Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) N Miklós válasza korpicschess (#33350) üzenetére


N Miklós
csendes tag

oks

(#33352) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, 10-15K körül milyen telefont ajánlotok, mivel egy iTouch-al lenne párban használva, ezért CSAK telefonálásra és sms-re lenne használva, így plusz igényként a normális összeszerelés és max a hosszú aksi-idő említhető. üdv

(#33353) korpicschess válasza Jim-Y (#33352) üzenetére


korpicschess
veterán

Nokia 6300, 6303 jó választásnak tûnik!

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33354) Jim-Y válasza korpicschess (#33353) üzenetére


Jim-Y
veterán

6300-ám volt egy évig, nagyon szerettem, tényleg jó teló, most nőverémnél van, én vettem helyette anno egy Galaxy 3-t. üdv

megj: lehet tényleg az lesz, hogy veszek megint egy olyat:)

(#33355) korpicschess válasza Jim-Y (#33354) üzenetére


korpicschess
veterán

Ha telefonálásra kell akkor jó választás. Jó minőség, nem úgy, mint egy full műanyag 6120c, vagy a kategóriában kapható SE-ok (K770, K850, C902, ilyesmi).

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33356) Abri


Abri
aktív tag

hy all
domino kártyáról előfizetésre váltok és lecserélném a jó öreg nokia 6300 mat.
Okostelefont szeretnék a Wifi miatt.
egy középkategóriás elég lenne, mit ajánlotok 60K ig?
Válaszotok előre is köszönöm

(#33357) Jim-Y válasza Abri (#33356) üzenetére


Jim-Y
veterán

Olcsóbb strapamobil + IPOD Touch 4G 8GB ^^

(#33358) dabadab


dabadab
titán

Sziasztok!

Haldokló Nokia 5310-em utódját keresem, kb a következőt kellene tudnia:
- ne legyen nagyobb, mint az 5310
- bluetooth + hangtárcsázás
- át tudjam rá rakni az 5310 naptárbejegyzéseit

DRM is theft

(#33359) LLKobe


LLKobe
veterán

Üdv!

Szeretnék a közeljövőben új telefont beszerezni. Jelenleg egy Samsung S5230-at birtokolok, de ez marha lassú/buta.

Igazából megvan már a két befutó, de nem tudom melyik legyen, segítsetek dönteni.
Céges célokra is használnám, szóval elég sok telefonálás/SMS.

A két választott, a mellettük és ellenük szóló érvekkel:

Sony Ericsson Xperia X8:
+ viszonylag sokat bír az akksi
+ nagyon gyors
+ jó anyaghasználat, minőség

-kicsi méretű és felbontású kijelző

ZTE Blade:
+ nagy és jó felbontású kijelző
+ duplaannyi RAM és ROM

- gagyibb anyaghasználat, minőség
- be-be tud lassulni
- nagyon gyengus készenléti idő

Ezeket az alapján írtam amiket több helyen olvastam. Kérnék személyes tapasztalatokat, véleményeket, tanácsokat!!

Köszönöm előre is!!

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#33360) k850 válasza LLKobe (#33359) üzenetére


k850
addikt

Sony Ericsson Xperia X8:
+ viszonylag sokat bír az akksi :DD Üzleti telefonnak max. egy nap, talán még annyi sem.
+ nagyon gyors :D Mihez képest, ez sem kimondottan profi sebesség.
+ jó anyaghasználat, minőség :O Recseg, ropog, ujjlenyomat gyűjtő.

-kicsi méretű és felbontású kijelző :O A kijelzője napfényben nagyon csillog.

ZTE Blade: nem sok tapasztalatom van, ismerősömnek már többször volt szervizbe

Egy Sony Ericsson Xperia neot jobban eltudnák képzelni üzleti készüléknek.
Kapható a Sony Ericsson Xperia neo!!! [link]

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#33361) Ricardo válasza LLKobe (#33359) üzenetére


Ricardo
félisten

Blade. Frissebb android, szebb kijelző. A méret, felbontás mellett élénkebb is, szebbek a színek, jobb olvashatóság napfényben.

