Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10301) Algieba válasza SirRasor (#10300) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Mi a baj a 2 megapixellel?

De tényleg nagyon jó a 3120classic. Ha nem egy csili-vili, slimes telefonra vágytam volna, akkor őt hoztam volna el másodikként a szolgáltatómtól.

A hagyományos tábla kialakítás a legjobb.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10302) dddd4 válasza Fboy (#10296) üzenetére


dddd4
tag

6233? Ha vodás vagy akkor vegyél 6234-et. Jó még a 3120, 6300, 6120 és az 5310.

(#10303) SirRasor válasza Algieba (#10301) üzenetére


SirRasor
őstag

Már átírtad a válaszodat, olyan 2 telót ajánlottál, ami szimpla VGA-s volt...na mind1.
3120 nincs, de 3110-et látok a listában, bár az meg nem tetszik....vagy csak szoknom kéne, mert amúgy nemrossz.

Make Love not war!

(#10304) Algieba válasza SirRasor (#10303) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ja, hogy fontos lenne a fotózás is. Bár, részemről a mobilokban lévő kamerát egy gyenge fejlesztésnek tartom és ha nincs a telefonban nem is zavar a hiánya.

Mi a legfontosabb számodra az áron kívül? Ha már tudod mire van leginkább szükséged, sokkal könnyebb választani.

Értem, megtaláltam, legalább 1,3 MP kamera kell, hogy legyen a telefonban.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10305) ^Clown válasza Ricardo (#10292) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szia! Köszönöm a válaszodat, ez a telefon felkerült a listára. Külsőre ez sem az igazi, de a tudása imponáló. Kicsit jobban utánanázek, hogy milyen vélemények vannak ezzel a telefonnal kapcsolatban. Köszi mégegyszer!

(#10306) Nimrod


Nimrod
addikt

Tényleg cserélnem kéne a k300-ast, most ötleteket várok. :U

Fényképezőgép és zene nem annyira fontos, viszont legyen strapabíró. Ne halljon ki 1 év múlva software gonddal (Sagemnél tapasztaltam) és ne veszítse el sűrűn a térerőt (SE).
Samsung és Motorola nem érdekel. Gondolkodtam többek között 5320-asban is, de sokan írták a hanyag összeszerelést. :F
Kivárni tudok, ha van olyan modell ami a közeljövőben jelenik meg. Nem sietek. :)

(#10307) Fboy


Fboy
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a választ. Megnéztem ezt a 6300-t, jókat írnak róla. De csak feketében tetszik. [link]
Egyébként pannonnál vagyok előfizető. Remélem náluk kapni fekete színben.
Még néztem pár telefont, tetszik még az E51, 6220 classic. Csak ez utóbbit nem kapni a pannonnál.

[ Szerkesztve ]

(#10308) Viktor0610 válasza Fboy (#10307) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem kapható a Pannonnál feketében, a burkolatcsere 9 ezer Ft.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#10309) hbalu


hbalu
tag

Telefont szeretnék venni, és a segítségeteket kérném. Fontos a jó, legalább walkman szintű zenelejátszó, a szép kijelző(240x320) és a könnyű java telepítés. Sony-ericsont csak a fastport miatt nem szeretnék, mert most k550 van és teljesen korrodált és kikopott a csatlakozó, ezért a következőbe jacket szeretnék és külön töltőt és usb-t. Az eddigi jelöltjeim a nokia 5310 és 5320 ,de várom a következő lehetőségeket is ha valaki tud ilyenről, ami a kritériumoknak megfelel, és 45ezer alatti áron kapható. Előre is köszönöm!

(#10310) Fboy válasza Viktor0610 (#10308) üzenetére


Fboy
aktív tag

aztamindenit :( az az alap ezüst szín pedig nagyon nem tetszik

(#10311) Fasten válasza ollie (#10264) üzenetére


Fasten
tag

Felszállt a füst... :)

Samsung L700 lett belőle. Ár / értékben tényleg nagyon jó a 3120c, de nekem a háza nem tetszett.

