Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12301) Louro válasza Kickass (#12299) üzenetére


Louro
őstag

Hát 20nál többet nem szánnék telefonra....És ahogy néztem még 20 elett van használtan is. De ha azt mondod, hogy az 5320 megér még max. 5k plusszt, akkor hiszek nektek és akkor amellett döntök.

Köszönöm a segítséged...remélem még azért 1-2 ember azért ír rá választ :)

Mess with the best / Die like the rest

(#12302) Louro válasza Louro (#12301) üzenetére


Louro
őstag

Ebben a 30k-s kategóriában meg már ugye ott a Nokia E51.

Ha már 25-30 között szánnék telefonra, akkor gondolom az 5320-ast ütné az E51. Igazából szeretném max 20-ból megúszni, de ha nagyon nagy "fejlődés" van a kettő között, akkor bevállalok még 5k-t

Mess with the best / Die like the rest

(#12303) e-korban


e-korban
csendes tag

sziasztok !

lenne egy kérdésem amit nem sokan kérdeznek.

szóval, ha olyan telefont keresek aminek a térerejével nem szokott gond lenni akkor melyiket ajánlanátok a megfizethető kategóriából?
emellett a SAR értéke se legyen magas. vagy a kettő üti egymást?
Megfejelve azzal, hogy az akksija (csak telefonálás mellett) sokáig bírja (és itt van szerepe a térerőnek, mert ha jó a térerő akkor kevésbbé merül az akksi is, vagy rosszul gondolom?)

várom a válaszaitokat erre a furcsának tűnő de úgygondolom, hogy egy nem elhanyagolható kérdésre... (egy telefonnál szerintem fontossági sorrendben a térerő az ami a legfontosabb szerintem)

(#12304) Louro válasza Louro (#12302) üzenetére


Louro
őstag

Lehet analfabéta leszek, de felvállalom :D

Ha mégis most már elkerülhetetlen, hogy valamilyen netes alkalmazás legyen a telefonon, akkor már az előbb említett készülékeken van MSN? Ez az egy lenne, ami miatt igénybe venném. E-mailek sose voltak olyan fontosak eddig...

Mess with the best / Die like the rest

(#12305) madarasz92 válasza Louro (#12304) üzenetére


madarasz92
őstag

Alapból nincs a telefonon Msn!

(#12306) cickanyka


cickanyka
csendes tag

Sziasztok!

Szakdolgozathoz végzek piackutatást mobiltelefon használati szokásokkal kapcsolatban. Kérlek, szánjatok rá néhány percet, és töltsd ki az alábbi linken található kérdõívet. Mivel elég nagyszámú mintán kell elvégeznem, nagyon megköszönném, ha továbbküldenétek másoknak is!

http://www.surveymo nkey.com/ s.aspx?sm= cj9W2bUa2NgPh9uU 4k9H0A_3d_3d

Elõre is köszönöm!

(#12307) Louro


Louro
őstag

A Samsungról lebeszéltek, de azért kiváncsi lennék, hogy akkor mit tudnátok ajánlani 20k körül, ami jó akksival rendelkezik, zenemobil és azért telelehet tömni játékkal :)

Nokiából párat felsoroltam korábban:
Nokia 5310 vagy a 6300 is ott volt, de más márkára is nyitott vagyok. SE-ről rosszakat olvastam, de a Samus topikban meg arra buzdítottak. Vélemények, tapasztalatok, javaslatok?

Vagy 25-30k megérne a lentebb említett 5320-as vagy E51 már abban az árban jobb választás lenne? Azt a plussz 5-10k megérné? Igazából 20 alatt szeretnék maradni

Mess with the best / Die like the rest

(#12308) Karma válasza Louro (#12302) üzenetére


Karma
félisten

Az 5320-as szoftveresen üti az E51-et (FP2-es, míg az E51 csak FP1-es), viszont Wifi nincs benne, ez lehet a nagy hátránya. Mivel mindkettő S60-as, egy MSN program (pl. Fring, Nimbuzz, Slick...) feltelepítése gyerekjáték.

“All nothings are not equal.”

(#12309) Louro válasza Karma (#12308) üzenetére


Louro
őstag

És 25-30ért megérik nagyon? Mert igazából 20nál többet nem szánnék rá, de ha ennyivel jobb, egye fene....Igazából 15-20 körül gondoltam most telefont venni.

