Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15701) ferrari1


ferrari1
őstag

Sziasztok! Ajánljatok egy telcsit nekem, ami használtan, szép állapotban kijön 40e.-ből.

Ami fontos:
- hosszú üzemidő ( napi min. 3 óra beszéd + 3-4 óra rádió )
- ebből következik, hogy a rádió ( zene ) elengedhetetlen
- hívás közben egyértelműen adjon jelzést másik hívás beérkezésekor, ami hangos
környezetben is jól hallható
- kialakítás szétnyithatós kivételével mindegy
- aránylag vállalható kamera

Ami nem érdekel:
- WIFI
- WLAN
- 3G
- GPS... és társai:)

Köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#15702) Sly Bp. válasza diegho (#15700) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ha megszokod az érintőt ugyan olyan gyors mint a sima gombok! Pl. nekem első minőségi érintősöm az iPhone volt és azonnal éreztem hogy mi hol van! És nagyon ritkán ütöttem mellé!

(#15703) Sly Bp. válasza ferrari1 (#15701) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nokia E63! Rettentő jó az aksija! Minőségi cucc nagyon!

(#15704) ferrari1 válasza Sly Bp. (#15703) üzenetére


ferrari1
őstag

Hát, ahogy néztem most gyorsan nem nagyon van 40 és alatta. Ráadásul nem is tetszik, de biztos nagyon jó. Tudnál valami mást is ajánlani, ami nem qwerty-s?

(#15705) iknight válasza diegho (#15700) üzenetére


iknight
senior tag

A skype nem feltétlenül mert ott lehet beszélni is rajta elvileg. De ha irni akarsz akkor nyilván azon célszerű csak.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15706) iknight válasza ferrari1 (#15701) üzenetére


iknight
senior tag

Én most ideignlenesen egy SE P1i-t vetttem amíg megjön az új telóm az 40-ből bőven kijön. A csengetés nagyon hangos, a kijelző jó, a készülék minősége pedig az egyik elgjobb amit valaha láttam.
Illetve ami még jó az az LG kp 500, samsung g800, LG secret (minőségre hihetetlen jó)

[ Szerkesztve ]

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15707) Sly Bp. válasza ferrari1 (#15704) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nokia E51, 6500c, U800, 6303! Rádió nem tudom melyikben van azért írtam több lehetőséget!

(#15708) ferrari1 válasza Sly Bp. (#15707) üzenetére


ferrari1
őstag

Köszönöm, megnézem mindet. Ha van még Valakinek, ötlete szívesen fogadom. :R

(#15709) Kickass válasza ferrari1 (#15701) üzenetére


Kickass
őstag

Philips Xenium vonalbol kellene vadasznod, hirtelen konkret tipust nem tudok mondani de pl 9@9 es hasonlok

(#15710) dirkam


dirkam
tag

Sziasztok!

Ajándékba kellene néznem valami telefont max 50k értékben, tudnátok segíteni? Sajna nem nagyon követtem az elmúlt időkben a telefon témát és annyi az új készülék, hogy nem győzöm olvasni a teszteket.
A kamera része lenne talán a legfontosabb, min. 5 megapixel. Nem kell érintőképernyő meg csillivilli dolgok. Sőt talán leginkább a letisztult egyszerű forma jönne be az illetőnek, mint mondjuk a Nokia E52.
Az ár kártyafüggetlen új készülékre értendő és férfi részére lenne.

Ha valaki tudna segíteni azt nagyon megköszönném!

Üdv!

(#15711) salival válasza dirkam (#15710) üzenetére


salival
aktív tag

k850i,g600,6220,kf750,u900,g600
ezekből van pár elegánsabb, gondolom ajándékba nem használtat akarsz adni

YNWA

(#15712) Sly Bp. válasza dirkam (#15710) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én ajánlanám az U900, G800, KF750 Secret! Isten igazán az elegáns telefonokban nincs 5 megapixeles kamera max egy 3,2-es! Ha az is elfogadható számodra sokkal minőségibb telefonokat tudnák ajánlani!

