Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-01-26 22:29:50

LOGOUT.hu

Fontos: aki OKOSTELEFONT szeretne, kérem, fáradjon át ide: [link]!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) FraFer válasza razsa (#10049) üzenetére


FraFer
tag

Használtam mindkettőt. Mindkettő nagyon szép (és elég hasonló is külsőre... :U ) és megbízható. Ami a Samsung mellett van az a (még) igényesebb anyaghasználat, 3G, videotelefonálás, valamivel okosabb is, ami meg a Nokia mellett, az a valamivel kisebb méret, könnyebb súly, több színt tudó kijelező és az, hogy kiforrottabb modell már (mivel régebbi fejlesztés).
Ami érdekes lehet, hogy itthon a Nokia a drágább, külföldön a Samsung.
Én az L700-at választanám (kivéve, ha nagy Nokia-fan vagy), mint ahogy az is lett a telefonom a kettő közül, de a Nokiaval is teljesen megvoltam elégedve. ;)

(#10052) Mamuska válasza amol (#10048) üzenetére


Mamuska
őstag

A múlt héten voltam a nextelnél, és láttam ott egy HTC s730-at. Elég jó kis gép wifis stb. 40-ért árulják, csak egy baj van vele, hogy 1 hónap bolti garanciát vállalnak, amivel nem sokat érsz. Van még a samsung i780 ami nagyon brutál cucc, és kurvára megéri a 62 ezret gyári garival újonnan.

(#10053) amol válasza Mamuska (#10050) üzenetére


amol
addikt

Újat szeretnék, gyári garanciával. Az olcsót viccesen értettem, természetesen nem 20-ért keresek wifis telefont de 80-100 fölé nem látom értelmét mennem.
E51-em volt, rövid úton megváltam tőle és nem is erőltetném a márkát. A g810 elég bumszli, nem?
Lehet hogy kihagyom a wifit, w910i már 50 körül van. Meg ez az U900 sem tűnik rossznak.

És ha úgy teszem fel a kérdést hogy csúszkás, 3g-s nagyképernyős fém vagy minőségi műanyag telefont keresek? :B
Lg, Moto felejtős?

(#10054) amol válasza Mamuska (#10052) üzenetére


amol
addikt

Hol lelek olyan samut? Remélem nem féltégla.

mod: gyanítom nextel :D
(ott nem találom)

Közben megnéztem milyen is, ilyet nem szeretnék. Ha komolyabb dolgokra kell ott a notebookom.

[ Szerkesztve ]

(#10055) Mamuska válasza amol (#10053) üzenetére


Mamuska
őstag

Nem kicsi a g810, de nézd meg mekkora tudást gyömöszöltek beléje. Ennél nem sok nagyobb tudású symbianos telefon van jelenleg, és nagy 2,6" kijelzője van. A samsung g800 is minőségi HSDPA-s fém slide telefon. Én a g810-et, vagy az u900-at venném.

(#10056) amol válasza Mamuska (#10055) üzenetére


amol
addikt

A tudás nem különösebben hat meg, telefonálásra kell. Ártani persze nem árt, ha nincs rossz hatással az akkuidőre (ami ritka). Symbian sem létszükséglet.
Megnézem majd őket valami normális helyen mert ezekben a "6 hó garanciával ennyi 2 évvel meg annyi" boltokban kevésbé bízom.
Ezek (pld. u900) jobbak mint egy w910i?
Lg/Motorolaj?

thx

[ Szerkesztve ]

(#10057) Mamuska válasza amol (#10056) üzenetére


Mamuska
őstag

Annyi biztos, hogy az u900 sokkal jobb anyagokból van, és jobb kamerája van, mint a w910-nek. A LG secret is megfelel az elvárásaidnak, HSDPA, nagy kijelző, minőségi anyagok. Én egy kicsit még tartok az LG-től, Motorolát meg semmiképpen nem vennék.

(#10058) Ricardo válasza amol (#10056) üzenetére


Ricardo
félisten

Mivel telefonálásra kell én a W910et javaslom. Az akku jobban muzsikál benne.

