Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24701) Zsinder válasza meroly (#24699) üzenetére


Zsinder
aktív tag

Sajnos a külső megjelenése nem igazán nyerő számomra :)

(#24702) meroly válasza Zsinder (#24701) üzenetére


meroly
veterán

Ezt se hallottam még erről a telefonról, de te tudod... :U

Impossible is nothing

(#24703) Sly Bp. válasza meroly (#24702) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Szerintem szép :D

(#24704) madarasz92 válasza picur220 (#24697) üzenetére


madarasz92
őstag

Igen csak sajnos gyári kiadásban még nem jelent meg mondjuk jobb lett volna ha a Spica-t egy minőségibb ruhában őltőztetik..
Amugy tényleg jó teló de valahogy nem találtam meg benne az igazit. :)

(#24705) picur220 válasza madarasz92 (#24704) üzenetére


picur220
veterán

Ez nem nagyon izgat, hogy megjelente hivatalosan, ha vmi gond lesz, majd visszarakom az 1.5-öt, és úgy küldöm szervizbe.
A 670 sztem is jól néz ki, de nekem a 6303, ami sokak szerint ronda, jobban tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#24706) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Melyik telefonnak van a leghosszabb / legszéllesebb kijelzője fektetve?
16:9 vagy még szélesebb képarányú saját készítésű videók lejátszására kell. Formátumok nem számítanak, abba kódolom, amit a tud a teló.
Nem kell tudnia semmi extrát, bár sejtem, hogy a nagy képernyő miatt sok fölösleges funkciót meg kell vennem. :F
TV kimenet mondjuk jó lenne. :D

köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24707) picur220 válasza Bici (#24706) üzenetére


picur220
veterán

LG BL40-nek a legszélesebb úgy tudom, eg az egyik legnagyobb is (4"). Itt nem kell megvenned a sok fölösleges funkciót, csak maga a telefon kerül sokba, és nem igazán tud annyit, amennyiért adják, magyarul a pénzt csak kidobod rá. A helyedben vmi nHD-s Nokia után néznék, ezeknek kisebb ugyan a kijelzője, de joban megéri az árát, pl 5230, 5800. 5230 ilyen szempontból különösen jó lehet.

#24705-ben 6700-t akartam mondani:D

[ Szerkesztve ]

(#24708) Bici válasza picur220 (#24707) üzenetére


Bici
félisten

A Nokiák nem nagyon tetszenek, inkább várok még.
Ez az LG tetszik, de ez már túl hosszú. :D Najó, azért elfogadnám.
Az ára tényleg zúzós. Valami olyan kéne, mnt az LG Mini GD880, csak mondjuk 4,3colos képernyővel. :P
Asszem egyelőre még várok, hátha olcsóbb lesz valamelyik mai nagyobb képernyős teló, vagy kihoz valaki egy pont olyat, mint ami nekem kell. :K Szerencsére nem sürgős.

Köszi a tippet! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24710) Orient84


Orient84
aktív tag

sziasztok!

lehet már untok:Dde érdeklődöm:)
voltam ma vodába,hamarosan lesz náluk legend meg x10,pont a 2 kiszemeltem:)szerintetek melyik a jobb?sok véleményt kérek:)

(#24711) qwerty123 válasza #00784640 (#24709) üzenetére


qwerty123
tag

Én a helyedben beruháznék egy Nokia E52-re. Arra olyan naptárprogit telepítesz, amilyet szeretnél, de a gyári sem rossz. Ébresztőórával ugyanaz a helyzet. A 3,5 mm-es jack csatlakozónak és a micro sd bővíthetőségnek köszönhetően zenehallgatásra is kiváló. Nem kell csúsztatni/nyitogatni és az akksija akár egy hétig is kibírja egy töltéssel. Nekem volt olyanom, meg is bántam, hogy eladtam, nagyon jó telefon!

