Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10251) Fasten válasza blueMerle (#10235) üzenetére


Fasten
tag

Miért vagy idegbeteg?

Amúgy meg elmentem, megnéztem, kezembevettem, megtapogattam mindet, és ki fogok választani egyet. A tanácsokért pedig mindenkinek hálás vagyok. Ennyi. :)

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#10252) Fasten válasza Fasten (#10251) üzenetére


Fasten
tag

Lejárt az idő, már nem tudtam szerkeszteni...

A tapasztalatok

6300 - nagyon aprók a gombok rajta, pedig tetszik
6500 C - baromi keskeny, nem tudtam rendesen megfogni :D
3120 - nekem nagyon kis játéktelefonos, kis gömbölyű, kis műanyag, pedig tudásában igencsak ottvan

és a titkos befutó, a samsung L700. Szerintem ez lesz az.

Na :)

Some people believe football is a matter of life and death, I am very disappointed with that attitude. I can assure you it is much, much more important than that.

(#10253) jobbacsabba


jobbacsabba
aktív tag

Üdv!
SE D750i-m van és keresgetem az utódját, szintén SE készülék lenne. Mit ajánlotok? Nagyon max. 20k-ért (előfizetéssel,t-mobil), de fontos a zseblámpaként használható vaku (és persze: mp3, rádió, bluetooth, headset, memóriakártya). Esetleg más márkájú készüléket is ajánlhattok, kivéve nokiát.
Köszi, Csaba

[ Szerkesztve ]

(#10254) Mr.Grincs válasza AtHoS (#10250) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

A 715 az jó teló:) Nekünk is volt:) Nekem 535 öm volt még alcatelből és az is csöcs volt akkoriban az is joyos volt de tényleg nem kúródott el soha. :C

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#10255) zedok


zedok
senior tag

Hali! Édesapám szeretne új telefont. olyat keresne amiben már van wifi jól használható internet no meg gps is talán ;) Van ilyen esetleg 60-70ezer ft körül?

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#10256) FraFer válasza Fasten (#10252) üzenetére


FraFer
tag

Te hasonló felfogású lehetsz, mint én... :D

Amikor telefont vettem legutóbb, akkor nekem ezek voltak a jelöltjeim: SE T650, SE T700, Nokia 6300, Nokia 6500, Samsung U800 és végül Samsung L700 lett belőle, miután mindet kipróbáltam élőben. :B
A T650 a gombjai és a kiálló optikája miatt esett ki, a T700, a 6500 és a U800 számomra túl vékonynak bizonyultak, a 6300 nekem megfelelt volna, ha nincs a L700, ami újabb, masszívabb, valamivel többet tud, de ami végül döntött, hogy számomra kényelmesebb a kezelése (és most akkor az ár-érték arányba és a előlapi kamerába nem mentem bele, pedig mindkettő fontos volt szintén nekem, és mindkettő a L700 felé terelt). ;)

Ui.: A 3120 természetesen nagyon megéri a 0 forintos árát, csak azért az egy kategóriával lejjebb van, ami anyaghasználat és tartósság szempontjából hátrányt jelent, nem feltétlenül a tudása kevés. És igen, míg az előzőek fémházasak, de legalábbis félig azok, addig valóban műanyag. :B

(#10257) FraFer válasza zedok (#10255) üzenetére


FraFer
tag

Nokia 6300i, kártyafüggetlenül és 50 ezer forint alatt.

(#10258) FraFer válasza jobbacsabba (#10253) üzenetére


FraFer
tag

Nos, ilyesmik vannak, amik szóba jöhetnek, de egyik sem tökéletes a szempontjaid alapján:

G502 4 vagy 8 ezerét
K550 7 vagy 11 ezerért, míg dominoval 22 ezerért
K770 20 vagy 28 ezerért
K800 10 vagy 14 ezerért, míg dominoval 28 ezerért

Domino csomagban még 22 ezerét van W610 és W880 is (ezek kifutók, így nem biztos, hogy előfizetéssel is kaphatóak még).

