Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16201) jooker82 válasza Karma (#16200) üzenetére


jooker82
nagyúr

Már hogy a fenébe ne.. Pl a youtubos elég gyenge videokat. először átkonvertálom hd-ba majd vissza mp4 be. és lényegesen jobb az eredetihez képest.. Máskép én se csinálnám.
Ha a hang is gyenge azt is ki szoktam cserélni alatta.

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#16202) Karma válasza jooker82 (#16201) üzenetére


Karma
félisten

Navárj. Letöltöd a gyenge videót, felkonvertálod nagy felbontásra, utána vissza?

Ugye csak ugratsz minket...?! :Y

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#16203) Goatman válasza jooker82 (#16196) üzenetére


Goatman
aktív tag

Köszi a választ, de éppen a konvertálás miatt nem lenne "kényelmes" az Arena, néha nem lenne rá lehetőségem, vagy épp fölös 20 percem, félórám. :(

Lehet, hogy mégis az okostelefonok felé kell forduljak: azokon a gyakori 6xx * 3xx felbontású AVI-k lejátszása megoldható Coreplayerrel, vagy valamiféle kodekkel?

92 pirospont a régi Hardveraprón: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Goatman

(#16204) jooker82 válasza Karma (#16202) üzenetére


jooker82
nagyúr

Vissza,azért konvertálom,h a telora rá tudjam tenni.És persze ha tényleg gyenge a video,egy magasabb bitrátát tolok alá és láthatóan jobb lesz,persze a szxból nem lehet várat épiteni,de jobb lesz.
Nyilván,ha gyenge videot töltöttem le az kis méret,ott egy nagyobb bitráttal történő konvertálás után nagyobb méretet kapok,de jobb minőségbe és 16:9 be.
De ha jó minőségű videóról van szó,akkor a convertált videoba akár kevesebb mint fele is lehet a méret...ime a bizonyiték.
Ez a video egy több mint 100 mb os volt és ebből lett 44 és kitünő a minősége igy mp4 be is.
Inna-Hot 400x240
Inna-Hot

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#16205) Karma válasza jooker82 (#16204) üzenetére


Karma
félisten

Pfft. És azt próbáltad már, hogy a nyersanyagot egyből átnyomod a telefon formátumába? Ugyanis a veszteséges tömörítés úgy szokott működni, hogy minőséget soha nem nyersz vele. Tudod, termodinamika második főtétele :U

“All nothings are not equal.”

(#16206) jooker82 válasza Goatman (#16203) üzenetére


jooker82
nagyúr

Nem kell ahhoz különösebb idő,én a format factoryt használom.Beállitod,h arenára convertálja belehúzod a letöltött videokat akár 10-et is egyszerre és inditod el,közbe mehetsz fürödni stb és mire visszaérsz kész is.
Kérdés h tetszik e az arena, ha nem akk nyilván okostelo,de ennyi kompromisszumot meg lehet tán hozni egy ilyen igényes teloért.
Nemmellesleg 5x szebb szinhatást kapsz bármely más okostelótól,föleg mely az arena árával vetekszik.
Ez nem idő...ez akarat kérdése...

Karma:
Egyébként úgy szoktam,.....hd-ba akkor szoktam ha utána a kicserélt hanngal visszarakom a youtubra és akkor szoktam abból a hd ból mp4 be,melyet a telora rakok..

[ Szerkesztve ]

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#16207) Karma válasza jooker82 (#16206) üzenetére


Karma
félisten

Én már teljesen elkavarodtam :N

“All nothings are not equal.”

(#16208) Sandra21 válasza diegho (#16189) üzenetére


Sandra21
csendes tag

Akkor nem ajánljátok a Sony Ericsont?

(#16209) benvolio


benvolio
őstag

Pár kérdés Samsung B2700-ról: a szeblámpa funkció a telefon kikapcsolt állapotában is müködik? ébreszt kikapcsolt állapotban? a beállított ébresztési időt látni az alapkijelzőjén /bekapcsolva/? Előre is köszi!