De köszi mindenkinek a tanácsokat, főleg amiatt, hogy a samsung-ra egyáltalán nem is gondoltam... :B

minden jót, üdv

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#10312) D4rkm4n válasza SirRasor (#10300) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Egyik ismerősömnek ilyen telefonja van. Azt hittem, hogy hamar beáll majd neki a csúszkás telefon, mert elég nagy porban dolgozik. Eddig kiválóan bírja a strapát. Szóval elég jó konstrukció lehet. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10313) SirRasor válasza Algieba (#10304) üzenetére


SirRasor
őstag

Áttúrtam az egész netet és most teljesen megváltoztattam a véleményem...még a 2 mpixeles gépek is ocsmány képet csinálnak, az mp3 funkció meg nagyonkönnyen leöli az aksit és 2 naponta tölthetem a telót.

Szumma-szummárum: mp3-at mp3 playerrel, fényképezni digitális géppel fogok. Akkor viszont telefonnál már csak 2 fontos dolog maradt: telefonálni lehessen vele meg SMS-t küldeni :DD Csakhogy az ocsmányság az krónikás betegség az olcsó kategóriás készülékeknél :(
Amúgy most már van elképzelésem a kinézetre: olyan kéne, ami összecsukható, de összecsukva is lapos. Ilyet esetleg tudtok?

Make Love not war!

(#10314) SirRasor


SirRasor
őstag

Elírtam, nem összecsukható, hanem kitolható kéne, ami lapos is egyben.

Make Love not war!

(#10315) Algieba válasza SirRasor (#10313) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Kagyló modellekben nem vagyok járatos. Egy Nokia 6131-esem van (többek közt), ami most is pöpec készülék. A húgomnak ajándékoztam, de állandóan nézi, nehogy elvigyem, mert bizony nagyon tetszik. :DD De ellenállok, van másik kedvencem.
A 6131 jó készülék. Jó a fogása, ötletes a nyitómechanizmusa, sokat tud, ma is korrekt a szolgáltatás kínálata. De tudom, másra gondolsz végcélként.

Jelenleg új modellben nem is tudom, hogy van-e vékony kagyló jó készenléti idővel és beszédminőséggel. Hmhm.

Persze az nem igaz, hogy az alsó-közép telefon mezőny csak ramaty készülékekből állna. Van eme szegmensben is remek mobil. :)

Akkor én is szerkesztek: Most én egy W910-et fogok belakni. Éppen a csepptöltése megy. Nekem ő vékonynak számít. És nagyon könnyű! Egy 144g és egy 104g mobil után túlságosan is könnyű.

Gondolkozom és keresek.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10316) SirRasor válasza Algieba (#10315) üzenetére


SirRasor
őstag

Ja igen, pontosítanom kellett volna: INNEN tudok elvileg választani, legalábbis pannonos akarok lenni és kártyás, szóval ezek vannak csak :O Ezek közül a Sony Ericsson S500i és a Samsung E250 tetszik csak (inkább a samsung) de ezeket meg normális használat esetén (a mobilaréna teszt alapján) 2-3 naponta kéne tölteni...utólag, vagy még ott a boltban vásárláskor nem lehet kérni bele nagyobb aksit?

Amúgy köszi, hogy segítesz :)

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#10317) Algieba válasza SirRasor (#10316) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Esetleg, hm, nem tudnálak a tábla kialakítás felé terelgetni? A csuszka jó dolog, de én már úgy mentem bele a W910-es vételébe, hogy tudtam, előbb-utóbb jól fel fogja tolni az agyvizem a szalagkábel szakadással.

A Samsung E250-es lesz a te modelled. Ez a sejtésem, mert 14mm "vastag". :)

Ui.: Saját meglátásom szerint, a Nokia 5000-as egy korrekt modell. A nagy testvér 5310-es fogásra és próbára is bejött nekem. Vékony, könnyű, minden zsebben elfér, de ennek ellenére jó kézben tartani. És csak 11mm vastag. TFT kijelzője van és 1,3MP kamerája. Persze a kamera már kilőve, de mégis... :)) És van benne rádió, ami unalom ellen jó dolog és annyira nem fogyasztja az akkut. Én imádom a rádiós retro Nokiákat. Van is 6510, 8310 és 3200. :D

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10318) SirRasor válasza Algieba (#10317) üzenetére