Mess with the best / Die like the rest

(#12310) madarasz92


madarasz92
őstag

Szerintem válaszd az E51-et! :D :D
Zenetelefon Vs Űzleti

[ Szerkesztve ]

(#12311) -NOKIA- válasza Karma (#12308) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

e51, nemrég cseréltem az 5320-asomat erre a típusra pont.
Minőségibb anyagok, wifi, megjelenés stb. :K

(#12312) Louro


Louro
őstag

És 20k alatti árban mit tudnátok javasolni a feltételek mellett? 5310 esetleg 6300? Jöhet bármilyen más márkájú is :)

Mess with the best / Die like the rest

(#12313) madarasz92


madarasz92
őstag

Zenetelefon 5310
Űzleti:6300
Mindegyikbe van valami jó!
Attól fűgg zenére veszed?
Milyen fűggő legyen a teló?
A Samsung L700-at is bátran ajánlom!(6300 hoz hasonlit)

[ Szerkesztve ]

(#12314) Louro válasza madarasz92 (#12313) üzenetére


Louro
őstag

Zene az fontos lenne és pár unalomüző, olykor lecserélhető játék is. Akksi az elsődleges szempont.
Akkor e 3 telefont bátran ajánljátok?

Mess with the best / Die like the rest

(#12315) madarasz92 válasza Louro (#12314) üzenetére


madarasz92
őstag

Akkor az L700 nem ajánlom mert nem lehet rá tenni játékot!
Meg esetleg néz kőrűl T-Mobil weboldalán hátha van valami okoság!
esetleg Sony Ericsson W880i (21 990 Ft)(T-mobilos)
Nokia 5310 most 29 880 Ft

[ Szerkesztve ]

(#12316) Kickass válasza Louro (#12314) üzenetére


Kickass
őstag

az 5310 annyi a baj nem tudom mennyire jeleskedik játékokban, de olcsó és nem olyan rossz teló azért

az 5320 mellett szól h az tuti teletömhető játékokkal, 3,5 jack van rajta meg az FP2 is sokat jelent viszont nincs wifi meg műanyagból van

az e51 szép csinos fém, viszont a zenei képességei elég gyengék, játékot szintén lehet rá tenni

ezek után válassz :D

(#12317) swoody válasza -NOKIA- (#12297) üzenetére


swoody
senior tag

fateless
-NOKIA-

Köszi.De szerintem marad a 8800. :)

(#12318) Louro


Louro
őstag

Nokia 5220 XpressMusic vagy Nokia 7100 Supernova vagy 6300?

Most lestem, hogy djuice-ba még épphogy beleesek és e három telefont láttam meg. Mivel újszámlás lennék és a Complete és Complete SMS között vacillálok még így a 20k alatti ár méginkább kecsegtett. Vagy tudtok esetleg jobbat mondani ezeknél a djuice listájából?

http://www.djuice.hu/keszulekek/

bocsi, hogy ennyire nyüg vagytok rajtatok ,de ti jártasabbak vagytok és egy teszt még nem teszt és valahogy a tapasztalatban jobban hiszek és a több vélemény erejében.

Mess with the best / Die like the rest

(#12319) Louro válasza Louro (#12318) üzenetére


Louro
őstag

Javítanám magam: Amik tetszenek és ahogy néztem az 5310 (sajna 25k, de hátha ez a top a listámon, csak perpill nincs, de hátha fizuig szereznek be újabb adagot), 5220 és a 6300 (ahogy láttam ebben nincs memkártyabővítés?). SE-be és Samuba se találtam olyat ami tetszene....lehet túl elfogult vagyok a Nokiával, de sose volt bajom velük.

[ Szerkesztve ]

Mess with the best / Die like the rest

(#12320) -NOKIA- válasza Louro (#12318) üzenetére


-NOKIA-
Ármester

Szerintem első két helyen az 5220, és a 7100 áll, második pedig a 6300. :R

(#12321) Louro válasza -NOKIA- (#12320) üzenetére


Louro
őstag

A 7100-t kihúztam a listámról, mert egy itteni teszt szerint nem bővíthető és a 4 MB memória elég kevésnek tűnik nekem :$

