannak egész korrekt gépek is.

Ezpl. elég jó ajánlatnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#41434) Dicker válasza m.tomi4 (#41432) üzenetére


Dicker
őstag

Dual standby az összes anroidos telefon. Szóval csak váltogatni tudod.
Valamelyik ponton engedned kell, ha mindenképp ilyen telefon kell.

Még egy olcsóbb ajánlatom:
Alcatel One Touch 918D

Ami a kettőt egyszerre tudja használni, és nem "kínai" (ma mi nem kínai :C ), de nem is android:
LG GX500

Kínai:
ViewPhone 4s

Talán egy megoldást próbálhatnál ki.
Hogy az egyik számot átirányítod a másik kártyára. Így kijelzi, ha a másikon hívnak... gondolom.

(#41435) m.tomi4 válasza Dicker (#41434) üzenetére


m.tomi4
tag

Köszi szépen a segítséget, hát akkor még bőven van min gondolkodnom, no meg megvárni még egy kicsit olcsóbbak lesznek a telók. Azért kell android alapú, hogy az igo menjen rajta. :)

prolad neked is köszönöm a segítséget. :)

(#41436) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Milyen telefonok fognak megjelenni a közeljövőben?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#41437) Weareus válasza punky10 (#41401) üzenetére


Weareus
addikt

Sziasztok.
Mobiltelefon vásárlása van tervben.
Tartós külföldi tartózkodás (Anglia) valószínű, és jó lenne olcsón (ingyen) beszélgetni számítógép-használatot (Skype) nem ismerő őseimmel (is).
Nokia Xpress Music-om volt, teljesen elégedett voltam vele.
Kártyafüggetlen lenne jó, (ha lehet két kártyás), csak új érdekelne, és legalább 8 GB-ra legyen bővíthető v. többre a belső memória.
Igazából jó lenne a GPS, és hogy a kamerája kicsit jobb legyen, mint szeretett elődjéé volt.
(2 MP)
Ár?
Alsó határ nincs, Iponon nézegetek, de más - megbízható, bejáratott - internetes oldal is szóba jöhet.
Felső: 40-50 e HUF... (kb).

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41438) Weareus válasza Weareus (#41437) üzenetére


Weareus
addikt

Bocs, punky10, nem neked írtam. :R
Bocs a dupláért is :R

Ami még jó lenne: mp3 hallgatás normál jack-csatin, diktafon és rádió.

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#41439) ALI_G


ALI_G
veterán

Sziasztok,
olyan 2 SIM-es telefont keresek, amely képes egyszerre mindkét hálózaton részt venni és nem dob le, amikor az egyiken aktív hívás van. Barátnőm szeretné kiváltani két meglévő telefonját, szinte csak telefonáláshoz használja, de ha van GPS, értelmes kamera, Wifi, akkor az előny lenne.
Ezen kívül egyelőre más nem számít, ilyen készülékkel még nem találkoztam.
Van ennek esetleg valamilyen neve a szakzsargonban?

köszi!

(#41440) vinikorn válasza Viktor0610 (#1) üzenetére


vinikorn
aktív tag

Hadd kérdezzem melyik Samsung telefonban van előlapi kamera?

(#41441) tevike válasza vinikorn (#41440) üzenetére


tevike
senior tag

A legtöbb új, felső kategóriásban főleg :)

- NO PAIN ~ NO GAIN -

(#41442) Dicker válasza ALI_G (#41439) üzenetére


Dicker
őstag

Három hozzászólással feletted pont ez volt a téma. Olyan telefon ritka jelenleg, ami két bejövő hívást is tudna kezelni. (LG GX300,500) Főleg okostelefonban. Régebbi már nem gyártott típusok még lehetnek ilyenek. De olyan telefon van, ami egyszerre van fent a hálózaton. Ezeket hívják dual active-nak, na abból több van: Pl.: Samsung B5702
De az előtted lévő 3,4,5,6,7,8 hozzászólás mind ezt taglalta. Olvasd át, hátha hasznos lehet.
A sim kártya váltogatós pedig a dual standby, csak hogy már az se maradjon ki. :) Na általában olyanokat találsz. Abból női kézben a Samsungé tökéletes. De az új HTC Desire V, sem csúnya :)

(#41443) Siera


Siera
senior tag

Sziasztok!

Egy Samsung Primo mobilban gondolkodom, de idén kezdek egy másik városban egyetemre járni, és hiányzik a GPS.

A kérdésem az lenne, hogy van-e valami offline, jól használható térképprogram amit rá tudnék rakni a mobilra?
Ha nincs, akkor esetleg ajánlanátok valami hasonló kaliberű mobilt (32gbig kezel microsdt, 3g, esetleg wifi, szép design, 35ezernél olcsóbb)

(#41444) ablack válasza Siera (#41443) üzenetére


ablack
senior tag

melyik szolgáltatónál vennéd?

(#41445) Siera


Siera
senior tag

Függetlenül, vagy Telenorosan.

(#41446) ablack válasza Siera (#41443) üzenetére


ablack
senior tag

Telenornál:
hardver-ben az LG Optimus L3 a legerősebb, de a kijelzője eléggé fakó, ha ez nem zavar akkor ez lehet a legjobb válsztás

ha nagyobb kijelző kell akkor ZTE Blade főzött ROM-mal
vagy esetleg Huawei Ascend Y200 (bár ebben csak 256MB RAM van)

Vagy szóba jöhet használt telefon is?

[ Szerkesztve ]

(#41447) Siera válasza ablack (#41446) üzenetére


Siera
senior tag

Nem akarok okostelefont, azért ebbe a fórumba írtam. :)
A Primot is főleg azért néztem ki, mert a GPS modul híján mindenben megfelel.

/e: sorry, úgy emlékeztem, hogy van külön "Milyen okostelefont vegyek" topic is.

[ Szerkesztve ]

(#41448) ablack válasza Siera (#41447) üzenetére


ablack
senior tag

akkor:
Nokia C5
vagy használt Nokia E52

(#41449) Rotate válasza Siera (#41447) üzenetére


Rotate
veterán

van is :)

(#41450) meroly válasza ablack (#41448) üzenetére


meroly
veterán

Kettőből kettő okostelefon :P

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.