Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40301) sketchifun válasza Rotate (#40300) üzenetére


sketchifun
senior tag

Egy kérdés.
Mi a legfrissebb gyári Android verzió hozzá, amit automatikusan frissít magának?

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#40302) Rotate válasza sketchifun (#40301) üzenetére


Rotate
veterán

4.0.3, és valszeg hamarosan érkezik a 4.0.4, szerintem 1 max 2 hónapon belül :)

(#40303) Droid_ válasza sketchifun (#40287) üzenetére


Droid_
tag

Csak android jöhet szóba?

Ott a Lumia 800 GG-vel.

(#40304) Rotate válasza Droid_ (#40303) üzenetére


Rotate
veterán

a GG nem véd törés ellen ;)

(#40305) sketchifun válasza Droid_ (#40303) üzenetére


sketchifun
senior tag

A GG csábító, és nagyon friss még számomra a WP7.5. Nincs rá annyi app, és egyéb félelmek, tehát csak akkor választanám azt, ha nagyon nagy előrelépést mutat, és mégis belefér a keretbe.

Az SGS2-ről olvasgattam most, rá is kérdeztem a djuice-nál. Ők az SGS2-t már ICS-el árulják(4.0.3), de a csajszi nagyon próbálta rámsózni az S3-mat.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#40306) Droid_ válasza sketchifun (#40305) üzenetére


Droid_
tag

Néztem töréstesztet, iPhone 4S(?) vs S2 és iPhone 4S(?) vs S3-ról. Másfél méterről arcra dobálták őket. S2-őn pár karc, míg az Alma és az S3 szanaszét törött. Én ilyen szempontból S2-őt vennék, vagy megvárnám míg WP fronton tisztázódnak a dolgok 20-án, és akkor egy Lumia 800-at.

(#40307) Habell


Habell
tag

Véleményekre és tapasztalatokra vagyok kíváncsi!
Jelenleg nokia c6-00 telefonom van. Vennék egy másik telefont újat vagy keveset használtat és a ZTE Skate telefon illetve a HTC Wildfire S között gondolkodok. Túlságosan nem néztem körbe még milyen telefonok vannak amik hasonló kategóriájúak. Minimális eltérés van a két telefon tudása között, leírásokból ezt szűrtem le. Használtan mind a két telefon egy árban van körülbelül.
A mostani nokiám kamerája megfelel nekem minőségben. Gondolom a Skate-nek nem rosszabb, illetve a Wildfire S-nek sem.
Mobilinternetet használnék böngészés és fórumozás lenne a cél. Sokat szoktam írni ezért van querty billentyűs telefonom, ezen nem nyomok félre betűket, fontos nekem ez hogy pontos legyen az androidos telefon billentyűzete. A hívás lista, indítás is legyen gyors egyszerű átlátható.
A HTC jóval kisebb telefon, de az jó hogy kis helyen elfér. A skate viszont nagyobb, de abból a szempontból meg jobb hogy nagyobb képet ad böngészés közben és szöveg íráskor is nagyobbak a betűk gondolom.
Játékra egyik telefont sem szándékozom használni, ez lényegtelen számomra. Zene lejátszás nem árt ha jó mert arra még szoktam használni a telefont. Illetve jegyzetek írására. Olykor a navigációra is szükségem van, ha az gyors és egyszerűen kezelhető akkor az is jó. A facebook, skype, messenger alkalmazások hibátlan futása meg alap funkció számomra.
Ezeket a szempontokat figyelembe véve, melyik telefon lenne jobb vétel? Egy nokia c6-00 után a HTC Wildfire S vagy egy ZTE Skate? Vagy esetleg egy harmadik telefon...? Ár fontos, akár használt telefont is megveszek, ami karc mentes és garanciális. 40-et nem adok már ki telefonért csak ha új iphone 4-es vagy valami hasonló. Aukciós oldalakon a skate illetve a wildfire s, 40 alatt van, vagy akár 30 alatt is egy egy wildfire s.

(#40308) tresh válasza Habell (#40307) üzenetére


tresh
addikt

Ha wildfire és a skate között vacillálsz akkor skate szerintem :) de én inkább a moto defy re szavaznék nagyon jó áron lehet őket kapni és mindegyik (gyári független) használtan garival 40 alatt van és az előbb említett készülékeknél sokkal jobb plusz méretileg is jó a kettő között van tehát se nem tepsi se nem törpefone...illetve nagyon jó gyors gördülékeny készüléket lehet belőle varázsolni...szerintem nézd meg a defy-et is ;)

(#40309) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

55k-ig milyen Androidos telefont ajánlotok használt piacról?

