Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24801) Csádám válasza rizso (#24800) üzenetére


Csádám
tag

leginkább új v "0 perces". legutóbb karácsonykor fürödtünk be egy "hibátlan újszerű" nokiával, nyilván az 1hó gari lejárta után derült ki, hogy szar...

(#24802) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Sziasztok!
Most nézem csak, h a djuice kivált a pannonból, és megakadt a szemem egy samsung monte-n 15k-ért. (meg mellé 100 mb adatforgalom pl. :) ).
Ez jó telefon? Specifikációk nem nagyon vannak róla...
Mi ketyeghet benne a burkolat alatt? És mi a tök az a "feature phone"? Ez nem "smart phone"? :)

Köszi!

(#24803) picur220 válasza Teasüti (#24802) üzenetére


picur220
veterán

Úgy tudom, zárt OS van rajta, ergo nem okostelefon, így nem smartphone. Én még tesztet sem láttam róla:D

(#24804) Teasüti válasza picur220 (#24803) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Csak az OS tesz egy telefont okostelóvá?
Ezen nem lehet segíteni házilag? ;]

Vagy a telefonok még nem pc-k, h csak úgy telepítgessünk rá ezt-azt? :P

szerk: amúgy progik se mennek rajta? Vagy milyen olyan hátránya van egy zárt OS-nek, amit egy átlag user is megszenved?

[ Szerkesztve ]

(#24805) rizso válasza Csádám (#24801) üzenetére


rizso
addikt

Hát akkor szerintem is érdemes elgondolkodni a c901-en :K Én is szemezgettem már vele, mint fényképezős telefon...

picur220: pedig van ;)

Teasüti: olyan hátránya nincs, amit egy átlag júzer megszenved ;) Átlag júzer mire használja: telefon, sms, fényképezés, tapicskolás, zenehallgatás, netezés. Azokra elég lehet. Office dokumentumokkal már tuti nem boldogulni úgy, mint mondjuk egy winmo készülék. Illetve ha valami nem tetszik, akkor nem tudsz mit csinálni vele, vagy csak nagyon korlátozottan - persze ha van rá lehetőség. Egy nyílt OS-es gépnél már szinte azt csinálsz amit akarsz!

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24806) picur220 válasza Csádám (#24801) üzenetére


picur220
veterán

Hát, aki nem gyári garival vesz telefont, mert vagy nem kérdez meg minket vásárlás előtt, vagy nem hallgat ránk, az magára vessen.
rizso: időközben meglett, azért köszi:D Google első találat :DDD

[ Szerkesztve ]

(#24807) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Épp djuice oldalát nézgetem, és látom, h van külön mail-ezésre havidíjas szolgáltatás.
Na én úgy gondoltam, h ez velejárója egy mobilnetnek az adatforgalom részeként. :U
Vagy rosszul gondolom?

Itt jönnek képbe a zárt OS-ek? :) Gondolom akkor nem úgy van, h felrakok egy akármilyen levelezőklienst a telefonra... Pff.

(#24808) picur220 válasza Teasüti (#24804) üzenetére


picur220
veterán

De, vannak olyan telok, amik PC-ként működnek, alias okostelefonok, ami annyit jelent, hogy nyílt OS-t futtatnak. OS mindegyiken van, max zárt, tehát semmit sem tudsz vele kezdeni a gyáriakon kívül, max egy opera mini megy egy ebuddy megy rá:D

(#24809) rizso válasza Teasüti (#24807) üzenetére


rizso
addikt

Ahogy picur220 is próbálta magyarázni, egy zárt OS-es telóra igazából csak java programok vannak - ha az a telefon gond nélkül java-kompatibilis! Mert van, hogy még a java programokkal is gondok vannak 1-1 teló esetén...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24810) Csádám válasza picur220 (#24806) üzenetére


Csádám
tag

hirtelen felindulásból elkövetett vásárlás volt, most okosabb vagyok, először itt körülkérdezek :)
elég necces volt amúgy az egész dolog, mert úgy kellett összevadászni a készülékházat (bronz 6500c talán), és végül még 2kval több is volt, mint amit elsőre mondott a srác. meg nem is adott hozzá minden tartozékot. amúgy MobilMester Móricz
tesztek alapján jó cucc volt, utólag derült ki, hogy nem elég jó a fényképezője (azelőtt nem volt ennyire szempont), és nagyon halk (alig lehet hallani a másik felet). Nem biztos, hogy ténylegesen rossz a telefon, de az igényeket nem elégíti ki.