(#33362) csokad


csokad
senior tag

Sziasztok! Lenne itt pár telefon. Két kategóriába sorolom őket és van ár is mellettük. Teljesen új mind. A lényeg, a véleményeteket szeretném kérni, hogy a két kategóriából melyik telefonokat lenne a legérdemesebb venni. Szóval melyeket érné meg a legjobban ár/érték szempontjából. Hogy melyik tud többet melyiknél és miért jobb a többitől.
Igényeim különösebben nincsenek. A két kategóriában a legjobbakat szeretném. Nem ismerem annyira a telefonokat ezért fordulok hozzátok. Egyedül a HTC Desire és a HD aminek mostanában utánanéztem a többit nem ismerem és nagyon időm sincs nézegetni.
vagy esetleg ha van valami jobb ami ilyen tudású de mégis valamiért jobb akkor azt is írjátok meg legyetek szívesek. Árat nyilván majd én fogok tudni nézni hozzá. Előre is köszönöm. :R
Üdv, csokad.

Samsung Omnia 7 (WP7) 31 992 Ft
Samsung Galaxy Ace 35 992 Ft
HTC Wildfire 31 992 Ft
HTC Desire 39 992 Ft
HTC Wildfire S 39 992 Ft

HTC Desire HD 55 992 Ft
LG Optimus 2X 51 992 Ft
Sony Ericsson Neo 59 992 Ft

(#33363) korpicschess válasza Ricardo (#33361) üzenetére


korpicschess
veterán

+1 a Blade-re, de ott nagyon sokat tud rajta dobni egy főzött ROM, én úgy ajánlom, hogyha fogod mókolni!

k850: Neo nem ez az árkategória...

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33364) k850 válasza korpicschess (#33363) üzenetére


k850
addikt

Én nem is állítottam. ,,Kérnék személyes tapasztalatokat,
véleményeket, tanácsokat!!" Ez a tanácsom, nem hinném, hogy a kategória a lényeg, max. ára, de az sem lett behatárolva.

[ Szerkesztve ]

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#33365) dabadab válasza dabadab (#33358) üzenetére


dabadab
titán

Úgy látom, sikerült olyat kérdeznem, ami elüt az általános érdeklődéskörtől :D

X10 miniről mit gondoltok? Kicsi, normálisan használható telefon kategóriában van más érdemi versenyző is?
S40-es Nokiákat is néztem, tiszta röhely, hogy a C2-01 érdemben ugyanazt tudja, mint az 5310 (a csigalassú reakcióidőkkel együtt - szégyen (bezzeg a 6310, azénidőmben)), csak vastagabb (senki nem gyárt már 10 mm alatti telefonokat?) meg nincs benne hangtárcsázás - köszi!

DRM is theft

(#33366) k850 válasza dabadab (#33365) üzenetére


k850
addikt

S40-ről Androidra való váltás, sokszor tudathasadással jár. Ha nem létkérdés a mobiltelefonnal való állandó babrálás, akkor az androidot felejtsd el. A SE X10 minit meg főként, alapból nagyon buta, kicsi a kijelzője és hivatalosan csak 2.1 szoft verzióig fejleszthető, ami köztudott, hogy sok hátránnyal jár egy mobil őrültnek. A főzött ROM-kal csak a szívás van, de ha még nem fertőződtél meg a ROM főzéssel, akkor gyorsan szaladj amíg csak tudsz, ne, hogy te is olyan mobil függő legyél, mint én.
;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#33367) dabadab válasza k850 (#33366) üzenetére


dabadab
titán

A butasag mit jelent, mondjuk az S40-et veve alapul? :) Egyebkent meg egyaltalan nem tervezetem se a babralast, se a ROM fozest, lehessen vele telefonalni, kb ennyi az alapelvarasom.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#33368) Ricardo válasza k850 (#33366) üzenetére


Ricardo
félisten

Párom teljesen jól elvan az X10 minijével. Gyári 2.1. Semmi gond a sebességével, teszi rendesen a dolgát.

(#33369) k850 válasza dabadab (#33367) üzenetére


k850
addikt

Amit az S40-en természetesnek veszel pl. prfilok, hívásszűrés, adat és SMS számláló, fájlkezelő, hanghívás stb. az az alap Androidon nincs meg. Ezt utólag kell feltelepítened.

