Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19701) sagesz93 válasza Joe bácsi (#19700) üzenetére


sagesz93
addikt

Akkor ne vegyél!
Nekem is lassú volt, nem megfelelő szoftverrel.
Felraktam az egyik legjobbat, és hibátlan!
Gondolom az MM-ben nem a legfrisebb volt rajta.... és nem is kapcsolták ki egy ideje meg összevissza nyomkodják, beragadhatott egy csomó memória.

[ Szerkesztve ]

(#19702) korpicschess válasza Joe bácsi (#19700) üzenetére


korpicschess
veterán

Joe bácsi szerintem még nem nagyon gyártottak számodra igazán megfelelő készüléket.
Mennyiért tervezel megválni az E52-től? Ha jó az ár akkor PÜ ;)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#19703) rep3at válasza Joe bácsi (#19700) üzenetére


rep3at
őstag

Én is próbáltam annak idején, én gyorsnak találtam, nem volt vele gond.

Forward thinking. كرر

(#19704) Joe bácsi válasza korpicschess (#19702) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Most megyek ki külföldre pár napra. Meglátom, h. jól viselkedik-e, meg BT headsettel is próbálgatni fogom és ha sz@r lesz, akkor megy a háztól. Árat nem tudok még mondani.
Amúgy kártyafüggetlen az enyém és a MM-ban vettem kb. lassan 2 hónapja. Amúgy karcmentes, fóliás még.

sagesz93: Na ne már, h. egy nem op. rendszeres telót is ki kelljen pár naponta kapcsolni, mert amúgy lefagy, meg belassul! :W Milyen sw van fent amivel Neked stabil és gyors? Szolg.függő teló amúgy a tiéd?

[ Szerkesztve ]

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#19705) sagesz93 válasza Joe bácsi (#19704) üzenetére


sagesz93
addikt

Független teló, egy moddolt szoftverrel(moddolás csak az ikonok cseréjére hat ki, a gyári szoft. is az egyik legjobb) V10F(aláírás :) )
Érdemes kikapcsolni. Nem kötelező, de érdemes, mert némelyik folyamat bezárásánál, beragad egy kevés memória. Igaz erre van JAVA-s progi is, ami erre szakosodott. Szóval ha nem kapcsolod ki, akkor ezt érdemes néha lefuttatni.
De szoftverileg nagyon stabil és gyors a teló! (312mhz-es procija van csak, szóval ha lassú lenne, procira rá lehetne fogni a lassúságot, de szerencsére az LG-nél jól optimalizálták az S-classt.)
Ha esetleg nem olvastad volna: Lg arena FAQ.

[ Szerkesztve ]

(#19706) Joe bácsi válasza sagesz93 (#19705) üzenetére


Joe bácsi
őstag

Nekem 600 Mhz-el szerelt Nokia E52-öm van és az gyors! Még az E51-em is gyors volt a 332 Mhz-es procival. :))

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#19707) sagesz93 válasza Joe bácsi (#19706) üzenetére


sagesz93
addikt

De a lehetőségekhez képest gyors és látványos ez telefon is!

(#19708) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok!
Eljött az ideje, hogy lecseréljem a 4 éves W800i-met. Nagyon szeretem meg minden, de hát eljárt felette az idő. Egyelőre úgy néz ki, hogy csak pannon előfizetés jöhet szóba. Érintőset szeretnék. Legyen gyors, legyen benne egy elég jónak mondható kamera, legyen jó gps, nagyon jó wifi képessége(fogja jól a jelet) (saját tapasztalatom: iphone 3g szépen fogta , nokia 5800 elég szépen fogja a jelet csak néha dobta el, se satio nagyon nehezen fogta meg és akkor is nagyon sokszor dobta el a netet). Igazából lehet symbian , winmo, android is. Aktuális vásárlás olyan január környékén lesz. Egyelőre csak pannon előfizetés jöhet szóba. :U

(#19709) korpicschess válasza Atomgeszi (#19708) üzenetére


korpicschess
veterán

Szia!

Hát akkor meg kell várni a Pannon januári árlistáját.
Milyen árkategóriában gondolkozol?
Esetleg Nokia N97 vagy HTC Diamond2?