A zseblámpa funkciónak utána kell nézni, mert amelyiknél fotófény (nem vaku) van, ott valószínűleg van. ;)

Bár nem SE, de jó vétel lehet még a fémházas Samsung U800, a maga alapból 1 gigás, de bővíthető memóriájával: 2 éves hűséggel 20, 1 éves hűséggel 28 ezerért.

(#10259) Mr.Grincs válasza zedok (#10255) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Iphone-t lehet kapni 60 és 70 között abban van wifi netelésre jó de GPS az nincs benne. Ez még nem a 3G-s hanem a sima 2G-s. Haverom is el akarja adni éppen a 2Gs Iphoneját 70K ért nagyon jó vétel mert tok is van hozzá meg gyárilag kártyafüggetlen. :C Ha érdekelj esetleg szólj privátba és akkor segítek összehozni vele. Én is gondolkodtam rajta de most nincs annyi pénzem sajna:( 8 gigás verzió ami szerintem elég jó:)
mp3, videónézés, képnézegetés, stb nagyon sokmindent tud.

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#10260) Catrin2


Catrin2
csendes tag

Sziasztok! Kiváncsi vagyok a véleményetekre, hogy Ti lecserélnétek-e a Nokia 6131-es telótokat Samsung SGH-L770-es mobilra? Előre is köszi a válaszokat! :)

(#10261) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Sziasztok! Nem is olyan régen már kértem a tanácsotokat a fórumon, hogy milyen telefont is vegyek. Az immár 5 éve hibátlanul szolgáló Nokia 3100 utódját keresem. Azért írok újra, mert közben változott a helyzet, illetve a K800i-vel kapcsolatos számításaim nem jöttek be (árcsökkenés, hála a mélymagyar valóságnak).
Fontos kritériumok:
-átlagnál jobb kamera
-minimum 2 év gyártói garancia
-gyárilag kártyafüggetlen
-mp3 lejátszás nem fontos, a bővíthetőség sem.
-ár: 30K körül, max 35K (ez a lélektani határ nálam)
-használat: sok fényképezés, sms, telefonálás
-ne kelljen beletenni turbo sim-et, és egyéb dolgokat. Lényeg: beteszem a pannon djuice kártyámat, és menjen! :) De a kártyafüggetlenség is fontos, később hátha váltani fogok....

Eddigi kiszemeltek:
-K800i: nálam a favorit, de feketében mindenhol 38-39K-ba kerül, az pedig már sok. Reménykedtem, hogy le fog menni az ára 35 alá, de nem akar elindulni (a forint elég hektikus...)
-K550i: tetszik ez a telefon is, az ára is pont benne van a lélektani 35K-ban. A kamerája nem olyan jó, mint a 800-as nagytestvérének, valamint a gombjaival sem vagyok kibékülve (sok sms-t írok)
-K750i: szerintem ehhez a készülékhez nem kell hozzáfűznöm semmit :) Sajnos még a k800i-nél is drágább...

A segítségeteket szeretném kérni, hogy a lélektani 35K alatti árkategóriában melyik telefon lenne a legjobb választás, a felsorolt kritériumok alapján.
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#10262) FraFer


FraFer
tag

Te direkt vadászol valami kifutó modellre? :) Ezek a telefonok már mind voltak akcióban, jóval kedvezőbb áron is, de már nincs sok belőlük raktáron, így az áruk is felfele indult el. Ennyiért nem jó vételek jelenleg, de ha neked ők tetszenek, akkor ne törődj ezzel. ;)

(#10263) ^Clown válasza FraFer (#10262) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem vadászom én kifutó modellre, csak úgy vettem észre, mintha manapság valahogy nem az én igényeimnek megfelelő telefonok jelennének meg. Azért írtam ide, hogy hátha majd tudtok javasolni alternatívákat. A k800i mániám pedig a kamerája miatt van. Ebben a kategóriában tudtommal még mindig ennek a készüléknek a legjobb a képminősége, és ez nekem fontos lenne. Ha a Pannon akciózta volna, tuti vettem volna. Sajnos a T-Mobile csapott le rá...

