Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33901) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok!

Most döntésképtelen lettem: HTC Desire-t vegyem vagy HTC HD2-t??? Segítsetek!

Köszönöm :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#33902) meroly válasza dudi6 (#33898) üzenetére


meroly
veterán

Mindkettő jó, de ha e kettő közül kellene választanom, akkor az X2-t venném, bár a gombok kevésbé kényelmesek mint a C2-01-en, de cserébe van vaku, zseblámpa és viszonylag egyedi külső.

Impossible is nothing

(#33903) r4z válasza iceQ! (#33901) üzenetére


r4z
nagyúr

HD2: minimálisan jobb kamera, nagyobb kijelző, hívásfogadó gombok, bármilyen oprendszert rá lehet rakni
Desire: jobb minőségű kijelző, optikai trackpad

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33904) iceQ! válasza r4z (#33903) üzenetére


iceQ!
addikt

Marad a Desire! :) Köszönöm a választ!

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#33905) Colnago


Colnago
csendes tag

Sziasztok!
Én is a C2-01 és az X2 között vacilálok, zenei téren nyilván az X2 jobb. Az E-mailezés is fontos lenne, az hogy a C2 3G-s jobban működik az E-mailek letöltése és küldése, vagy mindegy, ott a GPRS, EDGE is elég?
Vagy most elég olcsó lett a C1-02-es(9.990 ExtremeDigital), de az csak GPRS-en megy, E-mailnél az mennyire lassúbb, illetve számít-e.

köszi előre is a választ.

Benő

(#33906) tomika13 válasza Colnago (#33905) üzenetére


tomika13
tag

Szerintem e-mailezéshez az EDGE minimum kell. Azzal még mellékletek nélkül egész ütemesen lehet írogatni. Nem olyan vészes.
A GPRS az igazából telefonálásra való, azzal szenvedni fog az e-mail kliens.

(#33907) meroly válasza tomika13 (#33906) üzenetére


meroly
veterán

Egyetértek, C1-02 nem emailre való.

Egy kis helyesbítés. A GPRS az a GSM hálózaton mindenféle technikai átalakítás nélkül megvalósított adatátviteli forma (pusztán csak jobb tömörítés és csoportosítás), az EDGE is ugyanaz, de ott már modulációt is váltottak. Tehát GPRS-el telefonálni nem lehet, csak adatot forgalmazni ;)

Impossible is nothing

(#33908) Colnago válasza tomika13 (#33906) üzenetére


Colnago
csendes tag

Köszi a választ. A Vodának ugy tudom nincsen EDGE hálózata, ott akkor vagy GPRS-en megy az E-mail vagy kell a 3G-s telefon hogy rendben legyen?

Benő

(#33909) tomika13 válasza Colnago (#33908) üzenetére


tomika13
tag

A vodának is van EDGE hálózata, igazából ez szinte országos szinten, mind a három szolgáltató már lefedte (nagyjából), ahol nincs, ott GPRS lesz, ez szerintem mindenhol van, legalábbis én t-nél ezt tapasztaltam még a c3-mas nokiámmal.

(#33907) meroly ->

jogos kiegészítés, még reggel volt nagyon, megkavartam a gsmmel.

(#33910) Colnago válasza tomika13 (#33909) üzenetére


Colnago
csendes tag

Köszi. Az említett két Nokiával összehasonlítva mi a véleményed a Samsung E2152 Dual Sim telefonról? Media Marktban most 12.990-ért jó vételnek tűnik.
E-mailezés terén a Nokia jobb vagy a Samsung. Az E2152-es is EDGE képes, van E-mail kliens bent.

Benő

(#33911) meroly válasza Colnago (#33908) üzenetére


meroly
veterán

Már EDGE is van (vagy lesz).

tomika13: semmi vész, csak kiegészítés volt ;)

Impossible is nothing

(#33912) tomika13 válasza Colnago (#33910) üzenetére


tomika13
tag

Összességében nem rossz készülék, bár a Samsungoknak a térerővel mindig gond van, a Nokiáké stabilabb legalábbis én ezt tapasztaltam.
Ha anyagilag belefér a C2, akkor szerintem inkább azt válaszd.