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#33370) k850 válasza Ricardo (#33368) üzenetére


k850
addikt

Örülök neki,hogy meg van elégedve vele, egyébként a sehol nem kritizáltam a X10 mini sebességét, ugyan is nincs tapasztalatom ezzel kapcsolatban, de nagyon hasonlít az X8-hoz, ha jól tudom a hardver része nagyon hasonló. A kijelező és a kameramodul a legszembeötlőbb különbség.
Egy előző hozzászólásomban az X8-ról is ezt írtam "Mihez képest, ez sem kimondottan profi sebesség."
Mihez képest, ez a kulcs szó, a Quadrant Standard tesztben 420 körüli értéket értem el a gyári 2.1-el. Van oly fickó, aki azt mondja, hogy 1000 alatt nem is hajlandó olyan készüléket használni, ami ezt nem tudja. Hozzá teszem, hogy ezek a legújabb hardverek és ROM-ok privilégiuma.
A X10 mini nagyon édi, és ha egyébként sem volt más rendszerrel nagy igénye, akkor biztos tetszik a tulajdonosnak az ide-oda tapicskolás. Én a feleségemnek SE Elmet vettem, minden benne van ami egy telefonkészülékben fontos, itt a fő szempont a kényelmes telefonálás és megbízhatóság van. Ezzel egy csomó problémától megkíméltem magamat, saját magának beállította a profilját, hívásszűrést stb.
;)

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#33371) dabadab válasza k850 (#33369) üzenetére


dabadab
titán

A mobilarenas specifikaciok szerint hanghivas meg profilok vannak rajta :F

Galaxy Mini milyen az X10 minihez kepest?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#33372) Dzsano válasza Abri (#33356) üzenetére


Dzsano
tag

Android:
ZTE Blade
Samsung Galaxy Ace
HTC Wildfire S (nem az S nélküli)

Bada:
Samsung Wave 8500,
Samsung Wave 8530

(#33373) Ricardo válasza dabadab (#33371) üzenetére


Ricardo
félisten

Az ébresztésre is azt írják hogy van kikapcsolva is :U

Galaxy minit én nem vennék, gyenge a kijelzője.

(#33374) Storms


Storms
őstag

üdv!
I900 8GB vagy n95 ( sima) ugyanolyan áron? Melyik csinál szebb képeket? Melyik mehet hamarabb tönkre( érintőkijelző stb...)? köszi

ASUS PRIME Z690-A ■ Core i5 12400 ■ 32 GB DDR4 RAM ■ Intel ARC A750 8 GB GDDR6 ■

(#33375) Domxc válasza Storms (#33374) üzenetére


Domxc
senior tag

i900 egyértelműen jobb. Szebbek a képei, az érintőkijelzője nem megy tönkre, ellenben a N95-el, ami elég öregecske, és szvsz rozogák a gombjai is.

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#33376) korpicschess válasza Storms (#33374) üzenetére


korpicschess
veterán

Megkérdezhetem, hogy miért nem akarsz valami használható telefont? Mennyiért vennéd? Hátha ki tudunk találni valami jobbat. :U

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33377) Ricardo válasza Storms (#33374) üzenetére


Ricardo
félisten

I900at én nem vennék. Az érintő képernyője kritikán aluli. Én idegbajt kapnék, ha egy sms-t kellene írnom rajta.

(#33378) dabadab válasza Ricardo (#33373) üzenetére


dabadab
titán

X10 minivel van valami kulonosebb baj?

DRM is theft

(#33379) N Miklós


N Miklós
csendes tag

Sziasztok,szerintetek melyik a jobb?
-SE X8
-SE X10 mini
-SE X10 mini pro
Illetve nem tudjátok hogy melyik szól jobban,hangosabban?
Üdv:Miki

(#33380) molnarpeter válasza dabadab (#33378) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A kicsiségén kívül az igényeid alapján semmi kb (az meg szubjektív). A Galaxy Mini képernyője kritikán aluli szerintem...

mp

[ Szerkesztve ]

(#33381) N Miklós válasza molnarpeter (#33380) üzenetére


N Miklós
csendes tag

Köszi. :))

(#33382) N Miklós válasza molnarpeter (#33380) üzenetére


N Miklós
csendes tag

Upsz,boccs,elnéztem,ezt nem nekem írtad. :DD

(#33383) Domxc válasza dabadab (#33378) üzenetére


Domxc
senior tag

Szvsz nagyon pici, és böngészésre, filmnézésre, játékok lejátszására alkalmatlan, pedig sokan ezért veszik.

