Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22451) Sly Bp. válasza skitzoo (#22446) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Egyiket sem veszed ha rám hallgatsz! Nagyon rossz az anyagminőségük enyhén túlárazottak bár az 5800 már lassan korrekt!

(#22452) sulep


sulep
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék új telefont vásárolni és a segítségeteket szeretném kérni. Melyik típust ajánlanátok a kettő közül?

-LG KP500
-Samsung S5230

Melyiknek mi az előnye, hátránya? Akksi idő azért fontos lenne.

Köszönöm.

(#22453) Sly Bp. válasza sulep (#22452) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Egyik típust sem ajánlom! Mind a 2 rossz de ha még nem volt érintős telód nem fog feltűnni hogy mennyire rossz a kijelző! Amúgy Samsung!

(#22454) Warek válasza sulep (#22452) üzenetére


Warek
tag

Előny: viszonylag olcsó
Hátrány: érintő kijelző, rossz anyagminőség, játéktelefon hatás, nincs wifi.

(#22455) littlelion21 válasza picur220 (#22450) üzenetére


littlelion21
addikt

Csont ugyanaz a kijelzője, meg az általam említett különbségeken kívül szinte minden...

szerk.: most látom, Te az 5530-ról beszélsz, mi meg az 5230-ról

[ Szerkesztve ]

(#22456) lajcsiii


lajcsiii
csendes tag

sziasztok!

tudtok olyan telefont ajánlani, ami teljesíti az alábbiakat?
- kijelző min 2.2 hüvelyk
- excel, word, pdf fájlokat meg lehessen nyitni, excel-t és word-öt szerkeszteni is lehessen
- viszonylag nagy memóriája legyen, vagy bővíthető legyen (min 2 GB)
- bluetooth
- wifi
- mp3 lejátszás
- jackdugós fülhallgató bemenet

ami még jó lenne, de nem annyira fontos:
- USB vagy microUSB bemenet
- tudja a GSM 1900-at is, illetve 3G vagy HSDPA

minden más (gps, kamera, qwerty bill., fészbúkos widget a főmenüben..., stb.) lényegtelen.
na és persze jobb lenne minél olcsóbban megúszni, szóval pl. HTC HD2 kizárva. (persze ha van valakinek egy eladó 20-30 ezerért, keressen meg :) )

előre is köszi!

(#22457) meroly válasza lajcsiii (#22456) üzenetére


meroly
veterán

Mivel nem írtad a touchscreent, ezért én az E63-at ajánlom. Minden kitételnek megfelel. Egyébként én is épp ilyet készülök venni.

Impossible is nothing

(#22458) sulep


sulep
senior tag

Esetleg még a Samsung S5320 jöhet szóba. Ez milyen szerintetek?

(#22459) Joe bácsi válasza lajcsiii (#22456) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Nokia E52 ami a kritériumoknak megfelel, de sw-esen és hardveresen meg anyaghasználatban egy k@ki!!!!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#22460) meroly válasza Joe bácsi (#22459) üzenetére


meroly
veterán

Ha ennyire sz@r akkor minek ajánlod? :DDD
Amúgy szerintem neki túl drága, valami olcsóbb árkategóriában keres.

Impossible is nothing

(#22461) hamy


hamy
csendes tag

Sziasztok!

40eFt alatt keresek olyan vodafüggő mobilt amely a következő paramétereknek megfelel:

- 8...16GB SD kártya kezelés.
- mp3 lejátszás.
- mp3 lejátszóban van könytárkezelés, ill. könyvtár alapú lejátszás (nem csak album...), könyvtáron belül lehessen a lejátszandó fileok között lépkedni.
- nem fontos: előre hátra tekerés a számban.

Köszönöm a segítséget előre is.

(#22462) lajcsiii válasza meroly (#22457) üzenetére


lajcsiii
csendes tag

köszi a válaszokat :)
touchscreen-es is lehet egyébként!
(most amúgy egy Nokia E51-em van, de már elegem lett az mini kijelzőjéből...)

(#22463) _Voyage_ válasza hamy (#22461) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

Samsung S5230?

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#22464) meroly válasza lajcsiii (#22462) üzenetére


meroly
veterán

Hát nem sokkal nagyobb az E63, de mivel fekvő talán annak tűnik. Tuti jó választás szerintem én is nagyon szeretnék egyet ;)

Impossible is nothing

(#22465) hamy válasza _Voyage_ (#22463) üzenetére


hamy
csendes tag

Köszi....