Cél: gyors legyen, legalábbis ne akadjon, ne fél napos teló legyen, 1 napot mindenképp bírjon, legalább 3.5" kijelző, zene, rádió, gps és böngészés téren hibátlan legyen.

Persze ha ezeket csak moddolt romokkal lehet elérni az se baj, de mindegyik szempont nagyon fontos.

:R

(#40310) tresh válasza Vasinger! (#40309) üzenetére


tresh
addikt

SE Neo, HTC Desier/Desier S, SGS (gps gyengusz), defy+ így hirtelen :P

(#40312) gzbotii


gzbotii
veterán

Hali sracok.

Nem vagyok kezdo, rengeteg telefonomvolt mar (iPhone 4tol kezdve Wildfire S-ig, HD7-ig)
De nem tudok donteni egy Xperia X10 - SGS- Optimus Sol tro kozul.
X10 mar regi, nem kap frissitest. SGS ugyszint, de eleg jokat hallani rolla, es allitolag optimalizacio is van rajta. Sol meg ugye a legujabb model ezek kozul, de voltak bajok a rendszer sebessegevel. De o kap ICS.

MIndharom keszulek azonos arban van, es jol neznek ki.

Mindefel otletet/tanacsot meghallgatok :R

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40313) uptobase


uptobase
tag

Sziasztok,

Tanácsot szeretnék kérni, tőletek abban, hogy a barátnőm hosszabb időre az USA-ba készül távozni, es szeretne vásárolni, egy olyan telefont, amivel internetezni, és telefonálni is tud abban vidám, szabad országban A neten ezzel kapcsolatban csak egymásnak ellentmondó információkat találtam ezért, ha van itt olyan hozzáértő aki biztos a dolgában és nem csak találgatásokba képes bocsátkozni a kérdésben, akkor annak az állásfoglalását nagyon megköszönném. A kiszemelt itthon megvásárolni kívánt mobil egy HTC Desire. De bármilyen másik olyan készülék is jó lehet, amit Európában, és az USA-ban is egyaránt tud használni telefonálásra, és internetezésre is.

Köszönet.

(#40314) Rotate válasza uptobase (#40313) üzenetére


Rotate
veterán

egy jó tanács, ott vegye meg... sokat spórolna vele :) motorola atrix 4g az van ott is, de nem tudom melyik ottani hálózatra megy fel...

(#40315) molnarpeter válasza gzbotii (#40312) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

SGS, rádobsz egy jó ROM-ot aztán álom :)) Kivéve, ha navira is sokat kéne, akkor nem a legjobb (bár használható).

mp

[ Szerkesztve ]

(#40316) skitzoo


skitzoo
senior tag

Sziasztok. Telefont szeretnék venni és hogy meik lenne a jobb választás?:
HTC ONE X vagy a new Samu Galaxy S3? :R

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#40317) Rotate válasza skitzoo (#40316) üzenetére


Rotate
veterán

S3 jobb aksiidejű _sokkal_

(#40318) gzbotii válasza skitzoo (#40316) üzenetére


gzbotii
veterán

Nyagahasznalat tekiteteben meg a One X jobb :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40319) Droid_ válasza skitzoo (#40316) üzenetére


Droid_
tag

Ezen a szinten szerintem már nagyon nem tudsz melléfogni, amelyik szimpatikusabb. Szerintem HTC, anyaghasználat és Sense miatt.

(#40320) skitzoo válasza Droid_ (#40319) üzenetére


skitzoo
senior tag

Nekem is a HTC felé húz a szívem. valahogy jobban megfogott. :)

"Tudod, mi a pokol? Nem tűz és ördögök... nem az, amit gyerekkorunkban tanultunk! Mi magunk építjük a magunk poklát... még életünkben... ahányszor fájdalmat okozunk... ahányszor szenvedést okozunk!"