(#24713) picirizs


picirizs
csendes tag

Üdvözletem az Uraknak és természetesen (ha vannak) a Hölgyeknek is!
Még a múlt évtizedben vett Nokia N70ME-met koptatom, és most határoztam el magam a készülékváltásra. [Alapvetően semmi gonod nincs ezzerl a telóval, csakhát szegényke kezd elavult lenni]
Mint minden fiatal titánnak, nekem is megakadt a szemem az érintőképernyős ketyeréken, sőt, olyannyira megtetszettek, hogy el is határoztam, ilyet veszek.
Olvasgatva teszteket két telefonon akadt meg a szemem: Nokia 5800XpressMusic, illetve az LG üdvöskéje, a KM900 Arena.
Mindkettő szimpatikus, a kérdés az lenne, hogy melyik éri meg jobban az árát.
A Nokia telefonjában igen impozáns a Symbian operációs rendszer (N70-ben is megtalálható, habár jóval előbbi verziója) és az ebből kifolyó számtalan bővítési lehetőség. Mellette szól még a név is, habár mára talán már kevésbé nevezhető a Nokia egyeduralkodónak a mobilpiacon.
Egyetlen problémám vele, hogy pont arra nem használnám, amire ki lett találva. Zenelejátszásra én mindig külön MP4 lejátszót használok, az N70 ME óta nemigen jön be ez a zene+telefon egybe. wifi van benne, ez pöpec, menüje pöpec, kameráján a Carl Zeiss felirat szintén az, bár sokat nem tudok vele kezdeni.
Ezzel szemben az Arena, mint zárt rendszerű telefon, korlátozottabb lehetőségekkel bír. Elsősorban erre irányulna a kérdésem: mennyit vesz le a bővítési lehetőségekből a Symbian hiánya? Megtalálhatóak nagyságrendileg az alkalmazások Javás verziója is? A képernyő felbontását, a kamera minőségét, sőt még a zenefunkciókat is nagyon dícsérték a tesztet, így inkább e felé a teló felé hajlanék.

Válaszotokat, segítségeteket előre is köszönöm!

(#24714) Bici válasza #00784640 (#24712) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem, nézz szét a szolgáltatód weboldalán!
Mindháromnál van olyan lehetőség, hogy az általad megadott funkciók alapján kidobja a lehetséges készülékeket.
Pannon: [link]
T: [link]
Voda: [link]

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24715) picur220 válasza picirizs (#24713) üzenetére


picur220
veterán

Nos, vegyük a Symbian bővítési lehetőségeit 100%-nak. Ehhez képest a zárt rendszerek bővítési lehetőségei mondjuk ekvivalensek 10%-kal. Így érted már? Ez nem csak a programok számában jön elő, hanem abban is, hogy milyen programok vannak, és hogy azok mire használhatóak.
A zene+telefon egyben az az 5800-nál nem rossz, mert az XpressMusic telok nem szólnak rosszul.
Én a helyedben még megnézném a Samsung Spicát, ami ezekkel kb egy árban van, de mégis jobb náluk. Az Android rendszer nyílt, és villámgyors, az érintőkijelző kapacitív, míg az 5800-ban rezisztív, a kamerája nem éppen a legjobb, de az 5800 szintjét sztem eléri, az Arenáét már nem. Adnak hozzá iGo GPS navigációs szoftvert magyar térképpel, valamint ebben is van wifi, meg minden, ami a másik kettőben. Nagyon jó kis telo, ajánlom!:D

(#24716) korpicschess válasza picirizs (#24713) üzenetére


korpicschess
veterán

Szia!

Nekem Arénám van és szerintem nagyon jó.
Amiben különösen: minőség és zenelejátszás, no meg a kijelző, anyaghasználat, videófelvétel..
Hátránya a zárt oprendszer, szinte minden program ami hasznos lehet fent van gyárilag, viszont ami nincs arra nincs minőségi megoldás. Kijelzője nagyon jó!