SirRasor
őstag

A tábla kialakítás az az, ami senem összecsukható senem kitolható? Tudom láma kérdés, ennyire értek hozzá :DD

edit: egyébként az tűnt fel, hogy amiket nem lehet hajtogatni, mintha tovább bírná sokkal az aksi...azoknál nem is láttam még 300/7 óránál 'bénábbakat' és nekem ennyi már elég ahhoz, hogy mégiscsak ilyen stílusút vegyek...csak valamit ki kell találni, hogy ne karcolódjon a kijelző.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#10319) Algieba válasza SirRasor (#10318) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Igen, a tábla a hagyományos telefon forma.
Persze megértem, hogy miért kedvelik sokan a csuszka, kagyló, bicska modelleket, a csuszka menő, a kagyló védi a kijelzőt és jó érzés egy kagyló mobilt megfogni, a bicska pedig menőbb még a csuszkásnál is. Hogy én már mennyi embert láttam csillogó szemmel 7370-est tapogatni... :)

Megértelek, ha maradsz a csuszkás megoldásnál.

Szerk.: Apám négy éven át használt egy Nokia 3510i-t. És a telefon karcmentes! Ilyet se láttam még. Ugyan is az ősöm ingzsebben vagy kabátzsebben, mindenféle kacattól mentes helyen tartotta. Csak a műanyag lett fényes a sok telefonálástól.
Tehát ha vigyázunk a mobiljainkra, és csak egy kicsi odafigyelés kell, akkor semmi bajuk nem lesz.

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10320) SirRasor válasza Algieba (#10319) üzenetére


SirRasor
őstag

Na akkor holnap indul előröl a keresés csak tábla kialakításban..illetve inkább megálmodom :DD Mindegyiknek van előnye is és hátránya, szóval ami az első gondolat lesz ébredéskor..

Make Love not war!

(#10321) Algieba válasza SirRasor (#10320) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Szép telefonos álmot kívánok! :)
Tudom, hogy mennyire nehéz a döntés.

Esetleg még a figyelmedbe ajánlom, kicsit magasabb árban 20e, a Sony Ericsson S500-ast.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10322) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Üdv újra! Még mindig nagy telefonkeresgélésben vagyok. Rábukkantam egy nagyon szép telefonra, magával ragadott: SE K530i. Mi a véleményetek róla? (De még mindig pervez módon ragaszkodom a K800-hoz a kamerája miatt, bár a "bumszlisága" elriaszt egy kicsit... de nem eléggé :) )

(#10323) niti válasza SirRasor (#10316) üzenetére


niti
aktív tag

Látom, itt is keresed a választ :)
Én mindenképp ajánlom az s500-at az e250-nel szemben, már csak azért is, mert jobb a csúszkája, meg persze mert Sony Ericsson. Sokkal jobban testre tudod szabni, mint a Samsungot. Igaz, annak az akksiját nem ismerem egyáltalán nem tudom, hogy mennyire strapabíró.

Viszont az s500-nak a kijelzőjén a gyári fólia elég jó, szinte észrevehetetlen, szóval nem fog zavarni, és megvéd a karcoktól is :K

(Nem akarok itt kortesbeszédet mondani mellette, de amennyiért most adják a Pannonnál, azért vétek kihagyni, hogyha tetszik...)

[ Szerkesztve ]

(#10324) Catalunya


Catalunya
csendes tag

Sziasztok!
Nem igazán tudok dönteni a Nokia 3120 classic és a 6120 classic között.Szerintetek melyik a jobb?
Video szempontból melyik a jobb?
Illetve tényleg csak ilyen "ködös" képeket tud a 6120 mint a tesztben volt?
Mert itt viszont nem olyan ködösek[link]
Köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

(#10325) Ricardo válasza Catalunya (#10324) üzenetére


Ricardo
félisten

Én egyértelműen a 6120 mellé teszem a voksom. Fejlettebb szoftver, bővíthető programokkal, és már azt a kompromisszumot sem hogy választani kelljen a gyorsaság és a bővíthetőség között. Ha nem használod ki akkor is kapsz egy jól átgondolt szoftvert a lehetőséggel hogy adott esetben bővítsd.