(#16210) jooker82 válasza Sandra21 (#16208) üzenetére


jooker82
nagyúr

Irdd le,h konkrétan,mik az igényeid egy telefonnal kapcsolatba...am irtam egy pü-t.. :)

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#16211) oldsaman válasza Sandra21 (#16208) üzenetére


oldsaman
tag

Dehogynem , W595 , 30-ért .

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#16212) Sly Bp. válasza Sandra21 (#16208) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én nem ajánlom :)

(#16213) Sandra21 válasza Sly Bp. (#16212) üzenetére


Sandra21
csendes tag

Köszönöm, hogy segítetek! :) Rendesek vagytok!

(#16214) Sandra21 válasza oldsaman (#16211) üzenetére


Sandra21
csendes tag

már 2300-ért elhozhatnám....

(#16215) Sly Bp. válasza Sandra21 (#16214) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én ingyen sem :DDD

(#16216) Sandra21 válasza jooker82 (#16210) üzenetére


Sandra21
csendes tag

Meghalljam, ha cseng :) Legyen rajta jó fényképező, Tudjak rátölteni zenéket, csengőhangnak a netről. Jó sok telefonszámot tudjon tárolni, szétcsúsztathatós legyen és nőies. Ja még az ára se legyen nagyon drága. max 30 ezer[P:R][/P]

(#16217) Sandra21 válasza Sandra21 (#16216) üzenetére


Sandra21
csendes tag

[P:C][/P] ez középre zárás akart lenni

(#16218) Sandra21 válasza Sly Bp. (#16215) üzenetére


Sandra21
csendes tag

akkor milyet ajánlanál a fenti feltételekkel egy nőnek?

(#16219) Sandra21


Sandra21
csendes tag

El lehet még adni egy fekete Samsung SGHX-660 telefont? Ha igen hol és mennyiért?

(#16220) Sly Bp. válasza Sandra21 (#16219) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nem kellene 4 hozzászólást írni 5 percen belül! A szerkesztés gomb direkt ilyenekért találták ki! Az meg nem mentség hogy nő vagy!

(#16221) MC Pite


MC Pite
veterán

Azt hiszem brutális igényeim vannak és nem sikerül telefont találnom, segítsetek...

1, SE W810em, van lehetőleg ne legyen butább nála, kb ebből adódik a többi pont is
2, Ne legyen lassú (ha már a gyorsaság finoman szólva sem jellemző az átlagra)
3, Autófókusz + vagy ledes villanó vagy legyen led zseblámpának (de ne alibi af-es kamera mint 6220on aminek hihhhhetetlen rossz képeket sikerül gyártania és tökmindegy hova fókuszálok vele), azaz bő 3,5 éves telefonom szintjét azért hozza.
4, GPS legyen benne, és szeretném vagy navira használni, vagy egy pc-n megtervezett útvonalat rá tudjak tölteni, offline térképkezeléssel, tervezés használhat adatforgalmat. Emiatt előny lehet a symbian, amúgy nem vágyom rá. Javan állítólag we-travel jó, de nem tudtam kipróbálni, oprendszeresre ott a garminxt vagy tomtom.
5, Normális fülest lehessen hozzá passzintani, akár adapterrel lehessen 3,5ös csatit varázsolni kimenetnek (autó kihangosítást/zenét is így oldom meg)
6, összeszerelési és sw minőség - azt hiszem nem kell agyonragoznom - pl céges 6220c olyan szinten nyikorog hogy azt hiszem menten szétesik a kezemben, utálom.
+1 candybar kialakítás, és lehetőleg relatív strapabíró legyen
[off]
C702, 6720, N78, i7110 első körben.

C702 nem nagyon kapható valamiért, cyan és speed black színben a szürke felső rész hihetelen mértékben kopik, egyszer volt ilyenem; összeszerelés, kopás és sw hibák miatt eladtam. Stapatelefonsága és mostani se-s kiegészítők miatt jó helyen van, sw javult, sebesség is, pitch black és energy black szín nem kopós, de ezekben a színekben pláne nem kapni.