(#40321) sdd2 válasza skitzoo (#40316) üzenetére


sdd2
veterán

HTC :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#40322) molnarpeter válasza skitzoo (#40316) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Szerintem S3.

mp

(#40323) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Nokia lumia 800hoz milyen díjcsomagot ajánlotok T mobilnál? Iphone 3GS emhez Ikon 600 volt aztán ikon 200 lett aztán átváltottam média mániára, azon még a mobil tv is ment az jóvolt.
Esetleg tulajok adhatnak konkrét tippet. Köszi :R

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#40324) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Melyik telefont éri meg inkább megvenni? Nokia Lumia 800 vagy HTC one V nekem a htc is nagyon bejön, hogy ilyen csapott a formája, viszont a nokia felé húz az eszem.
amire kell:
-zene
-internet
- email
-gps
-fényképezés

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#40325) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Sziasztok!
Új lehetőségem adódott: ZTE ARiZONA, vagy Huawei Ascend Y200?
Főbb szempontjaim, hogy gyors legyen és játszásra is használnám (3D).
Mit mondtok, a kettő közül melyik lenne nekem a legjobb?

Üdv. Johnny

(#40326) punky10 válasza jonnyjoker01 (#40325) üzenetére


punky10
addikt

A Huawei-t ajánlom.RAM ugyanannyi,de a proci legalább 800 MHz,szemben az Arizona nevetséges 500MHz-vel.Arrol már nem is beszélvs,hogy a ZTE-ben nincs grafikai gyorsito,mig az Y200-ban van egy Adreno 200.

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#40327) jonnyjoker01 válasza punky10 (#40326) üzenetére


jonnyjoker01
veterán

Köszönöm a válaszodat. :R

Üdv. Johnny

(#40328) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

SEGÍTSETEK!

A főnököm telefont akar vásárolni, de igazán nem tudja, hogy milyet is vegyen! Jelenleg 2 Nokiája van, régebbi modellek, azokból akarja cserélni az egyiket. Ami fontos neki:
- ne legyen érintőkijelzős és qwerty sem
- akku sokáig bírja, nagyon nagyon :)
- rengeteget telefonál, minimális SMS és fotózás
- könnyű kezelhetőség, kihangsúlyozom régi 3-5 éves Nokiákhoz van szokva
- nincs meghatározva a márka, de ugye a Nokia bevált neki, így úgy érzem a Nokia felé húz a szíve

Nos?!

Ui.: írt smst nekem, melyek közül írta, hogy ezekre lessek rá: N97 mini, E75, E72, E7 (tudom ebből van érintős is) - szval ez az árkazegória

[ Szerkesztve ]

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#40329) tresh válasza Newyorker (#40328) üzenetére


tresh
addikt

ezek mind qwerty-sek/ érintős! E52 az ő telefonja nagyon jó aksival

(#40330) molnarpeter válasza Newyorker (#40328) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

E52.

mp

(#40331) Newyorker válasza tresh (#40329) üzenetére


Newyorker
addikt

Én is az E52-t javallottam, ha Nokia, de mit javasoljak még a konkurens márkák közül, mely olyan Nokia E52 konkurencia?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#40332) prolad válasza Newyorker (#40328) üzenetére


prolad
őstag

Nokiától az e52,esetleg samsung innov 8.

(#40333) Newyorker válasza prolad (#40332) üzenetére


Newyorker
addikt

a samu már tolis, az meg gáz, mert kikopik, stb stb...

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#40334) gzbotii válasza Newyorker (#40328) üzenetére


gzbotii
veterán

Az a Nokia E52 eleg jo szvsz. :K

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40335) Saiber


Saiber
csendes tag

Sziasztok!

Új telót vennék és az xperia mini pro-n és a lumia 610-en gondolkodok. Szerintetek melyiket válasszam, egyik rendszer sem áll messze tőlem.

(#40336) gzbotii válasza Saiber (#40335) üzenetére


gzbotii
veterán

Szerintem, inkabb mar 710.
Volt nekem Xperia Mini Pro-m is, de valahogy nem az igazi :( Nem tudom miert, de nem annyira jo.
Szerintem 710

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40337) Saiber válasza gzbotii (#40336) üzenetére


Saiber
csendes tag

Nem tudod miért?

(#40338) punky10 válasza Saiber (#40335) üzenetére


punky10
addikt

Ha mindkét rendszer közel áll hozzéd,akkor döntsd el,melyiket akarod használni.Hardveresen nincs tul nagy különbség(nagyobb kijelzö vs qwerty bill...)szerintem mindkét telo jo a maga nemében.De az OS-t te tudod...

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#40339) gzbotii válasza Saiber (#40337) üzenetére


gzbotii
veterán

Csuszka nem volt rossz minosegu, de azert na..hasznalt minden..lotyoges. Meg az en keszulekem osszeszerelesi minosege sem volt a toppon..