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#19710) rep3at válasza Atomgeszi (#19708) üzenetére


rep3at
őstag

Megnéztem a Pannonos felhozatalt, amit ajánlanék ezek közül: HTC Touch2/Hero, Samsung Galaxy Spica/Omnia II, Nokia N97 mini

Forward thinking. كرر

(#19711) Neró válasza Atomgeszi (#19708) üzenetére


Neró
őstag

Én a Samsung Omnia i900-at ajánlom neked. Benne van minden igényeidet kielégíti, egész jó kis telefon. Felnéztem a pannon oldalára és ott is lehet kapni. ;)

| www.diablohungary.hu

(#19712) Neró válasza Neró (#19711) üzenetére


Neró
őstag

Samsung Galaxy Spica: Kamera 3.2 mp. Nagy teljesítményű, 800 megahertzes processzor garantálja a gyors és folyamatos működést, a teljes érintőképernyő és személyre szabható profil pedig segít mindenkinek a telefon egyedivé tételében. Beépített GPS - GO MyWay 2009 navigációs szoftver. De ronda...

HTC Touch2: Ennek sem valami jó a kamerája ,csak 3.2 mp. Viszont elég sokat tud!
A telefon lelke egy 528 megahertzes Qualcomm MSM 7225 processzor 512 megabájt ROM és 256 megabájt RAM társaságában ami beüt... 1100 mAh-s akkumulátor, amely 370 óra készenlétet vagy 440 perc beszélgetést ad. 240×320 pixel felbontású TFT-LCD kijelző.

HTC Hero: 5 megapixeles, autofókuszos kamera! Van Wi-Fi, 3G, HSDPA/HSUPA, miniUSB, de egyetlen helyen van egy nagy baki, ez pedig a Bluetooth. Ez ugyanis le van korlátozva csak hangátvitelre, tehát sztereó BT fülessel gyönyörűen muzsikál, ám fájlátvitelre alkalmatlan. 1350 mAh-s akkumulátor dolgozik benne, nagyjából 2-3 napig bírja.

Nokia N97 mini: Symbian S60 5th Edition OS van rajta ami szinte mindent tud.
De ronda...

Omnia meg egy hibátlan telefon erről nincs mit mondanom. :D

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#19713) korpicschess válasza Neró (#19712) üzenetére


korpicschess
veterán

Azért Omnia közel sem hibátlan. Sőőt nagyon távol áll tőle.
Túlmelegszik navi közben, a kijelzője förtelem, kevés benne a RAM, nem támogatja a procija a 3D gyorsítást..

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#19714) Sly Bp. válasza korpicschess (#19713) üzenetére


Sly Bp.
addikt

De még mindig ez a legjobb és legolcsóbb használható érintős! :K

(#19715) Neró válasza korpicschess (#19713) üzenetére


Neró
őstag

Kicsit túloztam.. viszont annyira nem rossz :))

A Nokia N97 mini-nek kissebb az aksia (1100 mAh) mint a HTC-nek ( 1350 mAh-s aksi). A kamera mint a HTC-nek 5mp-eles. 640 x 360 pixel kijelző felbontással viszont veri a HTC-t (320 x 480 pixel). Szerintem e két telefon közül érdemes választanai. ;) Vagy még szóba jöhet az Omnia..

Tehát

Omnia I900
HTC Hero
Nokia N97 MINI

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#19716) Sly Bp. válasza Neró (#19715) üzenetére


Sly Bp.
addikt

+ még az iPhone és egy i8910!

(#19717) korpicschess válasza Sly Bp. (#19716) üzenetére


korpicschess
veterán

Az i8910 nekem nem igazán tetszett most.. olyan bóvli hatású volt számomra. (az S200-am és egy Omnia2 mellett)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#19718) pociska


pociska
csendes tag

Szevasztok! Először is Kellemes Ünnepeket mindenkinek aki üzimet olvassa! Másodszor nem nagyon néztem szét mivel ennyi sok - sok jót elolvasni képtelenség! Kérdésem mindenkihez szól akiben van némi segítő szándék

Szeretnék telcsit vásárolni a következő szempontok alapján:

- Dual sim kezelés ( online mód nem ki és bekapcsolás a váltáshoz)
- Wifi kellene mivel elég sokat vagyok úton
- Valamint mivel szeretek fényképezni de nem szeretem a több 10 e ft nagyság rendű fényképezőgépet a zsebben hordani így valami nagy Megapixeles kam kellene

Ez a pár dolog ami befolyásoló szempont! Más igazából nem érdekel mert talán ki sem használnám de ha van hát legyen!

Ha tud valaki ilyen telcsit ami ezekkel rendelkezik akkor kérem írja meg forumon vagy priviben!