Ellenben az 5800 full műanyag, nagy, perem van a kijelző körül, rezisztív, gyengébb a kamerája, viszont Symbian van rajta, emiatt használható navigációra és külsős programok is telepíthetőek.

Te tudod mire van szűkséged!:)

:R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#24717) picur220 válasza #00784640 (#24709) üzenetére


picur220
veterán

Neked a Nokia 6300-t vagy a 6303-at ajánlanám. Esetleg még a 2700-t, mert az olcsóbb, de a gombjai kiidegeltek, sztem használhatatlanok!
A Pannonnál 13k a 6300 számlásan, és 7k a 2700, de én a helyedben inkább a 6300-t venném!
A T-nél a 6303 15k, a 2700 4k.
A vodánál a 2730, ami 2700+3G, az 9k, a 6303 20k.

korpicschess: Szerintem Spicára van szüksége, ötvözi a két telefon jó tulajdonságait (kivéve a kamera).

[ Szerkesztve ]

(#24719) qwerty123 válasza #00784640 (#24712) üzenetére


qwerty123
tag

Akkor a Nokia 5130 XM-ot javasolnám, vagy még ott a többek által javasolt 6303 is.

(#24720) Bici válasza #00784640 (#24718) üzenetére


Bici
félisten

Ha árban belefér, esetleg a Samsung B2100 is jó lehet.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24721) picirizs válasza picur220 (#24715) üzenetére


picirizs
csendes tag

Spicat én az itteni tesztre támaszkodva eltemettem. Bővíthetőség szempontjából lehet, hogy jó lóra tennék az Androiddal, de ezen kívül semmi olyat nem tud felmutatni a készülék (legalábbis nekem az olvasottak alapján ez jött le), ami még mellette szólna.
GPS nem szempont, nem használnám.
Recesszív vs kapacitív. Fél perces gúglizással annyit szűrtem le ezekből az ómagyar kifejezésekből, hogy recesszív kijelző esetén "masszírozni" kell a jószágot, míg kapacitív esetén már szinte az auránkat is érzékeli. Elnagyoltan erről van szó, vagy valamit félreértettem?

(#24722) rizso válasza picirizs (#24713) üzenetére


rizso
addikt

El kell dönteni, hogy szükséged van-e nyílt oprendszerre vagy nem ;) Utána jöhetnek a telefonok...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24723) littlelion21 válasza picirizs (#24721) üzenetére


littlelion21
addikt

Először is rezisztív, nem pedig recesszív.
Másodsorban: lényegében így van, a rez. kijelzőt elsősorban a stylus-al való vezérlésre találtál ki, a kap. viszont az ujjal való vezérlést kedveli.

(#24724) Shiku válasza picirizs (#24721) üzenetére


Shiku
aktív tag

Azért ez a masszírozás enyhén szólva is erős kifejezés.
Én rezisztívek közül a Vivazt (meg az 5800ast) nyomkodtam meg alaposabban, meg nlhány LGhez+Samsunghoz is volt szerencsém
Kapacitívekből az Aino-t, de azt csak egy kicsit, meg néhány Iphone-t

Hát az 100% az iphone az nem semmi.
Azt mindenki tudja, hogy az nagyon profi, egy rossz szavam sem lehet rá
(alapvetően.nekem pl nem annyira esik kézre, de attól még nem vitatom, hogy ha az ember ujjal akar vezérelni, akkor ez a legjobb)

Viszont pl a Vivazt is teljesen normálisan lehet használni újjal, kivéve az olyan helyeken, ahol csúsztatni kell (görgő/kép nézegetés/média tár) ott mivel nem csak megérinted hanem végig is húzod rajta az ujjad, vagy erősebben meg kell nyomni, vagy körömmel/stylussal kell.

Az 5800azt határozottabban kell nyomni, de nem zavaróan.

Egyiknél sem fogod azt érezni, hogy jó ég, mindjárt szétnyomod a képernyőt.
Ami viszont komoly hátrány, hogy ez nyilván nem lehet üvegből, tehát sokkal jobban karcolódik (ezt mondjuk tokkal/védőfóliával ki lehet kerülni, de attól még hátrány)
Viszont a kezelése nem annyival nehezebb, mint amilyennek feltüntetik.

