Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21051) Sly Bp. válasza AaronHun (#21050) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Jó lesz az arena ha nem akarod telepakolni :D

(#21052) picur220 válasza AaronHun (#21048) üzenetére


picur220
veterán

Attól függ, kell-e a nyílt oprendszer. Ha kell egy rendes navigáció, akkor 5800, minden más esetben Arena!

(#21053) AaronHun


AaronHun
csendes tag

Köszönöm, és a navigáción kívül milyen szoftveres lehetőségektől esnék el ha nem 5800?

(#21054) Sly Bp. válasza AaronHun (#21053) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Navi meg a játékok nagyrésze! De az Arena-nál több előny van!

(#21055) AaronHun válasza Sly Bp. (#21054) üzenetére


AaronHun
csendes tag

Hát az 5800 nem tűnik valami masszívnak, nem örülnék ha két év alatt széthullana...
Navigáció nem kell, azért java progikat lehet tenni rá, játékok miatt nem venném a Nokiát.
Köszönöm a tanácsot, hasznos volt. :)

(#21056) Sly Bp. válasza AaronHun (#21055) üzenetére


Sly Bp.
addikt

5800 sehol sem bírja 2 évig :D

(#21057) picur220 válasza AaronHun (#21055) üzenetére


picur220
veterán

Akkor vegyél ARENÁT!!!!

(#21058) AaronHun válasza picur220 (#21057) üzenetére


AaronHun
csendes tag

Egyre jobban hajlok felé :D

(#21059) Sly Bp. válasza AaronHun (#21058) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Dőlj is rá :D 5800-ról csak lebeszélni tudlak :)

(#21060) littlelion21 válasza AaronHun (#21058) üzenetére


littlelion21
addikt

Előtte azért olvass bele a topicjába....nem feltétlenül a népszerűsége miatt van annyi hsz.... :U

(#21061) kiski válasza Sly Bp. (#21059) üzenetére


kiski
aktív tag

Mint Aréna tulaj mondom: jobb, mint az 5800. Honnan tudom? Mert haveromnak olyan van, és mindig piszkáljuk a másikét. 5800-ra lehet csinálni nagyon szépen kinéző skint. Le is tudja lassítani a telefont nagyon. Egyetlen 1 dolog van, ami tetszik az 5800-ba: a kézírásfelismerő használhatósága. Tudni illik, a kapacitív panellel ellátott Arénán ujjal sokkal nehézkesebb ezt a funkciót kivitelezni. Szóval ennyi. Ja, és a navigáció, de azt úgyse használnám. Aréna masszívabb, és a zenei teljesítménye szinte hihetetlen! Már szépen le is ment az ára, és ha benézel az Aréna fórumba, rá fogsz jönni, hogy tudunk változtatni a kinézetén.
Elnézést, ha már volt erről szó.

szerk: Én az Arénámat 2 készülékre cserélném jelenleg, az egyik az Acer S100 Liquid, android rendszerrel. A másik a hazánkban még meg se jelent Sony Ericsson Xperia X10, szintén Android rendszerrel, de Sony Ericsson egyedi kezelőfelülettel. (A tesztet azért megvárom, illetve hogy az ára leessen 70-80K-ra)

[ Szerkesztve ]

kiski

(#21062) Sly Bp. válasza kiski (#21061) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Hát akkor megegyezik a véleményünk :)

(#21063) Warek válasza Micuir_M (#21041) üzenetére


Warek
tag

Pl a Nokia 2720 1 hét készenlét nagy betűk a kijelzőn. Olcsó a pannonnál, lehet h mert akciós :).

(#21064) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok!
T-Mobile előfizetés. iPhone 3GS(nem mindenképp ragaszkodom az S-hez,mi a különbség köztük? Megéri?). De én már annyit néztem a tarifákat, hogy teljesen megzavarodtam. Először is, valami olcsóbb havidíjas előfizetés kéne és egy összegben se akarok sokat kifizetni a telóért. Na most az igények nem valami nagyok. Jó lenne, ha lenne hozzá valami internet, sms-t se nagyon írok(azt is inkább gépről ilyen ingyenest, bár ha adott lenne, hogy van most több sms lehet akkor írnék), telefonálni minden hálózatba vegyesen. Havi 100 perc sztem bőven elég lenne. Mint látjátok nem valami nagy az elvárás, de egy összegben nagyon sok lenne kifizetni a telót ezért gondoltam valami részletfizetéses előfizetésre. Nos? :F

(#21065) AaronHun


AaronHun
csendes tag

Köszönöm a segítségeteket :)

(#21066) Sly Bp. válasza Atomgeszi (#21064) üzenetére


Sly Bp.
addikt

iPhone-t úgy nem tudsz venni hogy meg is érje neked! Vagy elhozod olcsón és a részletek ölnek meg vagy a teló ára nagyon sok! De a kettő közti megoldás nem nagyon létezik!