(#24811) Sly Bp. válasza rizso (#24809) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Rengeteg java progi van de abból egy teló nagyon keveset kezel tehát rengeteget kell próbálgatni és tökre idegesítő lesz egy idő után!

(#24812) madarasz92 válasza Teasüti (#24802) üzenetére


madarasz92
őstag

Egyik osztálytársam is most vett holnap megnézem milyen.. ;)
korpicschess::És állitólag gyűjti nagyon a port a hangszórója..
Ha jól emlékszem ennél hallotam ezt..

[ Szerkesztve ]

(#24813) rizso válasza Sly Bp. (#24811) üzenetére


rizso
addikt

Így van! :K

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24814) korpicschess válasza madarasz92 (#24812) üzenetére


korpicschess
veterán

Köszi srácok, szerintem veszek egyet, ha nem jön be akkor legfeljebb eladom, bár nem igazán szeretném. Kamera szemponti fontosság is csökkent, mert vettem egy Fuji S7000-ret :)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#24815) norbest válasza Teasüti (#24807) üzenetére


norbest
aktív tag

Vigyázz a pannon netezéssel, ismerősömnek 2x50e ft os számlát állítottak ki és 17MB adatforgalma volt...

(#24816) Teasüti válasza norbest (#24815) üzenetére


Teasüti
nagyúr

:Y

(#24817) Teasüti válasza madarasz92 (#24812) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Húú, kíváncsi lennék egy beszámolóra!
Főleg az érdekelne, h milyen jól lehet használni a képességeit. Tehát vannak-e gyerekbetegségei és vajon ilyen kezdetlegesek a szolgáltatások (ratyi böngésző, primitív multimédia, lassú menű, használhatattlan wifi/gps, stb)? Vagy önfeledten és gördülékenyen lehet használni?
Szóval az felhasználói élményindex érdekel. :) Hogy kell-e küzdeni a telefonnal, vagy egy kezesbárány?

6680-ról váltanék (amikor ez a típus megjelent, akkor ezt tartották okostelefonnak, azóta úgy látszik megváltoztak a dolgok - feature phone lett belőle :) ). Még a jelenlegit sem használom ki, szóval ha ez a monte egy kiforrot telefon, akkor bőven elég lehet nekem.
N1 meg társai csak ábrándok maradnak... :)

Köszi!

(#24818) madarasz92 válasza Teasüti (#24817) üzenetére


madarasz92
őstag

Hát megnézegettem szerintem kicsit lassucska,a kamerája nem rossz..
A kijelzőre mit mondjak elfogadható sajnos nekem nem nagyon tetszik kűlsőre sem meg nagyon kőnnyűnek találtam még holnap átvizsgálom..
A Gps pedig állandó internetkapcsolat mellet használható csak..
Szerintem még nem kiforrott mivel most jelent meg..
Én egy Samsung S5230-ra tudnám hasonlitani csak Wifi nélkűl..

[ Szerkesztve ]

(#24819) Teasüti válasza norbest (#24815) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elvileg küldenek sms-t, ha elhasználtam a keretem.

madarasz92:
Sosem értettem ezt az agps-t. Mi a logika abban, h csak nettel megy? Miért? :U
A lassúcskát nem tudom értelmezni, semmilyen összehasonlítási alapom nincs. :)
Most nézegetek videókat róla, én nem vettem észre jelentős fáziskésést.
Egyedül böngészőben, de ahhoz gondolom már kevés lehet a kraft...

Hát jelenleg a leharcolt 6680-asomnak több másodpercébe tellik megnyitni az "asztalról" a menüt, vagy bármit, ehhez képest biztos jobb lehet. :)

Jó persze, van jobb is, 1ghz snapdragon, meg ssd a pc-ben, ezekhez képest elhiszem, h lassúcska. :DDD

Már a könnyű is hátrány? :F Azt hittem ez pozitív. :) Bár a prémium kategóriában minden szórakoztató elektronikáról el lehet mondani, h egyenesen arányos a "benne lévő anyag mennyisége" a minőségével... ;]

Kíváncsi lennék mekkora forgalmat generál egy gps, ha már a neten lóg nekem...
Csak KB-okat tudnék elképzelni.