Kicsit jobban utánanéztem.
A c2 és x2 között nagy különbség nincs.
Én azért venném inkább a c2-t, mert 3G-s, gyorsabb a net rajta. Zeneileg semmi különbség nincs a két telefon között, ugyan az a standard nokia, (pl 5130 hiába xpress music, ugyan úgy szólt, mint a c3-00.) Gombok ugyan nincsenek oldalt rajta, ezt ki lehet bírni, headset gombját, ha megnyomod, úgyis átvált a következő számra.
A kamera meg lehet, hogy nagyobb, de nincs autofokusz, ezért olyan nagy differencia nem lesz közte. És nem utolsó sorban elegánsabb is a c2.

[ Szerkesztve ]

(#33913) meroly válasza tomika13 (#33912) üzenetére


meroly
veterán

Mindezek ellenére én az X2-t ajánlom. Sokkal masszívabb, erősebb telefonnak tűnik. Elkel az a vaku és azért a mintafotók alapján sokkal jobb képeket csinál (sötétben biztos).
Zenét nem tudom, abban nem vagyok otthon, de a gombok sem olyan vészesek az X2-n mint elsőre gondoltam volna. C2-01 valóban kényelmesebb, de annyival nem jobb.
Érdemes elmenni saturnba, vagy valahova ahol mind a kettő ki van rakva és egymás mellé téve megnézni őket.

Impossible is nothing

(#33914) Jeanne d'Arc

Örülök h rátaláltam erre a topikra üdv, mindnekinek! :)

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#33915) Colnago válasza tomika13 (#33912) üzenetére


Colnago
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket, én is inkább a Nokia felé húzok, a C2 újabb széria és a 3G is előny. Most 21.990-ért van, de hallottam vhol a Nokia szeptembertől árat fog csökkenteni, ha kicsit lejjebb menne 15 ezer környékén jó vétel lenne.

Benő

(#33916) dudi6


dudi6
senior tag

Köszi a válaszokat! X2 lesz

(#33917) andrás47


andrás47
senior tag

Tudna valaki a Nokia C5 üzemidejéről nyilatkozni,normál használat mellett kb hány napot bír?
Esetleg milyen hagyományos" telefont ajánlanátok aminek elég jó az ideje,és nagyjából ilyen minőség,és árszint mint a C5?Nokia előnyben,de számításba jöhet azért más is.

(#33918) Potib válasza manoarc (#33882) üzenetére


Potib
csendes tag

Köszi az infot.

(#33919) gregsx2


gregsx2
csendes tag

sziasztok.
szeretnék segítséget kérni telefon vásárlásban.
használtak között nézelődtem de nem jutottam túl sokra eddig
20-25ezer maximum amit rá tudok most szánni.
egy kp500-at váltana (szegényen átment egy traktor :( )

előny a wifi, 3.5mm-es jack és a hosszú üzemidő zenehallgatás közben (hosszú utazások) és főként a megbízhatóság ami fontos. érintőképernyős és "hagyományos" is lehet nyílt oprendszerrel főként. csak ne legyen olyan lassú mint a kp500 :)

nézegettem eddig: x3-02, 5530, c5-03, e52, e63, e66 de az n85 is bejön főleg az FM transmitter miatt amit elég sűrűn használtam a kocsiban is (persze szét esett már a kis kínai vacak is..) csak kicsit vastagnak találom. a többiről meg nem mindről hallottam jókat:\
ha ezekre vannak alternatívák ebben az árfekvésben akkor szívesen veszem más márkából is persze:)

most így hirtelen ennyi kritérium jutott eszembe. előre is köszi a válaszokat:)

(#33920) meroly válasza gregsx2 (#33919) üzenetére


meroly
veterán

E63 nagyon ritka, egyedi és jó darab, ezek közül én azt venném, igaz nem mai darab.
Ezeken kívül C3-01-et nézted?