(#21067) Langsam


Langsam
aktív tag

Idősebb személynek szeretnék venni ajándékba Nokia 1680 Classicot kártyásan a Vodafonnál. Nagyon dícsérték a telefont, holnap meg kellene vennem, ha tényleg jó.
Vélemények ? Előre is köszi. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#21068) Sly Bp. válasza Langsam (#21067) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ezekben nincs mi rossz legyen :DDD tehát nyugodtan vehetsz egyet!

(#21069) meroly válasza Langsam (#21067) üzenetére


meroly
veterán

Idősebb korosztálynak nem javaslom a 1680-at, mert színes kijelzője van, ami
1. felesleges
2. nem olyan jól átlátható
Ha mindenképpen a vodafone kínálatából kell választani, akkor más lehetőség nincs, mert fekete-fehér kijelzőjű készülékük nincs.
Az én nagymamám egy Motorola F3-at használ. Tökéletesen látható kijelző, kényelmes használat, nincs menü, tökéletes.

Impossible is nothing

(#21070) Sly Bp. válasza meroly (#21069) üzenetére


Sly Bp.
addikt

F3-at én nem ajánlom! :) Mert nagyon rossz a stílusa a kijelzőnek azt sem látom hogy mi történik éppen :D

(#21071) meroly válasza Sly Bp. (#21070) üzenetére


meroly
veterán

Hát nemtom, mi látjuk :)
Sőt nagymama még szemüveg nélkül is látja hogy kit akar hívni, meg hogy ki hívja. Másra úgyse kell. SMS-t nem ír.....

Impossible is nothing

(#21072) Sly Bp. válasza meroly (#21071) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nálunk nem jött be :D

(#21073) Langsam


Langsam
aktív tag

Köszönöm a válaszokat. Mindenképpen Vodás kell, mert olyan a feltöltős kártyája. Most egy régi Alcatelt használ, annál mérföldekkel jobb lehet szerintem bármi. :) Olyan kicsi a memóriája, hogy nem merünk MMS-t küldeni, mert azonnal megtelik neki. Pár száz kilobyte csak. A Vodánál dícsérték, az persze egy dolog, de ami érdekes, a honlapjukon nem 7 mega memória van, mint a tesztekben, hanem 32 mega. VGA kamerával néha fényképezés esetén elég lehet. A tesztek jókat írnak róla, és most nem szempont a divx sem. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#21074) Langsam


Langsam
aktív tag

Tesztelgetem az Innov8-at. Nagyon jó telefonnak tűnik, talán az eddigi legjobb telefonom, de nem akarom elkiabálni. A sok jó között egy negatívum, az akksi teljesítményét kicsinek érzem, max egy napot bír, pedig nem is volt sok beszélgetés. Remélem ez idővel változni fog, erősödik az akksi, most mindent átállítottam energia takarékosra, aztán majd meglátjuk. A multimédia nagyon jó, a testre szabhatóság is, kár volt félnem a symbiantól, ez már nem az amire én emlékeztem, nem tudom hogy ez a Samsung érdeme-e (láthatóan belenyúltak pld. az E66 symbian 60-asához képest) vagy ennyit fejlődött a symbian az évek alatt. Gyors, logikus, nem fagy, eddig még nem hiányoltam egy funkciót sem.A kivitel minőségi, fekete színben nagyon ütős. Persze a belakás még csak most következik. Eddig ajánlom mindenkinek. Azt hiszem tovább lesz nálam 2 hétnél. :) Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#21075) Langsam


Langsam
aktív tag

Egy általánosabb kérdés, nem találtam a használati útmutatóban. :B

A telefon bal felső sarkában a térerő ikon alatt van a 3G felirat és alatta van egy jel :

Mint 2 féloldalas nyíl, de ellenkezőleg téve a fél "nyílfogakkal, és a száruk szaggatott.

Rémlik más telefonból is, de eddig nem figyeltem, mi az. Nem lehet hogy valamilyen állandó adatforgalomra utal, mert akkor lehet hogy azért merül ilyen gyorsan az akksi. Nem wi-fi, mert azt máshogy jelzi, de megnéztem is van kapcsolva.
Köszi. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#21076) zeeland66 válasza Langsam (#21074) üzenetére


zeeland66
tag

Szia, Langsam.Gratula a telóhoz:)érdeklődve fogom olvasni a tapasztalataidat,ugyanis venni akarok egy ilyet én is.

(#21077) Sly Bp. válasza Langsam (#21074) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nem nagyon lesz jobb az aksi :) de ezt mondtam előre, ez az egy hátránya van!