(#10059) razsa válasza FraFer (#10051) üzenetére


razsa
aktív tag

Szia! Köszi a választ..

Újonnan fogom venni, előfizuval.

Mivel jelen gazdasági helyzetünkben :F az ár is fontos szempont, így vszínű az lesz a döntő..és akkor pedig: 6300(13K).
Igazából egyáltalán nem vagyok Nokia fan, sőt eddig úgy voltam hogy soha Nokia. Viszont jelenleg, ebben az ÁRkategóriában ez tűnik a legésszerűbb választásnak.
Az L700 valóban a baromi jó választás lenne ilyen tudással, ennyi pénzért(17K)..így ezt meg lehet hogy hülyeség lenne kihagyni..hmm..nemtom.
Viszont egy másik dolog, hogy élőben láttam az L700at , és meglepődtem hogy csili-vili egy mobil,tehát van rajta bőven króm, a képeken ez nem jött át annyira, és nekem ez annyira nem jön be, jobban szeretem a nem feltűnő mobilokat,és a 6300 sztem visszafogottabb az L700hoz képest.

Na mindegy, majd eldöntöm vhogy :)

[ Szerkesztve ]

(#10060) Viktor0610 válasza razsa (#10059) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Az árból kiindulva a Pannonnál tervezel venni előfizetéses telefont.

Ez esetben javasolnám egy használt készülék leadását, mert ha új előfizetést kötsz, és 3G-képes készüléket veszel (pl. L700), 10000 forint kedvezményt kapsz.

Samsung Galaxy A54

(#10061) razsa válasza Viktor0610 (#10060) üzenetére


razsa
aktív tag

Igen, igen eddig így volt, de most néztem az árlistát és sajna pont kivették az L700at az akcióból :(:( Eddig 7K volt, most 17.

(#10062) bajuszati válasza FraFer (#10043) üzenetére


bajuszati
tag

:R ;) csekkoltam,
holnap megnézem hátha nem vitték el még az uccsót is

(#10063) sleber1995


sleber1995
csendes tag

mi a véleményetek az lg mobilokról?
A kf600-ról?? :)) :(((

(#10064) pinnacle válasza pinnacle (#10046) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Valaki PLS! :U

(#10065) Murderer69 válasza pinnacle (#10046) üzenetére


Murderer69
őstag

k800i a megabass-on és a walkman skinen kívül ugyan olyan mint egy w-s teló és azért csak-csak 3.2 af xenonnal......amik hiányoznak azokat meg utólag lehet pótolni ;)

https://www.flickr.com/photos/118057417@N08/

(#10066) BlueBear


BlueBear
csendes tag

Sziasztok!!

én is ijen problémával szeretnék hozzátok fordulni, mint amire a topik jött létre!!jön a akrácsony ugy és a régi SIEMENS C75-ösöm már egy kicsit meg kopott)bár még mindig nagyon szeretem :DDD :DDD )szoval újat szeretnék venni...elég sok igényem van sajnos és nem nagyon tudom mit kérjek... :F :F :F
elöszöris:
-sokat szoktam sms-ezni...szal egy normális bill(nem muszály hiperklasszis)
-telefonálok is szoval az se legyen mellékes :) :)
-ojan 50-60 körül legyen (kártyafüggetlen!)
-sokat használnám zenére, szoval én a zene modellekre gondoltam,de ha van jo zenével rendelkezö sima modell is nem ragazkodom hozzá:) :)
-nekem a videótelefonálás is szoba jöhet....
-egy JÓ közepes kamera (legalább 3.2mp) mivel nagyon sok helyre járok...
-és nem szeretnék kinyithatós telót...legszivesebben csusztatóst szeretnék de a sima is jó :) :)

tudom sok a bajom, de hátha ti tudtok segiteni :R :R

nekem 2teló jut msot igy eszembe a KU990 nekem nagyon bejön bár ugye ott cask a kamera hozhatófel...de az érintökijelzö nálam mindent visz :DDD :DDD vagy ami nagyon favorit az a 5610...de arrol azt hallottam hogy a vizszintes "programváltó" csuszkája a sok "kéz megtapadástól" hamar tönkre megy... :F :F (sajna sony-kat annyira nem ismerem) :( :(

lécci segitsetek!!!! :U :U :F :F

"Nem az a dicsőség, hogy sohasem bukunk el, hanem az, hogy mindannyiszor felállunk!!"