Előre is köszönöm mindenki segítségét!

Üdv Pociska

(#19719) Neró válasza pociska (#19718) üzenetére


Neró
őstag

Nokia N900 :K 5 megapixeles, autofókuszos, dual-led vaku, WiFi 802.11 b/g, Kijelző felbontása 480 x 800 pixel, Alap akkumulátor 1320 mAh-s (BL-5J), Dual Sim! Dual standby-fajta, tehát egyszerre használhatjuk a két SIM-et, nem kell ki-bekapcsoljunk a váltáshoz.

[ Szerkesztve ]

| www.diablohungary.hu

(#19720) Jimmy Clark


Jimmy Clark
csendes tag

A napokban (még ebben az évben) szeretnék független, új telefont vásárolni. Van rá 60-70e ft-om. A következő felhasználást szeretném megvalósítani (azon felül ami egy telefontól elvárható):
- 0-ft-ot költenék mobilinternetre, csak wifin használnám.
- Internetezés: gmailes levelezés, youtube-os videónézegetés, skypeon keresztüli beszélgetés a külföldi ismerősökkel (néha talán olvasgatnék a neten, de inkább ritkán). Mindezt hangsúlyozom csakis wifin!
- Szeretek zenét hallgatni a telefonomon, vagyis nagyon nagyon fontos a hangminőség (leginkább fülessel), és a tárhely (8gb-t szeretnék)
- Word dokumentumokat, xls-eket pdf-eket szeretnék tudni olvasni rajta. (ha tudok szerkeszteni az jó de nem elsődleges)
- Örülnék, bár nem elsődleges, ha használható GPS lenne benne. Újfennt hangsúlyozom semmi mobilinternet függés.
- Mindehhez normális (3-4 nap) készenléti időt, 2g melletti felhasználásnál (gondolom amit fennt írtam, ahhoz nem kell 3g). Valamint normális összeszereltség (fém).

Eddig 2 teló merült fel bennem: Az LG Arena, és a Nokia e52. A benyomásaim alapján mindkettő esetén fülest, az e52-nél meg még +memóriát is kellene hozzá vennem. Az Aréna zenei téren jobbnak tűnik (dolby beállítás), jobb az összeszereltége, nagyobb a képernyője ami doksi, illetve net nézegetésnél hasznos, ugyanakkor a gps-e mobilnet nélkül használhatatlan. Az e52 mellett szól a személyre szabhatóság (bár speciel nekem nincs nagyon kedvem +progik telepítésére), a gps és az akuidő (meg valahogy mégis az az előítélet él bennem, hogy a Nokia régebb óta gyárt telefont ezért tán kiforrottabb).
Nagy kérdés számomra a készülékek megbízhatósága, valamint az arena aku idejei (készenléti, beszélgetési, zenehallgatási). Nem tudom mire vélni a tesztben említett "közepes érzékenységgel talált wlant" kifejezést. Az e52 esetében pedig elbizonytalanít a sok negatív vélemény mind a hw, mind a sw minőségével kacsolatban, és nem tudom, hogy zenei téren hogy teljesít.

A kérdés tehát: ezek a készülékek megfelenek-e a fönt említett kritériumoknak, vagyis melyik telefont vegyem.

[ Szerkesztve ]

(#19721) Atomgeszi válasza rep3at (#19710) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hmmm... Galaxy Spica. Nagyon bejön! Többi sajna elég drága de ez a Spica még vállalható kategória. Erről a telóról jöhet hideg meleg :)

(#19722) Joe bácsi válasza Jimmy Clark (#19720) üzenetére


Joe bácsi
őstag

E52-t semmi pénzért ne vegyél! A wlan gyenge benne! E51 simán körbe röhögi!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#19723) sagesz93 válasza Jimmy Clark (#19720) üzenetére


sagesz93
addikt

Arénám van, úgyhogy irok róla :)
A kritériumoknak megfelel, azt nemtudom hogy skype van-e rá.
A zenében nagyon penge, a füles amit adnak hozzá nagyon minőségű, igaz én nem vagyok vájtfülű, de eddig a legjobb füles ami a fülembe volt(sennheiser még nem volt szóval... :) )
Dolby, meg a bobcat (ez is dolby féle) hangzás nagyon jó.
Mostanság kokányolnak a telefonra valami ingyenes GPS-t, a forumban még élesben nem használták, de a java eléggé megköti a programozók kezét. De fejlődik a GPS részleg. :)
A 3-4 nap csak akkor lenne meg, ha éjjelente kikapcsolnák a telefont. Akkor is inkább 3 nap mint 4. Összeszerelés 5*.
Wifiben elég érzékeny a telefon. Van 1-2 tag, akinek egyáltalán nem, vagy csak 10percig megy a wifi. Az oka ismeretlen, valószínűleg nem szeret 1-2 routert.(nekem itthon megy rendesen, és más hotspotoknál sem hagyott eddig cserben.)
Ha van még valami kérdés, akkor megpróbálok rá válaszolni :)