(#21078) Langsam válasza zeeland66 (#21076) üzenetére


Langsam
aktív tag

Csak a negatívumokról akarsz hallani, vagy a pozitívumokról is ? :)

Mert elég kritikus vagyok, erről a korábbi telefonom fórumában tudnának mesélni. :) Nyilvánvaló hibákat nem tudok elfogadni, ha fizettem egy telefonért, akkor azt a teljes funkcionalitásában akarom használni, kompromisszumok nélkül. Pld. nem akarok másodperceket várni a képernyő újabb érinthetőségére. Ezt lehet úgy is mondani, hogy a telefonnak lelke van, szerintem meg lassú, kiforratlan és kész. Lehet egy irány jó, ha a jelenlegi termék még nem az. Nálam egy márka szeretete nem fanatizmust jelent, nem védem a készüléket csak azért, mert nekem ilyen van. (ez nem kritika volt egy fórumról,
mert nagyon rendesek és segítő készek voltak, csak általánosságban írtam le a véleményemet készülékekről)

Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#21079) Langsam válasza Sly Bp. (#21077) üzenetére


Langsam
aktív tag

Ez nem jó hír. Még azért reménykedem, mert pld. az Arena fogyasztását is lejjebb lehetett rendesen vinni azzal, hogy kikapcsoltam az automata fényerő szabályzást, bekapcsoltam az energia takarékos módot, illetve mindent a minimumra állítottam. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy a kocsiban kékfogon van, az az idő meg szerintem duplán számít. :) Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#21080) Atomgeszi válasza Sly Bp. (#21066) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát az nagyon gáz mert akkor megint ott vagyok ahol a part szakad. Ez az ájfon eléggé megtetszett mert sok ismerősnek van és rábeszéltek de ha ezt nem tudom olcsójért megvenni akkor valami más alternatíva kéne, de azt nem igazán találok. :(
Nekem mindenképp kéne nagy kijelző, wifi, (gps is jól jönne később), valami jó rendszerrel megáldott telefon amin lehet játszani is(nem béna játékokkal de ugye ha no iphone akkor nem várhatom azt a szintet), legyen gyors, bírja az akksija is és legyen jó az érintőképernyője. Esetleg, hogy tudom megoldani, hogy mindenképp iphone legyen? Használtaktól eléggé félek. Máshogy?

(#21081) picur220 válasza Langsam (#21075) üzenetére


picur220
veterán

Az a symbianban a csomagkapcsolt adatátvitelt jelzi, vagyis inkább a kapcsolatot, mert az átvitt adatot nem látod rajta. Akkor kell ott lennie elvileg, ha netezel 3G-n.

(#21082) zeeland66 válasza Langsam (#21078) üzenetére


zeeland66
tag

Természetesen objektivitást várok:))Kb 1 hét múlva lesz lehetőségem a vételre,addig szeretnék a lehető legtöbb információt beszerezni a készülékről,legyen az jó avagy rossz.N86 és az Innov közt tipródom,de az Innov jobban bejön a forma és minőség miatt.
üdv.

(#21083) Langsam válasza picur220 (#21081) üzenetére


Langsam
aktív tag

Nagyon köszönöm, de tudtommal most nem netezek 3G-n. :) Most átnézem még egyszer a beállításokat, mert tegnap hajnalig ismerkedtem a telefonnal :) lehet hogy félre nyomtam valamit. Köszönöm még egyszer. Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#21084) Langsam válasza picur220 (#21081) üzenetére


Langsam
aktív tag

Nahát, mégis neteztem folyamatosan -tegnap este óta- csak nem tudtam róla... :DD
A nagysebességű kapcsolat beállításainál az volt beállítva, hogy folyamatosan, nem pedig hogy csak ha szükséges. Szerintem ezért merült le olyan gyorsan. :W

KÖSZÖNÖM ! :R

Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#21085) Langsam válasza zeeland66 (#21082) üzenetére


Langsam
aktív tag

Én is az N86-ot néztem, de a formája nagyon nem jött be, idétlen a gombsor (szigorúan ízlés kérdése, tehát egyéni vélemény, nem bántásként az N86 tulajok felé) magát a telefont nagyon ormótlannak éreztem. Pedig lekerekített az N86, a Samu meg szögletes, mégis sokkal kecsesebbnek tűnt nekem. A Samu alapból viszi a divxet, jobb a kamerája a tesztek szerint, és hát stabilabb gyártónak tartom. A tartalék telefon (G600) még sok évesen ütött kopottan is atomstabil. Tudnak, na. :) Nálam ezek döntöttek, remélem jól választottam.
Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#21086) picur220 válasza Langsam (#21084) üzenetére


picur220
veterán

Nagyon szívesen...:D

(#21087) zeeland66 válasza Langsam (#21085) üzenetére


zeeland66
tag

Hm,hasonló megfontolások miatt hajlok én is inkább a Samu felé(természetesen szintén magánvélemény,jó gépek a nokiák,jelenleg is egy 6230-at nyúzok már vagy 4 éve)A Symbiantól tartok picit-még nem volt-de gondolom nem olyan nehéz beleszokni
üdv.