(#10067) amol válasza Mamuska (#10057) üzenetére


amol
addikt

Köszönöm!

és jobb kamerája van
Nem kergetek olyan illúziókat hogy lehet telefonnal normális képet készíteni, hiába próbálnak feleslegesen sok megapixelt (10x15-ös képhez a 2-3MP is elég, akkor minek?) pakolni a miniatűr szenzorra hogy vakítsák a népet. Ezek a pici zoom nélküli optikák is gyengék, hiába írnak rájuk varázsszavakat. Tehát ez nem olyan fontos szempont. A fény jól jönne, nem fényképezéshez hanem zseblámpa gyanánt :)

A w910i azért szimpatikus mert számomra az SE menürendszere egyértelmű (most is az van), tud hangtárcsázást és szépen lement az ára, viszont jobb lenne ha védve lenne az optika és jobban szeretnék egy miniusb/sd variációt.
Még megnézem az árakat meg a samsungokat ill a secretet élőben. Sufniboltokban nem szeretnék vásárolni (0 perces használt meg egyéb érdekes dolgok) így ha egy kicsit drágább is valószínűleg nívósabb helyen vagy márkaboltban venném. Esetleg Pannonnál, csak az a baj hogy újabban már ők is belenyúlnak a szoftverbe.

Azt olvastam az U900-ról hogy elég halk :F

Tetszik az Omnia is csak az már nem telefon. Mi a véleményed róla?

Ricardo: neked is köszönöm, ez fontos szempont.

(#10068) amol válasza BlueBear (#10066) üzenetére


amol
addikt

Ilyen, olyan: LY, ellenben muszáj: J. A légyszi pedig egy embernek szól, akit tegezel :)

Segíteni sajnos csak ebben tudok.

(#10069) South Velen válasza BlueBear (#10066) üzenetére


South Velen
addikt

Samsung U900 Soul.
Samsung F480.

(#10070) mimi_bacsi


mimi_bacsi
tag

Egy ismerősöm "magyarul beszélő" profi telefont szeretne! Amit ajánlottam neki (nem sorrend) HTC Touch HD, iPhone 16 GB, Nokia N85 16 GB.

Ti melyiket ajánlanátok...?

(#10071) South Velen válasza mimi_bacsi (#10070) üzenetére


South Velen
addikt

Milyen elvárásai vannak? Érintés, kamera, kijelző, OS mindegy, csak "profi" legyen?
Én a saját szempontjaim szerint ennyi pénzért innov8-at, vagy n85-öt vennék, iPhone-t semmiképp sem.

(#10072) pinnacle válasza Murderer69 (#10065) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! A lányomnak lenne, neki túl "komoly" külsejű.Nekem W810i-m van, remélem a W610i sem rosszabb.

(#10073) mimi_bacsi válasza South Velen (#10071) üzenetére


mimi_bacsi
tag

innov8? az melyik? Nincsenek elvárásai, pénze van (és hogy magyar legyen, mert az fontos...azaz magyarul beszéljen)

(#10074) amol válasza mimi_bacsi (#10073) üzenetére


amol
addikt

A telefon olyan nyelven beszél, amilyenen a vonal másik végén belebeszélnek. Én még magával a telefonnal sosem társalogtam ;]

(#10075) mimi_bacsi válasza amol (#10074) üzenetére


mimi_bacsi
tag

Az oprendszer beszéljen magyarul....;-)) :W :W

(#10076) South Velen válasza mimi_bacsi (#10073) üzenetére


South Velen
addikt

Samsung i8510 innov8.

Az iPhone menő, villantós.
Az innov8, ahogy a teszt is írja, mindentudó.
Az N85 is nagyon jó alternatíva, és nagyon jó ár/érték aránnyal rendelkezik (bár ez inkább hátrány, úgy látom :DDD )
Ott van még az N96 is, csak az lassú ahhoz képest, amit ennyiért várunk.