[ Szerkesztve ]

(#24820) madarasz92 válasza Teasüti (#24819) üzenetére


madarasz92
őstag

Én sem értem a GPS dolgot dehát ez van...
Én szeretem a nehéz telefonokat nem tudom miért.. :D
Szerintem sok sok KB..
Amugy én ugy gondolom menj be az egyik T-Mobil űzletbe és nézd meg hogy milyen..
A 6680 képest biztos jobb tudásba.. :D
Teszt
Itt egy teszt róla..

[ Szerkesztve ]

(#24821) norbest válasza Teasüti (#24819) üzenetére


norbest
aktív tag

Hát ez kb 1 hónapja történt, galaxy spicán, ráadásul külföldön programmal is le volt tiltva, hogy véletlenül se lépjen fel internetre.... ha nem előfizetéses vagy akkor még lehet be is tartják :)

(#24822) Sly Bp. válasza norbest (#24815) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Alapból javaslom a net letiltását vagy egy díjcsomagban való vásárlását!

(#24823) norbest válasza Sly Bp. (#24822) üzenetére


norbest
aktív tag

Jaja, és pannon nál mondták hogy több emberrel előfordult már!!!! :C

(#24824) Teasüti válasza norbest (#24821) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azért bebaszna... Meg kell nézni az ÁSZF-et meg a előfizetői szerződést a szolgáltatás megrendeléséről! Biztos, h ők baltáztak el vmit, ez abszurdum.

Hát most djucie-nál kapod az előfizu mellé grátiszként a 100 MB-ot (már aki mobilnetet választ az 500 Ft-os szolgáltatások közül). Ha meg netfüggő a teló, akkor amúgy sincs mit tenni, ha gondol egyet, akkor felmegy nekem alapesetben mobilnet nélkül is:
35Ft-ért/MB. ;]

De ha ilyen merényletet követ el a telefonom a tudtom nélkül, visszaviszem és a fejükhöz b@szom.

Amúgy nincs vkinek vmi statisztikája, vagy infó arról, h monduk egy agps és/vagy egy messenger féle csetelés mekkora forgalmat generál? Mert az msn pc-n legalábbis, égő billentyűzet mellett sem generál különösebb forgalmat (cfos szinte meg se moccan ilyenkor).
Leginkább csak ezekre használnám a mobilnetet (internetre meg ott a wifi).

[ Szerkesztve ]

(#24825) norbest válasza Teasüti (#24824) üzenetére


norbest
aktív tag

Jaja, de ráfogják arra, hogy külföldi hálózat stb..... mind1, ezt csak azért írtam, hogy nehogy te is befürödj!!!

(#24826) Sly Bp. válasza norbest (#24825) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Így van! Én sem egy ilyenről hallottam már!

(#24827) Teasüti válasza norbest (#24825) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem fenyeget az a veszély, h a előfizu alatti 2 évben külföldre menjek. :)

szerk: Leginkább csak ezekre használnám a mobilnetet (internetre meg ott a wifi).
Jah meg e-mail-ezésre! Ez az amit még nem tudok. Van ugye ilyen szolgáltatása a djuice-nak is. Na de kérdezem én, ha van egy mobilnetem, akkor mi a fenéért kellene az email-ezéshez egy mail szolgáltatás??? Hát nem a mobilnetemen keresztül fogom bonyolítani a mailek küldését? Teszem azt egy gmail kliensből. Vagy a webes felületről. Ezért nem érzem indokoltnak egy külön szolgáltatás bevezetését.

Vagy manapság ez a mobilszolgáltatóknál nem ilyen triviális dolog? Megsarcolják vmi úton módon az email-ezésemet is??

[ Szerkesztve ]

(#24828) Teasüti válasza madarasz92 (#24820) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Áh köszi, nem tudtam, h van róla magyar teszt! :R
Ráadásul logoutos user féle. :K

(#24829) Sly Bp. válasza Teasüti (#24828) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Van itt minden ami kell :D

(#24830) norbest válasza Teasüti (#24827) üzenetére


norbest
aktív tag

Nekem iphon 3G -n is be lehet állítani ilyen mail fiókot, és akkor a Gmail os leveleimet egy kattintással megnézhetem ha wifizek nem kell betöltögetnem böngészővel... szerintem erről van szó ott is

(#24831) madarasz92 válasza Sly Bp. (#24829) üzenetére


madarasz92
őstag

Persze jó oldal ez.. :D

(#24832) Kalmi27


Kalmi27
csendes tag

Üdv

Segítség kéne.
Egyik ismerősöm telefont szeretne venni.
Sajnos a hiba ott van hogy nincs rá sok pénz.
Max 30-35 ezer.Ebből adódik hogy csak használt telefon jöhet szóba.
Ami kéne bele: Wifi, kamera min 3mpx, türhető zenehallgatás.