6720 a 6220 tesója jobb kamerával és burkolattal. De hogy mennyivel jobb a burkolat azt nem tudom, erről se túl rózsás visszajelzések vannak, és legnagyobb betűméreten is állandóan nagyító kell a telefonhoz. Sajna 6220 sw-es tapasztalatok nem túl jók... 6730 kamerája vszínű a 6220é, meg a burkolata is silányabbnak tűnik. Zajszűrés és proci pirospontot kap.

N78 hasonló, nehézkes kezeléssel és gyengus aksival, lökött dedikált n gombbal. +2000ért az elkészült képek minőségében agyonveri a 6720.

i7110 autós töltővel és tartóval plusz amoled 2,6"os kijelzővel, fém burkolattal, alapból jó füles, jó képeket csinál, aksija jól bírja. Így a samsung feliratot már könnyen le is nyelem, majd a szélesedő vigyort a 70-80 ezres ár törli le az arcomról, ez még mindig jó másfélszeres ár mint amit ki tudok gazdálkodni... Meg angol, bár túlélem, kompatibilitás sem 100%os.
[/off]
Szóval ezek az igények, mit tudtok feldobni megoldásoknak? :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16222) Ragacska válasza vipers (#16146) üzenetére


Ragacska
tag

Hangminőségben tényleg a sony a legjobb, de nem sokkal vannak lemaradva a többiek sem.
A 8MPs kamera semmit sem ér ugyanolyan zajos, maszatos, szintelen mint a többi 5MPpixeles.
80k ért nagyon drága ez a teló szerintem.
Az arena 60kért touch screen, nagyobb kijelző, videó lejátszás. Netezés, meg minden amit egy smartphone tud. De a hang minőség picivel rosszabb.
Ha csak zenehalgatásra kell akkor elég egy 30k körüli sony is.

(#16223) Ragacska válasza MC Pite (#16221) üzenetére


Ragacska
tag

A gps ami nagyon megdrágitja a dolgot
Arena meg 5800 NE amit szerintem lehet is használni navigációra de itt sem tökéletes.
60k körül.
Olcsóbban nem tudom van e gps, de a kijelzők kicsik szerintem.
itt nézd meg.

(#16224) Karma válasza Ragacska (#16223) üzenetére


Karma
félisten

Ehm. Butafont javasolni navigációra? :U

“All nothings are not equal.”

(#16225) Sly Bp. válasza MC Pite (#16221) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én a Samsung i7110-et ajánlom nagyon jó telefon!

(#16226) minolta700 válasza Sly Bp. (#16225) üzenetére


minolta700
csendes tag

Kedves Sly Bp.!Már régóta olvasgatom az okfejtéseidet. Sokat tanulók belöle mint régi mobiltelefon tulajdonos.Az okfejtéseket elemezve,digitben kifejezve ; igen-nem v. 0-1 a telefonmárkák ajánlása. Pl. 0= Sony Ericsson, 1= Nokia.Nem bántó számdékkal írom e sorokat,csak "elméláztam" picít mint egy Sony márka "bolondja".Szép napot Neked is!

Hallgassa a zenét,de küszöbölje ki a zajokat.

(#16227) MC Pite


MC Pite
veterán

Aktív életet élek, csupakijelző telefonok véletlenül sem jöhetnek szóba - amellett hogy használni sem szeretem a tapicskolósokat, köszi. (Meg nekem ezek nem mobilok hanem játékok. Munka és sport közben használhatatlan az ilyen, cégnél 5800 2 napra nálam volt, nem nagyon nőtt a szívemhez.)

Ritkán kell a GPS, nem napi szinten erről akarok elnavigálni; és akkor is kinézem térképen merre megyek, de pl nagyfalun mikor nem tudom a tervezett utat követni jó lenne látni merre vagyok, merre kéne menni, vagy 1-1 ojjektum megtalálásakor jól jönne, szállás, stb.