én is e felé kacsingattam de a készülékre vonatkozó forumban nem válaszoltak a kérdésre eddíg.
Néztem youtube videókat és ott mintha lennének könytárak de a lejátszás albumszerűen ill. ömlesztve történik, nekem legalábbis úgy tűnt.

Nem tudom esetleg erre van lehetőség voda boltban, h. beviszek egy SD kártyát és ott kipróbáljuk, ezt a funkciót.
Pesten, hol van üzlet olyan ahol nagy a választék és ilyen próbára hajlanak (Voda)?

Előre is kösz.

(#22466) Sly Bp. válasza meroly (#22464) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nem csak tűnik jobb választás is egy E63!

(#22467) sulep


sulep
senior tag

Utánaérdeklődtem sajnos nem minden előfizetésre és telefonra jár a visszavitt készülékes -10.000Ft-os kedvezmény. Így csak olcsóbb típus közül választhatok.

Ezeket néztem:

-Nokia 2730 Classic 9000Ft
-Nokia 2730 8000 Ft
-LG GU280 6000Ft
-Nokia 5000 4000Ft

Szerintetek melyiket lenne érdemes megvenni? Várom a segítségeteket.

(#22468) meroly válasza sulep (#22467) üzenetére


meroly
veterán

A 2730-at, bár alsókategóriás, de tud 3G és szerintem szép fényképeket is csinál, jó az anyaga. 2700-m volt, az lényegében ugyanez.
Ja és szvsz szép is ;)

Impossible is nothing

(#22469) Sly Bp. válasza sulep (#22467) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én az 5000-es Nokia-t is szerettem :) De 2730!

(#22470) Alkyra


Alkyra
csendes tag

Üdvözletem!

Tönkre ment az eddig használt Samsug E250-es telefonom és szeretném lecserélni. Abszolút nem vagyok benne a témakörben, így hozzátok fordulok az ajánlásokért. Nincs szükségem semmilyen csili-vili érintőképernyős telefonra ami olyan fotót tud készíteni ami egy gyengébb minőségű fényképezőgépnek felelne meg. Az igényeim egyszerűek:

-sokáig bírja töltés nélkül
-bluetooth legyen rajta
-tudjon általam beállított zenéket (mp3) csengőhangnak vagy ébresztőnek beállítani
-minimális fényképkészítési funkció (néha lefotózok dolgokat és akkor jól jönne, hogyha tiszta lenne a kép)
-készülék csere lenne és jelenleg a t-online-nál van szerződésem
-a software alatta gyors legyen amennyire csak lehet. értem ezalatt a menükben való gyors keresést vagy belépést, esetleg a telefonszám lista betöltését
-tiszta és jól hallható legyen az általa közvetített és fogadott hang

Leginkább ébresztésre és hívásokra fogom használni. Előre is köszönöm a tippeket.

Alkyra

(#22471) sulep


sulep
senior tag

Ja igen ezt akartam írni:

-Nokia 2700 9000Ft
-Nokia 2730 Classic 8000 Ft
-LG GU280 6000Ft
-Nokia 5000 4000Ft

(#22472) sulep válasza sulep (#22471) üzenetére


sulep
senior tag

Amúgy a Nokia 2730 tetszik nekem is. Akksi időről mit lehet tudni? Illetve kikapcsolva is működik az ébresztő? Mennyire nagyok és olvashatóak a menüpontok, betűk? Ennél a típusnál is kékkel kijelöli amelyik néven éppen állok? Mert egy olcsóbb Nokiánál ezt tette és alig lehet olvasni emiatt.

(#22473) meroly válasza sulep (#22472) üzenetére


meroly
veterán

Akku nálam két nap (1,5-2 óra telefon, sms, naptár, stb), kikapcsolva is működik. Én láttam mindent és témával tudod változtatni a kurzor színét is szerintem.

Impossible is nothing

(#22474) Sly Bp. válasza Alkyra (#22470) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nokia 6303 és azt tartósan meg tudod tartani mert nem lesz vele sok gond de ha nem tetszik (mint nekem) akkor 6300!

(#22475) meroly válasza Alkyra (#22470) üzenetére


meroly
veterán

Árban t-nél én is a 6303-at ajánlom, attól függetlenül hogy nekem sem tetszett :B

Impossible is nothing

(#22476) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Üdvözlet!