Előre is köszi :R

(#24833) norbest válasza Kalmi27 (#24832) üzenetére


norbest
aktív tag

:K :K E71 et kapsz 35e ért és netezésre is nagyon jó :

(#24834) rizso válasza Kalmi27 (#24832) üzenetére


rizso
addikt

N82! Jó kamera(5mp, xenon, vga videó), wifi, symbian, 3.5jack, és 30-35k-ba belefér!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24835) korpicschess


korpicschess
veterán

Támogatom mindkettőt, még hozzádobnám az E66-ot, bár nem egy kameratelefon, de nagyon ütősen néz ki.
+ Még HTC Diamond, nagyon olcsón van már és nagyon jó! (bár zenehallgatásban nincs 3,5-es jack)
+ Újonnan Motorola ZN5 35.000, nekem nagyon szimpatikus, sajna nem volt hozzá szerencsém még

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#24836) norbest válasza korpicschess (#24835) üzenetére


norbest
aktív tag

Motorola eléggé el volt tűnve eddig, milyen ez az új telefon amit írtál?? Versenyképes?

(#24837) korpicschess válasza norbest (#24836) üzenetére


korpicschess
veterán

Nem egy új telefon, mobilarena 2008 végén tesztelte - 500mhz proci, kodak kamera, 3,5-es jack, fémház, ajánlott plecsni.. és mostmár az ára is korrekt.
Annyira rossz nem lehet:)
+ sokak szerint nagyon csúnya de nekem bejön :DDD

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#24838) norbest válasza korpicschess (#24837) üzenetére


norbest
aktív tag

ÍÍÍ nem is láttam eddig, de tényleg elég csúnya :)

(#24839) korpicschess válasza norbest (#24838) üzenetére


korpicschess
veterán

:DD :DD Inkább új... + ritka. Ha nem tetszik megveszem tőled. :P

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#24840) Shiku válasza korpicschess (#24837) üzenetére


Shiku
aktív tag

Egyedi külseje van :DDD :DDD

(#24841) Sly Bp. válasza norbest (#24836) üzenetére


Sly Bp.
addikt

ZN5 nem egy jó Motorola!

(#24842) Vicoo


Vicoo
senior tag

Hello!

Telefont keresek, és a segítségeteket kérem :)

A következő feltételeket kaptam:

-Nokia ( más szóba sem jöhet sajnos)
-Kamera gyakran lesz használva , tehát minél jobb annál jobb ( ez hülyén hangzik ,de értitek : D )
-Legyen hagyományos kialakítású, semmi más nem lehet.
-RDS rádió

Az ár nem számít.

(#24843) rizso válasza Vicoo (#24842) üzenetére


rizso
addikt

Szerintem N82 vagy N79!

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24844) Vicoo válasza rizso (#24843) üzenetére


Vicoo
senior tag

N82 nekem is a fejemben volt,de nem nehézkes ezeknek a beszerzése? Elég régiek..

(#24845) Sly Bp. válasza Vicoo (#24844) üzenetére


Sly Bp.
addikt

De és az N79 beszerzése sem könnyű ami jó!

(#24846) korpicschess válasza Vicoo (#24844) üzenetére


korpicschess
veterán

Újonnan nem igazán lehet. Használtan pedig sok van.
Ezek a top Nokiák, ott van még az N86, de az csúszkás.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#24847) rizso válasza korpicschess (#24846) üzenetére


rizso
addikt

Csúszkás nokiából érdemes megemlíteni még az n85-öt is! :)

Meg gondolom mostanában jönnek majd ki újabb nokiák is, csak ki tudja mikor...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24848) Vicoo válasza korpicschess (#24846) üzenetére


Vicoo
senior tag

Hát ez a bajom, hogy használtan nem jöhet szóba..

(#24849) rizso válasza Vicoo (#24848) üzenetére


rizso
addikt

Újonnan pedig nehéz lesz beszerezni bar kialakítású fotós nokiát :F

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24850) korpicschess válasza Vicoo (#24848) üzenetére


korpicschess
veterán

Akkor nincs megfelelő számodra nagyon.

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.