#33379 N Miklós Újra? :) Egyébként az igényeidtől függ, de az X8, igazából mindegyik ugyanannyit tud, de az X8-nak nagyobb a kijelzője, ami mindenképp előny a többivel szemben. (de próbáld ki őket élőben, lehet, hogy neked kézreáll)

[ Szerkesztve ]

Mindenkinek megvan a maga véleménye. Csak épp a te véleményed hülyeség!

(#33384) N Miklós válasza Domxc (#33383) üzenetére


N Miklós
csendes tag

Oksa,köszi.Hát igen,már meg van hogy ezekből fogk választani,de elööte amint mondtad,megnézem őket élőbe is :) ,hogy melyik ál jobban kézre. :DD

(#33385) molnarpeter válasza N Miklós (#33384) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

X8, vagy ha létszükséglet a qwerty, akkor Mini Pro. Amúgy Blade. :DDD ;]

mp

(#33386) dabadab


dabadab
titán

Akkor ugy nez ki, X10 mini lesz.

Valami netes boltot tudnatok ajanlani? Meg mi van az olyan vicces dolgok mogott, hogy "bolti garanciaval" 4x ezer, "gyari garanciaval" meg 6x?

DRM is theft

(#33387) korpicschess válasza dabadab (#33386) üzenetére


korpicschess
veterán

A bolti garancia nem ér semmit legtöbb esetben. Általában szoftveres garancia. Gyári garanciás készüléket kell venni, hogyha azt akarod, hogy javítsák. Korrekt garancia, ezért drágább.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33388) dabadab válasza korpicschess (#33387) üzenetére


dabadab
titán

"A bolti garancia nem ér semmit legtöbb esetben. Általában szoftveres garancia."

Ez magyarra forditva azt jelenti, hogy magasrol tesznek a vonatkozo jogszabalyokra?
Meg egyaltalan, az hogy lehetseges, hogy egy telefonnak nincs rendes gyartoi garanciaja?...

DRM is theft

(#33389) k850 válasza dabadab (#33371) üzenetére


k850
addikt

"A mobilarenas specifikaciok szerint hanghivas meg profilok vannak rajta" :DD

Ha az profilnak számít, hogy le lehet némítani ill. rezgőre lehet tenni, akkor valóban vannak profilok benne. :)
Én a SE X8 előtt, nagyon sok Sony Ericsson saját OS használtam, na ott van profil. Ott egy profilban be lehet állítani a hangerőt, csengetési módot, hívásszűrést stb. Az X8-ban ehhez három alkalmazást kell, hogy megvalósítsam, amit a jó megszokott készüléken két mozdulattal elindíthattam, most kell vagy fél perc, hogy ugyan ezt megoldjam.

Egyébként ha tetszik, akkor nyugodtan megveheted, kis időráfordítással minden szükséges progit megtalálsz hozzá.
Ne vedd sértésnek, hogy egy Moderátornak egy másik fórum, kezdő Androidosok fórumát linkelem, de itt majdnem minden megtalálsz majd egy helyen. [link]
Sok sikert! :R

-Minden telefon annyit ér a gazdájának, amennyit ki tud hozni az ember belőle! Az IQ-val arányos a telefon tudása.

(#33390) Cutoff


Cutoff
tag

Sziasztok!
Feleségemnek szeretnék egy telefont venni. A netezés és a játékok nem szempont, viszont a zenehallgatás és a jó minőségű fotó-videó igen.
Amit kinéztem:
- SE X8
- LG Opt. One

Melyik lehet a jobb, vagy van ezeknél jobb erre a célra?

(#33391) djnyakesz


djnyakesz
aktív tag

Sziasztok!

nehéz szituban vagyok!
Le akarom cserélni a Samsung Omnia 7-m, mert meguntam a túlzott lekorlátozottságot! (egy normális programot sem tudok rátelepíteni a Windows Phone rendszer miatt!)

Undorodom a SYMBIAN-tól, és valamiért a zöld manó sem kedvend (Android)! ... a félig harapott alma (Apple) sem tudom hogy jó választás lenne e..... ezen kívül más lehetőség nincs is mi? :D
A tervem hogy eladom ezt a telcsit, 60.000 körül (van még rá fél év gari) és veszek ilyen áron, vagy max 10-15.000 ráfizetéssel valamit!

Mit vegyek?
Fontos hogy üzletember vagyok, image kell,de nem akarok tucat telefont (Lásd Iphone).
5mpx alá nem akarom adni, és 4gb memória sem ártana!