Impossible is nothing

(#33921) gregsx2 válasza meroly (#33920) üzenetére


gregsx2
csendes tag

E63 nekem is bejön:) már az E61i is tetszett régebben. Bár az most már lehet kicsit elavult.
C3-01-et néztem de nem igazán tetszik. 02-nek jobban bejön a formája de annak gyengébb az akkumlátora.
többiről vélemény?:)

(#33922) meroly válasza gregsx2 (#33921) üzenetére


meroly
veterán

A C3-01et csak azért írtam mert írtad az X3-02-t, annál szerintem ez jobb.
E52 is jó még.
De mire szeretnéd használni, mert szinte mindegyik modell eltérő típusú, qwerty, csúszka, érintő, stb....?

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#33923) pszili8 válasza gregsx2 (#33919) üzenetére


pszili8
aktív tag

Most a Tesco extra áruházakban az X3-02 28990Ft kártyafüggetlenül,2 év nokia garival.

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#33924) albiosz válasza gregsx2 (#33919) üzenetére


albiosz
őstag

e63 helyett szerintem jobban járnál egy e5-össel. tudom, tudom itt rendesen lehúzták, pedig semmi baj nincs ezzel a telefonnal. sok mindenben veri az e63-at. pl.: erősebb proci, van gps, több ram, rom, jobb kamera.
meg azért mégiscsak újabb 1,5 évvel.
igaz kimaradt belőle a másodlagos kamera, meg kicsivel jobb az e63 kijelzője. de több az előny az e5 oldalán.
a döntés persze a tiéd. :)

[ Szerkesztve ]

(#33925) vuk777 válasza albiosz (#33924) üzenetére


vuk777
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek milyen mobilt érdemes venni kb 40 Ft körül? E50 est váltanám! Most vettem Extremepoint-nál nemrég szép gyári fekete házat, gombsort. Mit érhet így a független E50-em?

[ Szerkesztve ]

(#33926) mr.kocka válasza vuk777 (#33925) üzenetére


mr.kocka
aktív tag

Hali,

Szerintem max 7 - 10.000 FT

Mik az igényeid?

ÚJ/ Használt?
Mire használnád leginkább? Film, net, játék, zene, gps,
Érintős, gombos, csúszkás stb.?

Dream of my life.. // uj telefonszam: 06-30-551-99-71!!!

(#33927) andrás47


andrás47
senior tag

Van valakinek tapasztalata,általában melyik telefonok amik jó térerőt tudnak biztosítani,nemrég váltottam SE-ről Nokiára,és már többször előfordult nem tudtak elérni,ilyen még SE telefonon volt soha nem fordult elő,ahol dolgozom,nem túl" jó a lefedettség,milyen telót ajánlanátok,ami aránylag jó térerő tekintetében?

(#33928) meroly válasza andrás47 (#33927) üzenetére


meroly
veterán

Összességében azokon, amik nem fém házzal rendelkeznek általában jobb a térerő.

Impossible is nothing

(#33929) tomika13 válasza andrás47 (#33917) üzenetére


tomika13
tag

Hello!

Ismeretségi körben használják a telefont, ha nem navigálsz rajta, és a vakut nem használod napi szinten, akkor átlag 5 napot kibír a gép. De nyílván, ha sokat telefonálsz, akkor kevesebbet, de arányaiban nagyon jónak számít.
Térerő tekintetében a Nokiák kiemelkedőek, legalábbis nekem nem volt gondom vele, se vidéken, se autópályán, se metróban, mindenhol működtek rendesen, egyedül a határ mentén volt nagyon gyenge a térerő, de telefonálni lehetett vele.
A Samsungoké ezzel szemben nagyon gyengék, ezzel már sokszor pesten is gond van, nemhogy autópályán…
A Sonyról elég vegyes visszajelzést kaptam, van akinek jó, van akinek nem.