(#21088) Sly Bp. válasza zeeland66 (#21087) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Egy mozdulattal kikapcsolod a Symbian hülyeségeit utána meg mint egy sima Nokia nagyjából :D

(#21089) zeeland66 válasza Sly Bp. (#21088) üzenetére


zeeland66
tag

:) köszi,de feltételezem,hogy 2 napig csak nyomkodom majd,és telepítek,azután belefáradok,és szimpla telefonként akarom majd használni
üdv

(#21090) zeeland66 válasza zeeland66 (#21089) üzenetére


zeeland66
tag

Vagy van olyan menű,hogy smart profil off? :)

(#21091) picur220 válasza Sly Bp. (#21088) üzenetére


picur220
veterán

Miket tudsz kikapcsolni? Sztem sok mindent nem, de a Symbian kb 2 óra alatt tökéletesen megtanulható, minden magától értetődik szvsz...

(#21092) Sly Bp. válasza picur220 (#21091) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Mielőtt bemész a menübe ott szokott lenne valami ikon sáv! Ha azt kikapcsolja az ember már egy sima telefon érzése lesz! Még beállítja hogy a középső gomb a menü és nem egy külön gomb és kész :)

(#21093) Langsam válasza picur220 (#21091) üzenetére


Langsam
aktív tag

Egyetértek, a symbiannál nem nagyon lehet mit kikapcsolni, alapból az összes funkciója kell a telefon működéséhez. Inkább tenni szoktak rá, addig, ameddig már belassul a rendszer. :)
Azt lehet, hogy a készenléti képernyőt és a gombokat nem programozod be, inaktívra teszed őket, és ha valamit akarsz akkor a menüből szépen megkeresed. De pont a nagyon testre szabhatóság a lényege a symbiannak. Én attól nem, hanem az instabilitástól féltem (korábbi N sorozatok labilisak voltak, vagy csak én fogtam ki mindig gyengét. :) Igaz tettem is rá progikat rendesen, most ezzel csínján akarok bánni. Talán egy hangfelvevő és egy titkosítási progi megy majd rá, mert az néha jól jöhet. :) Üdv.

Obi Van ? Nincs, már elfogyott...

(#21094) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok telefont szándékszok vásárolni. Egy visszafogott nem túlspékelt, mégis használhatóra gondolok. Nokia 6300 és 6303 egy árban vannak (panonnál), melyik éri meg jobban? A két teló közt van pár év, ahogy nézegettem a 6303 okosabb, de nem tudom, nincs-e valami hátulütője...

más, de ide tartozik
Honnan minősül egy telefon okos telefonnak, amin symbian van az már az? Eddig SE-im voltak, sima, op rendszer nélküliek, de belefáradtam, sok volt velük a gond... :)

═════════════════════════════════════════

(#21095) Sly Bp. válasza RootRulez (#21094) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Egy SE nem is hasonlítható egy Nokia-hoz! 6300-át használok jelenleg de volt 6303-am egyértelműen a 6300-át ajánlom a minősége miatt!

(#21096) RootRulez válasza Sly Bp. (#21095) üzenetére


RootRulez
félisten

De 6303 több funkció, teszt alapján az is jól össze van rakva... a 6300 meg csak régebbi technika :U
De nem tudom, mert a 6300 meg nem véletlen van még mindig a piacon...

═════════════════════════════════════════

(#21097) Ricardo válasza RootRulez (#21096) üzenetére


Ricardo
félisten

A 6300 szerintem sokkal elegánsabb. nekem a 6303 nagyon "szappan"

(#21098) Sly Bp. válasza RootRulez (#21096) üzenetére


Sly Bp.
addikt

6300 és a 6303 között nincs nagy különbség de a 6303 nem egy szépség és a 6300 fehérben pirosban nagyon jól néz ki!

(#21099) RootRulez válasza Sly Bp. (#21098) üzenetére


RootRulez
félisten

Nem tudom, annyira nem volt csúnya. Ma voltam bent a boltban és megfogdostam egyet. Még a héten számolják be a régi telókat 10K-ba szóval dűlőre kellene jutnom...

De tudásilag azért jobb a 6303, nem? Csak olyan furcsa, hogy 2010-nben egy olyan teló is alternatíva, amiről már 2007 elején volt teszt itt :U. Szal csak 3 éves, na...

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#21100) Sly Bp. válasza RootRulez (#21099) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Tudásilag jobb a 6303 de kinézetre max 14 éves korig lehet eladni és ha már választani lehet akkor 6300 de a 6303 is jó teló csak ronda :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.