(#19724) korpicschess válasza Joe bácsi (#19722) üzenetére


korpicschess
veterán

Aréna sem nyerő ugyanis a fórumon azt írják, hogy csak néhány routerrel működik jól! Szóval azt ne vegyél, mert nem fogod tudni használni. Egyébként nem tudom van-e rá skype kliens. (szerk: na sagesz megelőzött :DDD)
E51-ben elég erős a WLAN!
Hát mit ajánljak neked. Lenne itt egy olyan telefonunk aminek az a neve, hogy iPhone, de azt meg nem kapni annyiért újat.
Esetleg Samsung i8510 vagy Nokia N86?

[ Szerkesztve ]

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#19725) sagesz93 válasza korpicschess (#19724) üzenetére


sagesz93
addikt

Inkább azt írnám hogy néhány routerrel nem működik jól. De azért a nagyrészével rendesen megy.

(#19726) korpicschess válasza sagesz93 (#19725) üzenetére


korpicschess
veterán

aláírom ezt te jobban tudod. én anno amikor néztem, hogy ki mit ír, hát elég gyatra volt az eredmény (pl. youtube nem megy, 10 perc után eldobja, stb..)

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#19727) sagesz93 válasza korpicschess (#19726) üzenetére


sagesz93
addikt

Igen, így van, de akik nem írnak ilyet, azoknak megy :), és hát karácsony egyre több júzer, eddig elég sok új tulajnak müxik rendesen a wifi.

(#19728) Jimmy Clark válasza korpicschess (#19724) üzenetére


Jimmy Clark
csendes tag

Köszi az ajánlatot, de ez a két telefon meghaladja a büdzsémet. Másfelől pedig nem világos, hogy ezek a céljaim szempontjából miben lennének jobbak mint akár az e52, akár az aréna. Az biztos, hogy szebb képeket csnálnak (de az mondjuk nem érdekel különösebben).

(#19729) Jimmy Clark válasza sagesz93 (#19723) üzenetére


Jimmy Clark
csendes tag

Azt nem tudnád megmondani, hogy ha csak zenét hallgatok (akár repülő üzemmódban) akkor mennyit bírhat kb.?

(#19730) Jimmy Clark válasza Joe bácsi (#19722) üzenetére


Jimmy Clark
csendes tag

Akkor szerinted e51 kéne vennem? Csak mert nekem minden teszt alapján úgy tünt, hogy az e52-es (az összeszerelést leszámítva) mindenben jobb. Csak egy pár számomra fontos apróság: 3,5mm-es jack, gyorabb menü, ergonómikusabb sw. Vagyis zenében (ami számomra igazán fontos) jobb, sőt valahol olvastam, hogy dedikált zenei csipp van benne, mint az xpress-eknél.

(#19731) Sly Bp. válasza Jimmy Clark (#19730) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Teljesen jó egy E52! Nekem is volt semmi bajom nem volt vele! Nem fagyott le nem volt lassú meg semmi baja sem volt!

(#19732) Warek válasza Jimmy Clark (#19720) üzenetére


Warek
tag

Én az E71-et ajánlanám neked. Minden kritériumnak megfelel és a sw is stabilabb mint az E52-é az E72 megjelenése miatt az ára is jelentősen esett.

(#19733) sagesz93 válasza Jimmy Clark (#19729) üzenetére


sagesz93
addikt

Ez egy jó kérdés.
Az biztos hogy mikor 3órát halgattam egyfojtába, nem ment le semmi az akksijelzőből.
Szerintem kb.: 16-20 órát. De lehet sokat/keveset mondok. Sajna fogalmam sincs, csak egy kósza tipp.
Nem tudom, de egy üzleti szériás(E) nokia, multimédiára? Na mind1, csak hangosan gondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

(#19734) Jimmy Clark válasza Warek (#19732) üzenetére


Jimmy Clark
csendes tag

Igen én is gondolkodtam rajta, csakhát az 10e-el drágább mint az e52, cserébe lassabb. Gondolom a billentyűzetet leszámtva hasonló az e51-hez nem (vagyis 2,5mm jack)?