(#10264) ollie válasza blueMerle (#10235) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1. furcsa, hogy elvárod, hogy a te elvárásaid alapján válasszon telefont
2. a legjobb ár/érték arányú a 3 közül a 3120c, hiszen az a legolcsóbb, és többet tud mint a 6300

***

(#10265) FraFer válasza ^Clown (#10263) üzenetére


FraFer
tag

Értelek. Nekem si van egy K800-asam - tartalékban. Képben tényleg jó, de nem kényelmes, lássuk be. Ettől még egy megbízható, jó kis telefon.
Ha nagyon fontos a kamera, akkor valóban érdemes legalább 3 megapixelest venned, ráadásul AF-vel, de azt azért tudd, hogy bármelyik 20-30 ezer forintos kompakt gép jobb képeket csinál... :U

(#10266) ^Clown válasza FraFer (#10265) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem is várom el tőle, hogy leiskolázzon egy kompakt gépet :) Csak hogy vállalható képeket csináljon, ne legyen annyira zajos, mint egy alap telefon kamerája. Mindössze ennyi az elvárásom :)

(#10267) FraFer válasza ^Clown (#10266) üzenetére


FraFer
tag

40 ezerért vehetsz már egy SE T650-t is (pl. Photo Hall, 2 éves gyártóival). Hasonló képeket tud, mint a K800, viszont sokkal szebb, elegánsabb és vékonyabb, valamint sok kiegészítő jár hozzá alapból.

(#10268) Johnmarkson


Johnmarkson
csendes tag

Szerintetek melyik lenne a jobb választás nokia 6300 v 5310?

(#10269) Catrin2


Catrin2
csendes tag

Nekem senki nem válaszolt :(
Lecserélnétek a Nokia 6131-es telótokat, Samsung SGH-L770-re??
Csak kiváncsi vagyok a véleményetekre.
Előre is köszi!
Sziasztok!

(#10270) FraFer


FraFer
tag

Ízlés, kor és használati igény kérdése. Én a 6300-at választanám a szép és tartós készülékháza miatt.

(#10271) FraFer válasza Catrin2 (#10269) üzenetére


FraFer
tag

Na, akkor majd én. :) Jobb telefon a L770, viszont a külső az nagyon szubjektív. Én pasi vagyok (mily meglepő :) ), így nekem biztos a L770 dizájnja jönne be jobban (ergo én lecserélném rá, igen), de eltudom képzelni, hogy egy hölgynek a 6131 a szimpatikusabb, csajosabb, "aranyosabb". :B

(#10272) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Végül a SE W910-est hoztuk el. Itt van az asztalon. Fura tapasztalat a fülbe dugós füles...
Meglepő a telefon kicsi súlya egy heti L700-as használat után. Meg előtte E61-sel szaladgáltam. :)
Tetszik. Végre pihenhet a picike SL55. Ő volt eddig az egyetlen slimes telefonom.

Ui.: Amíg a miénkre vártunk, kettő is gazdát talált.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10273) jobbacsabba válasza FraFer (#10258) üzenetére


jobbacsabba
aktív tag

Köszi a tanácsot!
Csaba

(#10274) máyköl válasza Johnmarkson (#10268) üzenetére


máyköl
veterán

Kb. ugyanaz a két teló tudása, de külsőre nekem a 6300 nyer. Szerintem 6300-át vegyél.

(#10275) Catrin2


Catrin2
csendes tag

Köszönöm a válaszokat! :) Mondjuk még nem döntöttem, de akkor is sokat segítettetek! :)
Ízlések és ... :) Nekem is tetszik az L770, pedig nem nőből vagyok :D
Nokia 6300 : Tényleg jó! Igazatok van! De most csúszka mobilt szeretnék :B
Még1x köszi!
Sziasztok!

(#10276) FraFer válasza Catrin2 (#10275) üzenetére


FraFer
tag

Nem? :Y Akkor mindenképp L770, mint 6131. :K

(#10277) D4rkm4n válasza FraFer (#10245) üzenetére


D4rkm4n
őstag

Ha már fém, akkor szerintem V3xx. Fél éve megvan és szerintem nagyon strapabíró telefon. Kapott már hideget és meleget egyaránt de még semmi probléma nem volt vele. A szoftvere gyors (Samsungoknál én nem tapasztaltam ilyen gyorsaságot) pofonegyszerű kezelni és bár csak 1,5MP-es a fényképezője, elég szép képeket lehet vele csinálni (megfelelő fényviszonyok mellett).