(#15713) iknight válasza dirkam (#15710) üzenetére


iknight
senior tag

Szerintem a KF750 secret, az elegán, nagyon jó minőségű, és 5 megapixeles, esetleg az lg viewty, samsung g800 amit ajánlani tudnék.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15714) diegho válasza Sly Bp. (#15702) üzenetére


diegho
nagyúr

tehát akkor vagy nokia érintősre (5800, N97) vagy Omniára van szükségem a T-s kínálatot nézve. Lehet bevárom az 5800 utódát.

(#15715) Sly Bp. válasza diegho (#15714) üzenetére


Sly Bp.
addikt

A Nokia eddig csak katasztrófa érintőset adott ki én nem bíznék meg benne! A Samsungot ajánlom!

(#15716) iknight válasza diegho (#15714) üzenetére


iknight
senior tag

Az 5800-nak milyen utódja van?

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15717) Sly Bp. válasza iknight (#15716) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Én tudom, én tudom :D A csatorna :) mert a mostani még csak egy kaki!

(#15718) iknight válasza Sly Bp. (#15717) üzenetére


iknight
senior tag

Nemértem különben ezt a nokiás üzletpolitikát, belekerült volna nekik vagy 200 forintba hogy fém tokozása legyen a telón, és akkor valszeg minden második ember 5800-val járna most :D

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15719) diegho válasza iknight (#15718) üzenetére


diegho
nagyúr

olyasmit hallani, hogy 5900 jön ősszel. Nem létfontosság lecserélni a K800-at, de már néha jó lenne egy kis mobilitás skype meg msn szempontjából. A notikat rühellem, szóval az kilővel, így csak a telefon maradt. E52-őt vártam nagyon, de csalódás lett a szoftver miatt. N79, amit a kolléganőm vett pár hete nem igazán fogott meg. Jó telefon, sokat tud, de ha már 70-et kiadok telefonra, akkor inkább 80 az Omniáért. 5630-ban ha lenne Wi-fi akkor már nem is tökölnék a vásárlással, vagy ha 6700 S60-al futna, de miért is csinálnának egyszer olyant ami tényleg jó lenne nekem :))

(#15720) jekisa19


jekisa19
csendes tag

Sziasztok!

Mobilt kellene vennem csak nem tudom melyiket. 2 fajta maradt a végére t-s kell, az 1. Lg gt500 a 2. a Samsung F480. Ti melyiket ajánlanátok, melyik a jobb vétel, egy árban van, sztem elfogadható.

A válaszokat előre is köszönöm.

<<Sony Xperia Z1 Compact>>

(#15721) Sly Bp. válasza jekisa19 (#15720) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Egyiket sem ajánlom! Egyik rosszabb mint a másik!

(#15722) jekisa19 válasza Sly Bp. (#15721) üzenetére


jekisa19
csendes tag

Akkor esetleg ajánlani tudsz vmi hasonló árut olyan 35-40 előfizuval????

<<Sony Xperia Z1 Compact>>

(#15723) iknight válasza diegho (#15719) üzenetére


iknight
senior tag

Szvsz ha skype ra vayg msnre kell a teló, akkor feletsd el a hagyományos kialakítású telókat, vagy full érintős, vagy qwerty-t vegyél. Szerintem 60 ezerért újan full dobozosan az 5800 nagyon jóvétel, és enmhiszem hogy a közeljövőben ennyiért sokkal jobbat kapnál.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15724) ferrari1 válasza Sly Bp. (#15707) üzenetére


ferrari1
őstag

Körülnéztem, keresgettem, tapogattam, nyomkodtam stb... Két versenyző maradt, amelyik minden szempontból megfelelne, ráadásul mindkettő tetszik:

- SE W705
- Nokia 6303

Szeretnék mindkettőről érveket és ellenérveket olvasni tőletek, tehát ami fontos:

- hosszú üzemidő ( napi min. 3 óra beszéd + 3-4 óra rádió )
- ebből következik, hogy a rádió ( zene ) elengedhetetlen
- hívás közben egyértelműen adjon jelzést másik hívás beérkezésekor, ami hangos
környezetben is jól hallható
- kialakítás szétnyithatós kivételével mindegy
- aránylag vállalható kamera

Volt már mindkét gyártótól telefonom. Nem szempont, hogy melyiknek milyen csatlakozója van.