(#33930) exabit


exabit
tag

Milyen telefont tudnátok ajánlani?
Csak telefonálásra kellene (kamera sem kell), legyen ütésálló, kártyafüggetlen és bírja sokáig az akkuja.

(#33931) meroly válasza exabit (#33930) üzenetére


meroly
veterán

Samsung B2100, akku erős használat mellett 3 nap.
Ha nem kell új, akkor egy Nokia 5140i is megteszi sztem.

Impossible is nothing

(#33932) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Melyik a legolcsóbb androidos telefon, amiben van előlapi kamera és Skype videótelefonálásra képes?

(#33933) BB1996


BB1996
csendes tag

Segítsetek !!

Nem tudom milyen telót vegyek. HTC Senseation, Sony Ericsson Xperia Arc, Samsung Galaxy S plus között gondolkodom.

(#33934) busman


busman
addikt

Nokia N8 vs Htc Desire?
Köszönöm!

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#33935) mr.kocka válasza busman (#33934) üzenetére


mr.kocka
aktív tag

Hali,

Dézi. Bár, mire használnád leginkább?

Dream of my life.. // uj telefonszam: 06-30-551-99-71!!!

(#33936) busman válasza mr.kocka (#33935) üzenetére


busman
addikt

Mindenes lesz,navi,fotó,zene,net....

I'm not talented, I'm skilled.PS5

(#33937) mr.kocka válasza busman (#33936) üzenetére


mr.kocka
aktív tag

Fotóba jobb az N8, szerintem minden másba jobb a Desire.
Droidra több minden van, navira pl. iGo. több böngésző, Dézinek kijelzője is szebb,
nekem egyértelmű lenne.

Dream of my life.. // uj telefonszam: 06-30-551-99-71!!!

(#33938) Dinomano


Dinomano
senior tag

Hello!
Egy nagyon picit off-topic leszek, lehet... Ha esetleg igen, akkor elöre is elnezest... :-P
Szeretnék egy nagyon olcsó e-book-ozásra alkalmas eszközt, amitöl esetleg (10 oldal elolvasasa utan) nem folyik ki a szemem. Azért irok ebbe a topicba, hatha valami regebbi okostelefon is megteszi? Milyen eszközt ajanlatok, ami a lehető legolcsobb(nem e-book tabletre gondolva...), és még nem problemas rajt az olvasas? 10.000körül gondolkodom.
Elöre is köszönöm a valaszokat!

/(^_^)____7=--- - - >|

(#33939) iceQ!


iceQ!
addikt

Sziasztok!

Gondba estem: HTC Desire vagy HTC HD2-t vegyek? Írjatok már: pro és kontrákat!!!

Köszönöm! :R :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#33940) CarKiller47 válasza iceQ! (#33939) üzenetére


CarKiller47
tag

A HD2 WinMobile, ez szerintem ma már kontra, és ha zsebben akarod hordani nagydarab is, mivel maga a kijelző 4,3".
A Desire-ben több RAM van. (448 vs. 576)
A Proci ugyanaz, de ha engeded idézek Bogtól a HD2 tesztjéből:
"Persze lehet itt számokkal és teszteredményekkel dobálózni, de talán elég, ha annyit mondok, hogy ez minden idők leggyorsabb, legjobban kezelhető Windows Mobile készüléke. Sosem gondoltam volna, hogy a 7-es Windows Mobile (illetve Phone) megjelenése előtt láthatok olyan gépet, ahol tényleg nem kell egy szemernyit sem várni semmire. Minden azonnal történik, ehhez pedig a kijelző érzékenysége és finomsága is jó partner."

- Bog

Illetve Gubro-tól a Desire tesztből
"A készülék sebessége megdöbbentő. Gyakorlatilag minden azonnal megtörténik, késlekedést sehol sem tapasztaltam."