Én különösen azért szeretem, mert nagyon vékony és széles. Előbbi tulajdonsága azért előnyös, mert zsebben nem kényelmetlen, a szélessége pedig SMS íráskor vagy a menüben való navigáláskor kényelmes. Nekem elég nagy kezem van és egy keskenyebb mobilnál nagyon vissza kell erőltetnem az ujjam ha mondjuk a 3, 6 vagy 9-es billentyűt kell lenyomnom. Ez pedig iszonyú kényelmetlen és nehézkes is tud lenni.

Szóval bár sokan megszólják a Motorolát az egyre kisebb piaci részesedése miatt, én még mindig teljesen meg vagyok vele elégedve. :)

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#10278) gooool


gooool
őstag

Helló!
Hétfőn veszek egy SE W880-at a T-mobile-nál.Még a K800 volt versenyben,mivel nekem 3MP-es kamerára nincs szükségem,csak a zenelejátszóra,meg a nagy memóriakarira,meg a dizájnja sem annyira tetszett a K800-nak,ezért a W880-ra esett a választásom.Mit gondoltok?Tapasztalat és vélemény is jöhet!

Üdv, Balázs

(#10279) máyköl válasza gooool (#10278) üzenetére


máyköl
veterán

Hát hogyha a kamera tényleg nem számít nagyon, inkább a zenelejáétszó akkor jobban döntesz a w880-nál.

üdv: Beni. :)

(#10280) oilver1


oilver1
tag

Mennyit kóstál egy szép állapotú p990+tartozékok?

Az alkohol nem válasz, de legalább a kérdéseket elfelejted!

(#10281) gooool válasza máyköl (#10279) üzenetére


gooool
őstag

Igen én is így gondolom,ráadásul a W880 nem is olyan vastag,mint a K800,ami azért fontos,mert sokat van zsebben a teló és kényelmesebb egy vékony walkman,mint egy vaskos kamerafon.

Üdv, Balázs

(#10282) máyköl válasza gooool (#10281) üzenetére


máyköl
veterán

Akkor megbeszéltük. + a k800i joystick-os ami azért inkább negatívum.

(#10283) gooool válasza máyköl (#10282) üzenetére


gooool
őstag

Ja igen ezt kifelejtettem a felsorolásból!
Kösz a segítséget! :)

Üdv, Balázs

(#10284) Catrin2 válasza FraFer (#10276) üzenetére


Catrin2
csendes tag

Azért nem döntöttem még, mert közben más telefonok is szóba jöttek :) Pl. Samsung D900i, sokkal olcsóbb és 3 Mp-es kamera, valamint a 3G-re nincs szükségem. Csak az a baj, hogy a D900i-ről elég sok rossz vélemény olvastam :S Sztem nézelődök még :) De köszi a segítséget :)

(#10285) máyköl válasza Catrin2 (#10284) üzenetére


máyköl
veterán

Azt szerintem ne! A topicjába mondják, hogy megbánták, hogy megvették. Mennyit áldoznál rá?

(#10286) SirRasor


SirRasor
őstag

Üdv, totál nemértek a mobilokhoz de a mostani 3,5 éves agyonkarcolt kijelzős, döglődő aksis telefonomat muszáj lecserélni. Tudtok ajánlani tényleg normális telefonokat, amikre a lentiek illenek?:

-1,3 mpixeles fényképező
-mp3 lejátszás+SD kártyát tudjon fogadni
-fentiből következően bluetooth vagy usb-s csatlakozás PC-hez
-minél több készenléti/telefonálási időt bírjon
-max 15k-m van rá

Hogy kitolható legyen-e vagy összecsukható, netán totál szilárd? Fogalmam sincs, ebben is kéne segítség. Milyet ajánlotok? Nekem az összecsukhatók tetszenek a legjobban, a kitolhatók se rosszak, de félek hamar összekarcolódna a kijelzője. Melyik a legstrapabíróbb? Vagy totál mind1?