5310 SOKKAL jobban megéri, mint az 5220, vagy akkora különbség azért nincs a kettő között?

Mess with the best / Die like the rest

(#12322) AMD Power válasza Louro (#12319) üzenetére


AMD Power
titán

A három közül? Egyértelműen a 5310 már csak a tartozékok miatt is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12323) e-korban


e-korban
csendes tag

úgy gondoltam, hogy több mint 12 ezer hozzászólás után a fórumon vannak olyanok akik értenek is a telefonokhoz és tudnak válaszolni a tegnap feltett kérdésemre a térerővel kapcsolatosan, lehet túl nagyok voltak az igényeim és ez a fórum arról szól, hogy milyen mp3, telefon kártyaolvasó szerepe lehet egy telefonnak mellékesen, és ez a mellékes szerepe legyen fontos mindenkinek, ha nem tud vele telefonálni mert nincs térerő (ennek hatására hamarabb lemerül) az nem baj, mert most a multimédiaszolgáltatás a trendi a mobiloknál, és ezt fogadja el mindenki aki telefont akar , az arra kell, hogy lehessen felvágni vele és divatozni. Itt ti 12000 hozzászólás során csak ezt erősítitek, hogy sznoboskodni jó a mobil, telefonálásra kevésbbé használjátok, különben arról a funkciókról is tudnátok véleményeket írni nemcsak az idióta mp3 meg kameraképességekről. amitől fel is dobhatod a talpadat vészhelyzetben mert segítséget telefononnem fogsz tudni kérni...

szóval a fórumcímet változtassátok meg inkább így: Milyen telefont vegyek ha nem elsősorban telefonálni akarok rajta hanem felvágni?

(#12324) vbbb


vbbb
őstag

Üdv!

Rászántam magam, hogy végre lecseréljem a jó öreg SE k700i-met. :)
Olyan MP3-as "walkman" telefont keresek, ami rendelkezik külső memória bővítéssel. (microSDHC)
Sony Ericsson, Motorola, Samsung esetleg? Nem vagyok képbe a mostani mobilpiaci helyzettel, minőséggel. :)

köszi

(#12325) AMD Power válasza vbbb (#12324) üzenetére


AMD Power
titán

SE W910? Jó árban van már manapság.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12326) vbbb válasza AMD Power (#12325) üzenetére


vbbb
őstag

Az csak M2-es kártyát szereti? Kinézetre nem rossz.

(#12327) AMD Power válasza vbbb (#12326) üzenetére


AMD Power
titán

Igen. Bár az alapcsomagban lesz majd egy 1GB kari. Fekete az nekem mondjuk jobban bejön.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#12328) fateless válasza e-korban (#12323) üzenetére


fateless
veterán

Nagyon sarkosan fogalmazol abból kiindulva, hogy egy nap után nem kaptál választ a számodra alapvető kérdésre :(((

Amennyire fontos neked a SAR info, annyira fontos lehet másnak a külső, vagy a bővíthetőség, esetleg a kamera. Kissebbségben vagy ezzel, mert úgy tűnik a többiek elfogadják a bevizsgálást végző hatóságok véleményét, miszerint túl magas értékkel nem engednek ki készüléket.

Ha ilyen fontosnak találod ezt az adatot, akkor gondolom kicsit már jobban utánajártál. Ha mégsem, egy kis segítség: itt meg tudod nézni a mobilok SAR értékét.
Itt pedig egy régebbi listát találsz az alacsony sugárzású készülékekről. A Philipsek köztudottan sokáig nyüstölhetőek, szóval a készenléti idő és a SAR érték előtérbe állításával ebből a listából érdemes válogatnod.

Azért azt még hadd tegyem hozzá, hogy ezeket az oldalakat körülbelül 2 perc guglizással találtam meg. Lehet, hogy a hosszú panasz-és kritikaáradat helyett ezzel a módszerrel jobb eredményre jutottál volna. Vagy akár azzal, hogy vársz egy kicsit, és megvárod, hogy valaki válaszoljon a kérdésedre, esetleg kicsit udvariasabban kérdezel rá újra a témára.
Persze a célodat így is elérted, kaptál választ (Pl Philips 9@9r), de nem biztos, hogy a legjobb eredményt érted el ezzel hosszútávon. :(

MOD
Azért egy napos regisztráció után nem biztos, hogy ez a kommunikáció A kommunikáció, de persze még van idő változni. Remélem, lesz pozitív élményed is az oldalon.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#12329) e-korban válasza fateless (#12328) üzenetére


e-korban
csendes tag

köszönöm a választ, és elnézést, hogy sarkosan fogalmaztam de elég hamar kéne döntenem és mivel nekem fontos lenne a térerő ezért voltam célratörőbb és akaratosabb, bocs ha ezzel valakit megbántottam. szóval nekem a rémálom amikor telefonálni akarnék de nics térerő!
a SAR érték nem a legfontosabb de nem elhanyagolható, írtad a philipset ami sar értékben jó, de mi van a térerővel olyan márkát tudsz e ami térerőben nagyon jó de a SAR értéke nem nagyon magas. szinte minden típusom volt már most samsung van e250 de térerőben nem vagyok vele megelégedve, nem tudom ez minden samsungra vonatkozik?
Ha a térerő alapján most kéne vennem megfizethető telcsit a t mobilenál melyik lenne az amivel nem lenne gond?
erre kérnék választ mert sajnos ezt még mindig nem tudom...