- Gubro

A kamera mindkettőnél 5MP, és átlagos képeket lőnek, a Desire nagyobb felbontású videót csinál

Szóval szerintem, sebességben és kamerában nincs sok különbség (a Desire a tesztben 2.1-et futtatott), három dolog lenne még:

-Anyaghasználat: Selymes műanyag és szálcsiszolt fém a HD2-n, fém jutott a Desire-re is, de csak a kijelző köré, a hátlap puha műanyag, ami szerintem nagyon is jó.

-Operációs rendszer: itt szerintem neked kell dönteni, én az Androidot preferálom jobban, de lehet, hogy neked a Windows Mobile szolgáltatásai jönnek be. A Sense mindkettőn helyet kapott.

-Kinézet: ez teljesen szubjektív, szerintem a Desire szebb, a HD2 pedig nekem nem tetszik, de ezt te döntöd el.

(#33941) BB1996


BB1996
csendes tag

Sziasztok!!

Nem tudom milyen telót cegyek igazából a Sony Ericsson Arc,Samsung Galaxy S Plus és a HTC Sensation közt gondolkozom. A Segítségeteket nagyon megköszönném.

(#33942) gregsx2 válasza meroly (#33922) üzenetére


gregsx2
csendes tag

Ebben a hozzászólásomban leírtam mire is szeretném használni.
Konkrét elképzelésem nincs, hogy milyen kialakításút szeretnék. Nem is az alapján döntök. :)

(#33924) albiosz : E5 már sajnos túl lóg a keretemen pedig az tudásra nyilván jobb lenne. :(

(#33923) pszili8 : ebből az okból kifolyólag az X3-02 sem fér bele a keretbe újonnan sajnos

[ Szerkesztve ]

(#33943) pszili8 válasza gregsx2 (#33942) üzenetére


pszili8
aktív tag

Ebbe az árba belefér a Samu Galaxy 3 is,esetleg vmi régebbi BB pl 8320,8820,ha kifogod akkor egy 9000, nokia n95 8gb mondjuk nem egy mai darab de jó,de gondolom valami modernebbet szeretnél.

Blackberry Q10,Xiaomi Mi A1

(#33944) r4z válasza CarKiller47 (#33940) üzenetére


r4z
nagyúr

A HD2 WinMobile, ez szerintem ma már kontra
Az viszont hatalmas pro, hogy a WM6.5, az Android és a WP7 is gyönyörűen fut rajta.

A Desire-ben több RAM van. (448 vs. 576)
Nem, nincs benne több. Csak a szűz WinMo ennyit lát belőle. Android alatt vagy egy registry-módosítással elérhető lesz a maradék 128MB is.

Hardveresen a két készülék megegyezik, kis hozzáértéssel csak a kijelző mérete és minősége, valamint maga a készülék mérete marad a különbség.

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#33945) albiosz válasza gregsx2 (#33942) üzenetére


albiosz
őstag

Hm, érdekes. Ahol én néztem ott újonnan drágább az e63 (41 E), mint az e5 (39 E). Gondolom azért, mert nehezebb szerezni e63-at. Gondolom akkor a használt piacon is olcsóbb lehet az e5. de passz.

(#33946) molnarpeter válasza iceQ! (#33939) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Buherálni HD2, csak használni Desire.

BB1996: Sensation.

mp

[ Szerkesztve ]

(#33947) Rimuru


Rimuru
veterán

Sziasztok!

Szerintetek a gsmline.hu bolt mennyire megbízható?

Vigyázat, csalok!

(#33948) CoolBoy323 válasza Rimuru (#33947) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

szoktak onnan venni, én ahogy olvastam egészen megbízható...

(#33949) sdd2 válasza Rimuru (#33947) üzenetére


sdd2
veterán

Nem rég vett eggyik ismerősöm onnan telefont.Megbízható bolt. :K

Jó térerőt mindenkinek. iPhone 15

(#33950) CoolBoy323 válasza sdd2 (#33949) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

a vétel egy dolog, vajon a garihoz hogy állnak? az a nem mindegy...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.