Telóvásárlást fontolgatok, és van is kiszemeltem, egy Nokia 5530 személyében, de azért érdekelne, hogy milyen konkurencia jöhetne szóba helyette.
Ami nekem kell, hogy:
-mindenképp legyen wifi(hsdpa nem lényeg),
-legyen fizikailag az 5530 kijelzőméretéhez hasonló nagyságú kijelző, mert alkalomadtán filmeket is néznék rajta, valamint netezéshez sem árt, ha nem kicsi.(és persze ne 128x160-as felbontással)
-tudja legalább olvasni az office/pdf fájlokat,
-és legyen egy jó zenelejátszója jó fülessel, vagy legalább szabvány csatlakozóval.
-na és maradjon 50k körüli árszinten(vagy inkább alatta).

Szóval ezen kritériumoknak az 5530 mellé mit tudnátok ajánlani? :U

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#22477) meroly válasza Barthezz2 (#22476) üzenetére


meroly
veterán

Érintőkijelzős kell?

Impossible is nothing

(#22478) Barthezz2 válasza meroly (#22477) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem árt, ha az, mert ha ekkora kijelző mellé még bill is társul, akkor nem épp kicsi telefonról beszélünk szerintem.. De nem feltétlenül létszükség.

Everybody lies.

(#22479) littlelion21 válasza Barthezz2 (#22476) üzenetére


littlelion21
addikt

Esetleg még az Arena-t nézd meg, aminek nagyobb/jobb a kijelzője, stabilabban össze van rakva, ellenben zárt op.rendszer fut rajta, és szoftveresen...hmmm...mondjuk úgy "kihívásokkal küzd"...

(#22480) _Voyage_ válasza Barthezz2 (#22476) üzenetére


_Voyage_
aktív tag

55-ért vadi új 5800-nál szerintem nem nagyon találsz jobbat ennyiért. :)

- - - - Pattogás helyett inkább ugorj ki a kertbe és csiszolj meg egy banánfát. - - - - - - - - Úgy felrúglak, hogy leolvasod a göncölszekér alvázszámát! - - - -

(#22481) Barthezz2 válasza littlelion21 (#22479) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Nem tűnik rossznak ez az LG sem. Ami perpill nekem kell, azt tudja, és ez alapján jobb is mint az 5530. Mondjuk nem volt még symbianos telefonom, szóval nem tudom, de szerintem hamar rá tudnák szokni, és akkor viszont mindenképp előny, hogy sokkal több dolgot tudok hozzá beszerezni, mint az arena-hoz. A zene elég fontos nálam, amiben a mobilarénás teszteket nézve mintha az LG jobb lenne, hiába xpress a Nokia. Szóval nem egy rossz választás ez sem, csak ahogy nézem valamivel drágább, és az az 50k is nehezen fog menni, az arena meg 55k körül kezdődik. Mindenesetre köszi, megfontolandó :K

_Voyage_:
Hol veszel te 55k-ért új 5800-t, mikor az 5530-at örülök, ha az alatt megkapom? :U

5800: xxlgsm, gsmhome

5530: xxlgsm, gsmhome

Arena: xxlgsm, gsmhome

Még 6 hó garival is több, azt meg azért hanyagolnám..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#22482) picur220 válasza Barthezz2 (#22481) üzenetére


picur220
veterán

Itt. Nem Nokia garis ugyan, de vehetsz...:U Itt az arena 54, az 5530 meg 46k. Szerintem az 5530 összességében nagyon jó telefon.
A GSMhome nekem nem valami szimpatikus hely, a partneroról meg még nem hallottam rosszat...

[ Szerkesztve ]

(#22483) Barthezz2 válasza picur220 (#22482) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Egyiket sem ismerem igazából. :D
Megnéztem amit ajánlottál. 46-ért nem rossz, és úgy nézem több telóból van kicsit drágábban gyári garos is. Még szerintem úgy is jobban jönnék ki vele, mint máshol az egy év bolti garanciás változatokkal. Most írtam nekik épp, hogy van-e, és mennyibe fájna úgy.
Kössz a tippet :R

Everybody lies.

(#22484) Sly Bp. válasza Barthezz2 (#22481) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ezekből a GSM-ekből én nem vennék telefont :)

(#22485) Barthezz2 válasza Sly Bp. (#22484) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Szabad megkérdezni miért?
Illetve esetleg akkor egy tipp, hogy hol vegyem?

Everybody lies.