(#10077) amol válasza mimi_bacsi (#10075) üzenetére


amol
addikt

Beszélni az sem tud, csak magyar nyelvű ;) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#10078) Mamuska válasza amol (#10077) üzenetére


Mamuska
őstag

Ha már így fölment a keret, akkor má nézd meg a touch hd-t is. Most volt nem rég mobil show, ott nyomkodhattad volna az összeset. Omniáról meg kérdezősködj a pdasok között, mert ahogy látom nem nagyon jönnek ide.

(#10079) amol válasza Mamuska (#10078) üzenetére


amol
addikt

Igazából nem akarok 70-80 fölé menni, semmi értelme.
Jelenleg W910i, U900, G600 van terítéken de még nézelődöm. A wifiről egyelőre letettem. SE G705 jó lenne, de arra még várni kell. W910i-ben van auto rotate, tudják a samsungok is?

(#10080) amol válasza amol (#10079) üzenetére


amol
addikt

G600-at ki is vettem mert nem 3G-s.

(#10081) Mamuska válasza amol (#10079) üzenetére


Mamuska
őstag

Nem ezekben nincsen, csak az omniában, meg az i8510-ben van ilyen a samsungok közül. Szóba került az LG secret is, és abban is van.

(#10082) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Melyik legyen: Samsung L700 vagy Sony Ericsson W910?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10083) FraFer válasza Algieba (#10082) üzenetére


FraFer
tag

Hú, hát ezt a két telefont hogy sikerült párba állítanod? :) Annyira mások.

Ha sokat használod beszélgetésre, ha szereted a letisztult formavilágot és fontos neked, hogy brutál durván fémből legyen a telefonod, akkor L700, ha meg a zenelejátszás fontosabb, az izgalmasabb kialakítás (csúszka), fiatalosabb megjelenés, akkor W910.
Meg persze az ár a másik kérdés: a L700 30 ezer forint már kapható függetlenül, míg a W910-nél ez az ár 50 ezer forint körül mozog.
Ha lány vagy, akkor inkább W910 (különösen a piros csajos), mert alapvetően nagyon férfias telefon ezüst színben a L700 - sokkal inkább, mint a képeken -, hacsak nem ebben a rózsaszín-mályva színben sikerül venned.

(#10084) Ricardo válasza Algieba (#10082) üzenetére


Ricardo
félisten

Én a W910-t javaslom. Nagyobb kijelző (felbontásban, fizikai méretben egyaránt).
HSDPA (ahogy olvasgattam kihasználod a telefonjaid tudását). Az L700 előnye a fém ház.

(#10085) FraFer válasza Ricardo (#10084) üzenetére


FraFer
tag

Igaz, hogy a W910 kijelzője nagyobb, de valahogy a L700-é mégis legalább olyan jónak tűnik, sőt... :U

(#10086) FraFer


FraFer
tag

Amúgy ez a kijelző téma érdekelne, hogy hogy lehet, hogy bizonyos telefonok kisebb, rosszabb felbontású kijelzője mégis tisztább képet ad, mint némely papíron jobb/nagyobb kijelzőjű telefoné, akár még márkán belül is... :U

(#10087) BlueBear


BlueBear
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!!még annyi lenne hogy az 5610 teszt fotóin van egy SE...az meik?? :F :F

"Nem az a dicsőség, hogy sohasem bukunk el, hanem az, hogy mindannyiszor felállunk!!"

(#10088) brumi1024


brumi1024
veterán

Hali!
két telefon közt vacilálok se w910 vagy a c702.
Elsősorban zene, ha nagyon sürgős egy fotó de nem fontos és néha filmetnéznék néha rajta.Mobilnet kell. És a GPS-t kihasználnám.
Melyiket ajánljátok?Vagy más jelölt?

(#10089) amol válasza Mamuska (#10081) üzenetére


amol
addikt

Sajnos az LG-vel én is óvatos vagyok még. Majd megnézem :)
Érintőképernyős nagy tepsit nem szeretnék, használhatóbb a normál billentyűzet. Nem arra kell hogy villantsak vele.