(#10326) Catalunya válasza Ricardo (#10325) üzenetére


Catalunya
csendes tag

Köszi, és a kamera dologról tudsz valamit?
Valóban homályosak a képek? Videóban melyik a jobb?

(#10327) Ricardo válasza Catalunya (#10326) üzenetére


Ricardo
félisten

Képek tekintetében csak a 6120 ról tudok nyilatkozni, mert azt láttam. Szerintem használható képeket lő (bár ez egyéni megítélés kérdése)

A videóról meg csak a tesztre tudok én is hagyatkozni, bár gondolom ezeket olvastad :U

3120:
Videofelvétel kapcsán sem kell szégyenkeznie a készüléknek, hiszen CIF (352x288) felbontású mozik készülhetnek, ami persze nem világbajnok érték, de a hasonló árban mozgó telefonok között kiemelkedőnek számít.

6120:
Kamera szempontból csak azért kap közepest a 6120c, mert a 240x320 pixel felbontású videózás egész jól sikerült.

(#10328) SirRasor válasza niti (#10323) üzenetére


SirRasor
őstag

Köszi a választ a másik helyen, így már kezd világossá válni, hogy miért kísérleteznek az üzemanyagcellákkal. Én kis naiv arra gondoltam, hogy ha a 3,5 éves telefonom bír 1 hetet még most is egy feltöltéssel (Sony Ericsson T290, hivatalosan 12,5 nap készenléti idő, 12 óra beszélgetési), akkor a sokkal modernebb telefonok akár 2-3 hétig is bírják, de ennek pont az ellenkezője igaz. Telerakják minden nyavajával a telefont, a cellát meg nem fejlesztették és így alig bírnak már pár napot :(

Úgyhogy most megkeresem azt a telefont, ami a legtovább bírja 1 feltöltéssel és gyanítom 15k alatti lesz a készülék :DDD

Make Love not war!

(#10329) Catalunya válasza Ricardo (#10327) üzenetére


Catalunya
csendes tag

Köszi, igen tesztet olvastam.

(#10331) SirRasor


SirRasor
őstag

Végülis a karcolhatóság és a sok beszélési/készenléti időt előtérbe helyezve nyert a Samsung SGH-E210 a maga 21k-s árával. Köszönöm mindenkinek a segítséget :)

Make Love not war!

(#10332) D4rkm4n válasza SirRasor (#10320) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ha szóba jöhet a hagyományos, "tábla" kialakítás és hangsúlyos a hosszú beszélgetési és készenléti idő, akkor szerintem a Nokia 1680 a te telefonod.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10333) gooool


gooool
őstag

Helló!
Mobilt szeretnék venni,de nem tom melyikkel járnék a legjobban.Lényeg lenne a jó zenelejátszó,minimum 2MP-es kamera,sok gyári tartozék.Most egy W880i a kiválasztott.Van nagyjából ilyen áron jobb teló(max.25K)?Figyelembe véve a szempotokat.
Kösz a választ!

Üdv, Balázs

(#10334) --Nozbert-- válasza gooool (#10333) üzenetére


--Nozbert--
aktív tag

Ott van még a W610 ugyanennyiért,ami szvsz jobb. Beépített sztereo FM-rádiója van,autofocus-szal és dupla LED vakuval is rendelkezik. A kijelzője fizikailag nagyobb,de a felbontása kisebb,de ebben a méretben ez teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

/\/0zb3/27

(#10335) AMD Power válasza gooool (#10333) üzenetére


AMD Power
titán

Vegyél egy még garis használt K800i-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#10336) gooool válasza AMD Power (#10335) üzenetére


gooool
őstag

És mit szóltok a Nokia 5310i-hez?Minden kritériumnak megfelel,de viszont drágább.

Üdv, Balázs

(#10337) Manitou


Manitou
addikt

Nokia 6300(független) vs SE W880(t-mobil)

Melyiket?
Árban a nokiai egy hajszállal olcsóbb lenne.

Egy K750-et váltana le.
Most hajlok a Nokia fele

[ Szerkesztve ]

(#10338) D4rkm4n válasza Manitou (#10337) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Inkább a Nokia.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10339) --Nozbert-- válasza Manitou (#10337) üzenetére


--Nozbert--
aktív tag

Szerintem ezek közül egyik se. Inkább Samsung L700.