(#22486) Sly Bp. válasza Barthezz2 (#22485) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Mert vedd úgy hogy nincs rájuk garancia! Ha csak nem gyári garisat veszel! Én eddig csak az MGSM-ben nem csalódtam és róluk nem hallottam rosszat!

(#22487) Barthezz2 válasza Sly Bp. (#22486) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Már nem azért, de ott is ugyan az a rendszer, mint a többi oldalnál.. 47k 6 hó bolti garral(a fentebb ajánlottba 12hó boltival 46k), és 55k 2 év nokiás garanciával.. :U

Everybody lies.

(#22488) picur220 válasza Barthezz2 (#22487) üzenetére


picur220
veterán

Tévedsz, messsze nem ugyanaz a rendszer. Egyáltalán a bolti-gari-rendszer úgy fos ahogy van, mivel ha ők úgy vélik, akkor elhajtanak a problémáddal együtt, és ekkor mit csinálsz?
Nem tudsz semmit tenni. De ahonnan nem hajtanak el, ott van egyáltalán garid, és ez a különbség:D
A gyári gari az más, onnan nem valószínű, hogy elhajtanak, de ez szervizes csávótól függ:DDD Szolnokon pl a nokiások nagyon rendesek! :K

Egyébként a partnerogsm-ről én még csak jót hallottam, ettől függetlenül csak a gyári gari játszik...:D

[ Szerkesztve ]

(#22489) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Erre valaki?

Sic Parvis Magna

(#22490) Barthezz2 válasza picur220 (#22488) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Na jó, de te erre mondod, hogy jó, Sly Bp. meg a másikra. Na most akkor? :D
Egyébként most válaszoltak a kérdésemre partnerogsm-en, és 2 év nokia garral 50k, 2k a fuvar, a mostani k610-em meg beveszik 4k-ért, így meglenne 48k-ból, 2 év nokia garral. Asszem ennél olcsóbban nem fogom megkapni sehol ilyen feltételekkel :)
Már csak a k610-re kellene visszatennem a gyári szoftot addigra :D

Everybody lies.

(#22491) picur220 válasza Barthezz2 (#22490) üzenetére


picur220
veterán

Nem lehet, hogy mindkettő jó?:DDD
Sztem tökmind1, milyen szoft van rajta:DDD

30z.Samu: szerintem egy olyan szintű tetűlassúságot nem lehet javítani. Elviselhetetlen a cucc...:U

[ Szerkesztve ]

(#22492) Barthezz2 válasza picur220 (#22491) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Jó, de most egy w660 van rajta, de úgy szétbuherva, hogy már azt se ismerni meg :DDD
Minden esetre szerintem maradok annál amit ajánlottál. Bár még van 2 hetem eldönteni :) addigra lehet lemegy 30k-ra :DDD

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#22493) picur220 válasza Barthezz2 (#22492) üzenetére


picur220
veterán

30-ra nem valószínű!:DDD De pár k-t könnyen esik....:DDD

(#22494) 30z.Samu válasza picur220 (#22491) üzenetére


30z.Samu
félisten

Hát akkor nincs más hátra, mint kipróbálni egy T-pontban mennyire is lassú ez a teló. :)

Köszi a választ! :R

Sic Parvis Magna

(#22495) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

Sziasztok. Szeretnem lecserlni a w880 telomat egy w890-re :D Tudtok ajanlani 1-2 boltot ahol erdemes lenne korulneznem ezugyben? :U

Elore is koszonom :R

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#22496) Sly Bp. válasza Barthezz2 (#22490) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Volt már 3 olyan telefon a környezetemben amit nem akartak megcsinálni!

(#22497) Langsam válasza littlelion21 (#22479) üzenetére


Langsam
aktív tag

Elismerésem, ennél jobban nem lehet összefoglalni az Arena lényegét... :R Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#22498) Olcsi válasza Daniel Alves (#22495) üzenetére


Olcsi
senior tag

Nézz körül a hasznaltgsm.hu -n!

(#22499) Barthezz2 válasza Sly Bp. (#22496) üzenetére


Barthezz2
MODERÁTOR

Ezért veszem 2 év nokia garral, és akkor viszem a helyi nokiába, ha baja van :)

Everybody lies.

(#22500) Sly Bp. válasza Barthezz2 (#22499) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ez így van de valami 6 hó garira értettem! Ha gyári garis tök mind egy hogy hol veszed!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.