(#10090) amol válasza brumi1024 (#10088) üzenetére


amol
addikt

A c702-ben aGPS van, tehát közben van adatforgalom is. És navigálni asszem nem tud, arra a windowsos megoldások a jók.

(#10091) Catalunya


Catalunya
csendes tag

A Nokia 6300, 5220, 5310 és a 3120 classic közül melyik csinál nem 176x144-es videót?
Illetve szerintetek ezek közül melyik a legjobb?
Kamera és a nagy, szép kijelző a fontos, illetve zenelejátszás terén se valljon szégyent.
Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#10092) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Köszönöm a tanácsokat!
Végül az L700-at hoztam el. Egyszerűen a W910est viszik mint a cukrot. Egy se volt belőle. Maradt a Samsung. Még sose volt teljes fémházas telefonom. Nagyon komoly. Tökéletes alternatívája a drágább Nokia 6300asnak. Azzal is szemeztem, de a L700as volt kedvező sávban.
Amire kell, arra tökéletes. Egy elegáns mobilt akartam. :C

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#10093) amol válasza Algieba (#10092) üzenetére


amol
addikt

Hol nem volt w910? Ma voltam Mediaban, ott volt.

(#10094) amol válasza Mamuska (#10081) üzenetére


amol
addikt

Nos megnéztem pár mobilt. Egy biztos: nekem érintőgombos telefonom nem lesz. A secret pld. egyenesen rémes, folyton félrenyomtam.
Lehet hogy maradok a w910i-nél, ha nincs más ötlet.
Illetve láttam még w595-öst, az sem rossz de drágább.

[ Szerkesztve ]

(#10095) Fannuska


Fannuska
csendes tag

[P:C][/P][I][/I]

Helló! Sajna nem tudok dönteni 3 telefon között.

1.Nokia 5200

2. Samsung E250

3.Samsung M620

Segítenétek dönteni? :U Az M620 jobban nézki mint az E250, de az vmivel többet tud. :F Bár nekem nem fontos az e-mail. :( A Nokia kicsit régi de tetszik a külseje. :P Segítsetek!!! :O :O :O És minél előbb kéne a segítség mert nem sokára venném... :B
Mondjuk nekem az a lényeg, hogy jó legyen az MP3-a. :DD

Szerelem nélkül nem lehet élni. De oxigén nélkül nehezebb...

(#10096) brumi1024 válasza amol (#10090) üzenetére


brumi1024
veterán

De tud navigálni(wayfinder), és az aGPS (associated GPS) az hálózati rásegítéssel működik, de nem kötelező hozzá. Tehát ha nem az alap programokat használom hanem leszedek térképeket és egy más java alapú térképszoftvert akkor már a net sem kell.
Valaki: W910 vs C702 vélemény?

(#10097) FraFer válasza Fannuska (#10095) üzenetére


FraFer
tag

Én a Samsung E250-t venném e 3 telefon közül.

(#10098) brumi1024 válasza Fannuska (#10095) üzenetére


brumi1024
veterán

énis az e250 venném.
és ha érdekel van is egy eladóm tökéletes állapotban kb használva volt 3 napot és utána csak fiókban állt.

(#10099) FraFer válasza brumi1024 (#10098) üzenetére


FraFer
tag

Viszont a helyedben meg a C702-t venném, de ha teheted, még inkább a C902-t. ;)

(#10100) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Moderátori felszólításra áttettem ide a kér(d)ésemet :R

Üdv!

Egyik ismerősöm felhívott a minap, hogy Vodánál a W910 telót B kategóriában ingyen az emberhez vágják. Kicsit meglepődtem ezen, de a Voda honlap szerint is a november 1-től indult új akcióban valóban ingyen dobják az emberhez (igaz, mint kiderült mostanában a hangszórókat kispórolják a csomagból).