Köszönök minden hozzászólást!

(#15725) tjb007


tjb007
nagyúr

Milyen (lehetőleg új) telefont érdemes venni mostanság 50.000 Ft körül ? (független vagy T-Mobile)
Főbb szempontok:
-zenében hozza legalább az 5310 szintjét
-fejlett szervezőfunkciók

Durván ennyi lenne az ami számomra fontos lenne.

Előre is köszi

(#15726) picur220 válasza tjb007 (#15725) üzenetére


picur220
veterán

Nokia E51, ha van még. Elég jól szól, kb úgy, mint az E52, meg a többi E-szériás. Vagy esetleg 5630, ami ugye okostelo, és ha nem tetszik vmi, bővítheted, pl szervező terén is.

ferrari1: A 6303 mindezekben nagyon jó! Sztem bír egy töltés 6 órát, nem tudom mennyi a hivatalos adat, de annyit bírnia kell. SE-t alapjáraton nem ajánlok, abban nincs vállalható kamera, még a Cybershotokban sem.

[ Szerkesztve ]

(#15727) Sly Bp. válasza ferrari1 (#15724) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nokia 6303-at ajánlom!

(#15728) Sly Bp. válasza jekisa19 (#15722) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Persze! Nokia 6500, E51, 6300, 6303 de ha megmondod mit használnál akkor pontosabbat tudok ajánlani!

(#15729) iknight válasza tjb007 (#15725) üzenetére


iknight
senior tag

Én a helyedben ha nem sürgős gyüjtögetnék egy kicsit, és gsm botlokban új független dobozos 5800-t kapsz 60 ezer forintért, és tudásban funkcionalitásban szerintem bőven jobb választás mint mondjuk egy 50 ezer forint körül kapható teló és annyival nem is drágább.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15730) iknight válasza ferrari1 (#15724) üzenetére


iknight
senior tag

Esetleg még a Blackberry-t elfelejtettem mondani. Egy Curve kijön 40-ből egy pearl meg főleg, és nekem 5-6 napot is elemnt egy töltéssel elég sok telefonálás mellett, nagyon jó minőségű, rádió mondjuk nincs, de a hangzása vetekszik bármelyik walkman mobillal.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15731) tjb007 válasza iknight (#15729) üzenetére


tjb007
nagyúr

Kösz de inkább kihagyom. Nem igazán vagyok oda ezekért az érintőképernyős telefonokért.

(#15732) Sly Bp. válasza tjb007 (#15725) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Nokia 5630-at ajánlom neked!

(#15733) meroly


meroly
veterán

Sziasztok!

Már régóta "utazom" telefonokban, de most elakadtam. Olyan készüléket keresek (csak Nokia jöhet szóba nálam), ami nem egy csúnya darab, de az akksija jól bírja és lehetőség szerint elfogadható képeket készít (VGA-nál jobb).
Egy évig 8800-t nyúztam, de a vége felé már nem bírtam, hogy kicsúszik a kezemből a fém miatt. Az akku egy napot ment, aztán munkámból kifolyólag a beszélgetési időm megtízszereződött (napi 1-2 óra). Próbálkoztam 6233-al, de nagy volt. Aztán volt 6230i-m, de csak 2 napot ment vadi új akkuval. Most jelenleg egy 2700-t nyúzok, de ez is csak 2-3 napot megy. Pedig mindegyikben 1000mAh-s akku van. Nem értem mi zabálhat ennyit.
Vagy valami alternatív megoldás? Nagyobb akku nem nagyon van. Ezek mind BL-5C-t használnak, amiből a legnagyobb kapacitás 1020mAh, létezik az USA-ba szánt telefonokhoz BL-6C, ami elméletileg fél mm-el vastagabb csak, de az már 1150mAh.
Vagy tudok olyan telefont ami a fenti elvárásaimnak megfelel? :)

Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

Impossible is nothing

(#15734) Ragacska


Ragacska
tag

TG01
Hát ezen lepetéztem. 4.1es kijelző. 1Ghz proci. A menüjét nagyon elbaszták de azt lehet cserélni.
Mennyiért jön vajon?

(#15735) iknight válasza meroly (#15733) üzenetére


iknight
senior tag

Szia

A mai viszonyok között szerintem óriási butaság Nokia márkahűnek lenni, egyrészt mert sem minőségben, sem tudásra nincs már a toppon, és csak azért mert nokia nem érdemes pénz kiadni. Szóval ha hosszú üzemidejű telót akarsz, akkor pl nézz meg egy Philipset, van amelyiket 2 hónapos készenléti idővel adnak, és egy töltéssel 12 órát lehet telefonálni vele. Ajánlani tudnám még a Blackberry Pearl sorozatát, szintén jó akku idő, és nagyon jó minőségű teló. Aztán ha pl okosteleon sem árt akkor a Samsung i7110 is jó vétel szerintem. De mielőtt választanál mindenképpen nézd végig a palettát, és nem feltétlenül akku teljesítmény alapján dönts. Mert pl nekem a blackberry curve 960mAh-s akku volt és bő telefonálás mellett 4 napot röhögve elszaladt, és pl egy nokia n95 1200-s akkuval 1-2 napot jó esetben. Egyébként ha mindenáron nokiát akarsz akkro e51-52 ami talán legjobban megfelelne neked.

A TG1 ről meg annyit, hogy elég nagy lapát kezem van de a HTC touch hd 3,8"-s kijelzője már a majdnem túl nagy határán mozog. Illetve egy megfelelően optimalizált rendszer 500-s procival is szépen elkenyeg, így az 1gh-s proci csak arra jó hoyg lezabálja fél nap alatt az aksit.

[ Szerkesztve ]

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15736) Sly Bp. válasza meroly (#15733) üzenetére


Sly Bp.
addikt

Ajánlom neked a Nokia E63-at átlag használat mellett 5-6 napig húzza! Ha napi 1 órát telefonálok vele akkor 3-4 nap ha 2 órát telózol vele szerintem 3 napig simán elmegy!

(#15737) meroly válasza iknight (#15735) üzenetére


meroly
veterán

Szia!

Köszönöm. E51-em is volt (ezt kifelejtettem a listából), de a symbiant nem használom ki és valahogy nem is tetszett. Szerintem a fém miatt. A vasból a 8800 miatt kiábrándultam. Abban is csak 1050-es akksi volt, jó tudom nem kell nézni a kapacitást.
Az E52-vel viszont már szemezgetek, abban 1500-as van (ahogy a 6650-ben is) és annak erős használat mellett is menni kell 3-4 napot. Csak fém megint :(
Ja és más nem jöhet szóba csak Nokia, ilyen vagyok, ezt már nem növöm ki :)
Tudom, hogy a minőség rég nem a régi, hisz a 2700-m is romániában gyártották. Ezzel most nem akarok szidni senkit, de hol marad a made in germany-tól...

Köszönöm,

Impossible is nothing

(#15738) meroly válasza Sly Bp. (#15736) üzenetére


meroly
veterán

Szia!

Köszönöm!
E63 qwerty-s, az nem fekszik nekem. De legalább nem fém.