Butafonok is jók nekem, nem kell egy fullos garmin xt navira, akár az is elég ha offline javás és én pcről tudok rá egy tervezett utat rátölteni - szvsz nem nagy igény. Elvileg. Hardverileg simán jók lennének a butafonok, csak program terén nem vagyunk még ott ahol kéne.

i7110ről is azért hallani kevésbé jókat, főleg sw oldalról, meg másfélszeresébe kerül mint ami a keret rá, plusz a gari sem egy egyszerű dolog.

Igazából fele annyiért a C702 lenne talán a legjobb vmi offline progival, de ezüst tetejű kopósba nem nagyon kell még egyszer, de most még(már?) abban sem kapni.

[link] Ez a találat közelebb van az igényekhez, de szedjük ki a csupakijelzősöket és qwerty telefonokat,lássuk mi marad:
-6700 classic > drágább mint a 6720 :)
-n79,n82, n78 > szintén, médiagomb
-6220 classic > 5140i-t letaszította a leghokibb nokia posztjáról :(
-S7220 > korrekt butafon,walkannak használható, 6720 áráért nem rossz, de a SE egyetlen gps-es candybar telefonja akkor straparbíróságával üti (meg a meglévő autóstöltő, autóban meglévő mikrofon/3,5ös csati, kishangfalak miatt is)
-i550 > ennyire jónak tűnő és ennyi lehúzást kapó telefon nem nagyon van, pedig 30ért bestbuynak kéne lennie 2,6", gps, symbian.
-6720 classic,i7110, C702ugye szerepelt.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16228) Olcsi válasza minolta700 (#16226) üzenetére


Olcsi
senior tag

Hasonló gondolatokkal olvasgatom én is a hozzászólásait, amik sokszor igen-igen lényegretörőek, viszont információban nem túl gazdagok. Egyszerűen a hsz-ok többsége nincs megalapozva, nincs megmagyarázva, egy telefontípust, vagy éppen márkát tartalmaz.
Persze alig több, mint 200 napos reg után 1700 körüli szakmai hsz-t összehozni... :U

(#16229) MC Pite válasza MC Pite (#16227) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem is tudom, igényim megelőznék a koromat vagy mi?40-50ért egy normális képeket csináló normális kialakítású telefon (zenetelefonként használat alap kéne legyen mindegyiknél) amiben gps is van az extra?
75-80tól kellene symbianos (olykor divat) cuccokat nézni? Még több sw bug és sovány üzemidővel... Ami nem csinál rosszabb képeket mint a mostani öreg vasam és relatív normálisan van összerakva az 6720c/N79, de mindkettőre elég panaszt hallok hogy elvegye a kedvem hogy még annyi pénzt rakjak hozzá (N79) :(. i550 mellett 6220 a másik papírgyőztes, de minden porcikája el lett q..a. Ehh :W

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16230) MC Pite


MC Pite
veterán

Közben próbáltam finomítani a 6720c vs N78at.

N78
+2,4" kijelző, szebb is
+wifi (mindegy)
+fm transmitter (mindegy)
+tetszetősebb burkolat
+jobb füles alapból (de még mindig nem elég jó)
-fényképezője elég hoki, még a C702énél is rosszabb :(
-hangminőségre panaszok úgy néz ki nem alaptalanok, ahol mérik a hangminőséget eléggé lehúzzák
-kevésbé bírja -az elvileg erősebb- aksija

6720c
+korrekt fényképező
+jobb gombok
-kisebb kijelző

Azonos sw állapot mellett ezekkel még megbirkózik az ember, de típusra jellemző bibiket nem nagyon ismerem amivel valamelyik még fekete pontokat gyűjthetne...