+ Én az Iphone-hoz hasonlítok, ami köztudottan a legjobb kapacitív ennek fényében egyáltalán nem törvény szerű, hogy a kapacitív jobb mint a rezisztív.
(Attól függetlenül, ha nem nőnének ilyen gyorsan a körmeim, én kapacitívet vennék)

(#24725) effi007


effi007
csendes tag

Sziasztok!

Végre megérkezett hozzám a Vivaz. Nagyon tetszik, konnyen tudom kezelni, épp az én kezembe való :) Egyetlen gondom van csak, és remélem tudtok segíteni. Bemásoltam az egész telefonkonyvet a telefon memoriájába is, és mégis, ha hívnak akkor csak a hívó számát írja ki, a nevét nem.Hiába másoltam át a telefonba is a kapcsolatokat, már próbáltam átírni a telefonszámokat is, mégis csak a számot írja ki bejovo és kinemo híváskor is. Hol tudom ezt átállítani? Koszi a segítséget elore is.

(#24726) Sly Bp. válasza picirizs (#24713) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Esetleg egy i900 Omnia?

(#24727) picur220 válasza #00784640 (#24718) üzenetére


picur220
veterán

Akkor most mondok neked vmit: vegyél Nokia 6310i-t! Ugyan semmit nem tud, de két hétig bírja az akku. Vagy vannak Philips modellek, amik hónapokig mennek egy töltéssel.

(#24728) Sly Bp. válasza picur220 (#24727) üzenetére


Sly Bp.
addikt

6310i nagyon jó választás lehet 25 körül vannak az Angliából hozott elvileg újak szerintem felújított darabok!

(#24729) rizso válasza effi007 (#24725) üzenetére


rizso
addikt

Ugye hogy jó a vivaz ;) Csinálhatnál egy blog-bejegyzést, vagy akár címlapos cikket is a kicsikéről :U

Telefonkönyvben/névjegyzékben kellene lennie egy olyan beállításnak, hogy melyik névjegyeket használja - persze ha jól tudom...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24730) Shiku válasza rizso (#24729) üzenetére


Shiku
aktív tag

Ez nem rossz ötlet :3
Majd lehet hogy írok, de egyelőre küzdök vele
(a napokban szívóskodik itt ott) De majd ha már kicsit jobban "ismerem" akkor majd lehet :DD

(#24733) Bici válasza #00784640 (#24732) üzenetére


Bici
félisten

Nem tudom, menniyt szánsz rá, de ha jársz itt Mo-on, és van ismerősöd itt, akkor érdemes ezt megnézni. 25k-ért van Samsung B2100 függetlenül. [link]
A többi közül az e2510-ről csak rosszat hallok, a többit nem ismerem.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24735) csaba1203 válasza #00784640 (#24732) üzenetére


csaba1203
addikt

Szia! A nemrég azaz 5 napja vásárolt 6303 az első feltöltéssel megy pedig nonstop be van kapcsolva és azért használtam is. A lényeg,hogy csak 1 vonásnyi hiányzik az akku töltöttség jelzőből tehát sztem 1 hetet simán elmegy :)

(#24736) norbest válasza effi007 (#24725) üzenetére


norbest
aktív tag

Nem a +36 - 0670 formátummal van gondja?

(#24737) meroly válasza csaba1203 (#24735) üzenetére


meroly
veterán

Annyit nem fog, de normál használattal legalább 3 nap.
cskv-nak amúgy 2330c kell! :K ;)

Impossible is nothing

(#24738) zeus90


zeus90
aktív tag

Sziasztok!