Impossible is nothing

(#15739) iknight válasza meroly (#15737) üzenetére


iknight
senior tag

El sem tudom képzelni, hogy milyen erő kényszerít téged nokiára, pedig szerintem a Blacberry Pearl ideális választás lenne neked, nem műanyag hosszú üzemidő, jó minőség, és nálunk nevetséges áron hozzá lehet jutni. Én minél több gyártó termékén próbáltam ki, annál inkább arraa a megállapításra jutotam, hogy nem szabad egy cégnél leragadni. Illetve ha valaki le akar ragadni a mai mobilos piacon egy márkánál, az tegye a samsungnál, mert a zárt rendszerű pár ezres telóktól kezdve, a symbianos, a windows mobilos, és az androidos telók területén is nagyon jó telókat alkotott, mind minőségben mind tudásban. Szerintem nézz azért szét máshol is, takard le márkanevet és úgy válassz. :D

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15740) meroly válasza iknight (#15739) üzenetére


meroly
veterán

Áh, tuti nem bírnám. Pár éve váltottam mikor még a nokiának nem volt normális kinyitható telefonja, akkor vettem egy samsung e720-at vagy mit, de másnap sírva rohantam vissza a mobilkereskedésbe, hogy adják vissza a nokiámat :)

Impossible is nothing

(#15741) whiteseed


whiteseed
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok valamit ajánlani (kártyás, nem előfizetéses) t-mobil/kártyafüggetlen kategóriában max 20-25K-ig (vidéki szállítással).
Nem kell bele sok extra, lényeg hogy magam rakhassak rá (lehetőleg mp3 formátumú) csengőhangot, háttérképet.
Egyszerű menüje legyen, nagyjából jól nézzen ki, és jól lehessen vele beszélni.
Játékok/mobilnet/videó egyéb extra cuccok nemigen érdekelnek.
(Azért nem baj, ha van rajta egy kamera)

Meg esetleg erről valakinek tapasztalata?:
http://webshop.t-mobile.hu/webapp/wcs/stores/ProductDisplay?catalogId=2001&storeId=2001&productId=155508&langId=-11

Ezt nézegettem, de szinte semmi normál tesztet nem találtam hozzá, pár youtube videón kívül. :((

OTAKU

(#15742) meroly válasza whiteseed (#15741) üzenetére


meroly
veterán

Hello!

Arra amit írtál, tökéletesen megfelel egy Nokia 2700 is. Egyszerű, jól néz ki, a gombok se vészesek, a navigyűrű kimondottan jó. T-mobile-nál kártyásan 25000. És a kamerája kimondottan szép képeket csinál. Ezt nyúzom pár hete, meg vagyok vele elégedve, az akkun kívül, de az számomra probléma csak a sok beszélgetéssel.
Nézd meg, ha gondolod.

Impossible is nothing

(#15743) iknight válasza meroly (#15740) üzenetére


iknight
senior tag

Ha pesti vagy menny be egy Samsung márkaboltba, vagy pl a speedshophoz, ott aztán minden nyalámbságot kipróbálhatsz. Pár éve még énis nokiás voltam, akkor tényleg jó volt a nokia, de mostanra már van jobb.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15744) iknight válasza whiteseed (#15741) üzenetére


iknight
senior tag

Vairy touch szerintem a HTC Touch t-mobile Brand alatt futott valamivel butítot változata lehet. Külsőre, a gombok is szinte ugyan azok, a wifi viszont kimaradt belőle. Htc touch-om volt egy ideig, nagyon kellemes kis teló, és csalódni sem fogsz benne ha nem vársz tőle csodákat.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15745) Viktor0610 válasza iknight (#15744) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Köze nincs a HTC Touchhoz -maximum külsőben és nevében. Nem is Windows Mobile rendszerű.