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16231) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Sziasztok! Kedves cégem (Országos Mentőszolgálat) megint valmit kutyult a pannonnal, és igaz hogy megemelkedett valamicskét az alapdíj, és a beszélgetési díj is, de hosszú idő után újra lehet hűséget aláírni, és készüléket vásárolni is. (Sőt három társkártyát is vehetek :) ) Szóval úgyis idén már "kinyírtam" két telefont, jelenleg egy 1112-t nyúzok, valami kellene.
Annyira nem ismerem a mostani készülékeket, ezért szeretnék tanácsot kérni. Pannon előfizu, esetleg független készülék kellene. Mondanám az igényeimet, hátha tudtok rá valamit javasolni. :)
Fontos:
- Jó térerő (Munkaidőben fontos lehet)
- Jó hangminőség
- Hosszú készenlét
- Masszív, kevésbé karcolódó
- Kihangosító
- BT
- Profilok

Jó ha van:
- FM rádió
- Bővíthető memória
- Zenelejátszó (Ritkán, utazáskor)
- Hívásszűrés

Nem fontos, nem használnám:
- 3G, UMTS, wap
- Kamera

Valami masszívabb készülék kellene, ugyan nem tartozik ide, de leírnám mi történt a két telómmal: Volt egy 3120C Nokia, aminek egyszerűen eltört a középrésze. Le sem ejtettem, rá sem ültem..Kolléga megvette így. Aztán vettem egy Samsung M110-est, ami ugye vízálló, elvileg....meg is mutattam a lányomnak, hogy működik a pohár vízben is...Hát beázott, tönkrement. Jó ez a kis 1112, de néha hiányzik az mp3 csengőhang, és a BT. Valami nem olyan sérülékeny, karcoknak jobban ellenálló teló kellene. Nem kell csicsás, 40 éves vagyok. Kb 30e-t szánnék rá.
Vagytok itt akik telefon értékesítéssel foglalkoztok, van rálátástok melyik teló ami "bevált".
Szívesen vennék ötletet. Eredetileg SE és Nokia párti voltam, de azt hiszem minden jóra nyitott vagyok. Köszönöm. :)

(#16232) VD válasza Zoli bácsi (#16231) üzenetére


VD
őstag

Samsung B2100
Az általad támasztott kritériumoknak tökéletesen megfelel, még árban is! :K

(#16233) jooker82 válasza Sandra21 (#16218) üzenetére


jooker82
nagyúr

Sandra21: jobb oldali sorba ott felül keress egy olyat h privát üzeneteim.arra katt rá.Irtam neked egy segitséget

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#16234) meroly válasza Zoli bácsi (#16231) üzenetére


meroly
veterán

Szia!

Ez sem rossz választás:
Nokia 3110c

Ilyen a céges készülékünk, feleségem használja igaz, mert én útálom a gombjait, de nagyon strapás, 10 hónapos gyerkőcünk van, néha megtalálja és akkor a szájából vagy a földről, fűből, homokból kell előhalásznunk, de bírja a gyűrődést. Nem sokat beszél az asszony az igaz, de min 5 napot kibír nála. Térerő, hang rendben is van.

Impossible is nothing

(#16235) MC Pite válasza Zoli bácsi (#16231) üzenetére


MC Pite
veterán

Az említett 2 telefon mellé még Nokia 3720 classic, a háromból már a mobilarena-s tesztek alapján csak tudsz választani.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16236) meroly válasza MC Pite (#16235) üzenetére


meroly
veterán

Én is egyből erre gondoltam, de az akku nem bír csak két-három napot, meg pannonál nincs is, ahogy néztem.
A 3110c is strapás:
" - Erős anyagok, praktikus alkalmazások
- Megnövelt akkumulátoridő"

Impossible is nothing

(#16237) minolta700 válasza Olcsi (#16228) üzenetére


minolta700
csendes tag

Néha seria.hu fórumot is olvasom.Látom,hogy a Sony Ericsson fejéhez kapott. W705-tel kezdte és folytatja Satio-val.Ezért is védem a márkát.Szép napot!

Hallgassa a zenét,de küszöbölje ki a zajokat.