(#12330) Louro


Louro
őstag

5220 és 5310-re korlátozódott a választásom.
Az 5220 most 15k-ba fájna, míg az 5310-es 25-be . Azt a plusz 10-est megérné vagy nektek mi a véleményetek?

Mess with the best / Die like the rest

(#12331) madarasz92 válasza Louro (#12330) üzenetére


madarasz92
őstag

Te tudod meg ér e annyit neked a tudása hogy még hozzá dobj 10 rugót! :DD

(#12332) Mamuska válasza Louro (#12330) üzenetére


Mamuska
őstag

Szinte ugyanaz a belső, nem hiszem hogy 10-el többet ér egy 5310. A különbségből veszel egy 8 gigás kártyát, meg egy tokot hozzá.

(#12333) fateless válasza e-korban (#12329) üzenetére


fateless
veterán

Erre nemigen tudok egyértelmű választ adni, inkább csak tapasztalatot, amiből - nem feltétlenül bölcsen - általánosítani tudok:

Egy ismerősöm egy eldugott kis faluban lakik, neki gyakran van gondja a térerővel. A lakásában szinte egyáltalán nincs térerő, kint is csak gyengén. Nekem egyik előfizumhoz használt telefonnal sem volt gondom nála. Az elsődleges telefonom évek óta WinMobile, a másodtelefonom pedig SE. A gond az, hogy mindez nem feltétlenül releváns, nem jelenti azt, hogy minden SE jó térerővel kell, hogy rendelkezzen, illetve azt sem jelenti, hogy a többi készülék ne lenne jó. Pl a Nokia E61-el sem volt soha semmiféle gyengélkedés tapasztalható.

Amit láttam, hogy a shellphone-ok nem voltak a legtökéletesebbek e téren körülöttem, legyen szó Motoról, Samsungról vagy egyébről. SE esetén a hurokantennás "sörnyitókkal" ilyen gond soha nem volt, de már nem is gyártanak ilyet, illetve - bár nekem tetszett, hogy egyedi - nem a szépség szobrai.

Kérdezd meg privátban a tesztelőket, ők talán pontosabb infót tudnak adni. Bog használ egy Philipset...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#12334) lopicigazsi


lopicigazsi
csendes tag

Samsungom története:

L760: bluetoothon semmilyen headsettel nem kommunikál rendesen. A hiba lényege, hogy egyirányúsít. Ha a másik fél is beszél, az én hangomat elveszi tőle. Na már most az emberek állandóan beledumálnak a másik beszédébe, ami úgy néz ki, hogy nem tudok mondani a másiknak semmit, ugyanis ha ő beszél, nem hall engem.

Próbáltam több más Samsungot is, ugyanez a hibájuk. Tök mindegy, hogy milyen típusú headsetet használsz, a saját típusával is rossz.

A story azzal folytatódik, hogy a Samsung software-t frissít kétszer, (ez 2x2 hét), majd ad egy mérési jegyzőkönyvet, amiben leírja, hogy hülye vagyok, mert a műszer szerint a hiba nem létezik. Csakhogy létezik, ha egyszerre számolsz a másik féllel a telefonban, ő nem hall semmit!

Megtudtam, hogy a Samsung tisztában van a hibával, de a szakszervíznek csak az általa meghatározott műszerrel az általa meghatározott módon engedi a mérést, aminek így mindig az az eredménye, hogy a vevő hülye.

Ha elég kitartó vagy, akkor felajánlanak egy csereutalványt, amin viszont nincs összeg és csak ott vásárolhatod le, ahol a telefont vetted. Ha pl. a Vodánál vetted előfizetéssel, akkor nem tudsz készüléket cserélni, csak olyanra, amit akkor éppen a Voda árul. És az átszámítás, hogy mikor melyik telefon milyen akcióban van, az igencsak zavaros.

Szóval a Samsung simán átveri a vevőket, mindezt tudja és arra játszik, hogy feladd!

Ezért én nem is tudok nagyon mást tenni, mint hogy felírom a Samsungot a www.afal.hu -ra, hogy sokan lássák! És ezt javaslom mindenkinek. Ezen felül pedig fontolgatom, hogy fel fogom őket jelenteni a GVH-nál.