/\/0zb3/27

(#10340) Atlantis válasza Manitou (#10337) üzenetére


Atlantis
veterán

Mik az elvárások? Zenére jobb a w880, de a gombok, a kihangosítás és talán a kijelző mérete a 6300-nál jobb. Design megítélése szubjektív, nekem a SE jobban bejön. Fényképezőjük egyformán vacak.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10341) D4rkm4n válasza Atlantis (#10340) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Tegyük még hozzá, hogy a 6300 szinte teljesen fém. Meg a Nokiák jellegzetesen strapabíró telefonok.

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10342) Atlantis válasza D4rkm4n (#10341) üzenetére


Atlantis
veterán

Szerintem az anyag- és összeszerelési minőség egyiknél sem problémás. Maradjunk annyiban, hogy a 6300 elképzelhető, hogy a jobban összerakott és strapabíróbb modellek közé tartozik, de általában ezt a Nokiákról kijelenteni eléggé merész.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10343) Catrin2 válasza máyköl (#10285) üzenetére


Catrin2
csendes tag

Nekem is pont ez a bajom vele (D900i), hogy olvastam hideget és meleget is... Sokan írták azt is, hogy semmi bajuk vele. Úh nem tudom :S De 30k körül gondoltam, ha előfizetéssel venném akkor is ennyit szánnék rá, úgy jó is lenne, akkor más lenne a választék :) Viszont már nem kell előfizetésest vennem, mert az új Vodás csomagok már elfogadhatók.

(#10344) Catalunya


Catalunya
csendes tag

Mivel nem tudok dönteni a 3120 classic és a 6120 classic között, az fog dönteni hogy melyiknek jobb a kamerája. :)
Valaki esetleg tudna feltölteni egy 6120-al készült képet?
Pls ne gyertek a teszttel, én is olvastam, de nem igazán tudom elhinni hogy csak olyan homályos képeket tud.Köszi
Ja és a 6120-nak tényleg gyorsan kopik a navigyűrűje?
Köszi a válaszokat

(#10345) Manitou válasza Atlantis (#10340) üzenetére


Manitou
addikt

Jó lenne ha annyit tudna mint a K750, de ez ebben az esetben már mindkét modell esetében megbukott :D
Elvárások: a K750-nél lévő joy a tipusbetegség nálam is jelentkezik, így lehetőleg nem joyos kéne most.
Nem vagyok egy olyan aki havonta cseréli a telefonját, ritkán veszek, de akkor próbálok ár-tudásban minél jobbat.
-zenét szoktam rajta hallgatni, de nem minden nap, csak mondjuk heti 3-4 órát kb
-fényképezőt mostanában ritkán használom benne, de nem árt ha van benne egy viszonylag normális
-lámpát szoktam benne használni, ez elég hasznos
-ritkán rádiót is
- wap meg ilyeneket egyátalán nem
- álltalában telefonálni szoktam nem susmusolni :D

Úgy kb ennyi. Az új, nem bánnám ha vékonyabb lenne és strapabíróbb, nyílván a kinézet mindenkinél egyén függő kinek mi jön be. Nekem tetszik a 6300 és a W880 is.

[ Szerkesztve ]

(#10346) Atlantis válasza Manitou (#10345) üzenetére


Atlantis
veterán

"Vaku" egyiken sincs, így a lámpa funkció kilőve. Mint írtam, a fényképező sem valami jó egyikben sem. Más jelölted nincs? SE k770 esetleg? Nem túl vastag az sem és minden kívánalmadnak megfelel.

[ Szerkesztve ]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10347) Manitou válasza Atlantis (#10346) üzenetére


Manitou
addikt

Nem rossz a K770 sem :U sőt, tetszik :) De árban is több lenne.

(#10348) Atlantis válasza Manitou (#10347) üzenetére


Atlantis
veterán

Az igaz, neked kell eldönteni, megéri-e a többletkiadást.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#10349) Manitou válasza Atlantis (#10348) üzenetére


Manitou
addikt

Közben W890 is képbe került, csak nem szabadulok az SE-től :Y :DDD

(#10350) paramedic válasza Fboy (#10307) üzenetére


paramedic
aktív tag
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.