A Blackberryt meg a billentyűzet miatt vetettem el, mert ezelőtt egy Nokia E72-m volt, és 2 dolog miatt dobtam el: Symbian, és a billentyűzet!

Kérem akinek van ihlete jelezze!

Köszönöm!

(#33392) Ricardo válasza dabadab (#33378) üzenetére


Ricardo
félisten

Semmi különösebb nincs vele. Nekem kicsi :)

djnyakesz: Vegyél érintős BlackBerryt storm/Storm 2

[ Szerkesztve ]

(#33393) djnyakesz válasza Ricardo (#33392) üzenetére


djnyakesz
aktív tag

Köszi!...megfontolom!

A Blackberry OS hogy áll a többihez képest? Frissítések mennyire sűrűn vannak, kompatibilitás, alkalmazások telepítése, kapcsolat a számítógéppel? Ezek hogy mennek?

(#33394) Rav3n02 válasza Cutoff (#33390) üzenetére


Rav3n02
senior tag

Szia!

Véleményem szerint az LG Opt One egy nagyon jó kis készülék. Az x8 helyett mindenképpen azt választanám :K

(#33395) Joe fiú válasza korpicschess (#33342) üzenetére


Joe fiú
senior tag

Köszi szépen.
Nem vagyok anynira tudatlan a dologban,szóval képes lennék szoftvercserére. Úgy már inkább a ZTE?

[ Szerkesztve ]

(#33396) Huxley


Huxley
csendes tag

Tiszteletem!

Szükségessé vált 2 új telefon beszerzése. Remélem tudtok ajánlani 1-2 típust. :R

Édesanyám:

-Keret 40k
-Legyen klasszikus felépítés, semmi érintőképernyő.
-Megbízható
-Csak telefonálásra és fényképezésre használná.
-Jó hangminőség, nagy kijelző, állítható billentyűzár

Eddigi jelöltek: Nokia E52 és 6700

Én

-a lehető legvékonyabb, legkönnyebb,
-rendelkezik az mp3 lejátszás csodás képességével. :DDD
-Keret: 40-50k Lehet használt is.

Eddigi jelöltek: Samsung sgh 200 R.I.P. ismételt beszerzése. ;]

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#33397) korpicschess válasza Huxley (#33396) üzenetére


korpicschess
veterán

Hali!

Édesanyádnak felsorolt Nokiák jók lehetnek, fényképezés szempontjából inkább a 6700, minden másban az E52, hogyha a hangminőséget a telefonálásra érted és nem a zenelejátszásra. Állítható billentyűzáron mit értesz?

Számodra esetleg egy olcsó, mp3-ra jó Nokia 5630?
Ha komolyabb telefont keresel és kicsit megtoltod az összeget akkor viszont egy Samsung Galaxy S is kijöhet, ami a legjobb/egyik legjobb hangminőségű telefon (voodoo sound-al).

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33398) Huxley válasza korpicschess (#33397) üzenetére


Huxley
csendes tag

Szia!

Köszönöm a vissza jelzést, billentyűzárnál a testre szabhatóságot értettem pl ne 5 másodperc alatt hanem 15 alatt zárjon le ha én azt szeretném.
Amúgy egyelőre valóban ez a E52 tűnik jó választásnak, habár most láttam az LG GD551 ami más kategória, de anyu valószínűleg ölne, az egyszerű telefonkönyv elérésért és menüért :)) De hát mindent, nem kaphat meg ;]

Ez a 5630 súlyban és tudásban számomra tökéletes, bár rejtély számomra hova lettek a karcsú, lapos, mindnél kisebb telefonok :O :W
Ezt a Samsung s200ast is anno csak azért vettem, mert zsebbarát volt :DDD

(#33399) korpicschess válasza Huxley (#33398) üzenetére


korpicschess
veterán

Szvsz 12 mm nem sok! :U
SGS II ott van 8,5 mm. :D
A baj az, hogy hagyományos kialakítású telefont nem nagyon dobnak piacra mostanság.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#33400) Huxley válasza korpicschess (#33399) üzenetére


Huxley
csendes tag

Samu árából sok sok gombóc fagyi kijön. :Y

Ez a Nokia 5630 felkeltette az érdeklődésem, délután megtapogatom valahol, aztán hátha vétel lesz belőle. Köszönöm az ajánlást.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.