(#16238) Zoli bácsi


Zoli bácsi
őstag

Köszönöm mindenkinek.
Nos: 3110C volt, a 3120C előtt, arról váltottam. Igazából egy bajom volt vele, ami kizárja, hogy még egyszer vegyek. A beszélgetési hangminőség. Nem halk volt, hanem mély, és torz.... Ezért volt utána megváltás a 3120C, annak sokkal jobb volt a hangminősége.
Samsung B2100: Néztem, és vártam. De miután kiderült, hogy ugyanúgy karcolódik a plexije, mint a többi készüléké, letettem róla. A strapafon legyen strapafon. :)
Azért körülnéztem kissé, amiket néztem:
LG KF510: Egy valami miatt tetszik: Fém és üveg. De azthiszem a készenléte elég harmatos lenne. Meg ez a csúszka nem tudom mennyire lenne strapabíró.....
Pannonnál néztem: Nokia 2700 Classic: Tetszik első ránézésre! De, mikor megláttam a tetején a fedetlen csatlakozókat, áááááhh, hagyjuk. Illetve itt a fórumon olvastam, hogy kopik a króm része.
Nokia 6303: Tetszik, mert fém a hátlap. 6300 utódja, ugye. Ami nem a hosszú készenlétről volt híres. Nem is tudom...Azért is kezdtem nézelődni független készülékeket is, mert elég gyér a Pannon választéka, na és szvsz. drága is. Inkább adok érte többet egy tízessel, de akkor független a teló, és ami fontosabb, nincs 2 év hűség.
Köszi a tippeket. :) Az a baj, még mindig nem láttam olyan ajánlatot, mint pl. amikor 1 éve bejött a 3120C kártyásan 24-ért, megláttam, és azt mondtam, ennyiért ez kell nekem...Majd elrohantam, és egyet magamévá tettem.... ;]

Szerk: MC Pite: Kösz, ez a Strapa Nokia nem is rossz ötlet, rákerestem, nem is olyan veszélyes az ára függetlenül, sajnos Pannonnál nincs. Ennek karcálló a burkolata, ugye?
Néztem a Pannon előfizus árait, majdnem leestem a székről, 2 év hűséggel annyi a V8-as Motorolaj, mint függetlenül nemrég láttam.

[ Szerkesztve ]

(#16239) meroly válasza Zoli bácsi (#16238) üzenetére


meroly
veterán

Ja a 2700-ról én írtam :)
Nagyok az elvárásaid, sajnos, ahogy nekem is. Ma már nem létezik olyan telefon, ami minden (átlagos) igényt kielégít, mint anno a 6310i volt, pontosan azért, hogy egy idő után beleunj és vegyél másikat. Ez a kapitalizmus kérem. A Nokia is tudna gyártani "tökéletes" telefont, de mindig valami apró malőrt elkövet, hogy ne legyne az és azt egy másik típusban javítja, de ott meg mást "ront" el. Sajna ez van.
Meg kell állapodni.
Közel másfél évig egy gyönyörű 8800-t használtam, de beleuntam. Jó pár hónapig váltogattam, kerestem a tökéletest (történetesen: Nokia E51, 6233, Luna, Sirocco, 6300, 2700), de egyik se jött be, mindegyikben volt valami gebasz.
Személy szerint tételesen:
E51: symbiant nem bírtam megszokni, amúgy egész kellemes telefon
6233: túl bumszli volt
Luna: törékeny, maszatos
Sirocco: maszatos, csúszós a fém miatt, gyenge akku
6300: gyenge akku, csúszós a fém miatt
2700: gyenge akku, szar kijelző

Most megtaláltam a "tökéletes" telefont: nokia 6230i.
Egyébként a te elvárásaidnak is megfelel, ha gondolod nézz utána, használtan már szinte utánad dobják :)

Szerk: bocs az elfogultságér, de nálam telefon terén csak nokia jöhet szóba.... a többit sem ítélem el, de nem tudnám megvenni egyket sem, ezzel nem azt akarom mondani, hogy rosszak vagy ilyesmi csak nekem nem jön be, ennyi.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#16240) MC Pite válasza minolta700 (#16237) üzenetére