Samsung Galaxy A54

(#15746) meroly válasza iknight (#15743) üzenetére


meroly
veterán

Győri vagyok, de saturnban már nyomogattam más telefont is, meg ismerőseim körében van pár nem-nokia. Vodánál van valami samsung, fém, 3G-s nemtom milyen típus. Hát annyit áradozott róla ismerősöm, hogy nézzem meg milyen jó, meg minden. AZtán rá pár napjára el is mentem megnézni, addigra a kijelzője (ami üveg volt) berepedt, 6000-ér vette a telefont és új előlap rá 12000, na puff.
A 8800-nál is egy új ház legalább 20ezer volt, de az nem törött össze, ha leesett.....
Jó ez egy kirívó eset, de azért mégis. Ahhoz hogy berepedjen a kijelző legalább rá kellett volna ugrálnia, ő pedig vigyáz rá...

Impossible is nothing

(#15747) Viktor0610 válasza meroly (#15746) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Na ne már... :U

Nehogy már a gyártó legyen hibás azért, ha a telefon kijelzője betörik... Ez kőkeményen a felhasználó hibája.
2001 óta elég sok telefon megfordult a kezeim közt, egy ideje már egyszerre két készüléket használok, amiből az egyik egy 2,8" kijelzőméretű PDA, még egyszer nem volt olyanom, hogy betört volna a kijelző.

A legjobban az tetszik a felhasználói visszajelzések közül, amikor azt mondják, este lefeküdtem, letettem a szekrényre a telefont, reggelre pedig ez fogadott -és mutatja a betört kijelzőt.
Persze, én meg most jöttem a falvédőről... :U ( :D )

Samsung Galaxy A54

(#15748) meroly válasza Viktor0610 (#15747) üzenetére


meroly
veterán

Nem mondtam, hogy magától tört be, csak hogy berepedt, lehet ráült, mikor a zsebében volt vagy ilyesmi.
A lényeg a lényeg, hogy ha NOKIA lett volna nincs ilyen baja :) :) :)
Én legalábbis ezzel nyugtatom magam (meg őt is)....vagy inkább idegesítem? :)

Impossible is nothing

(#15749) iknight válasza meroly (#15748) üzenetére


iknight
senior tag

Csak egy apró mumentumot felejtesz el drága barátom, mégpedig hogy az egy 6 ezres teló volt a 8800-pedgi egy 160 ezres :D Nézd meg a samsung strapa telóit b2100 vagy b2700 vagy ott van pl a g810-s samsung amin ugyan az a soft van mint az n95-tön, és mégis klasszisokkal jobb minőségű. Vagy nézd meg a samsung i8910 hd és a nokia n97, ég és föld a kettő technológiai szinvonala, és nem a nokia javára, vagy pl a samsung i7110-t minőségre, és tudásban is bőven veri a nokia konkurenseit, az n82-t n79stbstb. A nokiának 2 telefonja van most amire mindenféle fentartás nélkül rámondom hogy tényleg nagyon jól használható és nagyon jól sikerült telefon, és még minősgére is a helyén van az az e71 és e66.

Akik jó békét tudnak kötni, azok sohase győznek a háborúban.

(#15750) meroly válasza iknight (#15749) üzenetére


meroly
veterán

Jó-jó csak viccelek.
Én nem vitatom, hogy a nokia már koránt sem olyan jó mint régen volt. A samsunggal gyönyörű képeket lehet készíteni, aztán a sony-ericssonok akkuja és zenei minősége nagyon jó. A Philips akkuja megint csak jó. Minőségileg is rendben van szinte mindegyik gyártó telefonja.
DE én valahogy mégis maradok a Nokiánál....
Strapa teló, aporopó, Nokia 3720. Szerintem állati jó lett, néztem a youtube-os tesztvideokat. Egy baj van vele, hogy az akku 2 napig bírja erős használat mellett. Lehet készenlétben húzná egy hétig, de a beszélgetési idő nagyon kevés.
Viszont már valami új BL-5CT akksi van benne, ami kapacitásra olyan mint a BL-5C, de talán fejlesztettek rajta.
Az E52 se rossz, de a másik kettő is valóban nagyon jó telefon, bár symbian nem kellene.

Impossible is nothing

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.