[ Szerkesztve ]

(#19735) Warek válasza Jimmy Clark (#19734) üzenetére


Warek
tag

Az E51-hez hasonló a telefon csak a kamera jobb meg van benne gps meg qwerty és 1500 akku van benne.

(#19736) messias2


messias2
tag

hali
lenne kérdésem egy telefonról:
nokia 6500 slide-ról kinek milyen tapasztalata van?
mert hallottam sok rosszat róla de csak nem lehet rossz:)

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#19737) Sly Bp. válasza messias2 (#19736) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nem tudom mi rosszat hallottál róla nagyon egyben van a telefon!

(#19738) Warek válasza messias2 (#19736) üzenetére


Warek
tag

Én használtam egy félévig semmi baja nem volt. Kicsit nagyon vastag a Classic-hoz képest.

(#19739) messias2 válasza Sly Bp. (#19737) üzenetére


messias2
tag

pl azt hallottam hogy a csúszka része viszonylag gyorsan megadja magát meg a szalagkábel is.

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#19740) Sly Bp. válasza messias2 (#19739) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Volt már amikor több mint 1 évesen vettem ilyet és nem volt baja! Nem egy darabom volt és egyiknek sem volt ilyen problémája meg semmilyen sem!

(#19741) messias2 válasza Sly Bp. (#19740) üzenetére


messias2
tag

okés mondjuk nekem is van egy régi D600-as darabom párszor már ki lett nyitva és még mindig kiváló de az nem nokia
de akkor a drágább csúszkás telóknál már megoldják hogy ne 1 hét alatt haljon meg:)
csak azért kérdem ezeket mert sógorom is nem rég tulajdonosa egy ilyennek és kérdezte tőlem hogy mit lehet erről tudni:P

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#19742) Sly Bp. válasza messias2 (#19741) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én nem találkoztam ilyen hibával!

(#19743) messias2 válasza Sly Bp. (#19742) üzenetére


messias2
tag

értem akkor megnyugodtam:)

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#19744) konfar.dani válasza messias2 (#19739) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

A "csúszkája" elég stabil.:)
Még csak ki sem lötyögősödik, mint anno a Samsung J700-é. :(((

Los ángeles nunca mueren

(#19745) messias2 válasza konfar.dani (#19744) üzenetére


messias2
tag

hát jó de a J700 az olyan is:P

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#19746) konfar.dani válasza messias2 (#19745) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Alapvetően nekem nem volt vele bajom.
Eléggé gyötörtem szegényt, szóval nem csodálom hogy kilazult benne valamit.

Most "Nokia 5130 XpressMusic"-ot használok, telefonálni tökéletes, megvagyok vele elégedve.

A többi egyébre mint pl. zene, film, képek, net, játék, ott a "PSP". :K

Los ángeles nunca mueren

(#19747) messias2 válasza konfar.dani (#19746) üzenetére


messias2
tag

Nokia 5130 XpressMusic pedig nagyon király kis teló amúgy
zenében igen jó mondjuk filmben még nem láttam harcolni de arra inkább jobb a nagyobb kijelző is:D

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

(#19748) korpicschess válasza messias2 (#19747) üzenetére


korpicschess
veterán

Szerintem is jó telefon az 5130. Bárkinek bátran ajánlom :R

Aktuális hirdetésem: ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄◄

(#19749) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Ami még fontos, gyárilag rajta van az eredeti "Windows Live Messenger". :K

Nem tudom, kinek mennyit számít, de nálam ez nagyon jó pont, ugyanis én telefonon szinte csak olyanokkal beszélek, akik nincsenek meg msn-en, és néha ha valami fontos jól jön hogy kicsit drágábban, de legalább föltudok menni gyorsan megbeszélni. :)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#19750) messias2 válasza konfar.dani (#19749) üzenetére


messias2
tag

nem rossz dolog végül is csak én jobb szeretem gépen az ilyen dolgokat (hát igen a drágaság miatt is)régebben a se g502vel felmentem netre hogy megnézzem a pro hardvert rajta:D2-3 perc alatt úgy leszívott 1000ft-ot hogy mondtam neki hogy mostantól diétázol a nettel:DXD

[ Szerkesztve ]

Ez öreg de legalább ki van fizetve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.