Kezd szétesni a mostani telefonom, úgy érzem eljött az ideje egy cserének :)
Nagyjából a keret ~80k. Amit szeretnék:
- érintőképernyő, sok telepíthető és letölthető program/játék menjen fel rá, wifi, viszonylag értelmes kamera ( mondjuk amennyit fényképezek szerintem annyira elég jó a kamera mindben)
Amiket néztem SE vivaz, Samsung omnia 2. De bármi más javaslatot szívesen várok. Esetleg még gondolkozok használton is (max 1-2 hónapos), ha úgy esetleg egy sokkal jobb minőséghez juthatok.

Köszi!

(#24739) picur220 válasza zeus90 (#24738) üzenetére


picur220
veterán

Én ezek közl egyiket sem venném. Mondjuk egy i8910 HD használtan, vagy egy HTC Hero, ami neked megfelelne, gondolkodj, melyik a fontosabb, az Android, ami sokkal jobb kezelőfelület, vagy a multimédiás képességek.

(#24740) norbest válasza zeus90 (#24738) üzenetére


norbest
aktív tag

Én egy Galaxy Spicát vennék a helyedben, azt már teszteltem, nagyon jó!

(#24741) Bici válasza #00784640 (#24734) üzenetére


Bici
félisten

Személyes tapasztalatom nincs egyikkel sem. Szerintem a garancia alapján dönts, és az azon túl előforduló meghibásodási arányokról kérdezz a fórumon!
Ja, és persze, hogy melyik tetszik kézbevéve. Szerintem, próbáld ki mindkettőt - gondolom, ott is vannak oylan helyek, ahol ki vannak állítva működő példányok.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24742) jooker82 válasza Bici (#24741) üzenetére


jooker82
nagyúr

Van valaki aki gsm üzletben dolgozik???

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#24743) B L A C K


B L A C K
csendes tag

Sziasztok!

60k-ért valami érintőképernyőset tudnátok ajánlani? (csak új)
3,2 megapixeles kamera minimum, ha lehet ne legyen vastag, jól szóljon. 3,2 colos kijelző minimum, ne kis felbontással.
Elösször Nokia 5800-ra gondoltam, de arra sokan mondják, hogy vastag, meg gagyi anyaghasználat.

[ Szerkesztve ]

(#24744) jorgi22 válasza B L A C K (#24743) üzenetére


jorgi22
tag

Miért nem nézed meg élőben?? Jó pár helyen árulják, ahol ki is van állítva (MM, T-mobile, ....), és akkor nem kell szubjektív véleményekre alapoznod!!
Egyébként én az 5800-át ajánlanám!!

[ Szerkesztve ]

(#24745) rizso válasza B L A C K (#24743) üzenetére


rizso
addikt

Spica újonnan van ennyiért! Szerintem sokkal jobban járnál vele, mint egy 5800-val ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24746) B L A C K válasza rizso (#24745) üzenetére


B L A C K
csendes tag

néztem, de nokiánál ott van a szebb kinézet(a telefonra gondolok, nem a kijelzőre), nagyobb felbontás, és hogy pár alap dolgot nem Android Marketről kell lehúzni.

[ Szerkesztve ]

(#24747) V.Zoltán112


V.Zoltán112
tag

Csak úgy általánosságba kérdezném ehhez a samsung s5350 shark-hoz mit szóltok?

(#24748) Sly Bp. válasza V.Zoltán112 (#24747) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nem tartom jó telefonnak de sima átlagos semmi extrát ne várj tőle! Gyenge kijelző rossz érintkezés és egy érintősnél ez hátrány!

(#24749) rizso válasza B L A C K (#24746) üzenetére


rizso
addikt

A szebb kinézet az egyéni ;) Szerintem a spica sokkal szebb az 5800-nál...3,2"-en a spica felbontása is nagyon jó! Spica nyers erőben is jobb a nokiánál, android is sokkal jobb a symbiannál...Nem tudom mikre lenne szükséged, ami nincs meg alapban a telefonon, de elég sok ingyenes alkalmazás van androidra...

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger

(#24750) korpicschess válasza rizso (#24749) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem is inkább a Spica...!

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.