Na ekkor elgondolkodtam, hogy ideje lenne lecserélni a lassan 3 éve kitűnően szolgáló K750-et. Nézegettem pár összehasonlítást a K750 és W910 között, de mondhatni nem győzött meg a W910 készülék. Persze vannak olyan dolgok, amik túlmutatnak a K750-en. Amik eltántorítanak: nincs auto fókusz, mobilfény nuku, infra szintúgy (bár ez a legkisebb probléma). Meg amúgy is ingyen készüléknek ne nézd a fogát. De hát ugye az ember nem két hétre vesz telefont (tisztelet a kivételnek), így nézegettem milyen más teló lenne a Voda kínálatában még elfogadható áron. Itt megjegyzem, hogy a K750 tökéletesen kielégíti a jelenlegi igényeimet, és nem kívánok "mindenáron" váltani.

A K750 előtt Nokia 3210, 3310 illetve Alcatel 715 telók fordultak meg nálam. A K750 viszont új dimenziót nyitott nálam mind technikailag, mind kezelhetőség szempontjából, amit nemigazán szeretnék alábbadni (a kényelmet ugye nagyon könnyű megszokni :B ), így elsősorban SE telók között néztem szét. Kicsit szortírozva a kínálatot, a rostán két teló akadt fenn. Bár itt hozzá kell tennem, hogy nem vagyok járatos a mobiliparban, tehát a hozzáértőbbek biztos tudnának még 1-2 készüléket melléjük tenni.

A két készülék pedig a C702 és a C902.
Sajnos a C902-nek számomra két nagyobb problémája van:
1. az ára 2. nincs benne fotófény, mivel vakus.
Sajnos a második elég nagy érvágás, mivel az jópár alkalommal segített a mindennapokban. Az 5MP kamerája se az igazi, de nekem a látott felhasználói képek alapján elegendő volna.

A C702-ben viszont megtalálható a fotófény, így fellelkesülve kezdtem el olvasni a tesztet, ami a kamerás résznél kicsit lehervasztott. A fórumban kerpok linkelt képeket W810 és C702 telóval készítve #398 és #399 A nem macros képeknél mintha minimálisan is, de a C702 Zoom-oltabb lenne, mint a W810. Bár lehet csak a körülmények miatt vélem ezt így felfedezni. A bepe79 által készített kép #432 viszont mintha rendben lenne, de ugye saját tapasztalat híján a sok negatív reagálás a kamerára (még ha ezek erősen szubjektívek is) picit elbizonytalanítanak. (tudom, hogy fényképezésre fényképezőgép való, GPS-hez meg PDA vagy PNA, de ugye az ember nem szaladgál mindig ezekkel a zsebében, hogy hátha szükség lesz rá véletlenül, míg a mobilt általában magánál tartja az ember)

A GPS annyira nem izgat. Eddig is megvoltam nélküle, valószínű, hogy ezután is meglennék. Ami még eléggé érzékeny része egy telefonnak számomra az az üzemideje. A K750 kb. egy hetet bír folyamatos üzemelés mellett heti 5-7óra rádiózással és 1,5-2 óra telózással így 3 évesen is. Sajnálom, hogy Play gomb nincs a C702-n, így ez picit csökkenti a komfortosságát.

Kicsit tanácstalan vagyok, mert nemnagyon van jelen pillanatban olyan készülék, amire azt tudnám mondani, hogy hmmmm... na ez igen, ez minden tekintetben kitudja váltani a K750-em. Igaz csak SE telókat nézegettem.

Jelen pillanatban úgy vagyok, hogy W910 lesz, mivel egy fityingembe se kerülne a teló, ha meg mégsem válna be elajándékozom és marad a K750 továbbra is.

Egy pici segítséget kérnék a döntésben, bár tudom, hogy a végső szó végülis az enyém, de biztos van olyan terület amit esetleg figyelmen kívül hagytam ill. olyan teló ami elkerülte a figyelmem.

Ami előnyt jelent, ha van a telóban:
- fotófény, amit lámpának is lehet használni
- FM rádió
- Play gomb (bár ez nem döntő jelentőségű)
- K750 szintű kamera
- 2-3 napnál tovább bírja az akku a fentebbi használattal kalkulálva

Előre is köszönöm a segítséget

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.