MC Pite
veterán

Nem akarok sokat offolni, de én nem így látom.
Mit tud a w705? Wifit? Hu... Összeszerelés? GPS? AF? Mennyibe kerül? Wifi nélkül mi lenne?
Van most egy W810esem, mondj 50-ig a majd 4 éves telefonomnál jobbat SE palettájáról!
Most 75ig! De ne legyen semmiben rosszabb, max készenlétben! Nincs?
Ami AF-es az is **** képeket csinál? Adatcsatival és kártyával kit szivat? Miért kell butább, lassabb sw? Nyiszorgó, kopó burkolat? Fényérzékelő, sw-es és csomagolási igényesség miért halt ki? W902őt hogy tudták így elq**, és miért ilyen drága? Miért nem kapni C702őt? Persze miért kap drágábban rosszabb kamerát mint az enyém? Persze sw-esen is butítva. Fényérzékelő led, play gomb; hova lettek? Ami jó volt miért kellett elrontani? :(

szerk: Pontosan. K750/6230 az telefon volt. És most miért kell genyózni direkt mindennel? :U

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16241) Zoli bácsi válasza meroly (#16239) üzenetére


Zoli bácsi
őstag

Szia! Igen, az elvárások....azaz inkább arról van szó, hogy én is sok telót kipróbáltam, de ritkán találtam "bejövőst". Alap készülékek jöttek be hosszú távon, tehát most Nokia 1112-est használok, monokróm, mindig látható, jó készenlét. Tudom, most mondjátok, b******m meg, vegyek egy 1202-t újonnan, vagy egy 6310I-t :)
CSak van egy kis gond. Elmúlt héten vagy három kolléga kért meg, hogy kapcsoljam be a BT-t, mert valamit szeretne átküldeni. Mondtam, Sorry, ez nem megy. Aztán születendő gyermekről, unokáról MMS-t is kapok, hát ez sem megy a 1112-nek. Van egy 1101 is, az is nagyon jó, csak kihangosítani nem lehet. Pedig a mamát kihangosítva hívom, aztán beszélget vele az egész család. :K

(#16242) Sztbeni válasza MC Pite (#16227) üzenetére


Sztbeni
őstag

Vegyél E52-őt: Strapabíró, GPS-es gép. Legjobb választás.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#16243) meroly válasza Zoli bácsi (#16241) üzenetére


meroly
veterán

Lehet hülyeséget mondok, de az elvárásaidnak megfelel egy 6230i is:
Fontos:
- Jó térerő (Munkaidőben fontos lehet) - ez hibátlan
- Jó hangminőség - tökéletesen rendben van
- Hosszú készenlét - nálam erős használattal (nap 1,5-2 óra telefon, nyomkodás, stb) 2-3 napot megy, de ez relatív
- Masszív, kevésbé karcolódó - nyúzom, meg a gyerek is, de semmi, kopik, mert műanyag, de se karc se semmi
- Kihangosító - van
- BT - van
- Profilok - van
Jó ha van:
- FM rádió - van
- Bővíthető memória - van (igaz mmc, de kit érdekel a típusa)
- Zenelejátszó (Ritkán, utazáskor) - van zenelejátszó a menüben, de még életemben nem használtam
- Hívásszűrés - ez nincs szerintem
Nem fontos, nem használnám:
- 3G, UMTS, wap - wap van
- Kamera - van, vállalható képeket csinál

Impossible is nothing

(#16244) MC Pite válasza Sztbeni (#16242) üzenetére


MC Pite
veterán

Néztem, majdnem jó.
Pl szép. Gyors. Jól összerakták.
De tudod nekem már 2006ban fontos volt az autófókusz. 2009ben 50-60 ezer felett kihagyni? :U Festmény?
Ennél még a 6700c is inkább kell! Ez se hűdeatom, de vállalható.
Másik kérdés hogy alig drágább nála az i7110, de egy öreg tégla N82 is esélyesebb.