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#40340) Saiber válasza gzbotii (#40339) üzenetére


Saiber
csendes tag

Ismerőseimnek az összeszerelési minőséggel nem volt baj. Volt a kezemben 7 hónapos mini is, ami picit sem lötyögött. Lehet az volt nagyon jól összerakva vagy a tiéd lehetett egy hanyag munka. Ki tudja...

(#40341) Saiber válasza punky10 (#40338) üzenetére


Saiber
csendes tag

Hardveresen inkább a mini felé billen a mérleg...

(#40342) meroly válasza Newyorker (#40328) üzenetére


meroly
veterán

+1 az e52-nek ;)

Impossible is nothing

(#40343) tresh válasza Newyorker (#40331) üzenetére


tresh
addikt

Nincs konkurencia ilyen feltételek mellett..az e52 mindent tud amire a főnöködnek kell ;)

(#40344) Droid_


Droid_
tag

Szerintem +10 ért sokkal jobb vétel a 710, persze ha megteheted

+600mhz
2x annyi ram
adreno 200 vs 205

és azért ne felejtsd el, hogy a WP hardverigényei messze az android alatt vannak.

(#40345) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Nah elmentem Nokia lumiát venni. És hazajöttem egy iphone 4S 64gb- tal :DDD

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#40346) punky10 válasza Droid_ (#40344) üzenetére


punky10
addikt

" a WP hardverigényei messze az android alatt vannak."

???Ha jol tévedek a win eddigi minimális rendszerkövetelménye nagyobb,mint a droidé...
Mindez ugy,hogy task-menedzselése elég "egysiku"...

Mr Grincs:gratulálok...Jobban jártál... :)

[ Szerkesztve ]

/Honor 20 Pro/Huawei Matepad 11,Samsung Xcover6 Pr0

(#40347) Mr.Grincs válasza punky10 (#40346) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Hát, viccen kívül múmiát akartam venni kékbe. Hosszabb távon lehet jobban. De annyira jó színe volt... :K

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#40348) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Megint ide fordulok ebbe a topikba, egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy milyen mobilt vegyek.

A következők amik szóba jöhetnek, kb 55-60k-ig. (használt is)

HTC Desire S/HD, LG Optimus 2X, Motorola Defy +, Samsung Galaxy S

Nem tudok dönteni melyik lenne a jó.

Elmondom mire kéne és győzzetek meg:

- Netezésre wifivel és mobilnettel is
- Zene mp3 és lossless formátumban is.
- Rádió
- Fontos a jó üzemidő is, minimum 1 nap teljes nyúzással, de inkább több
- Lehessen garanciával kapni függetlenül. A Motorola Defy+ ebből a szempontból a legjobb, mert mindegyik független és már újonnan kapni 53-tól is.
- Jó GPS képességek
- Ne kelljen úgy vigyázni rá mint egy hímes tojásra, lásd SGS. (Ebben a is a Defy+ a legjobb)
- Gyors legyen, ne akadjon a szoftver, HD játékok gond nélkül menjenek (Ebben talán az O2X a legjobb)
- Custom romból is legyen rá stabil, legalább CM7
- Kamera szinte az utolsó szempont, de nem baj ha nem annyira rossz.

Ne legyenek rejtett hibái: pl. fagyás, melegedés, kijelzőgondok, készüléktest repedezések stb.

Tudom nem vagyok egyszerű eset, de ez van.

Nagyon hálás lennék aki tudna nekem segíteni a döntésben! :R

(#40349) Droid_ válasza punky10 (#40346) üzenetére


Droid_
tag

A kettő teljesen független egymástól.

Az, hogy androidot raknak 600mhz-s vasakra, pár mega ramokra, az egy dolog. Össze-vissza laggolnak. Egy android abszolút röccenésmentes futásához azért bivalyerős hardver kell, nem 1-1,4ghz.

Az, hogy a Microsoft nem engedélyezte halál gagyi hardverekre való felrakást, az csupán azt jelenti, hogy nem fogsz laggoló WP-tel találkozni, és az valamilyen szinten rányomja a pecsétet az egész OS-re, legalábbis szerintem. Bár van minimum követelmény, ha azokad teljesíted, nem fog akadni. 1,4-es Lumia 800-on laggnak nyoma sincs.

Az OS felrakásához támasztott hardverigény, és a tényleges hardverigény között ezesetben ne keress nagy összefüggést.

Remélem érhető.

(#40350) Rotate válasza Droid_ (#40349) üzenetére


Rotate
veterán

1 giga rammal elég az 1-1,4ghz proci is... lásd Orange San Diego... csak jót hallok róla egyelőre...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.