:W

[ Szerkesztve ]

(#12335) e-korban válasza fateless (#12333) üzenetére


e-korban
csendes tag

köszi a választ.
akkor a hurokantenna jobb lenne mint a belső (láthatatlan ) antenna,
a telefon anyaga, hogy fém vagy műanyag az is befolyásolja a térerőt?
pl. samsung l700, nokia6300, SEW880 ezek elvileg roszabbak a térerőban az anyaguk miatt?

(#12336) madarasz92 válasza e-korban (#12335) üzenetére


madarasz92
őstag

Hát ezt én is hallotam valószinű lehet benne valami igazság!

(#12337) vscotina válasza cickanyka (#12306) üzenetére


vscotina
aktív tag

Normális linket ha megadsz, segítek. Link beszúrással! :R

Üdv. vscotina >>szép és okos szőke cicababa >>>Panasonic G

(#12338) Sly189


Sly189
senior tag

Sziasztok, szerintetek melyik telót éri meg jobban ?.)

SE K800i 1gb al kiütettve 16 000ft ért vagy Nokia E65 1gb al 22 000 ért?

Volt már mindkét telefonom, érdekelne a ti véleményetek, nem tudok döntein :-\ vásárlás okának előzményei. N95 8gb osmat el kellett adnom THX Bank's Of America.. :D :Y

[ Szerkesztve ]

(#12339) madarasz92 válasza Sly189 (#12338) üzenetére


madarasz92
őstag

Szerintem a Nokia E65!

(#12340) legiaap


legiaap
nagyúr

Sziasztok!

Itt még nem emléxem rá, hogy feltettem volna kérdést, de most bepótolom.
Milyen mobilt legyen vegyek majd? Lehet sima, symbianos, windows?
Elvárásaim:
- Élvezetes és gyors legyen rajta a netezés, ezért szerintem eleve érintős kell, hogy legyen.
- Jó kamerája legyen
- Tudjak rajta avi-t, divx-et, xvid-et nézni konvertálás nélkül.
Mit tudtok Ti ajánlani?
Ami nekem eddig számításba jött az a Pixon és az Omnia.
Egyéb vélemények?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12341) Sly189 válasza legiaap (#12340) üzenetére


Sly189
senior tag

Omnia...HD :)) :)) :))

(#12342) legiaap válasza Sly189 (#12341) üzenetére


legiaap
nagyúr

Az nem jön be formára és méregdrága lesz

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12343) madarasz92 válasza legiaap (#12342) üzenetére


madarasz92
őstag

Az biztos hogy drága lessz!

(#12344) Sly189 válasza madarasz92 (#12343) üzenetére


Sly189
senior tag

Persze hogy drága lesz :-) HTC Black Stone esetleg...
vagy 5800 tubi..:-) korrekt kis összteétel lett sztem.

SE k800i -t lehet otthon , USB kábelal függetleníteni? üdv :((( :C :F

(#12345) fateless válasza legiaap (#12340) üzenetére


fateless
veterán

aréna?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#12346) madarasz92


madarasz92
őstag

Az 5800 tényleg nem rossz! :D

(#12347) legiaap válasza Sly189 (#12344) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ez a HTC is nagyon drága.
Olyan 140 000 - 150 000 Ft körüli.
Max. 100 000-et adok ki.
Az Arena is szóba jöhet bár nem tudom milyen rajta a netezés.
Elég sokat netezek telefonról az az igazság.
5800-ról láttam a youtube-n videót, miközben neteznek vele, hát ami zavart, hogy a görgetés nem volt akadásmentes és gyors.
Inkább úgy kérdezem akkor:

Omnia (I900) vagy Pixon vagy Arena?
Amúgy tetszési sorban vannak
:)

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12348) linkoln001


linkoln001
tag

samsung i8510 inno v8-ról mi a véleményetek?
most kívánkozok egy olyat venni, érdemes-e?

http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?sfor_all=&sfor_exac=&sfor_some=&sfor_none=&suser=linkoln001&sival=&sctyid=&scmpid=&swanna=

(#12349) legiaap válasza linkoln001 (#12348) üzenetére


legiaap
nagyúr

Nagyon szuper készülék, és a piacon lévő legjobb fotós masina.
Gyors, megbízható, és symbianos.
Viszont batár nagy darab.

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#12350) madarasz92


madarasz92
őstag

Tényleg jó készűlék Samsung i8510 inno v8 minden tekintettben!Most olvastam a tesztet és leesett az állam!Szép is okos is mi kellhet még meg a Samsung jó márka! ;] :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.