Tudom, nem mindenki akar vele fotózni, de én igen, és ezen a téren még húgom öreg alsóközepes telefonja is körberöhögi (K550). De ez nem véletlenül lett így... hisz a 6720 kamerájával tökéletes lenne... :W

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16245) picur220 válasza Zoli bácsi (#16241) üzenetére


picur220
veterán

Sztem neked egy 6300, E51, vagy esetleg ha szeretnéd a zenéket jó minőségben élvezni, akkor 5310 felelne meg! Ezek pont abban a kategóriában vannak, amik neked kellenek.

(#16246) picur220 válasza MC Pite (#16244) üzenetére


picur220
veterán

S60 3rd-s Samsungot neee!
Ha az összes 6700 ilyen képet csinál, akkor vedd azt, mert szerintem nagyon jó kép! 6720 sem tűnik rossznak. Én személy szerint neked az N79-et ajánlanám, az kielégíti az igényeidet, mivel a kamerája nagyon jó, a GPS-t tudod megfelelő szoftverrel használni - ilyen pl. a Garmin. Az összeszerelése sem rossz, bár nem a legjobb, de vállalható. A füles csatija 3,5mm-es. Ha nem pakolod tele a szoftverét mindenféle hülyeséggel, amik auto indulnak boot-kor, akkor gyors is marad a cucc. Szerintem neked tökéletes.

[ Szerkesztve ]

(#16247) rep3at válasza MC Pite (#16244) üzenetére


rep3at
őstag

A 6230i már nem egy mai mobil, de igazad van, mindennapi használatra tökéletes. Minden attól függ mire kell, ezt embere válogatja.

Ha sokat fotózol, nem fog megfelelni.
Ha komolyabb zenére vágysz sajnos akkor sem igazán.
De ha fontos a hosszú készenlét és a jó hangminőség meg csak párat kattintgatsz és csak néha hallgatsz rajta zenét akkor megfelelő lehet. Sajnos én ezt már valahol kinőttem, meg hát azért a megjelenés is fontos ezért tettem le a voksom egy V8 mellett.

Volt egy olyan esetem, hogy kezembe nyomtak x pénzt és mondták hogy vegyek valami Nokiát ami könnyen kezelhető és sokáig bírja az akku, ugyanakkor megbízható is. Vettem egy 6230i-t, erre azt mondták hogy ez egy régi szar ilyen nem kell. Pedig a követelményeknek megfelelt..

Kérdés: Szerintetek egy V8at megéri elcserélni egy E8ra?

Forward thinking. كرر

(#16248) meroly válasza rep3at (#16247) üzenetére


meroly
veterán

Megjelenés??? Én arról már rég lemondtam. Pár hozzászólással előbb fejtettem ki, hogy az Arte szérián kívül az összes mostani luxus nokiám megvolt. A sima silver 8800-t meg is tartottam, de már csak nézegetni. Sajna vagy szép egy telefon vagy használható.
Egyébként nem ronda a 6230i sem szerintem.

Motorolához nem értek, de a V8 szebb mint az E8 :K

Impossible is nothing

(#16249) MC Pite


MC Pite
veterán

rep3at: Én 2006ban kinőttem, volt pár évig, kicsit mást keresek, pár hszel fentebb láthatod ;) [link]

picur220: "S60 3rd-s Samsungot neee!"
Ezt kicsit bővebben kifejtenéd?
6700 ok, de mondj mellette érvet mikor drágább a (6620c)6720c-nál, N78nál, C702nél! Mitől, hogy nem nyiszorog? :( Plusz S7220 amoled/jobb fotókkal ott liheg a nyakában, de fentiekkel megint nem versenyképes.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#16250) Sztbeni válasza MC Pite (#16244) üzenetére


Sztbeni
őstag

Az E52-nél javulni fog a képminőség, szoftverfrissítéssel.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.