Válaszotokat előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#10287) FraFer válasza SirRasor (#10286) üzenetére


FraFer
tag

Hm. inkább 15 és 20 között vannak olyan telefonok, amik neked megfelelnének, de 15-ért megkaphatsz mondjuk egy Samsung E250-t vagy M310-t. Előbbi csúszkás, utóbbi kagyló. De ezekben rosszabb a kamera (azt hiszem VGA). Kicsivel többért van mondjuk J700. ami slide, mint a E250, de a kamerája 1,3-as.
(Ezek új, kártyafüggetlen készülékárak. Szolgáltatónál olcsóbb is lehet, de nem utaltál rá, hogy valamelyik szolgáltatónál kívánsz vásárolni, ezért gondoltam, hogy kártyafüggetlent szeretnél.)

(#10288) SirRasor válasza FraFer (#10287) üzenetére


SirRasor
őstag

Ja öö igen, 20-as lenne...az a...ja igen, Pannon :DD

EDIT: thx, rákeresek azokra a készülékekre!

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#10289) ^Clown válasza FraFer (#10267) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

T650-nel két problémám van:
- drága (mint a lélektani határ (35K) )
- nagyon nem tetszik

Van más mobil, amit tudnátok ajánlatni? Nézegettem ezt a W880-t, de ez sem tetszik.

(#10290) FraFer válasza SirRasor (#10288) üzenetére


FraFer
tag

Előfizetéssel vagy kártyásan?

(#10291) SirRasor válasza FraFer (#10290) üzenetére


SirRasor
őstag

Csakis kártyás. Amúgy az 5 óra beszélgetési idő az soknak számít? Mármint hogy annyit bír a telefon.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#10292) Ricardo válasza ^Clown (#10289) üzenetére


Ricardo
félisten

SE K770?

Esetleg használt telefonon?

(#10293) FraFer válasza SirRasor (#10291) üzenetére


FraFer
tag

Igen, az jónak mondható eléggé.

(#10294) Algieba válasza SirRasor (#10291) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Ha másfél évvel korábban lennénk, amikor Pannon kártyás telót vettem, akkor a SE W200-ast vinném. A K320-assal jó tapasztalataim vannak. Most is tipp-topp.
A W200-as ennek a walkmanes testvére. 1 gigás kártyát láttam hozzá 3e-ért. Azt hiszem, a Pannon 128-ast ad mellé.
Rengeteg java pakolható rá. Van benne rádió. És a Pannon sötétkék színben forgalmazza. Láttam élőben. Nekem tetszik.

Ui.: A Samsungok viszonya kissé fura a java alkalmazásokkal...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10296) Fboy


Fboy
aktív tag

Sziasztok!

Új telefont akarok venni. Mindenképpen nokiát szeretnék. Eddig egy 6230i-m volt, elég ha az új készülék is csak ennyit tud, mint ez, nincs szükségem semmi extrára. Tudtok ajánlani hasonlót?

(#10297) Ricardo válasza Fboy (#10296) üzenetére


Ricardo
félisten

Nokia 6300 SE k770

(#10298) South Velen válasza Fboy (#10296) üzenetére


South Velen
addikt

Nokia 6300.

(#10299) Algieba válasza Fboy (#10296) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Jó lenne tudni, hogy melyik szolgáltatónál vagy, és előfizetéses vagy kártyás készüléket szeretnél.

Én első körben a Nokia 3120 classicot javasolnám. Oké, hogy műanyag házas, de egyébként egy nagyon visszafogott külsejű, éppen ezért vonzó, nagyon jó tudású mobil.

Szerk.: Igen, a 6300-as remek és ő már majdnem teljes fémházas. :)

[ Szerkesztve ]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10300) SirRasor válasza Algieba (#10294) üzenetére


SirRasor
őstag

Thx, bár ezek nem 1,3 mpixelesek :(
Egyelőre a Samsung SGH J700 vezet a szép külsejével :)

Make Love not war!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.